První kroky do CARu

cincinnati
27. zář 2010

Ahoj všem nově příchozím. Vzhledem k tomu, že témata v sekci neplodnost už nějakou dobu existují, jsou rozjetá a pro nově příchozí je těžké se do některého z témat zapojit, otvírám proto tuto novou diskuzi. Měla by sloužit ke sdělování informací a zážitků z prvních a dalších kroků při hledání řešení "neplodnosti" a také k předávání s tím souvisejících zkušeností....

svoba
8. pro 2010

@cincinnati - já jsme v trochu jiný situaci, nám se už jednou zadařilo. takže se modlim "dvojnásob". za to, aby se to podařilo a za druhé aby šlo vše dobře celých devět měsíců.
musíme si být oporou navzájem!!! 😎
co ty a nevolnosti? už jen týden a konec prvního trimestru. skvělá zpráva! myslim na tebe a držim palce!

cincinnati
autor
8. pro 2010

@svoba Dnes jsem 10tt+0. Zítra jdu po dlouhé době ke gynekologovi a jsem z toho krapet nervózní. Jde se mnou poprvé i manžel, tak jsem zvědavá na jeho reakce 🙂 Nevolnosti jsou hrůza i zvracím a modlím se, aby to přestalo. Už jsem dala dolů 5,5 kg. Od pátku mám neschopenku, tak jsem ráda, že to vše můžu prožívat doma. Konec 1.trimestru je až 13tt+2. Takže to jsou ještě 3 týdny nevolností. Doufám, že do konce prosince zmizí ...

Musíš věřit a určitě se podaří, když už to jednou vyšlo !!!

svoba
8. pro 2010

@cincinnati - aha. já myslela, že to máš už za pár. to bude ale dobré. neboj! no, já ti nějak nevim 😉 snad se to podaří...

loretana
13. pro 2010

@svoba
@cincinnati
Ahoj holky, tak jsme byli na první konzultaci v Podolí, nakonec u dr. Řezáčové. Šli jsme úplně na čas, dr. Řezáčová byla ochotná, hodná, není moc sdílná, moc si nepovídá, ale udělala na mě dobrý a profesionální dojem! Manželovi brali krev, poslali ho znovu na spermiogram, mě vyšetřila, udělala výtěry a mám tam jít na krev (hormonální profil) v průběhu menstruace... vzhledem k mým cyklům to bude až tak na konci ledna:( a pak 14 dní na to, jdeme opět k Řezáčové a tentokrát nám už prý řekne, co s námi... Tak teď už nezbývá, než doufat, že testy budou v pořádku a že najde pro nás řešení...

svoba
13. pro 2010

@loretana - vidíš a ty ses toho tak bála. to bude dobré a zmákne se to při třech návštěvách. 😎 dobře to dopadne!

cincinnati
autor
13. pro 2010

@loretana Víš, z mojí zkušenosti bych řekla, že je lepší, když testy nejsou v pořádku 🙂 To pak víš, v čem je problém a ten se snáz odstraní, než problém, který není 🙂 Ber to prosím s nadsázkou 🙂 Držím palce, aby vám to konečně vyšlo, a to až do konce !!!!

loretana
14. pro 2010

@svoba
@cincinnati děkuju moc holky, uvidíme, jak to bude dál pokračovat... už jsem se smířila s tím, že přirozeně to nepůjde (což mi taky trvalo nějakou dobu) a teď se srovnat s tím, že problém je na mé straně (s tím jsem se nesrovnala pořád) no a pak nabrat odvahu, pozitivní mysl a musí to dopadnout!!! A jak jste na tom vy?

cincinnati
autor
14. pro 2010

@loretana Neházej flintu do žita. Nevíš, jestli to nebude jen nějaká blbost, jak to často bývá ....

svoba
14. pro 2010

@amadores - jak jsi na tom? tak já jsem v polovině druhýho platíčka. poslední týden mi je ale zle od žaludku a bolí mě celé břicho. v příbalovym letáku se píše, že se má jíst víc zeleniny (což nedodžuju, a ty?), vždy večer po večeři si musim na hodinku lehnout, jak mě to bolí. snad to přejde ...

svoba
14. pro 2010

@loretana - s tim problémem to je, jak se to vezme. můj muž má špatnej spermiogram a s tim nic moc doktoři nezmůžou. jen pak ivf a icsi. a do toho se mi nechce ...
jak dlouho se snažíte a kolik ti je? neboj. hlavně, že se to hejbe a probíhaj vyšetření. 😉

loretana
15. pro 2010

@svoba za dva měsíce mi bude 26 a snažíme se rok... máš pravdu, hlavně že se to hýbe... spousta lidí nám říkala, ať nespěcháme, že jsme mladí, že se to časem povede... Ono ale přistupovat k tom takhle, když vím, že je tam "problém" - dlouhé cykly, zřejmě bez ovulace (a bůh ví, co se objeví po testech) dost dobře nejde, akorát bych měla za rok, dva černé svědomí, že jsem to neřešila dřív... Můžu se zeptat, proč se ti nechce podstupovat IVF a jakou léčbu podstupuješ?
@cincinnati uvidíme, uvidíme, ani nevím, jaké jsou jiné možnosti, než IVF v případě, že by testy nic zásadního neprokázaly, manžel je v pořádku a u mě jsou ty dlouhé cykly bez ovulace... zřejmě nějaká hormonální léčba, že?

cincinnati
autor
15. pro 2010

@loretana Jojo, hormonální léčba ... spousta holek tím prošla a otěhotněla. I moje kamarádka z práce 🙂

loretana
15. pro 2010

@cincinnati to znamená baštění prášků nebo injekce? A v průběhu té léčby se pokoušet o mimčo nebo až po ní? a nevíš, kdy se s ní začíná, asi se začátkem cyklu, že? A na jak dlouho se léčba předepisuje? Omlouvám se za tolik otázek🙂

cincinnati
autor
15. pro 2010

@loretana Znamená to prášky. Chodíš na pravidelné prohlídky, jak ti roste sliznice. Když není dostatečně vysoká, tak se mimi neuchytí nebo uchytí, ale neudrží se. Doktor ti bude říkat, kdy se už můžete snažit a kdy ne. Kamarádku to brala půl roku a pak přirozeně otěhotněla. Je to hodně individální, někomu stačí půl roku, někomu rok... Kamarádka neměla ani MS, ale pak se vše spravilo. Neboj, je to řešitelné !!!!

svoba
15. pro 2010

@loretana - ale rok opravdu ještě není tolik. je fajn, že to řešíte. to určitě. ale nejdřív bych třeba zkusila pár IUI spolu s "domácim" snažením. třeba i půl roku. ale taky uvidíš dle výsledků testů.
IVF se mi nechce, protože se bojim hormonů a už jednou se zadařilo přirozeně. tak stále doufám. ale uvidíme ... jinak chodím už rok na akupunkturu, zkoušim celkově alternativu, cvičení-mojžíšku 🙂 ale chci to samozřejmě jako doplněk pro otěhotnění a udržení plodu. nezříkám se západní medicíny nebo doktorů. nejsem ten tip, co pojmenuje dítě jarní bouře 😀

amadores
15. pro 2010

@svoba tak já mám žravou ím dál tím více, už vůbec nevím, co s tím dál budu dělat.úplně nezvladatelné stavy hladu a chutí.

jinak mám za sebou dnes návštěvu trombocentra, dovyšetří mi všechny testy,mutace a v lednu, únoru mažeme na IVF.
i když mi dneska doktorka v trombocentru od toho docela zrazovala.přeci jenom vysoké dávky hormonů v mém případě nejsou ideální věc.ale holt to musíme risknout a doufat, že bude vše o.k.

svoba
15. pro 2010

@amadores - já taky ted hrozně žeru. ale to je tou zimou. jsem furt zmrzlá. na jaře to shodíme. neboj 😉
tak já byla dnes u nový gynekoložky a říkala mi, že ještě chvilku počkáme. na genetiku je ještě čas.
a proč ti rozmlouvali ivf? třeba se zadaří přirozeně! to bude dobré 🙂

jemi
15. pro 2010

@cincinnati u nás nic nového, zitra jdu znova na folikulometrii, tak doufam, ze budou spravne velike, bohuzel ted mame jine starosti, deda dostal mrtvici(tezkou), takze to vypada na smutne vanoce :(

cincinnati
autor
15. pro 2010

@jemi Tak to je mi líto, zrovna před vánocema ☹

jemi
15. pro 2010

@cincinnati No to je na tom nejhorsi, ono dedovi je pres 80 a posledni pul rok to s nim slo z kopce, takze se to dalo cekat, ale je blbe ze prave ted pred Vánocemi, zatím je na přístrojích, ale babicka ho nasla pozde, takze kdyz prezije bude to s nim hodne spatne

cincinnati
autor
15. pro 2010

@jemi Nechápu, že se tyhle věci dějou vždy tak často před vánocema ....

amadores
16. pro 2010

@svoba u mě to zimou není, tohle je fakt nezvladatelný...Už ať mám po Prednisonu... 😠
To IVF mi nedoručila kvůli mé anamnéze a pozitivní mutaci hlavně kvůli těm dávkám hormonů.A když už jo, tak max. 1 pokus za rok a nechat tělo řádně odpočinout.A na přirozené zkoušení už nemáme věk...No uvidíme, mám ty cysty, takže to vše budeme řešit až v příštím roce.

@jemi držím palce,ať je to dobré.
Nám před pár lety umřela těsně před Vánocema příbuzná a od té doby to už není ono.Prostě už to člověk má spojené se smutnou událostí a nedokážeme se z Vánoc radovat už jako dříve...

svoba
16. pro 2010

@amadores - prednison je prej pěkná s...a. pardon za ten výraz. ale to zmáknem. já zase bojuju s bolestí břicha. přibírám nějak asi furt. hele, a alternativu jsi zkoušela? jako podporu při ivf? aby to jedno vyšlo 🙂

amadores
17. pro 2010

@svoba no jo, to už vydržíme, jsme za půlkou... 😉
Uvažuju o tom nativu a ne klasický ivf, vyhnula bych se těm vysokým dávkám hormonů.
Teď kolem vánoc na to stejně nemám myšlenky, do toho se stěhujeme,takže vše nechám až na leden.

svoba
17. pro 2010

@amadores - my taky koncem ledna uvidíme co a jak dál. v únoru se to rozeskne. ted tlačim na manžela, aby cvičil, a naivně doufám, že se zadaří přirozeně. my máme před Vánoci taky starostí ... 😒

haaninaa
19. pro 2010

Ahojky holky, tak u mě slabý duch na testu znamená příchod menstruace, takže opět nic....

jemi
21. pro 2010

Ahoj holky, tak u me clostylbegyt nefunguje :( v patek(11dc) jsem byla na ultrazvuku a folikuly kolem 11mm, dnes znova na kotrole (15dc) a jeden 15mm a druhý 11mm. Ještě zkusím jeden cyklus s clostylbegyt a jestli nevyrostou vic, tak nejspis budeme stimulovat pomoci injekci. Ale sliznici jsem mela hezkou 🙂

amadores
21. pro 2010

@jemi tak to já mám s clostíkem pravej opak.I po polovičních dávkách narostou jen 30 mm obříci-cysty,takže taky na prd. ☹

azeretka
22. pro 2010

Ahoj holky, ráda bych se přidala do diskuze, zatím jsem dochroustala jen první stránku, ale vypadá to, že jste moje krevní skupina, konečně 😉
Po roce neúspěšného snažení uvažuji o změně doktorky, která by byla ochotná něco řešit, doporučíte někoho z Prahy?
Jdu přečíst dočíst zbývajících 12 stránek, ať jsem v obraze a můžu se zapojit 🙂

jemi
23. pro 2010

@azeretka Ahoj, ja jsem hrozne spokojna s mym gynekologem doktor Karhan (gyncentrum hloubetin), plati se tam 900kc ročně(ale nemusí), ale třeba teď za ním chodím docela často tak jsem si ji koupila a už nic neplatím Vůbec se u něj nečeká(objednání na přesnou hodinu, ale třeba ted chodím na folikulimetrii a to mu jen zavolám na mobil den předem jak ordinuje.. a on si mě zavolá mezi pacientkami). Snažíme se skoro 2 roky , on se snaží všechno brát postupně(od nejjednoduššího), první větší vyšetření mi dělal až po roce snažení, pak hormonální profil..., utrogestan..., teď už jsem na stimulaci, protože i přes prokázanou pravidelní ovulaci jsou na ultrazvuku malé folikuly, ale už máme naplánované iui když povyrostou a za dva měsíce budeme žádat o ivf. Takže já jsem s nim spokojná, ale tehotná ještě nejsem(bohužel) a nevím jestli ještě někoho příjímají.

Jinak přeji ať se brzy povede 🙂