• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První IUI v květnu 2010

6. září 2011 
Ahojky všem snažilkám. Jsem tu dneska nová a hned mám pár dotazů.
před týdnem jsem byla u nového gynekologa protože se mi nedaří otěhotnět a ten mi vnitřním sonem najel na něco v břiše a řekl že to brání spermiím dostat se k vajíčku že to je něco jako dana. ale že skumavka se tam vejde. příští týden jdu poprvé do centra na pohovor a chtěla bych nejprve IUI. Jinak v tom břiše mi našel srůsty ale protože jsem už po čtyřech laparkách další odmítl. proto to centrum. chtěla jsem se vás zeptat jak je to s iui. jestli se po samotném zákroku doporučuje být doma, jak to u vás probíhalo zda jste měli nějaké komplikace a prý je potřeba mít schválení od pojištovny. co proto musím splnit aby mi to pojištovna uhradila? díky za odpovědi a vaše skušenosti marcela
31. srp 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marcela298 ahoj a vítej :slight_smile: pokud máš v břiše srůsty, nevím, jestli není IUI zbytečné, ale to posoudí v CARu...jak na ně gynekolog bez laparky přišel???? jinak IUI je pohodový zákrok, nebolí, trvá chvilku a žádný speciální režim ani neschopenku po něm nepotřebuješ, můžeš normálně fungovat, samozřejmě nenosit nic těžkého a tak, já třeba přestala se spinningem......a pojišťovna ti musí IUI schválit, funguje to tak, že z CAR pošlou žádost a schválena je tak za 3 týdny.
31. srp 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sedmitecka Ahoj Sedmi,myslíš? Já jsem jen zavolala do CAR,že chci zkusit IUI a problém nebyl,žádně schvalování :confused: jen jsem jela vyzvednout recept na clostilbegyt a objednala se na UTZ....a to v podstatě ze dne na den...
31. srp 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kapi, pokud stimuluješ jen clostilbegytem máš asi pravdu, bez schvalování :slight_smile: já píchala menopur....a když jsme chtěla ještě jednou IUI bez stimulky a schvalování, byli dost nevstřícní....
31. srp 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sedmitecka aha,tak to jo....záleží na CAR a na lékách...já naopak měla doma zbytek Gonalu z IVF a chtěla jsem stimulovat s ním před IUI a doktorka mi řekla,že stačí clostík,takže záleží i na doktorech :wink:
31. srp 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kapi, ano, to určitě záleží, je to indi vindi :slight_smile:
31. srp 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj no on mi vnitřním sonem do něčeho najel strašně to zabolelo a udělalo se mi špatně a on řekl že vzhledem k mým předešlým laparoskopiím navíc je to operatér a řekl že jen blázen by mě chtěl znovu kuchat
@ sedmitečka a to jsi si mohla vybrat čím tě budou stimulovat? a kolik jste platily?
31. srp 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marcela298 tak to jo.......vybrat jsem si nemohla, mě by stačily tabletky clostilbegytu ale dostala jsem injekce menopuru, a to i přesto, že s ovulací problém nemám, dopláceli jsme za ně asi 900,-, jinak jsme už nic neplatili.....
31. srp 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcela298 ahoj a vítám Tě :wink: jak píše Sedmi,pokud máš srůsty atd. myslím si,že Tě spíše budou směřovat na IVF,taky od toho IVF je...

@sedmitecka u nás v CAR si vybrat léky můžeš,pokud máš teda na výběr(dle diagnozy)...je to bussiness :angry:
31. srp 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kapibara asi bych taky mohla, kdybych na tom trvala, ale obecně pražský Pronatal je sice fajn, mudři úžasní ale na všechno pořád dlouho čekáme, všechno se strašně táhne a když tam voláš, sestry jsou nepříjmné a neporadí, s doktorem nespojí a nejsou moc ochotné a flexibilní :frowning2: ..mám vždycky nerva, když tam mám volat, jeto náročnější :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. srp 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sedmitecka jojo,to čekání je asi všude plus minus stejné :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. srp 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sedmitečka tak to ti nezávidim. Já půjdu tady ve varech a sestřička do telefonu působila velmi mile a moc se tam těšim. hkavně aby to vyšlo.
bylo vam po tom nějak špatně nebo něco? Vím že se blbě ptám ale chci o tom vědět co nejvíc
31. srp 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí

OKURKAA: léčba Pronatal, 1 neúspěšné IVF, 3-8 DC Menopur, 5.6. I.IUI - TĚHOTENSTVÍ - čekáme dvojčátka 9+2tt
BAJOCH: Helios Brno, 22.7. 1. IUI - TĚHOTENSTVÍ
PISKOTULE: v červnu neuspěšné IUI , TĚHOTENSTVÍ - bez pomoci lékařů

SNAŽILKY:
EIMMY : 3 DC - léčba ISCARE v květnu neúspěšné IUI, 17.8. poslaná žádost na IVF
FUDY : léčba Pronatal,2x IUI negativní, IVF rok 2010.
SEDMITECKA : léčba Pronatal, 06/10 první IUI - neúspěšné, září - hysteroskopie, říjen snad IVF
LORCA: 7 DC, léčba Institut Plzeň, 2x neúspěšné IUI, září IVF (ICSI) uživání Decapeptylu , od 1.9. Gonal
MISHA1009: Iscare, 1x IUI - 37 DC, 27.4. - bez stimulace - test 12.5. - negativní, 23.6. laparo+hysterosk.
SSAARA: 1 DC , 1.IUI neúspěšné, 2.9. konzultace v CARu
KAPIBARA : Gennet Liberec, 1.IUI neúspěšné, nyní pauza - CAR říjen 2010
MILKA77 : 6 DC Gennet Praha, 2x IUI neg., příprava na 1.IVF
Lenny32: léčba Pronatal Teplice, 19-29 Duphaston, od 3 DC injekce Menopur, plán. IUI
Misaot: Gest - 1. IUI červenec - neúspěch, konec srpna průchodnost vejcovodů a 2. IUI, užívání Tamoxifenu
MMAXICKA: 28DC - léčba Arleta Kostelec nad Orlicí - 17.8. 1.IUI

@marcela298 ahoj,vítám tě mezi námi :slight_smile: Já měla iui naprosto bez problémů,výkon naprosto bezbolestný a do testu jsem se chovala tak,jako kdybych byla eventuelně těhotná :wink: Jinak já za léky platím 1900,- (clostík+merional) a za pomůcky k výkonu 1500,-
31. srp 2010 v 16:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí

OKURKAA: léčba Pronatal, 1 neúspěšné IVF, 3-8 DC Menopur, 5.6. I.IUI - TĚHOTENSTVÍ - čekáme dvojčátka 9+2tt

SNAŽILKY:
EIMMY : 3 DC - léčba ISCARE v květnu neúspěšné IUI, 17.8. poslaná žádost na IVF
FUDY : léčba Pronatal,2x IUI negativní, září stimulace,říjen IVF.
SEDMITECKA : léčba Pronatal, 06/10 první IUI - neúspěšné, září - hysteroskopie, říjen snad IVF
LORCA: 7 DC, léčba Institut Plzeň, 2x neúspěšné IUI, září IVF (ICSI) uživání Decapeptylu , od 1.9. Gonal
MISHA1009: Iscare, 1x IUI - 37 DC, 27.4. - bez stimulace - test 12.5. - negativní, 23.6. laparo+hysterosk.
SSAARA: 1 DC , 1.IUI neúspěšné, 2.9. konzultace v CARu
MILKA77 : 6 DC Gennet Praha, 2x IUI neg., příprava na 1.IVF
Lenny32: léčba Pronatal Teplice, 19-29 Duphaston, od 3 DC injekce Menopur, plán. IUI
Misaot: Gest - 1. IUI červenec - neúspěch, konec srpna průchodnost vejcovodů a 2. IUI, užívání Tamoxifenu
MMAXICKA: 28DC - léčba Arleta Kostelec nad Orlicí - 17.8. 1.IUI
31. srp 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Tak koukám na tabulku a pomalu a jistě se nás hodně přesouvá z IUI na IVF. No co se dá dělat..... Snad se nám to podaří :wink:
31. srp 2010 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fudy no to je přesné :wink: za chvíli abysme změnily název tématu co :grinning: :grinning: mě se asi rozjíždí menses, takže zítra se objednávám na hystero, je to tu, do poslendí chvíle jsem doufala, že se stane zázrak a nebude to už potřeba :confounded:
31. srp 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sedmitečka a kolikáté iui si absolvovala jinak mrzí mě to za tebe.... je to děsnej pocit

2. zář 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marcela298 no byli jsme na IUI jen jednou, ale mudri navrhuji hystero a pak rovnou IVF, jsem pro, uz nechci cekat a taky vzhledem k tomu, ze mi neni 20, jdu do vetsi jistoty :slight_smile:
prave mi zacala mrcha, tak odpolko budu volat CAR a objednam se na hystero :frowning2:
2. zář 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sedmitečka moc Ti držim palečky já jdu na první konzultaci v pátek tak jsem zvědavá jak dlouho budu čekat než se to všechno spustí

holky jak rychle to šlo od první návštěvy
2. zář 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marcela298 dík za držení a neboj, pohne se to celkem rychle, podle toho, co u vás zjistí, budou jednat dál....
my byli poprvé v lednu, po základních vyšetřeních jsem dostala na 3 měsíce clostilbegyt na domácí snažení, ale kdybych chtěla hned IUI, nebyl by problém....pak v květnu další návštěva a domluvena IUI na červen, nic, tak koncem července další konzultace, kde jsme se dohodli na IVF, rovnou se odeslala žádost na pojišťovnu a dnes už máme schváleno a jen čekám na příští týden, a po hysteroskopii, pokud bude vše ok, v říjnu jdem do toho :slight_smile:
2. zář 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí

SNAŽILKY:
EIMMY : 5 DC - léčba ISCARE v květnu neúspěšné IUI, 17.8. poslaná žádost na IVF
LORCA: 9 DC, léčba Institut Plzeň, 2x neúspěšné IUI, září IVF (ICSI) uživání Decapeptylu , od 1.9. Gonal
SSAARA: 3 DC , 1.IUI neúspěšné, 4.-7. DC Clostilbegyt ,8.-11. DC Merional, 12.DC UTZ
MILKA77 : 9 DC Gennet Praha, 2x IUI neg., příprava na 1.IVF
MMAXICKA: 31DC - léčba Arleta Kostelec nad Orlicí - 17.8. 1.IUI
2. zář 2010 ve 13:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
těšim se až sem některá z nás napíše hurááá mám //
2. zář 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí

TĚHULKY:

SNAŽILKY:
EIMMY : 5 DC - léčba ISCARE v květnu neúspěšné IUI, 17.8. poslaná žádost na IVF
LORCA: 9 DC, léčba Institut Plzeň, 2x neúspěšné IUI, září IVF (ICSI) uživání Decapeptylu , od 1.9. Gonal
SSAARA: 3 DC , 1.IUI neúspěšné, 4.-7. DC Clostilbegyt ,8.-11. DC Merional, 12.DC UTZ
MILKA77 : 8 DC Gennet Praha, 2x IUI neg., stimulace na 1.IVF(Gonal+Cetrotide), 4.9.UTZ
MMAXICKA: 31DC - léčba Arleta Kostelec nad Orlicí - 17.8. 1.IUI
2. zář 2010 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sedmitecka držím palečky!!! :slight_smile:
2. zář 2010 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@milka77 já tobě taky a moc, jak jste na tom??? :slight_smile:
2. zář 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky tak je to tu, ve čtvrtek jdu na hystero a pak už to bude lítat :wink: 9.9. je dobrý datum, že? :wink: a IVF je schváleno, tak s chutí do toho.....bojim bojim, ať už je ta narkóza za mnou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. zář 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky sedmitecko: Neboj to zvládneš! Budu na tebe myslet :wink: Nic to není už to mám také za sebou a mám na břiše dva malé křížky ani to nebolelo. Jediné co jsem cítila bylo vyndavání stehů.
Tak šup,šup,ať se potkáme v říjnu na sále v Pronatalu :slight_smile: Také už jsem schválená.
4. zář 2010 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sedmitecka neboj, nic to není! držím palce na čtvrtek - dobrý datum :wink: já jsem už rozjela IVF tak tiše doufám, že to bude ok... :slight_smile:
4. zář 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí

TĚHULKY:

SNAŽILKY:
EIMMY : 7.DC - léčba ISCARE v květnu neúspěšné IUI, 17.8. poslaná žádost na IVF
LORCA: 11.DC, léčba Institut Plzeň, 2x neúspěšné IUI, září IVF (ICSI) uživání Decapeptylu , od 1.9. Gonal
SSAARA: 5.DC , 1.IUI neúspěšné, 4.-7. DC Clostilbegyt ,8.-11. DC Merional, 12.DC UTZ
MILKA77 : 10.DC Gennet Praha, 2x IUI neg., stimulace na 1.IVF, 6.9.OPU
MMAXICKA: 33.DC - léčba Arleta Kostelec nad Orlicí - 17.8. 1.IUI
4. zář 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milka, na zítra Ti držím palce, ať je vše v pohodě. Já jdu zítra na první kontrolní ultrazvuk, tak uvidíme jak to dopadne. Snad tam nějaká vajucha budou.
5. zář 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek