První kroky do CARu

cincinnati
27. zář 2010

Ahoj všem nově příchozím. Vzhledem k tomu, že témata v sekci neplodnost už nějakou dobu existují, jsou rozjetá a pro nově příchozí je těžké se do některého z témat zapojit, otvírám proto tuto novou diskuzi. Měla by sloužit ke sdělování informací a zážitků z prvních a dalších kroků při hledání řešení "neplodnosti" a také k předávání s tím souvisejících zkušeností....

svoba
31. pro 2010

@amadores - tak to je super. to se dnes už málo komu poštěstí mít dlouhej spokojenej vztah. 🙂
my začnem od února. nemůžu se dočkat. ale moc tomu taky nevěřim. jsem z toho už nějaká zdrchaná a ničemu moc nevěřim ☹

amadores
31. pro 2010

@svoba jo, musím říct, že když člověk nepočítá děti, tak je manžel nejlepší věc, co mě v životě potkalo. 😵 😵
Držím palce, musíš věřit,že to dopadne....tak hlavu vzhůru a držím palce do dalších snažení. 🙂
Holčina dnes na jiné diskuzi našla // po dlouhých měsících a to už chtěla jít po novém roce k doktorům,tak mám velkou radost.Prostě to někdy vyjít musí každé, jen tu cestu k tomu máme každá různě dlouhou a trnitou...

haaninaa
31. pro 2010

@smudlinka2019 - to mi povídej, to je ta nejhorší varianta, která může být.... Ale nějak to musíme překousnou a já pořád věřím, že to už teď vyjde... 😀

haaninaa
31. pro 2010

Kočky, užijte si poslední hodiny roku 2010 a do roku 2011 vykročte pravou nohou, ať se celý rok... A nám snažilkám, ať už to konečně vyjde.... A samozřejmě hodně zdravíčka a štěstíčka...

amadores
31. pro 2010

@haaninaa určitě vám to teď výjde, držím moc palečky.... 🙂

haaninaa
31. pro 2010

@amadores - děkuju moc, i já tobě, aby IVF dopadlo na výbornou a místo jednoho uzlíčku byli hned dva....

amadores
31. pro 2010

@haaninaa jéžiší,to snad ani ne.... 😀 ale co, pomalu už se smiřuju i s touto variantou.Jen zatím nevím, podle názoru doktorů by mě nenechali dvojnásobnou radost kvůli trombofílii donosit... 😒

smudlinka2019
31. pro 2010

všem přeju hodně štěstí v tom novém roce,zdraví a hlavně,abychom už do konce toho dalšího roku byly všechny těhulky=)

haaninaa
31. pro 2010

@amadores - uvidíš, moc Ti to přeju.... takže tfuj tfuj tfuj... ať se to povede....

azeretka
1. led 2011

@svoba moc děkuji za tip, uvítala bych spíš Prahu 10, ale i tak moc děkuji za radu. Co má imunologie společné s neplodností? Tam tě poslala tvoje gynekoložka nebo z Caru?

svoba
1. led 2011

@azeretka - já sem z Prahy 4 a jezdim přes půl města, ale za dobrym doktorem ráda 😉
imunobiolgie má hodně společnýho s neplodností, potratama, atd. sídlí v Podolí.

azeretka
7. led 2011

Holky poradíte prosím?
jaké vyšetření z důvodu neplodnosti by Vám měl provést Váš gynekolog před tím než Vám doporučí Car?
Předpokládám, že by měla vzít krev kvůli hormonálnímu profilu, možná stěry, UTZ, měřit folikulometrii, (jestli probíhá ovulace správně) a poslat manžela na spermiogram, či oba páry na imunologii.
Nebo toho může prověřit více? Mám pocit, že mě doktorka zanedbává, tak jen sonduju, jaké jsou Vaše zkušenosti. Moc děkuji za odovědi 🙂
Příští týden mám prohlídku, tak jsem zvědavá, zda mi odebere alespoň krev 😒

bellka
7. led 2011

@azeretka ahoj...hlavně si nechej vyšetřit štítnou žlázu, na nás se s tím vykašlali a 12 let jsme chodili po CARech a bylo nám řečeno, že se to musí zkoušet a zkoušet, přitom po vyšetření štítné žlázy se zjistilo, že bych nikdy neotěhotněla, kdyby náhodou ano, tak bych potratila a kdyby se stal zázrak, že bych dítě porodila, bylo bý velice těžce postižené. Nakonec mi zjistili hypothyreozu a vrozenou poruchu imunity, takže všem radím, nenechte se odbýt. Stačilo začít léčbu a na druhý pokus minimálky jsem otěhotněla. Přeju hodně štěstí, hlavně na CAR a doktory 😵

azeretka
7. led 2011

@bellka děkuju za tip 😉 Na štitnou žlázu jsem podezření měla, ale testy i sono mi dělala nedávno praktická lékařka, takže zakopaný pes bude někde jinde 😒
Přeji hodně zdravíčka tobě i mimi 🙂
😲 v CARU 12 let nezkusili banální krevní testy? 😲 😲 😲 tak to je šílený nezájem 😲 A který lékař ti nakonec pomohl?

bellka
7. led 2011

@azeretka jj, chápu, jenom ono je to trošku zrádné Ty hodnoty TSH, protože za normu se považuje od 0, 5 - 5, ale podle CARu, do kterého jsme přešli je nejlepší hodnota do 2 celých, takže pokud máš více, nikdo to většinou neřeší, protože jsi v normě, což ale už máš problém otěhotnět. Jinak je tu fantastická diskuze Štítná žláza a otěhotnění, tak tam zajdi a holky jsou tak zkušené, že Ti určitě poradí, taky jsem za nima šla pro radu 😉 Nám nakonec pomohli ve třetím CARu, konkrétně MUDr. Macháč z Reprofitu a nedám na ně dopustit a pro zoufalky, jako jsem byla já jsem to popsala i ve svém fotoblogu, co všechno se může stát, ikdyž platíš nehorázné peníze, tak je to většinou pouze byznys a vydělávání na lidském neštěstí. Aby se toto nestávalo, tak jsem to zveřejnila a jsem jeden z největších fandů a propagátorů Reprofitu a na diskuzi Reprofit Olomouc najdeš 90% holek, které odešly z toho samého CARu jako my a v Reprofitu jim pomohli a dnes jsou většinou maminky 😉

azeretka
7. led 2011

@bellka tvůj příběh si určitě přečtu, škoda, že jsem z Prahy a ne z Olomouce 😉

azeretka
7. led 2011

@bellka Váš příběh jsem zhltla na jeden nádech a slzičky samozřejmě ukáply, museli jste si hodně zkusit. Jen žasnu, co všechno se může v našem "zdravotnictví" dít. Jsem moc ráda, že nakonec vše dobře dopadlo, na jednu stranu mi to dává velkou náděj, že i po tolika letech Vám někdo dokázal pomoct a na druhé straně ve mě hlodá strach, co když se mi stane něco podobného 😔 , Já bych tak statečná jako ty určitě nebyla a po 12-ti letech bych asi ani nedoufala.

bellka
7. led 2011

@azeretka proto jsem tohle všechno zveřejnila, aby se lidi nenechali taky takhle využít a hlavně, aby si všechno 2x ověřili, protože dneska bych se odbýt nenechala, ale bohužel, nevědomosti se dá využít a já jsem ráda, že jsem našla na netu spoustu dobrých dušiček, které mě nahlodaly a poradily. A ještě jednu věc bych řekla, že bych jela i na konec světa, kdybych věděla, že nám tam pomůžou, takže to Brno jsme zvládli levou zadní, vždyť je to pouze nějakých 230km, tak to je maličkost. On, jak ten čas letí, tak se člověk začne i smiřovat s tím, že to třeba nikdy nevýjde, ale vzdát to??? To mě napadlo po každém nezdaru, ale za dva dny jsem se zase zvedla a věděla jsem, že to jenom tak nevzdám 😉 Ovšem jednu hranici jsem měla a to věk, protože bych to zkoušela tak maximálně do 38, možná 40, ale dýl už né a proto jsem dneska šťastná, že jsme to nevzdali 🙂 Tak držím pěsti a přeju hodně moc štěstííí 😵

svoba
8. led 2011

@bellka - můžu se zeptat. štítná žláza se vyšetřuje normálně z krve, že? nebo je nutný nějaký jiný podrobnější vyšetření? mně odebrala obvodačka krev a pak řekla, že jsem ok. a může hrát roli i u manžela?

bellka
8. led 2011

@svoba ano, štítná žláza se vyšetřuje z krve, tzn. TSH, T3, T4, Anti TPO a teď nevím, ale to by mohlo být všechno. Jak je to s funkcí štítné žlázy u mužů nevím, můj manžel ji má v pořádku. Jinak tady je pár zodpovězených dotazů, které by vás mohly zajímat 😉 http://www.reprofit.cz/page.php?id=16&rodic=6&l...
Pokud budu moct a vědět, ráda poradím 😵

amadores
8. led 2011

@svoba zkus se domluvit na kontrole BI na odběrech manžela na štítnici, mě se mudra tenkrát ptala, jestli u něj chci něco odebrat.A tobě určitě dělali štítnici v rámci vyš. BI, měla bys to mít ve výsledcích, alespoň já ji tam mám komplet hotovou.
Už se nám to krátí do kontroly, co?Jen já se Prednisonu ještě dlouho nezbavím.... 😠

svoba
8. led 2011

@amadores - za 14dní máme další kontrolu v Podolí. od února jdeme na to! hurááá! proč se prednisonu nezbavíš? já ho taky ještě dlouho budu brát. klid! na výsledky už nečekáme 🙂
já se na ty testy štítný žlázy zeptám. ale obvodačka mi krev brala. tak snad ...

svoba
8. led 2011

@bellka - díky za tip!!! přečtu si 😉

amadores
8. led 2011

@svoba jdem na konci měsíce na IVF, takže minimálně do jeho výsledku ho musím brát, takže dalších 6 neděl.

svoba
8. led 2011

@amadores - už se to takhle rozhodlo? už bereš hormony? budu na vás moc myslet a držet palce! pak dej určitě vědět!

amadores
8. led 2011

@svoba no, snad jo.Ještě jdu v úterý na kontrolu kvůli cystám,snad nebudou a mám vyfasovat už i hormony a čekám už jen na MS.Díky, uvidíme.Od 1.IVF si moc neslibuju.

svoba
8. led 2011

@amadores - ty jsi říkala, že spěcháš kvůli věku, vid? naopak. mnohokrát vyjde hned první IVF. to bude dobré. držim palce! my budem asi ještě čekat. ve středu jdem do CARu na výsledky.

amadores
8. led 2011

@svoba tak mám na ty 3 pokusy přes 2 roky, tak to se dá stihnout.Máme nejvyšší čas.Nevím, jak často na to budu moci kvůli leidenské mutaci, co mám, jít.Doktorka mi řekla, že se uvidí podle výsledků krve po IVf, když nevýjde,ale tak jeden pokus do roka.Tak to mám co dělat.

svoba
8. led 2011

@amadores - mám ted kamarádku, který je 41 a jdou na první IVF s darovaných vajiček. finančně je to náročný. ještě když s epak zadaří dvojčata, výbavička taky něco stojí. ale zase co bysme pro vytoužené miminko neudělaly, že?

amadores
8. led 2011

@svoba no, právě, mám nejvyšší čas stihnout ještě ty pokusy hrazené pojišťovnou, ono i tak to je kolem 25tis. za pokus.
Já ještě před časem o dvojčatech ani neuvažovala a byla rozhodnutá jen pro zavedení 1 emybryjka na pokus,ale už to vidím jinak.I manžel tvrdí, že buď se nezadaří vůbec, nebo to budou Šimon s Matoušem.Už jsme nějak i s touto variantou smířeni, hlavně aby bylo vše o.k.