Pronatal Repro České Budějovice. Máte zkušenost?

pigy
7. zář 2011

Založila jsem toto téma, pro snažilky, které začínají v nově otevřeném caru v Budějkách. Přidejte se, pokuď už máte nějaké zkušenosti s tímto carem, nebo taky začínáte jako já. Podělte se o své zkušenosti 🙂

pigy
autor
4. dub 2012

@irinka díky moc, tobě taky držím palce 😀 v pátek tam mám být ve 12. tak to se minem. Já taky jím estroferm, prednison a taky utrouš, ale po něm jsem jak spací pytlík, strašně jsem ospalá, kéž by mi to vydrželo, aspoň bych to prospala 😀 Tak to opravdu vypadá, že bys šla na ET příští týden. Držím palce, dej pak vědět, jak jsi v pátek dopadla 😉

irinka
5. dub 2012

@pigy Zítra držím moooooc pěsti ať se bobíšci pěkně zavrtaj 🙂

kuratkol
5. dub 2012

@pigy Taky držím palečky, aby to konečně vyšlo 🙂

pigy
autor
5. dub 2012

@irinka
@kuratkol holky, díky moc,jste moc hodné, snad to teď už konečně výjde. Musím přiznat, že mám smíšené pocity, ale to všechny známe 😒 jinak to bude semnou zítra zase dílo, já to nějak nikdy nemůžu odhadnout, abych nebyla úplně vyčůraná. Buď se mi chce moc, nebo vůbec, no to si užiju teda 😀
@irinka já ti to tam zítra zahřeju 😀 pak dej vědět, kdy jdeš ty 😉

pigy
autor
6. dub 2012

Holky, nedalo mi to. Tohle je tak krásný video , to stojí za to 🙂
http://www.libise.cz/2012/04/zazrak-lidskeho-zi...

irinka
6. dub 2012

@pigy To je nááádherný 🙂 Já se pomalu chystám na cestu, jsem podezřele klidná, tak jsem zvědavá, jak dopadnu 🙂 Tak dneska pěkně zahřívej, ať mi neni zima, což mě je v čekárně vždycky :D

lenkacar
6. dub 2012

pigi držím co mám

pigy
autor
6. dub 2012

@lenkacar leni děkuji moc 🙂 jak je to s tebou, už sem ani nezajdeš 😉

pigy
autor
6. dub 2012

tak holky hlásím, že jsem mám u sebe 2 mrňouse 😀 všech sedm oplodněných je v maximální kvalitě 1+, ta PICSI je znát 🙂 jinak v pronatalu jsou naprosto úžasný, dokonce mi nejdřív ukázali ty dva prďoly, mám je taky na fotu a pak mi taky dali foto, jak je mám v břříšku, jsou to takové tečičky. Mám je vedle sebe na stolku a pořád si s nima povídám 😀 Zbylé tři jsem nechala zamrazit. Teď bych jen potřebovala usnout tak na 14 dní 😀 Mudři udělali maximum, embryjka jsou výstavní, teď už je to jenom na mě. 🙂 Všem Vám děkuji za podporu 🙂

irinka
6. dub 2012

@pigy Nááádhera, tak hodně zdaru 🙂 Jinak já hlásím sliznici 9 DC 5.4, DR íkal, že by to mohlo být lepší, ale u mě i horší. Dostala jsem ještě Estrahexal náplasti a Aspirin. Ve středu jedu na kontrolu 🙂 tak doufám, že ještě sliznice povyroste 🙂

pigy
autor
7. dub 2012

@irinka tak držím palce, aby bylo vše ok 😉 Já jsem na tom ale skoro stejně. Včera jsem měla minimální hranici sliznice 7,5 a že optimální by bylo těch 9. Tak mi zvýšil dávku estrofermu a taky mi dal aspirín. Taky jsem na to koukala, že se to tím aspirínem dá vylepšit. Moc teda v klidu nejsem, že ta sliznice je líná, ale pan doktor ví, co dělá, a já mu stoprocentně věřím. Tak tfuj tfuj tfuj, ať nám to všechno dobře dopadne. Kdy to u tebe vypadá na ET?

irinka
8. dub 2012

@pigy Ahoj, tak transfer by měl být cca za týden, ale ještě to nevíme jiste, vše bude dle odběru a pak podle vývoje. Jinak jsem dneska taková nějaká divná, jednak ty prášky semnou cloumaj, ale ještě když mi manža vypráví, co dělá jeho brácha se synkem, jak se k němu chovají a tak, je mi z toho na nic, přesně případ toho, kdy k mimču přišli ani neví jak a prostě si toho neváží...je mi z nich fakt zle... 🤐

kuratkol
8. dub 2012

@pigy Musím na tebe pořád myslet. Kdyby bylo něco nového, hned mi prosím taky napiš. 😉

kuratkol
8. dub 2012

@irinka Přesně. Někteří si dětí vůbec neváží. Od manžela rodiče neměli kontakt s vnoučaty, jeden syn to prostě nějak utnul. My jsme si před narozením našeho mimča říkali, jak budeme jiní. Kontakt jim umožňujeme, jak to jen jde (jsme 400 km daleko od nich), ale taky si toho vůbec neváží.... Dnes jí chtěli dát pocukrovanej koláč, a to má 8 měsíců. Banán jí dali takovým způsobem, že zničili nové bodýčko, co jsme koupili. Mluví na ni strašně hlasitě (křičí) a nedají si říct, pořád jim to opakujeme. Malá leze po zemi, kde je normálně chladněji a oni přitom bezohledně pořád otvírají do průvanu. Už mě fakt s...u a mám sto chutí k nim naši "vymodlenou" vůbec nevodit ☹

pigy
autor
9. dub 2012

@irinka tak z takových věcí je mi taky zle, když někdo příjde k dítěti, ani neví jak a vůbec si toho neváží a chovají se hůř, než zvířata. Taky mám bohužel takové zkušenosti v rodině, ale to si nevybereš 😒 Držím palce, aby bylo všechno v pořádku a bez komplikací a ty budeš moci jít na ET. Potřebuju nějakou parťačku 😀
@kuratkol díky moc za podporu, jasně, že budu podávat nejnovější zprávy 😉 jinak včera jsem se na netu dočetla od nějaké doktorky z centra, že k uhnízdění embryjka dochází 6 - 7 den od jeho počátku. Tak já tedy mám dnes 7 den, tak dnes bude myslím rozhodnuto. Beru utrouš, po kterém pořád jen spím. Když si ho vezmu, tak do hodinky jsem tuhá a to ho beru 3x denně 2 😀 tak mi ty dny docela utíkají. Manža se o mě velice vzorně stará. Jídlo mi nosí až do postele. Včera jsem se ale musela smát holky, říkám mu večer, že bych už jako něco povečeřela, tak mi za chvilku přinesl tác s jídlem a na něm byla i kytka 😀 Byla to malá orchydejka, kterou si pěstuju 😀

ha_jaja
9. dub 2012

Holky, všem vám moc držím palce, na pigy taky myslím každou chvilku. Když to tu čtu, tak je mi vás tak líto a moc vás obdivuju, jak bojujete. Já šla do prvního pokusu, že to jdu jen zkusit a vůbec jsem si nepřipouštěla, že by to nevyšlo, po ET jsem chodila do práce a o víkendu hrabala trávu. A naštěstí to vyšlo. Za měsíc jdu na další pokus a mám děsný strach. Manžel mě uklidňuje, že jedno máme, tak kdyžtak bude jedináček. A má asi pravdu, co by jste za jedno daly vy.
Co se týče příbuzných je to všude, tchýně viděla naše jednou když mu bylo 9 měsíců, jinak taky zájem nemá. Žijeme si jako bychom byli bez nich a je nám fajn.

pigy
autor
9. dub 2012

@ha_jaja děkuji moc, jsi zlatíčko 🙂 taky budu držet palce, aby ti to za měsíc vyšlo 🙂 Do jakého centra chodíš? Myslím si, že když ti to vyšlo hned na první pokus, že teď nebudeš mít taky problém a vyjde to. Znám právě plno holek, které to tak mají. Tak přeji klidnou a pohodovou duševní přípravu a samozřejmě úspěch 😉

ha_jaja
9. dub 2012

já byla v pronatalu hned, muj dr. mi art nedoporučoval, tak jsem dala na jeho rady a jak tady čtu vaše zkušenosti, tak jsem ráda. to byl pronatal ještě na senovážným (sestřička a jeden dr. - takový rodinný), teď jsem byla na vyšetření že bychom chtěli druhé a řekli nám, že se můj stav i manželův zlepšil, tak zkoušíme zatím bez pomoci, ale nechci mít dítka daleko od sebe, tak se objednám a uvidím co mi řeknou, třeba ještě zkusí něco jiného než IVF. Mám to do ČB kousek.. A kdyžtak půjdu do IVF. Vím, že se teď už budu bát, aby to vyšlo, nebylo mi moc dobře při stimulaci, měla jsem děsný návaly, ale těhotenství i porod jsem si fakt užila, a teď dítko taky, takže všechno co teď protrpíte se vám určitě mnohonásobně vrátí. Jinak jsem si platila prodlouženou kult., to nastřelení a hatching.

pigy
autor
9. dub 2012

@ha_jaja tak to jsi udělala moc dobře, že jsi poslechla dr. a nešla do artu. Já toho lituju, že jsem tam šla, měla jsem se na ně vykašlat před posledním hrazením pokusem. Tam jsou dva doktoři a každý má jiný názor, ke konci mě naštvalo to, že si protiřečili. Nejvíc se naštvu, když si vzpomenu, že mi bylo řečeno, abych uvažovala o dárci, že to asi jinak nepůjde. Když jsem přešla do pronatalu, nejen že mi našli příčiny, ale taky doktor řekl, že nevidí důvod, proč bych měla mít dárce, prý manža má spermie v normě a jsou na tom lidi hůř. Tak jen tolik, uf, jsem se zase nějak rozepsala a rozčílila 😀 Souhlasím s tebou, máš to dobře vymyšlený, asi bych to udělala taky tak. Nechtěla bych děti daleko od sebe a čekat na případný zázrak. Uvidíš, co ti řeknou, třeba u tebe teď bude stačit jen IUI, nebo se to do té doby povede. Každopádně držím palce 😉 Já si teď zaplatila úplně za vše, co jen lze udělat včetně PICSI, za co jsem fakt ráda, protože při obyčejném ICSI nepřežili všechny a třeba postupně jich ubylo, nebo nebyli na tom ve vývoji stejně. Při PICSI přežila všechny a všechny jsou ukázkový, tak to už beru jako úspěch a doufám, že to bude úspěšný až do konce. 🙂

ha_jaja
9. dub 2012

promiň, hlavně se nerozčiluj, musíš teď myslet pozitivně. ten přístup je tam fakt divný, já četla i jiný diskuse a hodně mě to překvapilo. V pronatalu to bylo moc přijemný, sestřička říkala ať zavolám, kdyby něco, byla jsem u nich na kontrole ještě asi v 15tt, když měl můj dr. dovolenou a zase jsem špinila. Bála jsem se do nemocnice aby si mě tam nenechali. A v pohodě mě vzali. Před tím prvním pokusem jsem tohle nějak moc neřešila, do konce jsem ani nevěřila že se to povedlo, začala jsem asi 10 den špinit, test negativní (ten 10 den) tak jsem šla na kontrolu, že nejsem a dr mě rychle vyvedl z omylu. ale byla jsem smířená se špatnou zprávou. Můžu se zeptat, co děláš myslím profesi? Já jsem účetní ☹
Pokud půjdeme do dalšího pokusu, tak si budu taky platit PICSI a i ten hatching, když se ti to takhle jednou povede, tak se bojíš něco měnit. Právě řeším, zda mám změnit injekce co jsem si píchala a léčbu. Přežily mi jen 2 embryjka, ale mám dítko. Dr. mi říkal, ať zvážím změnu, že by byla šance na víc plných vajíček a tedy i víc embryjek, ale nevím.

pigy
autor
9. dub 2012

@ha_jaja já jsem v pohodě, po posledních zkušenostech, to beru všechno jinak 🙂 jinak jsem pracovala v call centru, jako operátorka, ale loni mi v červenci skončila smlouva , tak jsme se dohodli s manžou, že jdem na to, no a od té doby jsem doma, našli mi problém se štítkou, tak kvůli ní, jsem šla na IVF až teď. Tak že jsem doma, pěkně v klidu, práci teď neřeším. Co se týče tý změny, tak jestli dr. říká, že je lepší šance, tak já bych do toho šla. Tak uvidíš, dejte s manžou kafíčko a hoďte řeč 😀

ha_jaja
9. dub 2012

zrovna kupuju po netu gril na zahradu a sušák ven na plínky 😀 Tak držím palečky a budu koukat na net na info.

kuratkol
9. dub 2012

@pigy Tak to je super, že se stará, já si to mooooc užívala 🙂 Ne že by se teď nestaral, ale to víš, bylo to jiné. Už se těším na další těhotenství 🙂

irinka
10. dub 2012

@pigy Ahojda, tak jak se cítíš? Já mám po utroušu neuvěřitelný motolice a taky bych spala, no je to "veselý" s těmahle práškama. Jinak já zítra jedu do Budějek, tak doufám, že ta potvůrka sliznice povyroste.
@kuratkol Pocukrovanej koláč pro 8 měsíčního prcka?? Nechápu, fakt ne...
Mě je z tohodle chování některých jedinců tak strašně smutno ☹

pigy
autor
10. dub 2012

@irinka ahojky, tak dnes se mi točí hlava, mívám problém s tlakem, tak to bude asi změnou počasí. Jinak po tom utrouši jsem taky unavená a ospalá. Normálně přes den nespím, ale po utrouši mě to vždy povalí a já si musím tak na hoďku zdřímnout. Pak mě bolí prsa, ale to mě bolí už od stimulky. No jsem na sebe teda zvědavá, spíše se snažím moc se nepozorovat 😀

irinka
10. dub 2012

@pigy Je možný, že to dělá taky ten estrofem. Kolik ho bereš? Mě to motání dělal jak estrofem tak i utrouš. Já doufám, že ta potvůrka sliznice naroste... 🙂

pigy
autor
10. dub 2012

@irinka tak já beru estroferm 2ráno, 1odpoledne a 2 večer a utrouš beru 3x2. Taky si myslím, že je to z těch léků , no je to jedno s druhým, ale vydržím všechno, když to pomůže 😀 Jsem zvědavá, jak zítra dopadneš. Držím moc palce a pak dej hned vědět 😉

irinka
10. dub 2012

@pigy Já právě beru estrofem 3x2 a ještě tu náplast, no a pak ten utrouš, až bude odběr. Já jsem zítra zvědavá, doufám, že to bude OK 🙂 určitě napíšu, až dorazím domu

lenkacar
10. dub 2012

@pigy paráda ,at se to konečně povede .. 😵 na kolik vás to vyšlo?se mnou holka nic už neni ..

pigy
autor
11. dub 2012

@irinka tak o té náplasti slyším prvně, to ji jako máš pořád na sobě nalepenou? se nemůžu dočkat, s čím příjdeš, kdy bude ET 😉