První IUI v květnu 2010

sedmitecka
27. dub 2010

ahoj všem, najde se tu někdo, koho čeká v květnu první IUI, abysme se vzájemně mohly podporovat a sdělovat si zkušenosti 😉

marcela298
31. srp 2010

Ahojky všem snažilkám. Jsem tu dneska nová a hned mám pár dotazů.
před týdnem jsem byla u nového gynekologa protože se mi nedaří otěhotnět a ten mi vnitřním sonem najel na něco v břiše a řekl že to brání spermiím dostat se k vajíčku že to je něco jako dana. ale že skumavka se tam vejde. příští týden jdu poprvé do centra na pohovor a chtěla bych nejprve IUI. Jinak v tom břiše mi našel srůsty ale protože jsem už po čtyřech laparkách další odmítl. proto to centrum. chtěla jsem se vás zeptat jak je to s iui. jestli se po samotném zákroku doporučuje být doma, jak to u vás probíhalo zda jste měli nějaké komplikace a prý je potřeba mít schválení od pojištovny. co proto musím splnit aby mi to pojištovna uhradila? díky za odpovědi a vaše skušenosti marcela

sedmitecka
autor
31. srp 2010

@marcela298 ahoj a vítej 🙂 pokud máš v břiše srůsty, nevím, jestli není IUI zbytečné, ale to posoudí v CARu...jak na ně gynekolog bez laparky přišel???? jinak IUI je pohodový zákrok, nebolí, trvá chvilku a žádný speciální režim ani neschopenku po něm nepotřebuješ, můžeš normálně fungovat, samozřejmě nenosit nic těžkého a tak, já třeba přestala se spinningem......a pojišťovna ti musí IUI schválit, funguje to tak, že z CAR pošlou žádost a schválena je tak za 3 týdny.

kapibara
31. srp 2010

@sedmitecka Ahoj Sedmi,myslíš? Já jsem jen zavolala do CAR,že chci zkusit IUI a problém nebyl,žádně schvalování 😕 jen jsem jela vyzvednout recept na clostilbegyt a objednala se na UTZ....a to v podstatě ze dne na den...

sedmitecka
autor
31. srp 2010

kapi, pokud stimuluješ jen clostilbegytem máš asi pravdu, bez schvalování 🙂 já píchala menopur....a když jsme chtěla ještě jednou IUI bez stimulky a schvalování, byli dost nevstřícní....

kapibara
31. srp 2010

@sedmitecka aha,tak to jo....záleží na CAR a na lékách...já naopak měla doma zbytek Gonalu z IVF a chtěla jsem stimulovat s ním před IUI a doktorka mi řekla,že stačí clostík,takže záleží i na doktorech 😉

sedmitecka
autor
31. srp 2010

kapi, ano, to určitě záleží, je to indi vindi 🙂

marcela298
31. srp 2010

Ahoj no on mi vnitřním sonem do něčeho najel strašně to zabolelo a udělalo se mi špatně a on řekl že vzhledem k mým předešlým laparoskopiím navíc je to operatér a řekl že jen blázen by mě chtěl znovu kuchat
@ sedmitečka a to jsi si mohla vybrat čím tě budou stimulovat? a kolik jste platily?

sedmitecka
autor
31. srp 2010

@marcela298 tak to jo.......vybrat jsem si nemohla, mě by stačily tabletky clostilbegytu ale dostala jsem injekce menopuru, a to i přesto, že s ovulací problém nemám, dopláceli jsme za ně asi 900,-, jinak jsme už nic neplatili.....

kapibara
31. srp 2010

@marcela298 ahoj a vítám Tě 😉 jak píše Sedmi,pokud máš srůsty atd. myslím si,že Tě spíše budou směřovat na IVF,taky od toho IVF je...

@sedmitecka u nás v CAR si vybrat léky můžeš,pokud máš teda na výběr(dle diagnozy)...je to bussiness 😠

sedmitecka
autor
31. srp 2010

@kapibara asi bych taky mohla, kdybych na tom trvala, ale obecně pražský Pronatal je sice fajn, mudři úžasní ale na všechno pořád dlouho čekáme, všechno se strašně táhne a když tam voláš, sestry jsou nepříjmné a neporadí, s doktorem nespojí a nejsou moc ochotné a flexibilní ☹ ..mám vždycky nerva, když tam mám volat, jeto náročnější 😝

kapibara
31. srp 2010

@sedmitecka jojo,to čekání je asi všude plus minus stejné 😝

marcela298
31. srp 2010

@sedmitečka tak to ti nezávidim. Já půjdu tady ve varech a sestřička do telefonu působila velmi mile a moc se tam těšim. hkavně aby to vyšlo.
bylo vam po tom nějak špatně nebo něco? Vím že se blbě ptám ale chci o tom vědět co nejvíc

ssaara
31. srp 2010

OKURKAA: léčba Pronatal, 1 neúspěšné IVF, 3-8 DC Menopur, 5.6. I.IUI - TĚHOTENSTVÍ - čekáme dvojčátka 9+2tt
BAJOCH: Helios Brno, 22.7. 1. IUI - TĚHOTENSTVÍ
PISKOTULE: v červnu neuspěšné IUI , TĚHOTENSTVÍ - bez pomoci lékařů

SNAŽILKY:
EIMMY : 3 DC - léčba ISCARE v květnu neúspěšné IUI, 17.8. poslaná žádost na IVF
FUDY : léčba Pronatal,2x IUI negativní, IVF rok 2010.
SEDMITECKA : léčba Pronatal, 06/10 první IUI - neúspěšné, září - hysteroskopie, říjen snad IVF
LORCA: 7 DC, léčba Institut Plzeň, 2x neúspěšné IUI, září IVF (ICSI) uživání Decapeptylu , od 1.9. Gonal
MISHA1009: Iscare, 1x IUI - 37 DC, 27.4. - bez stimulace - test 12.5. - negativní, 23.6. laparo+hysterosk.
SSAARA: 1 DC , 1.IUI neúspěšné, 2.9. konzultace v CARu
KAPIBARA : Gennet Liberec, 1.IUI neúspěšné, nyní pauza - CAR říjen 2010
MILKA77 : 6 DC Gennet Praha, 2x IUI neg., příprava na 1.IVF
Lenny32: léčba Pronatal Teplice, 19-29 Duphaston, od 3 DC injekce Menopur, plán. IUI
Misaot: Gest - 1. IUI červenec - neúspěch, konec srpna průchodnost vejcovodů a 2. IUI, užívání Tamoxifenu
MMAXICKA: 28DC - léčba Arleta Kostelec nad Orlicí - 17.8. 1.IUI

@marcela298 ahoj,vítám tě mezi námi 🙂 Já měla iui naprosto bez problémů,výkon naprosto bezbolestný a do testu jsem se chovala tak,jako kdybych byla eventuelně těhotná 😉 Jinak já za léky platím 1900,- (clostík+merional) a za pomůcky k výkonu 1500,-

fudy
31. srp 2010

OKURKAA: léčba Pronatal, 1 neúspěšné IVF, 3-8 DC Menopur, 5.6. I.IUI - TĚHOTENSTVÍ - čekáme dvojčátka 9+2tt
BAJOCH: Helios Brno, 22.7. 1. IUI - TĚHOTENSTVÍ
PISKOTULE: v červnu neuspěšné IUI , TĚHOTENSTVÍ - bez pomoci lékařů

SNAŽILKY:
EIMMY : 3 DC - léčba ISCARE v květnu neúspěšné IUI, 17.8. poslaná žádost na IVF
FUDY : léčba Pronatal,2x IUI negativní, září stimulace,říjen IVF.
SEDMITECKA : léčba Pronatal, 06/10 první IUI - neúspěšné, září - hysteroskopie, říjen snad IVF
LORCA: 7 DC, léčba Institut Plzeň, 2x neúspěšné IUI, září IVF (ICSI) uživání Decapeptylu , od 1.9. Gonal
MISHA1009: Iscare, 1x IUI - 37 DC, 27.4. - bez stimulace - test 12.5. - negativní, 23.6. laparo+hysterosk.
SSAARA: 1 DC , 1.IUI neúspěšné, 2.9. konzultace v CARu
KAPIBARA : Gennet Liberec, 1.IUI neúspěšné, nyní pauza - CAR říjen 2010
MILKA77 : 6 DC Gennet Praha, 2x IUI neg., příprava na 1.IVF
Lenny32: léčba Pronatal Teplice, 19-29 Duphaston, od 3 DC injekce Menopur, plán. IUI
Misaot: Gest - 1. IUI červenec - neúspěch, konec srpna průchodnost vejcovodů a 2. IUI, užívání Tamoxifenu
MMAXICKA: 28DC - léčba Arleta Kostelec nad Orlicí - 17.8. 1.IUI

fudy
31. srp 2010

Ahoj holky,
Tak koukám na tabulku a pomalu a jistě se nás hodně přesouvá z IUI na IVF. No co se dá dělat..... Snad se nám to podaří 😉

sedmitecka
autor
31. srp 2010

@fudy no to je přesné 😉 za chvíli abysme změnily název tématu co 😀 😀 mě se asi rozjíždí menses, takže zítra se objednávám na hystero, je to tu, do poslendí chvíle jsem doufala, že se stane zázrak a nebude to už potřeba 😖

marcela298
2. zář 2010

@sedmitečka a kolikáté iui si absolvovala jinak mrzí mě to za tebe.... je to děsnej pocit

sedmitecka
autor
2. zář 2010

@marcela298 no byli jsme na IUI jen jednou, ale mudri navrhuji hystero a pak rovnou IVF, jsem pro, uz nechci cekat a taky vzhledem k tomu, ze mi neni 20, jdu do vetsi jistoty 🙂
prave mi zacala mrcha, tak odpolko budu volat CAR a objednam se na hystero ☹

marcela298
2. zář 2010

@sedmitečka moc Ti držim palečky já jdu na první konzultaci v pátek tak jsem zvědavá jak dlouho budu čekat než se to všechno spustí

holky jak rychle to šlo od první návštěvy

sedmitecka
autor
2. zář 2010

@marcela298 dík za držení a neboj, pohne se to celkem rychle, podle toho, co u vás zjistí, budou jednat dál....
my byli poprvé v lednu, po základních vyšetřeních jsem dostala na 3 měsíce clostilbegyt na domácí snažení, ale kdybych chtěla hned IUI, nebyl by problém....pak v květnu další návštěva a domluvena IUI na červen, nic, tak koncem července další konzultace, kde jsme se dohodli na IVF, rovnou se odeslala žádost na pojišťovnu a dnes už máme schváleno a jen čekám na příští týden, a po hysteroskopii, pokud bude vše ok, v říjnu jdem do toho 🙂

ssaara
2. zář 2010

OKURKAA: léčba Pronatal, 1 neúspěšné IVF, 3-8 DC Menopur, 5.6. I.IUI - TĚHOTENSTVÍ - čekáme dvojčátka 9+2tt
BAJOCH: Helios Brno, 22.7. 1. IUI - TĚHOTENSTVÍ
PISKOTULE: v červnu neuspěšné IUI , TĚHOTENSTVÍ - bez pomoci lékařů

SNAŽILKY:
EIMMY : 5 DC - léčba ISCARE v květnu neúspěšné IUI, 17.8. poslaná žádost na IVF
FUDY : léčba Pronatal,2x IUI negativní, září stimulace,říjen IVF.
SEDMITECKA : léčba Pronatal, 06/10 první IUI - neúspěšné, září - hysteroskopie, říjen snad IVF
LORCA: 9 DC, léčba Institut Plzeň, 2x neúspěšné IUI, září IVF (ICSI) uživání Decapeptylu , od 1.9. Gonal
MISHA1009: Iscare, 1x IUI - 37 DC, 27.4. - bez stimulace - test 12.5. - negativní, 23.6. laparo+hysterosk.
SSAARA: 3 DC , 1.IUI neúspěšné, 4.-7. DC Clostilbegyt ,8.-11. DC Merional, 12.DC UTZ
KAPIBARA : Gennet Liberec, 1.IUI neúspěšné, nyní pauza - CAR říjen 2010
MILKA77 : 9 DC Gennet Praha, 2x IUI neg., příprava na 1.IVF
Lenny32: léčba Pronatal Teplice, 19-29 Duphaston, od 3 DC injekce Menopur, plán. IUI
Misaot: Gest - 1. IUI červenec - neúspěch, konec srpna průchodnost vejcovodů a 2. IUI, užívání Tamoxifenu
MMAXICKA: 31DC - léčba Arleta Kostelec nad Orlicí - 17.8. 1.IUI

marcela298
2. zář 2010

těšim se až sem některá z nás napíše hurááá mám //

milka77
2. zář 2010

TĚHULKY:
OKURKAA: léčba Pronatal, 1 neúspěšné IVF, 3-8 DC Menopur, 5.6. I.IUI - TĚHOTENSTVÍ - čekáme dvojčátka 9+2tt
BAJOCH: Helios Brno, 22.7. 1. IUI - TĚHOTENSTVÍ
PISKOTULE: v červnu neuspěšné IUI , TĚHOTENSTVÍ - bez pomoci lékařů

SNAŽILKY:
EIMMY : 5 DC - léčba ISCARE v květnu neúspěšné IUI, 17.8. poslaná žádost na IVF
FUDY : léčba Pronatal,2x IUI negativní, září stimulace,říjen IVF.
SEDMITECKA : léčba Pronatal, 06/10 první IUI - neúspěšné, září - hysteroskopie, říjen snad IVF
LORCA: 9 DC, léčba Institut Plzeň, 2x neúspěšné IUI, září IVF (ICSI) uživání Decapeptylu , od 1.9. Gonal
MISHA1009: Iscare, 1x IUI - 37 DC, 27.4. - bez stimulace - test 12.5. - negativní, 23.6. laparo+hysterosk.
SSAARA: 3 DC , 1.IUI neúspěšné, 4.-7. DC Clostilbegyt ,8.-11. DC Merional, 12.DC UTZ
KAPIBARA : Gennet Liberec, 1.IUI neúspěšné, nyní pauza - CAR říjen 2010
MILKA77 : 8 DC Gennet Praha, 2x IUI neg., stimulace na 1.IVF(Gonal+Cetrotide), 4.9.UTZ
Lenny32: léčba Pronatal Teplice, 19-29 Duphaston, od 3 DC injekce Menopur, plán. IUI
Misaot: Gest - 1. IUI červenec - neúspěch, konec srpna průchodnost vejcovodů a 2. IUI, užívání Tamoxifenu
MMAXICKA: 31DC - léčba Arleta Kostelec nad Orlicí - 17.8. 1.IUI

milka77
2. zář 2010

@sedmitecka držím palečky!!! 🙂

sedmitecka
autor
2. zář 2010

@milka77 já tobě taky a moc, jak jste na tom??? 🙂

sedmitecka
autor
3. zář 2010

holky tak je to tu, ve čtvrtek jdu na hystero a pak už to bude lítat 😉 9.9. je dobrý datum, že? 😉 a IVF je schváleno, tak s chutí do toho.....bojim bojim, ať už je ta narkóza za mnou 😝

fudy
4. zář 2010

Ahojky sedmitecko: Neboj to zvládneš! Budu na tebe myslet 😉 Nic to není už to mám také za sebou a mám na břiše dva malé křížky ani to nebolelo. Jediné co jsem cítila bylo vyndavání stehů.
Tak šup,šup,ať se potkáme v říjnu na sále v Pronatalu 🙂 Také už jsem schválená.

milka77
4. zář 2010

@sedmitecka neboj, nic to není! držím palce na čtvrtek - dobrý datum 😉 já jsem už rozjela IVF tak tiše doufám, že to bude ok... 🙂

milka77
4. zář 2010

TĚHULKY:
OKURKAA: léčba Pronatal, 1 neúspěšné IVF, 3-8 DC Menopur, 5.6. I.IUI - TĚHOTENSTVÍ - čekáme dvojčátka 9+2tt
BAJOCH: Helios Brno, 22.7. 1. IUI - TĚHOTENSTVÍ
PISKOTULE: v červnu neuspěšné IUI , TĚHOTENSTVÍ - bez pomoci lékařů

SNAŽILKY:
EIMMY : 7.DC - léčba ISCARE v květnu neúspěšné IUI, 17.8. poslaná žádost na IVF
FUDY : léčba Pronatal,2x IUI negativní, září stimulace,říjen IVF.
SEDMITECKA : léčba Pronatal, 06/10 první IUI - neúspěšné, září - hysteroskopie, říjen snad IVF
LORCA: 11.DC, léčba Institut Plzeň, 2x neúspěšné IUI, září IVF (ICSI) uživání Decapeptylu , od 1.9. Gonal
MISHA1009: Iscare, 1x IUI - 37 DC, 27.4. - bez stimulace - test 12.5. - negativní, 23.6. laparo+hysterosk.
SSAARA: 5.DC , 1.IUI neúspěšné, 4.-7. DC Clostilbegyt ,8.-11. DC Merional, 12.DC UTZ
KAPIBARA : Gennet Liberec, 1.IUI neúspěšné, nyní pauza - CAR říjen 2010
MILKA77 : 10.DC Gennet Praha, 2x IUI neg., stimulace na 1.IVF, 6.9.OPU
Lenny32: léčba Pronatal Teplice, 19-29 Duphaston, od 3 DC injekce Menopur, plán. IUI
Misaot: Gest - 1. IUI červenec - neúspěch, konec srpna průchodnost vejcovodů a 2. IUI, užívání Tamoxifenu
MMAXICKA: 33.DC - léčba Arleta Kostelec nad Orlicí - 17.8. 1.IUI

lorca
5. zář 2010

Milka, na zítra Ti držím palce, ať je vše v pohodě. Já jdu zítra na první kontrolní ultrazvuk, tak uvidíme jak to dopadne. Snad tam nějaká vajucha budou.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru