Pronatal Repro České Budějovice. Máte zkušenost?

pigy
7. zář 2011

Založila jsem toto téma, pro snažilky, které začínají v nově otevřeném caru v Budějkách. Přidejte se, pokuď už máte nějaké zkušenosti s tímto carem, nebo taky začínáte jako já. Podělte se o své zkušenosti 🙂

lenkacar
18. zář 2011

pa hani ..ráda jsem tě četla ,tady je hnus ,že by psa nevyhnal

elana
18. zář 2011

@pigy dyť jo...každému sedí jiný přístup, koneckonců mě v Pronatalu otěhotněli (transfer dělal Mayer 😅 ), tak nemůžu říct křivýho slova a ani bych neřekla, třeba asistentka Dvořáková je fakt bezvadná, tu pozlatit (viz. jak jsem psala v té druhé diskuzi, dr. Hušek taky (nevím zda tam ještě je) a Kusyn taky (rovněž netuším, jaký ansáml je tam, já se s nima loni na podzim rozloučila a to byli ještě po Varama). Jen mi vadilo, že od stolu nás Mayer odhadl na adepty na IVF, IUI rovnou zavrhl (přitom výsledky jsme měli ok) atd a tak celkově, prostě mezi náma nezafungovala chemie 🙂 (myslím že to bylo vzájemný). Každopádně stimulky mi vždy naprogramoval na jedničku a transferoval tak, že to bylo vždy v děloze a napodruhé to vyšlo 🙂 (já měla v Iscaru mimoděložní a mám za sebou i negativní IVF a MA).

idiopatický = nezjištěné příčiny...Lenka už je půl doktora po těch letech 😝

pigy
autor
18. zář 2011

@elana tak jsem zvědavá, jak dopadnu já, snad budu mít úspěch, jako ty. Pak dám vědět 🙂

elana
18. zář 2011

@pigy určitě dej...já sem budu nakukovat, jak válčíte. Sice jsem v rámci revolty přešla z 99% na emimino, ale stejně mi to nedalo, holt jsem byla koňský inventář. Tak moc držím palce, ať Vám všem tady to taky vyjde a dočkáte se...já tomu někdy nemůžu stále uvěřit, že už čtu sekci Neplodnost z pozice maminky 😵

pigy
autor
18. zář 2011

@elana díky moc 🙂 tak ty jsi si taky prošla trápením...

elana
18. zář 2011

@pigy nojo, to jo...ale stálo to za to si počkat, dneska už to vím. Tak se držte všechny, hodně štěstí v Pronatalu 🙂

pigy
autor
18. zář 2011

@elana díky moc, jeno se zeptám, jestli jsi byla taky v jiném caru, nebo pronatal byl první a poslední?

lenkacar
18. zář 2011

chichi elano ,dyt to víš jak to je ..4roky v artu to je prostě hnus .. 😒 jojo půl doktorka ,mohla bych klidně sedět v recepci 😀 a radit 😝 musim mrknout na net kde to je a zítra se tam dojedem domluvit co a jak ..

pigy
autor
18. zář 2011

@lenkacar třeba by tě i na tu recepci vzali 😀 co ty víš...

lenkacar
18. zář 2011

když si koupim zlatej hábit a budu jíst jogurty tak zaručeně 😀 ,tak jsme to našli na netu snad to zítra najdeme..

lulii
18. zář 2011

Ahoj holky, téda vy mě strašíte s tím Artem.

Leni ahoj, párkrát jsme se sešly v diskuzi o Artu, pak se to tam nějak posr....

Byla jsem v Artu dvakrát, jednou na té první konzultaci, pak hned ten cyklus že se udělá IUI, tak jsem byla na kontrolním UTZ, ale ukázalo se, že folikul se přestal vyvíjet, tak jsme ten cyklus už nic nezkoušeli. Dr. Špička mi napsal clostilbegyt na další cyklus a pak IUI, teď čekám na tu mrchu, abych mohla začít s clostíkem......Takže zatím jsem tam nováček, ale docela jste mě vystrašily. Špička na mě nepůsobil zas tak hrozně, spíš jsem se bála toho, že mě budou hned rvát do IVF (kvůli prachům), ale souhlasil s IUI (naše výsledky jsou totiž naprosto v pořádku, jen prostě se nedaří a nedaří). Sice ještě jdeme na genetiku k Čutkovi a na imunitu do Podolí, to jsou snad poslední vyšetření, které nás čekají. Tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Taky jsem se dozvěděla o Pronatalu, ale zrovna v době, kdy jsme se s manžou rozhodli navštívit CAR, tak Pronatal měl na svých stránkách napsáno, že nemá žádnou smluvní pojišťovnu - toho jsem se lekla ☹ Ale začínám teda toho litovat, když to tu tak čtu, jaké máte zkušenosti z Artu 😨

pigy
autor
18. zář 2011

@lulii tak ti držím palce, třeba ti to výjde hned. My tě tady nechcem strašit, jeno si říkáme naše zkušenosti. Jsme hold letité arťačky, tak to vnímáme všechno jinak. 🙂

lulii
18. zář 2011

@pigy Jojo, to je mi jasný 😀 A je něco, co bych si neměla v Artu nechat líbit? Nebo spíš na co se mám připravit, že by se mi nemuselo líbit?
Ale ono je to vlastně asi jedno, co? Kdykoliv mě v Artu naštvou, tak můžu odejít a objednat se do Pronatalu, ne?

Hlavně ať nám všem už pomůžou...kdekoliv 😉

pigy
autor
18. zář 2011

@lulii tak těžko říct, on je u každého jiný přístup a každýmu sedne někdo jiný, já už jsem věděla, na co si mám dát pozor, co mi vadí, co nechci atd... ale to bylo tím, že jsem tam chodila léta a na sále jsem byla pečená vařená. Uvidíš sama, tak držím palce 🙂

lenkacar
18. zář 2011

@lulii ahoj já mám u sebe pocit ,že mě už nejsou schopni nic nového nabídnout a neví si rady a proto ten nezájem ..je spousta holek kterým se povede a odchází s mimčem na poprvé ,na podruhé ..

lenkacar
18. zář 2011

já tady nechci dělat nějakou antiartovou diskuzi ,to vůbec ,jen prostě nejsem tam spokojená a samo ,že neříkam ,že to je tak se všema ,kdo si odnese po půl roce uzlíka tak je bude chválit do nebes ..

pigy
autor
18. zář 2011

@lenkacar je to tak jak říkáš, každá máme své zkušenosti a právo vyjádřit svůj názor 😀

elana
19. zář 2011

@pigy no, začínala jsem původně v Iscaru, ale to tam ještě byl Mayer-měl na Senovážným v ROH takovou malou ordinaci, kde dělal stimulace a na výkony se jezdilo do Prahy. Potom přešel do Pronatalu do Varů, já měla zrovna rozjetý cyklus, tak jsem zůstala v Iscaru a dodělali jsme to tam (bylo z toho mimoděložní a 2 mrňousi do mrazáku, ty jsem nechala převézt do KV, abych nemusela jezdit na vše do Prahy a mohla dál lékovat a ultrazvukovat v ČB...loni v zimě je zavedli a byl z toho MA). A tak jsem vlastně jen změnila značku na hlavičkových papírech, nicméně stále mě měl v péči Mayer a Dvořáková (později pak i Hušek a Kusyn).

to je jasný, i v Artu jim těhotní ženský napoprvé, napodruhé max. (pamatuju tu šťastnou vlnu kolem Jany.cb, Menny - Lenka si jistě vzpomene...to bylo co IVF, to úspěch), ale, a ono se to i doporučuje, před 3. pokusem je docela dobrý změnit CAR a chytit nový vítr a přístup...

lenkacar
19. zář 2011

tak milé dámy ,volala jsem do pronatalu ,protože to asi osobně nestíham a bylo mi řečeno ,že sály jim fungují jen pro zahraniční klienty a že pokud jsi na pojištovnu tak výkony v praze ..taklže jsem se domluvila ,že zjistim jak má mangel volno a zajedem na nezávaznou konzultaci ,abych neskončila v artu a potom nečuměla .. 😖 ptala jsem se teda na nativ ,tak to šla někam zjištovat a pak mi volala zpátky ,že neni problém se teda přijet domluvit s doktorem co a jak ..takže tam bude za keš prachy ..a řikala ,že na pojištovnu možná příští rok až ..

lenkacar
19. zář 2011

elo jojo pamatuju si všechny ,holky bud vzali za kliku a byly těhulky a nebo stačilo pár pokusů a každá odcházela s mimčem,jen jituš to měla nějaké komplikovanější asi na po4 ,ale vyšlo ..do těch jejich statistik nevidíme ,kolik se zadaří ,každá nechodí na MK,ale docela by mě to zajímalo.

elana
19. zář 2011

Leni, tak uvidíš...to jsem teda překvapená, že to zatím neudělali plnohodnotně pro hrazený výkony...nojo, nejspíš to bude mít co do činění s kolaudací budovy, hygienou atd., proč jinak by se zatím pojišťovna cukala jim to proplácet i tady...ale tak on s tím vážně není problém, my jezdili ještě do těch Varů, což je dál a komplikovanější než Praha a vlastně během IVF jsou to 2 cesty, během KET jedna jediná, jinak vše se odbývá v ČB...takže v pohodě, takový výlet.

lenkacar
19. zář 2011

no jsem trochu zklamaná co ti budu povídat ..

pigy
autor
19. zář 2011

@lenkacar ahoj Leni, tak to mě mrzí, že se musí na výkony jinam. Já to mám v pohodě, jako samoplátce, což jsem taky ráda. Jinak, jak jsi dopadla v ARTu?

lenkacar
19. zář 2011

jedem tam na 15hod.

pigy
autor
19. zář 2011

@lenkacar tak pak dej vědět a proč teda tam vlastně jdeš, kvůli další stimulce?

lenkacar
19. zář 2011

@pigy ale ani nic ohledně nativu mi na recepci nedokázala po founu sdělit ,šla se někam ptát jestli by mě vůbec vzali ..to už jsem se jako lekla dost ,že ani nativ teda ..

lenkacar
19. zář 2011

jdu tam pro prášky ,okopírovat imuno papíry a domluvit jestli mají nějaké nápady ..

lenkacar
19. zář 2011

ymslela jsem ,že si řeknu o výpis a přejdu ,ale ono to neni tak jednoduché koukam..

pigy
autor
19. zář 2011

@lenkacar tak uvidíš, jsem zvědavá, jestli budou mít nějaký nápad 🙂 no pro mě poslední nápad měli, už nevěděli co, tak mi řekli, že by to chtělo dárce spermatu. Když jsem byla v pronatalu, tak mudr koukal na výsledky z vyšetření a řekl, že neví, proč mi to řekli, že jsou na tom chlapi hůř a přesto se jim to povede.
Tak si vyber pak... 😒

lenkacar
19. zář 2011

no každopádně se ozvu jak jsme dopadli ..kdybych neměla ještě jedno hrazený tak jdu rovnou na nativ ..to by nebylo co řešit ..