Po IVF zamlklé těhotenství nebo ne?

anitka01
5. kvě 2018

Ahoj holky, obracím se na vás s prosbou o radu. Můj případ je velmi zvláštní.
Procházím IVF. Dne 3.dubna 2018 mi odebrali 3 vajíčka, ujalo se jedno a trasnsfer byl dne 6.dubna. Od té doby jsem měla klidový režim. Na první kontrole 20. dubna mi udělali první těhot. test. Hodnota HCG byla však 19,6. Bylo mi sděleno podle jejich výpočtů, že jsem cca ve 4 tt. A že to bude biochem. těhotenství. A odejde z těla samo. Takhle jsem s tím tedy počítala. A přestala brát Utrogestan atd. Hned 22.dubna jsem odletěla na dovolenou k moři, kde jsem chodila na tůry, bavila se, plavala. Po příjezdu domů byla kontrola v pondělí dne 30. dubna a zjistilo se, že plod není zastavený a hodnoty HCG rostou na 145. Na sonu se nic neukázalo a v IVf dostali podezření na mimoděložní těhotenství. Poslali mě do nemocnice, nástup byl 2.května a ten samý den mi provedli laparoskopii. Výsledek byl takový, že ve vejcovodech nic nenašli, ani při kontrole srůsty, zkrátka žádnou divnou věc. Tedy na 90% vyloučili mimoděložní. Hodnota HCG narostla rapidně a to na 291, další test 4.5 HCG nas 564,8. Poslali mě domů a v podstatě mi nikdo neřekl, jak to bude pokračovat. Někdo tvrdí, že to může být normální těhotenství a jiní zase že čekají, až se to ukáže a pak vyčistí dělohu. Nevím, nevím. Dle mě mohli dělohu vyčistit již při té laparoskopii a netrápit mě. Podle propočtů jsem v 6tt a cca 3 dny. Nevím, co přijde. Je možnost, že by se narodilo zdravé dítě? Nebo je to tak i tak špatné a dojde ke kyretáži dělohy? Máte někdo podobnou zkušenost?

tercula
5. kvě 2018

Co jsem tak narychlo počítala, u mě se hcg fakt zvedalo krásně po dvou dnech, takže jestli jsi měla 20. dubna hcg 20, tak 30. dubna bys měla mít třeba už kolem 600, ale je to strašně individuální, může se ti zvedat pomaleji a i tak může jít o prosperující těhotenství, každopádně hcg 564 je pořád málo na to, aby bylo v děloze něco vidět... asi fakt jedině počkat a sledovat vývoj hcg.

anitka01
autor
5. kvě 2018

@tercula Teri, děkuji moc. Možná mám vše opožděné včetně ovulace atd. Uvidím a počkám.

tercula
5. kvě 2018

@anitka01 to mě také napadlo, ono se říká, že se má zdvojnásobit co 2-3 dny, tak kdyby to u tebe byly ty 3 dny, tak by to docela odpovídalo 🙂 a pokud to máš vše posunuté, tak je ještě čas, každopádně moc držím palečky, zatím neztrácej naději 🙂

anitka01
autor
5. kvě 2018

Děkuji moc za povzbudivé slova 🙂

linee
5. kvě 2018

@anitka01 podle toho, co pises ti ty hodnoty rostou hezky. Zdvojnasobuje se jak ma, ja bych to tak cerne nevidela. A na utz je videt az od 1000 hcg, takze je i normalni, ze na utz neni jeste videt. Kazdopadne drzim moc palce!

meyryen
5. kvě 2018

Už ta počáteční hodnota HCG se mi zdá velmi malá a růst hcg pomalý, asi bych se spis smířila s horší variantou. Měla jsem to podobné, HCG blbě od začátku, ale čekalo se až bude vidět v děloze....

anitka01
autor
6. kvě 2018

@meyryen Díky moc. Já jsem už smířená, teď bych to měla už raději za sebou. Zítra jdu na kontrolu, tak uvidíme.

anitka01
autor
6. kvě 2018

@meyryen A kdy bylo prosím Tě vidět v děloze? A jak to bylo u Tebe potom?

meyryen
6. kvě 2018

@anitka01 bylo videt cca od 800hcg...nárůst byl pomaly, rostlo nestandardne....no se mnou to bylo takový trochu nestandardní. Od začátku se vědělo, že je to blbě, ale vzhledem k tomu, že už mam několik revizi za sebou tak moje Dr čekala až do 11tt jestli si tělo neporadí samo.....no bohužel neporadilo, takže jsem musela na revizi, ale to několika týdenní čekání bylo příšerný....

anitka01
autor
6. kvě 2018

@meyryen Já si myslim, že to tak také dopadne. Ta revize je údajně krátký zákrok ve slabé narkoze, a jde se ještě týž den domů. Jak to bylo u Tebe? Já se ptám, protože jsem si už vytrpěla bolesti a už se jí fakt bráním zuby nehty.

nita1984
6. kvě 2018

@anitka01 revize je opravdu krátký zákrok v narkóze, domů se chodí cca dvě hodiny po zákroku. Já byla před rokem. Bolelo to chvíli po probuzení, ale pak už dobré. Měla jsem zamlkle v 9tt po KET

anitka01
autor
6. kvě 2018

Ano, tak mi to řekli, nicméně také čekají až uvidí plod v děloze. Myslím, že pokud je to od začátku pomalé a nestandartní, tak to prostě dobré už nebude. Jen nechtějí doktoři, abych je asi nějak nařkla, že mi to vyškrábli předčasně. Jistě se kryjí. Je mi divně, bolí mě v kříži, cítím únavu, pořád spím, navíc jsem na neschopence, takže nemám jistotu kdy nastoupim a povinnosti čekají, a v červnu ke konci je už zaplacená dovolená do Španělska. Ano, vše je vedlejší vedle miminka. Ale cítím, že je to už pokažené těhu. A chci to mít za sebou. Ta laparoskopie byla po probuzení bolestivá, jak mi rejdili v břiše. Tři dny jsem sama nevstala z postele.

nita1984
6. kvě 2018

@anitka01 já teda byla brzy ok i po laparce, ale jsem asi divná. Po obou OPu jsem šla normálně do práce. Ve tvém případě bych se asi spíš bála mimoděložního.... Držím palce ať jsi co nejdřív fit, ať už to bude jakkoliv

meyryen
6. kvě 2018

@anitka01 revize je v pohode, to se neboj. Je to krátky zákrok, břicho pak trošku bolí jako při MS, ale do pár hodin to přejde....

anitka01
autor
6. kvě 2018

Jsi opravdu moc hodná, děkuji Ti za odpověď.
@meyryen

anitka01
autor
6. kvě 2018

@nita1984 Právě proto jsem byla na laparoskopii, aby to mimoděl. vyloučili. Měli strach. Ve vejcovodech nic nenašli. V děloze se rýsuje něco jako gestační váček 8mm. Tak uvidíme zítra.

nita1984
6. kvě 2018

@anitka01 tak držím všechny palce!!

anitka01
autor
6. kvě 2018

@nita1984 Díky moc! 🙂

meyryen
6. kvě 2018

@anitka01 Tak hodně štěstí na kontrole.Treba to ještě dobře dopadne a pokud ne,tak ať je to rychlé za Tebou.

dixxie
6. kvě 2018

@anitka01 ahoj, ja mela jedno normalni tehotenstvi, porodila jsem syna, pak dva potraty a kdyz jsem pak otehotnela zase, tak jsem sledovala vsechny hodnoty. Uprimne tezko dat na vnitrni pocit. Krvacela jsem a hodnoty hcg byly podivne male a v dobe kdy mel plod mit 7mm mel 2mm. Protoze jsem ten mesic mela jen 2 styky hned po sobe tak to nedavalo smysl. Uz jsem se s deobeckem loucila, poslouchala smutne pisnicky a sla si ke gynekolozce pro potvrzeni potratu. Tam se zjistilo ze jsem krvacela protoze v deloze byl hematom a srdicko tlouklo. Skoncilo to porodem moji milovane holcicky v terminu 🙂. Doted nam neni jasne jak mohla spermie cekat na vajicko 5 dni. A i tam byl plod ze zacatku malinky a hodnoty hcg. Ale nechci ti davat falesnou nadeji, protoze u toho predchoziho tehotenstvi co skoncilo potratem mi nekdo rekl ze nekomu se stalo ze miminko i pres to co rikali doktori zilo a tak jsem sla 3x na ultrazvuk si nechat potvrdit ze srdicko netluce. Kazdopadne drzim palce at mlminko vyjde uz ted a kdyby ne tak priste! 😀

dixxie
6. kvě 2018

Myslim ze v 6plus3 uz jsem mela hcg 8600. Jen mi neni jasne jaktoze ti stoupa myslela jsem ze jakmile je potrat hned klesa. Je to zahada.

anitka01
autor
7. kvě 2018

Dnes jsem byla na kontrole a viděli jsme váček v děloze a srdeční činnost. HCG 1248. Doktor mě poslal domů, že je to normální těhu 🙂

anitka01
autor
7. kvě 2018

@dixxie Ahoj Dixxie! Já tomu nemůžu uvěřit. U mě to samé! Dnes po kontrole srdeční činnost. A HCG 1248. A vypadá to ok. Prostě se asi mozná později zahnízdilo emryo po IVF. A kdo ví, mě vlastně vše pozdě nastávalo, i ovulace, a menstruace, jsem cela nějaká mimozemská :D

2hanah
7. kvě 2018

@anitka01 Kyretáž je jiná, byla jsem před rokem, zamlklé těhu, krátký zákrok, nebála bych se, vůbec nic mě nebolelo, jen je pak šestinedělí. Ale pokud se cítíte zvláštně a ta únava, jsem napjatá, jak dopadnete 😮 protože takhle jsou to těhu příznaky.

2hanah
7. kvě 2018

@anitka01 Jé, mám radost s Vámi, já si to myslela, že to tak bude, hlavně, že zbytečná laparoskopie, idioti 😠 taky mě do ní hnali, ale já ji tenkrát odmítla a moje mimoděložní už má 10 roků a chodí do 4.třídy. Hodně štěstí! A co ta dovolená?

dixxie
7. kvě 2018

@anitka01 parada! Tak at se ti tehotenstvi udrzi! Pokud ano, moc doporucuji v tehotenstvi byt co nejvice v klidu, ja mela same stresy (se synkem problemy ve skolce, pritel mozkova prihoda, sestra v lecebne) a k tomu jsem se stale bala o tehotenstvi - nejdrive to krvaceni - hematom, pak velke nevolnosti a nekolikamesicni zvraceni, pak neco na ultrazvuku kde jsme museli celatbuda se to dovyvine, pak plod hlavickou nahoru so 35. tydne, silene kolisavy tlak i 180/100. Pak vahovy odhad 4100 a kvuli tomu vyvolani den po terminu (mala mela 3600). Proste same zbytecne stresy. Ja byt tehotna jeste jednou tak uz jsem v ledovem klidu at se deje co se deje. Verit hlavne svemu telu. A take jsem udelala skvelou vec. Na rozdil od synka, kde jsem ja nezkusena budila po trech hodinach na kojeni, ted u dcery vubec neresim cas a nesleduji hodiny a vse funguje nadherne prirozene, mala dostane napapat kdyz se ozve a krasne nam kojeni funguje. Tak moc drzim palce at to vyjde a plod se udrzi a at mas zdrave miminko 😀!