Podařilo se vám otěhotnět na Obilňáku po KET?

jesie28
9. dub 2015

Ahoj holky. Je tady někdo komu se podařilo na Obilňáku otěhotnět po KET? Čtu jen samé špatné zpravy. Máme ještě zamražená 4 embryjka a je to naše 3 IVF. Mám doma už z IVF syna, druhý byl na cestě, ale bohužel jsem potratila. ☹ Tak nás čeká už je tohle.

jesie28
autor
11. dub 2015

Nikdo? :-/

m_o
26. dub 2015

@jesie28 ahoj me ani po ket, ani po cerstem transferu, ani po inseminacich... Zamrazeno jsme meli 6 embryi a proces rozmrazeni prezily jen 2. Presli jsme jinam. Za me obilnak naprosta katastrofa 😢

jitkacross
27. dub 2015

Já jsem otěhotněla po prvním ivf, ale těhotenství nedopadlo ☹. Pak jsem byla na Ket a ještě jednom ivf a nic. Otěhotněla jsem po 3 iui 🙂. Vše na Obilňaku 😉. Já myslím, že tady v Brně je to na stejno jen jde o to, že když se dlouho nedaří v jednom Caru tak člověku někdy pomůže změna a jít jinam. Na Obilňaku jsou kapacity, které tady v Brně asistovanou reprodukci zakládali ví co dělají. A co jsem si zjišťovala tak je rozdíl spíš v přístupu k pacientovi než na kvalitu provedené práce.

m_o
1. kvě 2015

@jitkacross s tím nesouhlasím. Pred nekolika lety byly mozna na dobre urovni ale ted se spolihaji prave na to, ze oni jsou prukopnici ivf v brne. Pritom v brne jsou daleko lepsi kliniky, ktery se na neplodnost specializuji, a obilnak ma nejhorší povest co se tyce embryologie a mrazeni. Meli by se venovat pouze porodnictvi, nakonec je to vlastne porodnice. Ja jsem se sama presvedcila ze doktori jsou mozna profici ale k cemu jim to je, kdyz jim jejich praci znici embryologie ktera je vlastne nejdulezitejsi? To ze u nich nekdo otehotni po nekolika pokusech je zazrak. To v lepsim pripade, v horsim vyplýtvají vsechny pokusy na pojistovnu a jako samoplatci vyhledaji soukrome centrum. Ja tam absolvovala 1 ivf, ket, inseminace a ani jednou jsem neotehotnela. A to nemluvim jak nas natahli pri metodach, ktery jsme ani nepotrebovali. Celkem nas to tam vyslo na 50 tisic a nic z toho. Nyni navstevuji helios a vysledek? Po dvou mesicich navsevovani tohoto centra // 😀 kterych jsem se na obilnaku nedockala za celej rok. A cena 20 tisic.

jitkacross
4. kvě 2015

Ono sto lidí sto názorů 🙂. Já jen píšu svou zkušenost. Je pravda, že tam komunikace trochu vazne a chce to opravdu se hodně ptát. Já než jsem šla na ivf tak jsem si zjistila, která metoda je na co dobrá a pak jsem to s nima konzultovala. Moje dvě kamarádky tak otehotnely jedna na druhý a druhá, která přešla z Heliosu na první pokus také na Obilňaku. A ceníky většiny center jsou na internetu včetně Obilňaku a cenově jsou na tom stejne. Embryologie je na obilnem trhu stejná jako všude jinde je to jen fáma možná podporována soukromými centry. Jsem z oboru a hodně jsem si toho pozjišťovala 😉

jesie28
autor
4. kvě 2015

@jitkacross děkuji za odpověď. Já si taky myslím, že centra jsou stejná. Někomu se zadaří tady a někomu jinde. 😉 Nám se na Obi podařilo 2* otěhotnět. Druhé bohužel nedopadlo ☹ No uvidím zítra, jak dopadne rozmrazení.

m_o
4. kvě 2015

Kdo ma moznost porovnat, muze posoudit. Pokud jste byly jen na obilnaku, tak nemuzete rict, ze vsechny centra jsou stejny. Ja muzu porovnat obilnak a helios, a neda se to srovnat. Celkove pristup, informace.. a pred odberem si se mnou ebryolozka na hodinu sedla a vysvětlovala vse, co me zajimalo. Me na obilnaku ze sesti zamrazenych zbyly jen dve a jeste k tomu ten den rozmrazeny, tak buh vi jak vypadali. V heliosu mi na to rekli, ze to neni normalni ze u nich se stalo ze by museli rozmrazovat dalsi embryo jen ve dvou pripadech za 1 rok 😀 ale tak tohle je zase moje zkušenost. Samozrejme ti preji, at ti to vyjde 😉

jitkacross
4. kvě 2015

Já jsem na Obilňaku také otěhotněla 🙂. To je zajímavé mé sestřenici v Helosu ze zisku 35 vajíček zůstali nakonec dvě a na zamrazeni nic a vyzdimali z nich jen penize. Měla ohss a ani se neobtezovali jí vzít odběry krve a skončila na jipce. Takže je to opravdu o zkušenostech a netvrdim, že je Obilňak nejlepší ono opravdu se každému hned v jednom centru nezadari a musí ho změnit. Přeji hlavně ať je všechno o ok 😉

m_o
4. kvě 2015

@jitkacross me by spíš zajímalo, pred kolika lety jsi tam otehotnela. Ja i ve svym okolí znam holky, kterým se taky nepodarilo i po nekolika pokusech a to v posledni dobe. Asi se teda zhorsili za ty roky.. Ja jsem behem stymulace mela 4 kontroly odber krve + utz, davka leku se upravovala podle vysledku krve. na obilnaku behem stymulace 1 kontrola a davka leku porad stejna. Transfer pod ulz kontrolou , na obi bez ulz, proste naslepo transfer 😀
Urcite nepreju nikomu nic spatnyho, jen pisu svoje zkušenosti treba to nekomu pomuze pri rozhodovani jaky car zvolit 😉

jitkacross
4. kvě 2015

Já mám zase ze svého okolí případy úspěchu, ale to bych se opakovala. Chtěla jsem napsat své zkušenosti a zkušenosti blízkých, které znám a byli spokojeni. Sice ne z Ket, ale ivf jak zněla otázka, ale doufám, že aspoň tak pomůže.
@jesie28 a přeji ať se brzy zadaři 😆

evabrno
4. kvě 2015

@m_o Ahoj,mám velkou radost,že jsi těhotná,gratuluji 😀 .rozhodla jsi za mě s volbou kliniky 🙂 ,možná je to směšné a nerozhodné,ale opravdu jsem čekala jak v heliosu dopadneš,je to super zpráva.ta cena mě hodně překvapila,obilňák už nikdy,ale to už jsem zmiňovala několikrát.Máš uplnou pravdu v tom,že na na obilnáku jsou možná špičkový doktoři,ale tím to bohužel končí ☹ ,to na čem to pote závisí je úplně na mizerné úrovni,to je zpráva pro všechny, kdo se pro obilnák rozhodne.Ještě jednou gratuluji,přeji hlavně zdraví 🙂

evabrno
4. kvě 2015

z vlastní zkušenosti souhlasím naprosto se vším co o obilňáku napsala m-o,je to snad nejdražší klinika v Brně,těži jen z toho,že jsou zakladatle Ivf,jak už někdo zminoval,díky tomu maji jméno,jiné brněnské kliniky jsou na úplně iné kvalitní urovni.pro ty co se rozhodují pro Obilnák,hodně dobře si to rozmyslite,ztráta času a peněz,lituji

pjja
5. kvě 2015

ahoj holky, nemůžu nepřispět do diskuse - na obilnák jsem šla s tím,, nemocnice s porodnicí, vše pod jednou střechou, státní zařízení, který nebude z lidí ždímat peníze atd. a opak pravdou, ivf nás tu stálo tolik peněz, v reprofitu si vzali polovinu, paní embryoložka nám nic neporadila, mezi dveřmi si napsala, co jsem ji já řekla, mělo to být přesně naopak.. po prodloužené kultivaci mi vložili dvě embrya, u kterých bylo jasné, že nemají šanci - 6ti buněčné a 8buněčné.. sestřičky hodný, dr. Krajčovičová se snažila,ale i lékař, který tam pracuje a je manželův spolužák nám sám řekl, že by na ivf na obilnák nešel, at zkusíme reprofit ..

m_o
5. kvě 2015

@evabrno
Moc dekuji, snad to dobre dopadne vsechno, dneska jsem sla na krev, tak snad mi to potvrdi 😘 kazdopadne se ti nedivim, ze jsi pockala s rozhodnutím, kdyz uz clovek zaplati tolik penez, tak chce mit jistotu. Urcite ti muzu helios doporucit, jak sama vidis, úspěšnost je u nich vysoka. Pomohli spouste lidem. Jak uz jsem psala cena 20 tisic, ale meli jsme klasicke
oplozeni, manzel ma dobry spg. Pri metodach by to vyslo na vic.. Pokud te neco zajima, klidne se ptej 😉 a ty teda planujes na podzim dalsi ivf?

m_o
5. kvě 2015

@evabrno
Jen pro predstavu 7, 9,11 den 😊

m_o
5. kvě 2015

@pjja temer pres kopirak 😀 ja uz nemam slov... Ale nekomu to nevysvetlis, pro nekoho je v poradku ze ti zavedou 6,8 buněčné nebo morulu. Mrazi a transferují kde co, pak se clovek divi, ze to nevyslo.

ninanela
5. kvě 2015

Ahoj, na Obilňaku jsem absolvovala své první IVF. Nevěděla jsem jak vše probíhá, no kontroly, vyšetření hrůza.Hned ráno kontrola UZV v jiné budově, pak kontrola pohovor s lékařem,vždy s jiným!Čekárna plná a nikdy jsme nebyli objednaní na urč. hodinu. Takže vyšetření na celý den.Odběr vajíček,vklad dle jejich doporuč.a 2 vajíčka už prostě ani nemrazili. Samozřejmě s neg. výsledkem.Neřešila jsem to moc,o to bylo moje velké překvapení, když jsme přešli jinam. Jeden lékař,obj.na čas a vyšetřená na čas, krásný přístup a prostředí. Nesrovnatelné!Maličkosti?Pro mne velké.Začala jsem důvěřovat.A podařilo se.Díky reprofitu mám dceru.A lituju ,že jsem se nerozhodla pro Reprofit hned.

m_o
5. kvě 2015

Meli by jsme založit skupinu komu se nepovedlo ivf na obilnaku 😂 a to jsem si rikala, ze kdyby se zadarilo tam, aji bych tam sla rodit. Ted uz tam ani nepachnu 😀 jestli jsou v porodnici taky takový "odbornici" tak to potes.

evabrno
6. kvě 2015

@m_o to jsou krásný testíky 😉 .ted už se mužeš jen radovat ,dočkla ses 🙂 .ivf určitě podstoupim v Heliosu a nejspíš to bude srpen,záři,my určitě zaplatime víc skrz špatný spermiogram,s tím počítáme,hlavně když nám pomužou,od dubna jsem přítelovi nasadila vitamíny,snad se to do té doby aspon trochu zlepší 🙂 .co stimulace-hormony,vše si snášela v pohode?kolik ti odebrali vajiček a kolik máte zamraženo?

m_o
6. kvě 2015

@evabrno tak me to potvdili vcera z krve 😍 snad bude vse v poradku. Byt tebou zajdu si tam uz ted nekdy, budou si delat svoje vysetreni a na genetiku se ceka az 6 tydnu. Pak jen dojdes a zacne se stymulovat 😉 jo ja jsem nemela problem se stymulaci, behem toho jsou min. 3 kontroly podle potreby 4. Folikulu jsem mela 27 z toho 12 vajicek a 3 embrya. Vsechy byly dobry tak mame jeste 2 zamrazeny. Transfer 1 expandovane blastocysty 😘

m_o
12. kvě 2015

@jesie28 ahoj tak jak jsi na konec dopadla, uz mas po ket?

jesie28
autor
12. kvě 2015

@m_o ahojky. Tak mám vložený dvě morulky jedničkové kvality. Teď ještě čekám na výsledek. Na krev jdu až 18.5. Je to nekonečný. :-/

m_o
12. kvě 2015

@jesie28 jo to znam, ja ted cekam na prvni ultrazvuk, ktery mam v patek. Uz mas pulku za sebou, to uz utece. Clovek se musi nejak zabavit, aby na to nemyslel. Pak dej vedet, jak jsi dopadla, drzim palce 👍 😉

m_o
20. kvě 2015

@jesie28 tak coo?

jesie28
autor
20. kvě 2015

Nic ☹

m_o
20. kvě 2015

@jesie28 tak to me mrzi 😞 tak mas jeste neco zamrazeno, ne jsi rikala tak snad se povede..

jesie28
autor
20. kvě 2015

@m_o bohužel už nemám ☹ Ty dvě první co rozmrazily, tak prý se rozpadly a ty dvě poslední byly jedničkový moruly, ale byly mi i ten den transferovaný, ale bohužel to nevyšlo. 3 cykly IVF mám vybraný. Tak tedď už jedině to zkusit v nativu.

m_o
20. kvě 2015

@jesie28 aha, tak to je blby 😒 nebo muzes zkusit jeste inseminace. Nevim no, ja osobne bych i ten nativ zkusila jinde.