Pronatal Repro České Budějovice. Máte zkušenost?

pigy
7. zář 2011

Založila jsem toto téma, pro snažilky, které začínají v nově otevřeném caru v Budějkách. Přidejte se, pokuď už máte nějaké zkušenosti s tímto carem, nebo taky začínáte jako já. Podělte se o své zkušenosti 🙂

pigy
autor
1. pro 2011

@jara vítej v klubu 😀 a kam teď chodíš? asi máš toho taky dost za sebou, ale my tady všechny věříme, že budeme maminy 😉

irinka
1. pro 2011

@jara vítej 🙂 kam jste přešli, muhu-li se zeptat?

jara
1. pro 2011

@pigy
@irinka Přešli jsme do Podolí do Prahy a doposud velká spokojenost... 🙂 teď mám těsně před 2.IVF a jsem moc ráda, že už jsem tento druhý pokus neabsolvovala v Artu..

pigy
autor
1. pro 2011

@jara tam jsou opravdu odborníci, byla jsem tam na imunologii. Původně jsem se taky rozmýšlela, jestli tam, nebo do Pronatalu. No a jsem ráda, že jsem se rozhodla tak, jak jsem se rozhodla. Jsem maximálně spokojená. Když jdeš na IVF ? já začnu stimulovat v lednu

jara
2. pro 2011

@pigy jj, Podolí je vyhlášené, vím..🙂 začínám si píchat Puregon pen od zítřka...A proč vy jste odešli z Artu..jaká konkrétní nespokojenost, jestli se můžu zeptat??

irinka
2. pro 2011

@jara Já jsem si tam připadala jako kus hadru, během několika cyklů jsme měli za sebou IVFko a 2 KETy a po posledním KETu mi bylo řečíno, až budete chtít další pokus, tak zavolejte. Nezájem o to, co by mohlo být špatně nic...papír na imunologii jsem si musela doslova vyřvat ☹ jsem ráda, že jsem pryč, v Pronatalu jsou super a hlavně mají zájem nějak pomoci.
Jinak vám holky moc moc držím pěsti!!!

jara
2. pro 2011

@irinka jj, tak to máme podobnou zkušenost...imunologii se mnou vůbec řešit nechtěli, vyloženě jsem si musela dupnout..☹ ale nejhorší zkušenost mám s tím, když po OPU na nás embryoložka vyhrkla, že se musíme rozhodnout, jestli chceme ICSI metodu nebo ne..docela mě to rozhodilo..navíc nám předtím na konzultaci Dr.bylo řečeno, že ICSI metodu nepotřebujeme... 😒 tak co si o tom myslet??? mno, a pak další bomba...nechala jsem si zavést 2 embrya..nejprve vše ok..když jsme šli na kontrolu, tak se Dr. docela divil, že s mojí hubenou postavou si mě nedokáže představit, jak nosím dvojčata a jestli si dokážu to všechno vůbec představit..bla bla bla..byla jsem docela v šoku!!! Proč nás někdo nevaroval předem a neřekl..heleďte, myslíme si, že s Vaší postavou by jste si měla nechat zavést pouze 1 embryo..já nejsem odborník!! oni tam jsou od toho, aby dokázali zhodnotit konkrétní situaci, poradit a né to vše brát jako na páse!!! Docela síla!!

irinka
2. pro 2011

@jara No tak přesně jak píšeš s tím imuno to bylo u nás, a to ještě že mi to pošlou, tak já čekala a pak jsem měla odjíždět do lázní a manža byl pracovně v Praze, tak jsem nechtěla aby se to válelo ve schránce, tak tam volám a baletka mi povídá no mi to ještě neposlali, tak jsem jí už docela i nasr... řekla ať to neposílají, že si pro to radči dojedu a to byla poslední kapka...Jo a ještě na další perličku jsem zapomněla - po OPU teď si nejsem jistá cca 26 vajíček mě nikdo neupozornil na OHSS...takže fakt docela mazec a jak říkám nikdy víc. Je zajíavé, jak v ARTu jásali jaké mám krásně vajíčka a já nevím co ještě a teď následující dva cykly v Pronatalu nám bylo řečíno, že ta kvalita je dá se říci hraniční...takže fakt nevím, otázkou je, jestli nám v ARTu vůbec nějaký zavedli...ani by mě nepřekvapilo, kdyby ne, ale to už je asi moc sci-fi, doufám teda 😀

jara
2. pro 2011

@irinka hele, ty mi mluvíš z duše!!! Když jsem tam měla teď naposled KET, tak jsem na obrazovce žádné tečky při transferu na obrazovce neviděla!! Kdežto při transferu IVF, když se těhu zadařilo (pak potrat), tak jsem tam fakt ty dvě tečky viděla, jak tam padají!!! Prostě mi to nějak prolétlo hlavou, co když je tam při tom ketu vůbec nezavedli!!! Ale pak jsem se okřikla: prosím Tě, buď soudná, už máš zamlženej mozek...tak fakt nevím,kdo je tady větší blázen..nebo jestli z nás ty blázny jen nedělali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pigy
autor
2. pro 2011

@jara no tak já jsem odešla jinam proto, proto že jsem měla pocit, že jsem jen kus hadru, nic neřešili, jen mě pořád tlačili do dalšího IVF, aniž by našli příčinu. Všechno jsem jsi musela vydupat sama, imuno, genetiku a pak na ET když jsem si neřekla o AH, tak jsem neměla nic. Jim jde hlavně o prachy, je to fabrika na peníze prostě. Jsou tam dva doktoři a každý má jiný názor a protiřečí si. Tak jsem přešla a v pronatalu mě hned poslali na laparku a našel se problém, poslali mě na endokrinologii a taky se našel problém a navíc v artu mi řekli, že další IVF bude s darovaným spermatem, prý manžel nemá šanci no a v pronatalu nám řekli, že není důvod mít dárce, že máme šanci mít vlastní. Prostě je toho hodně, nehledali příčinu, jen se to snažili uplácat. Jsem ráda, že tam nejsem. A proč ty?

jara
2. pro 2011

@pigy jj, tak hodně z podobných důvodů jsme odešli také..plus co jsem psala výše...a s tím protiřečením-to je přesné..jeden Dr.nám řekl, že 2 embrya ok a druhý posléze že 2 embrya u mé je blbost..tak si vyber..Vždyť takhle už stačí, že je s tím spoustu nervů..ještě navíc máš nervy, jestli se to tak správně či ne..Tak to je síla, že v Artu vám řekli, že další IVF s darovaným spermatem a v Pronatalu, že to není nutný!
Jo, a taky ty čekací doby v čekárně..ale tomu bych už nepřikládala zas až tak velkou váhu.. 😉

pigy
autor
2. pro 2011

@jara tak koukám, že máme bohužel stejné zkušenosti. Ano i as tím čekáním v čekárně to byl u mě problém. Byla jsem objednaná třeba na desátou a na řadu jsem se dostala až v půl dvaácté, to byla síla 😒 no nic, to už je minulost a jsem ráda, že už tam nemusím. Tak ty už začínáš stimulovat, tak super, to budeš mít ježíška do bříška 😀 moc ti držím palce. Já měla původně taky začít, ale jelikož budou vánoční svátky a v pronatalu dělají jen do 16. tak by mi to nevyšlo s prodlouženou kultgivací. Tak jsme se domluvili, že do toho půjdem v klidu až po svátcích. Tak že začínám v lednu 🙂

jara
3. pro 2011

@pigy přesně, už je to minulost, taky se v tom už moc nechci šťourat...spíš to beru jako zkušenost a fakt, že můžeme srovnávat..🙂 člověk si i z toho zlého musí vzít to dobré..🙂 Ale abychom je furt jenom nehaněli, tak tam měli fajn sestry, to se jim zas musí nechat! 🙂
V Podolí jsme také řešili vánoční svátky, ale jen aby mi to nevyšlo okolo 24.12., což nehrozí. Ani nevíš, jak moc jsem ráda, že mi to vyšlo už teď na prosinec! Už mi totiž pan dokrot stimulku odložit z důvodu cysty, o to víc ti toho teď vážím...Letos si je fakt užiju!!
Tak v Pronatalu jsou jen do 16.12.? Pak mají uplně zavřeno nebo jen omezený provoz?? V Podolí co jsem pochopila by měli mít pouze omezený provoz na vánoční svátky, takže si asi nechtějí nasmlouvat hodně pacientek na ten termín, jinak akutní případy si myslím berou...Pigy, tak ti budu držet palce v lednu!! 😉
Ha ha...prej ježíška do bříška..🙂))

pigy
autor
3. pro 2011

@jara no v pronatalu maj bohužel jenom do 16. otevřeno. Pak otevíraj až v lednu posvátcích. Tady jak je to nový, tak moc pacintek nemají a taky jak nemaj smlouvu s pojišťovnou, tak se výkony dělají většinou v Praze. Tak tady by museli být fakt jen kvůli mě 😀 No já si na ten leden počkám, hlavně když bude vše v klidu. Máš ale pravdu, jediné, co bylo pozitivné v artu, jsou sestry. Tady v pronatalu, jsou ale taky moc fajn a řekla bých, že jsou i lepší. Jsou lidské, povídaj si o všem možném a maj na tebe čas. Člověk má opravdu pocit, že jsou tam všichni jen pro mě. No ty budeš mít hezké vánoce a ještě hezčí dáreček. Moc držím palce 🙂

jara
3. pro 2011

@pigy jestli bude hezký dáreček, to nevím...testovat bych měla kolem 29.12...jenže nejhorší na tom je, že i když objevíš 2 čárky na testu, tak se stejně radovat moc nemůžeš, protože jistého není vůbec nic.. 😒 Holt když má člověk za sebou zkušenost se // na testu, potvrzení těhu z HCG, pak z UTZ, fotka 2 bublinek, neskutečné štěstí...a pak BUM, jen prázdno a slzy, slzy, slzy, tak to člověk bere trochu jinak. Asi už nikdy nezažiju to naivní nezkalené štěstí..vždycky už tu bude strach a obavy..bohužel.
Dneska proběhlo první pigáro...přiznám, jsem srab, klepaly se mi ruce a pak ukápla i slza na záchodě..asi to moc prožívám. ☹

pigy
autor
3. pro 2011

@jara hm, máš pravdu, dvě čárky na tesu nic neznamenají. Opravdi jistotu budem mít, až ten uzlíček budem držet v náručí, ale stejně se budem bát celý život. Držím nám palce 😉

pigy
autor
3. pro 2011

@lenkacar leni, tak jak to s tebou vypadá, jak jsi dopadla v car?

irinka
4. pro 2011

@pigy @jara Holky moc moc Vám držím pěstičky!!! Já měla včera doma manžu, tak jsme si aspoň na chvilku užívali jeden druhého a dneska mi zase odjel ☹ Včera jsme byli venku a všude ty světýlka a výzdoba, holky řeknu vám, já přišla domu a bulela jsem želva, najednou to na mě padlo, tak jsem se rozhodla, že další pokus bych asi chtěla absolvovat jindy než v tomto období, ale uvidíme co nám toho 12.12. řeknou

pigy
autor
4. pro 2011

@irinka tak to tě chápu, jen se vybreč a hlavně to nedrř v sobě. Já měla přesně to samé a říkala jsem si to také, že nechci ivf na vánoce, taky mi to nevyšlo. Tak jsem to dala taky na léto, bylo to teda lepší, ale mrzelo to stejně. Drž se 😉

jara
4. pro 2011

@irinka děkuju. 😉 Jestli se můžu zeptat, ty máš po KETu? Test nic? MS už přišla nebo ne? A toho 12.12. jedete na kontrolu??

irinka
4. pro 2011

@pigy Ono to bude mrzet kdykoliv, to je jasný...
@jara Ahoj, jj mám po KETu, test nic, MS dorazila ve čtvrtek v plné síle. Jojo, 12.12. máme kontrolu, tak jsem zvědavá, co nám povědí a poradí, chtěli bysme asi zkusit dárkyni, ale uvidíme, jak to bude

pigy
autor
4. pro 2011

@irinka tak jsem taky zvědavá, co ti řeknou na kontrole a co vám poradí. 🙂

jara
4. pro 2011

@irinka tak to mě moc mrzí!! 🙄 Já byla na Ketu letoś v září a taky nic. Ale nějak jsem v to ani nedoufala...nevím proč. Ty jsi měla Ket v nativním cyklu?? A ty už jsi někdy těhu byla..uchytilo se někdy něco nebo ne??

irinka
5. pro 2011

@pigy Taky jsem zvědavá, uvidíme jak to dopadne. Pokud bude dárkyně a penízky, asi bysme šli na pokus někdy okolo května-června, ale ještě uvidíme, mám rozjednanou nějakou práci a hlavně mě čekají státnice, každopádně už nechci takhle okolo Vánoc...Byla jsi na kamionu Coly? 🙂
@jara No nám teď po posledním IVFku museli vše zamrazit, protože mi hrozil OHSS. Měli jsme 6 bojovníčků, ale museli rozmrazit všechny, takže už nemáme nic ☹ Jinak jsem brala estrofem a utrouš, jo a prednison, přiznám se, že nevím co to je nativní cyklus 😀 stejně tak jsem do nedávna nevěděla jaký je rozdíl mezi krátkým a dlouhým protokolem 🙂 Jinak se zatím nikdy nic nechytlo...

pigy
autor
5. pro 2011

@irinka tak ti budu držet palce, určitě je lepší si odpočinout 😉 Jinak byla jsem včera na to kamionu. Teda holky, to bylo supééééér, až jsem měla slzičky v očích dojetím 😀 to je fakt skvělý pro prcky a až toho prcka budu mít, tak tam určitě půjdem 🙂

jara
5. pro 2011

@irinka to jsem zase nevěděl já, že když je OHSS, tak se musí vše mrazit! A proč museli rozmrazit všech 6 kousků?? To je škoda, že nic nesbylo na další pokusy... ☹ Nativní cyklus = přirozený, bez stimulace hormony..léky se do toho nepočítají..🙂
Já jedu ve čt do Prahy na kontrolu, tak jsem zvědavá jak reaguju na stimulku a kdy asi pujdu na OPU. Zítra předoperační vyšetření.

lenkacar
6. pro 2011

@pigy 4den stimulace hlásím ,už to cítím..

pigy
autor
6. pro 2011

@lenkacar supééééér, držím palce, ať je toho hodně 😀

irinka
6. pro 2011

@pigy No já doufám, že za rok, až bude kamion v ČB tam už budem a vyrazíme taky 🙂
@lenkacar Držím mooooc pěsti, ať pěkně rostou a jsou kvalitní 🙂
Jinak já hlásím změnu, do ČB jedem v pátek, máme v pátek cestu do budějek, tak to vezmem při jednom, tak ve 13:40 tam máme být, jsem zvědavá, co nám řeknou

pigy
autor
7. pro 2011

@irinka určitě 😀