První IUI v květnu 2010

sedmitecka
27. dub 2010

ahoj všem, najde se tu někdo, koho čeká v květnu první IUI, abysme se vzájemně mohly podporovat a sdělovat si zkušenosti 😉

misaot
29. dub 2011

@cuddle Držím pěsti!!!!! IUI sice nemá moc dobré výsledky, ale bůh ví, třeba to klapne 🙂

misaot
29. dub 2011

@petrajda díky moc za pěsti...... to mě moc mrzí ty výsledky, no a jaký je teda postup dál se dozvíš až v CAR? Jarní období je určitě povzbuzující a doufám, že na tebe bude působit jenom a jenom dobře.

cuddle
2. kvě 2011

holky tak dnes kontrolni ultrazvu, a jsou tam 2 folici - 9mm a 12mm - 8DC, takze mam dalsi 3 dny aplikovat Fostimon a ctvrtek dalsi ultrazvuk a pak uz mozna to 1 IUI.....aspon sem se dockala toho 1niho pokusu , aspon budu chytrejsi

misaot
3. kvě 2011

@cuddle Tak to je paráda..... 🙂 tak at pěkně rostou 🙂

cuddle
3. kvě 2011

@misaot diky tak uvidim ve ctvrtek

petrajda
4. kvě 2011

misaot - zítra půjdu do car se všemi výsledky a snad se dozvím co dál..
Máš pravdu, jaro je povzbuzující a naštěstí mám dostatek činnosti,která mi nedovolí moc přemejšlet. Dám vědět jak jsem dopadla.

cuddle - držím palce na iui

cuddle
5. kvě 2011

ahoj holky, tak jsem se vratila z ultrazvuku, no po pravde trochu zklamani tu je, ten 12mm folik co tam byl v pondeli , je porad 12mm, pribyl k nemu jeden 9mm a na druhe strane byl 9mm ten porostl na 13mm a k nemu dalsi 2x 10mm folik, takze na 11DC jsou hodne mali , dostala jsem recept na 2 davky Fostimonu, takze uz priplatek, dnes 10ta a zitra 11ta a v sobotu dalsi kontrola
nevim - je mozne ze vubec pripadne nedorostou do potrebne velikosti? nemate zkusenost co se s nimi pak stane, kdyz zustanou treba na te 12tce? nevim jestli si to myslim dobre, ze je potreba min 18mm ?

misaot
5. kvě 2011

@cuddle Ahojky, no to je mi moc líto ☹

No folikuly praskají cca na 21 - 23 mm a tím že prasknou dochází k ovulaci. Tím že se je máš takhle malé, tak k ovulaci pravděpodobně vůbec nedojde. Tím že nedochází k ovulaci tak ani nedochází k menstruaci.

misaot
5. kvě 2011

@petrajda

tak to dej hned vědět, jak jsi dopadla 🙂

Já jsem osmý den po KEt a měla jsem nějaké bolení podbříšku a ted pro změnu necítím nic....takže plaším, že to zase nevyšlo, ale na test je ještě brzy ☹

cuddle
5. kvě 2011

@misaot no a co se teda stane s tema folikama, ktery teda nedorostou a zusnanou jen treba do 15mm? ty se tam proste pak jen tak ztrati?? no predpokladam, ze ta davka pro stimulaci na IUI u me asi nestaci , aby dorostly, takze dle vysledku v sobotu se uvidi, pak asi budu muset jit do IVF, kde ty davky jsou silnejsi....pac jinak aspon zacly rust a je jich tam pro IUI docela dost, kolem 8 ale vsechny 10-13mm - dnes 11DC

misaot
6. kvě 2011

No oni ti určitě dají injekci, aby ti praskly i takhle malé....ale co se nimi děje normálně? No asi se ztratí a nebo je vyplavíš při MS asi.
No koukám, že s tím růstem folikulů máš celkem starosti a jaké jsi vyzkoušela všechny prášky? Je potřeba s doktorem najít ty na které reaguješ.

Já jsem dokonce měla Puregon - píchala jsem ho injekcí doplácela jsem asi 2.000 a na ten jsem reagovala dobře a dokonce mi ho dok¨torka naordinovala pro IVF - ale samozřejmě ve velkých dávkách. Tak zkus se zeptat doktora at ti dá něco silného.

Ty léky musíte najít, aby doktor věděl co použít při stimulaci na IVF, aby se nestal ten samý případ ☹

cuddle
6. kvě 2011

@misaot no prave, ze ja mela vlasne jen Clostik, tam nebyla reakce zadna a ted prvni stimulace Fostimonem, 8DC to bylo vse v norme 2 foliky 9 a 12mm, takze kdyby rostly jak maji, tak ten 11DC uz to mohlo byt dobre, ale nekde se to zaseklo, ten vetsi proste stagnuje a je porad stejnej
ale jinak tam mam dalsi 4-5 novych, ktere tam 8dc nebyly a ted jsou kolem 10mm, takze reagovat reaguji, akorat nerostou asi tak rychle jak by bylo treba, no zkusim se samo zeptat jestli mi muzou dat neco silnejsiho, at to zkusime priste s tim , uvidim zitra co bude po ultr. jestli vubec bude sance tohle IUI podstoupit

misaot
9. kvě 2011

@cuddle No tak to jsem zvědavá, jak se folíci rozjedou 🙂 hned dej vědět 🙂

Já jsem dnes 12 den po ET a normálně se bojím si udělat test....nechci zažít zklamání ☹

cuddle
9. kvě 2011

@misaot v sobotu na ultazvuku byly nejvetsi 2 - 14 a 15 mm, doslala jsem jeste jednu davku Fostimonu a vcera jsem pichala pregnyl, zitra jdu na IUI, takze snad jeste neco dorostly a nejake vajicko dozraje, uvidim
chci aby mi predtim udelali jeste kontrolni ultrazvuk, jestli tam teda neco vidi

tak drzim palecky...., urco bude dalnice 🙂

misaot
9. kvě 2011

Budu moc držet palce... doufám, že dorostou a budeš mít IUI úspěšné, moc bych ti to přála.

Jo mimochodem jsem si dělala test a bohužel nic...☹

adenka84
9. kvě 2011

@misaot to je mi moc líto..tak jsem ti držela palečky....kdy jsi is ho dělala? pokud jsi si ho nedělal z ranní moči..tak bych ještě nezoufala..a zkusila ho zítra nebo raději pozítří ještě jednou..
já jsem ho dělal 13. den po ET z odpolední moči a když jukneš do albíčka tak uvidíš, že čárka byla velice nepatrná...viditelná byla až 14.den po ET a to právě z ranní moči...

misaot
10. kvě 2011

@adenka84 Ahojky, no taky jsem si věřila, ale bohužel. Dnes jsem si ho dělala z ranní moči a zase sněhobílo :-/( dnes jsem 13 den.

Rozhodla jsem se, že začnu pořádně s vyšetřováním. Chci imunologii, laparku a hysterektomii...a genetiku, jakmile budu mít toto všechno tak pak teprve další pokus.

Jsem strašně zklamaná, ale prostě se nemůžu ohlížet, protože bych už jinak dál nemohla.

Díky za podporu adenko, hlavně at tobě se daří a at miminko pěkne roste 🙂

cuddle
10. kvě 2011

@misaot dekuju , uvidime dnes v 11 ...

tak to je mi lito, za tam nic neni - a tys zadne vysetreni predtim nemela,metreba imunologii a pruchodnost vejcovodu delali hned

adenka84
10. kvě 2011

@misaot opravdu mě to moc mrzí..vím jaké je to zklamání..ale ty jsi bojovnice..líbí se mi, že to nevzdáváš a jdeš do toho opět na plno..
ty vyšteření si nech určitě udělat všechna..mě je po 1. nepodařeném IVF doporučili sami..určitě to budeš mít také tak..
jen laparku mě doporučili na imunologii... měli podezření na srůsty po slepáku..který jsem měla před 9 lety..zároveň udělali i hysteroskopii a profuky vejcovodů...sice je stále jeden neprůchodný, ale i tak na IVF to nic nemění...
a hlavně se mi po laparce zlepšil cyklus..začal být pravidelný...tedy + - 3 dny..ale důležité bylo, že mrcha dorazila po laparce každý měsíc...
budu ti držet palečky..určitě to dobře dopadna...to, že to bereš optimisticky je pro tebe veliké plus..psychika je velice důležitá...
tak se drž..papa..
a děkuji ti za přáníčko...

misaot
10. kvě 2011

@adenka84 Jo já si myslím, že ten můj slepák ve 14 letech taky nadělal nějakou neplechu. Snad mi něco zjistí, protože když mi tvrdí, že jsem mladá a že nemá cenu dělat ty vyšetření tak je topodle mě blbost.

Snad to dobře dopadne.
A tu laparku ti dělali v Car nebo si musela někam do nemocnice?

Holky ještě jednou moc díky, ale prostě nemůžu se litovat, musím jít dál 🙂

cuddle
10. kvě 2011

😀 ahoj, tak hotovo 1 IUI - 10. kveten 2011

ultrazvuk mi udelali - na jedne strane pry cca 4 folici 15-16 mm ana druhe asi 3 - stejne velikosti - pani doktorka mi jeste natacela monitor, ze jestli ji neverim, tak nevim co si myslela 😀 😀

sliznice 9mm a ukoncila to tim, ze je to krasny a vsechno v poradku, tak snad vi co rika a doufam, ze teda nejakej praskne pekne jak ma a ze tam bude i vajo

adenka84
10. kvě 2011

@misaot na laparaskopii jsem se objdnávala u svého gynekologa..ten mě i operoval....v caru to nědělají...tedy v tom našem to nedělali...
určitě si na vyšetření trvej a když bude potřeba tak si ho prostě vydupej..ale jak už jsem psala mě všechny vyšetření doporučili hned po 1.nezařeném IVF...a 1.KET
@cuddle budu držet palečky...

misaot
10. kvě 2011

@adenka84 a tyhle vyšetření jsou hrazené pojišťovnou?

misaot
10. kvě 2011

@cuddle Držím pěsti 🙂

cuddle
10. kvě 2011

@misaot
@adenka84 diky holky

adenka84
10. kvě 2011

@misaot ano, všechny tato vyšetření jsou hrazena pojišťovnou...jen platíš za pobyt v nemocnici 60 kč za den...(to se týká té laparaskopie)..jinak nic neplatíš..ovšem když máš doporučení..a to ti určitě dají..nevidím důvod, proč by ti ho nechtěli dát..
kdy jdeš do Caru?

misaot
11. kvě 2011

@adenka84 No včera jsem celem dost přemýšlela a já jsem prostě přesvědčená o tom, že tou mojí operací slepého střeva ve 14 letech mě tam něco pochroumali, nikdy jsem neměla pravidelnou menstruaci - což je jednou z následků zánětu a nejzásadnějším následkem je neplodnost.

Do car jdu v pondělí....všechno si tam vydupu i kdybych se měla na hlavu postavit 🙂

Doufám, že nebudu mít problém, ale už chci něco vědět, kde je vlastně problém.

misaot
11. kvě 2011

@cuddle Chodíš do práce? nebo sis vzala volno po prvním IUI? 🙂

adenka84
11. kvě 2011

@misaot a byla jsi po tom slepáku v Lázních? Já ano,3 měsíce po operaci jsem frčela...

Chápu, že už chceš vědět na čem jsi...u nás se vlastně pořádně příčina ani nezjistila..jen to, že mám neparvidelnou menzes, ovulaci jen občas..rostli mě malý folikuli, pravděpodobně bez vajíček...ale jiank se žádný velký problém nenašel...embria jsme měli vždy alespoň 4 pěkná...jen se prostě v těle neudržela až na 4 pokus...
doufám, že druhé mimi bude úplně o ničem jiném....

misaot
11. kvě 2011

No já taky jsem byla zhruba 3 měsíce po operaci v lázních. U mě také nepravidelná MS, anovulace.

A při té laparce nic nezjistili?

Ted mi psala jedna známá, že ona byla na laparce a zjistili zánět ve vejcovodech pravděpodobně po vyšetření průchodnosti vejcovodů a ty vejcovody jí vzaly. Prej se standardně pro průchodnosti mají nasazovat antibiotika a ty já jsem také neměla.

měla jsi tam nějaké srůsty?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru