První kroky do CARu

cincinnati
27. zář 2010

Ahoj všem nově příchozím. Vzhledem k tomu, že témata v sekci neplodnost už nějakou dobu existují, jsou rozjetá a pro nově příchozí je těžké se do některého z témat zapojit, otvírám proto tuto novou diskuzi. Měla by sloužit ke sdělování informací a zážitků z prvních a dalších kroků při hledání řešení "neplodnosti" a také k předávání s tím souvisejících zkušeností....

ami33
18. led 2011

@bruni to jsi měla ale krásný...9 vajíček je akorát...já bych chtěla tak mezi 8-10 na to ICSI...dr. říkal, že to stačí, zbytečně mít víc. A to jste měli asi normoš ivf že? my jdeme rovnou do ICSI, né že jdeme, ale musíme, spermio je dost špatné,ale dr. mě uklidňoval že na tuhle metodu jim stačí pár dobrých spermoušů, tak snad tam nějací chlapáci jsou. O té endometrióze jsem ještě neslyšela,ale říkáš, že máš začínající, tak určitě je šance. A ta endometrioza se zjišťuje jak? to ti zjistili v CARu?

bruni
18. led 2011

🙂 @ami33 endošku zjisti vetsinou jen laparoskopicky, ja nemela zadne bolesti ale nekdy holky maji i bolesti takze to citi. me to zjistili pri laparu kdyz jsme hledali duvod proc to nejde tak te casto poslou na laparo a hystero aby ti zkontrolovali vejcovody a vajecniky. jinak bych to ani nevedela. my meli taky ICSI, prestoze spermio je dobre ale muj CAR ho podle me doporucuje vsem bez rozdilu, ma s tim velke uspechy. ted si dame podruhe taky ICSI, ja se bojim ze by se normo nic neoplodnilo, ale pritom jsem zase zvedava zda by to slo. tak je to stale , same rozhodovani co jo a co ne 🙂

jandulii
18. led 2011

@bruni no tak já jsem sama zvědavá co se dozvím příští týden u Dr., říkal že mi k tomu řekne víc a dá mi doporučení do CARu.

teď možná trošku blbá otázka, ale opravdu jsem v tomhle "nováček" 😅 ... slyšela jsem že před samotným IVF se musí nejprve půl roku brát hormony, je to opravdu tak? těch půl roku se mi zdá docela hodně....

bruni
18. led 2011

@jandulii neboj nic brat nemusis 🙂 jenom pokud jdes pred IVF na imunologicke vysetreni nebo nejake jine a neco ti najdou tak te můzou pul roku lecit, ale jinak normalne se nic nebere. zacnes hned stimulaci 2.DC injekcema a pak odber vajicek a pak transfer, vse v jednom cyklu 😉

jandulii
18. led 2011

@bruni díky, to jsi mě uklidnila... aspoň jedna světlá stránka věci. 😵 ještě aby se mi to v práci podařilo ututlat tím že si prostě pár dní v měsíci vezmu dovču 😎 docela nerada bych jim to říkala 😅

amadores
18. led 2011

@bruni to je vidět, jak se názory jednotlivých CARu na ICSI liší.Mě naopak řekli, když jsem si ho i přes dobrý spg chtěla připlatit, že to bude spíše na škodu, že je to dobré, jen pokud je už problém s spg.argumnet byl hlavně subjektivní výběr spermie, který je na laborantovi a jeho úhlu pohledu, která se mu jeví o.k.
to prý je lepší nechat chytit tu, co tam doběhne a zavrtá se sama...jen mi nebylo jasné, kam bude běhat 😀 , vždyť to embryjko bude mít u nosu,ne??

docela mne včera i zaskočil názor doktora v podolí na reprodukční imunologii, že jakákoliv spermie,co se spojí, bude horší, než v přirozeném otěhotnění a přírodní selekci v těle....

já začínám se stimulkou zítra a taky si v práci beru dovču, na 14 dní.

ami33
18. led 2011

@bruni no tak já na žádném takovém vyšetření nebyla, uvidíme, pokud by to na poprvé nevyšlo, tak se o to začnu zajímat více.

amadores
18. led 2011

Já mám za sebou už MA, takže mě doktor nechal udělat vše možné,aby se snížila pravděpodobnost, že to po IVF blbě skončí.Bez těch test bych vůbec do IVF nešla.na to je to moc velký hazard, jak fytický, tak s psychikou a o financích ani nemluvě.

bruni
18. led 2011

@amadores no to ja si taky myslela ze je lepsi at si spermie sama vybere, ale pry v laborce to neni to same co v deloze takze tam nefunguje ten vyber. sama stale vaham co je pro nas lepsi a hlavne jsem zvedava zda by to slo i bez ICSI, ale na diskuzi v Pronatalu kam chodim jsou vsechny tehotne z ICSI bez ohledu na diagnozu, tak mi pak pripada ze to ani jinak nejde 😒 a ty jsi nemela ICSI a povedlo se dobre?

amadores
19. led 2011

@bruni je to těžký, když každej řekne něco jiného.jak se pak člověk má orientovat.... 😒
já asi tím, že jsem sama tak trochu z oboru a vím, jak je někdy názor a pohled laboranta subjektivní, tak se přikláním k tomu, že pokud je to ICSI"jen" na výběru někoho z lidí, kdo tam zrovna bude, to znamená, že být tam zítra někdo jiný, tak by klidně vybral jinou spermijku,tak to pro mě není objektivní.
Chodím do jiného CARu, ale co znám osobně ze svého okolí, tak jsou to 3 páry a všichni mají mimčo či mimča z 1.IVF bez ICSI.tak uvidíme...

bruni
19. led 2011

@amadores no prave ja si to taky myslim, moje segra ma taky obe mimi bez ICSI, ale kdyz se podivam na tehule z Pronatalu tak jsou vsechny po ICSI. Tak ja nevim. vim ze je to treba kvuli penezum za ICSI ale treba taky ne. je to tezky, protoze kdyz by se to pak nepovedlo tak si to budu hrozne vycitat. mam na to jeste mesic se rozhodnout. ale i muj obvodak me tlaci do ICSI 😒 a ty mas ted 1. IVF nebo uz mas nejakou osobni zkusenost s ICSI?

ami33
19. led 2011

@bruni Ahojky, tak dneska bylo první utz....folíků je 9 ks....říkal dr. že jich není moc, no snad zase budou o to kvalitnější. Jelikož s tím mým fsh předpokládali, že budu míň reagovat a dokupovat léky atd. začínala jsem s Puregonem na 200...dneska na utz folíci velcí 17,několik 16, hodně 14 a asi 2x8 mm, tak snížili ihned dávky. Druhé utz mělo být v sobotu ale jelikož folísci jsou obři 😀 tak to vypadá v neděli na punkci už.

bruni
19. led 2011

@ami33 tak super zprava, to je dobry, oni potom nekdy najdou jeste nejaky schovany 😉 tak to jde rychle tak pak dej vedet 🙂

ami33
19. led 2011

@bruni no schovaný nějaký asi bodou ale to bude stejně malé, no uvidíme, hlavně aby vajucha byly kvalitní....je to rychlovka...v pátek písnu mám 2 utz. pápá a držte se tu všechny kočeny.

jemi
19. led 2011

ahoj holky, tak dnes konečně radost z prohlídky 🙂 11dc folikul 17mm, konečně, tak mi napsal pregnyl na pátek a v sobotu snaženíčko. Jsem ráda, že ten clostylbegyt reaguji(sice až 3 cyklus), kdyby byli znovu malé, tak bych musel na injekce.

bruni
19. led 2011

@jemi tak hura 🙂 kolikate mate IUI? nebo to je prvni kdyz predtim nebyl folikul?

jemi
19. led 2011

@bruni IUI jsme ještě neměli, ale snažíme se 2 roky. Ted jsme ve fázi CARu, nejdřív chceme postupně zkusit všechno. Ted jsme mela poprve folikuli dostatecne velké a rozhodli jsme se, že to zkusíme samy a iui necháme na příště (zatím nám nezjistili nic co by znamenalo, že se budeme mít s otěhotněním problémy)

amadores
19. led 2011

@ami33 tak držím palce na víkend... 🙂

@bruni osobní zkušenost s ICSI nemám, jen teoretickou a pak z přednášek, co byly na tohe téma.

@jemi já měla s clostíkem naopak cysty a bez něj nedorostly folíky ani na 10mm. začarovanej kruh to byl...

bruni
19. led 2011

@jemi tak to jo, tak drzim pesti at to vyjde prirozene, to mate velkou sanci, kdyz normalne jsi nemela folikul 😉 kdyz se vi pricina a pak se odstrani tak je velka sance 🙂 a kdyz se hned nezadari tak aspon to uz resite a to je taky dobre 🙂 znam to jaky to je kdyz se nic nedeje a clovek je kazdy mesic na dne ☹
@amadores zacinam pomalu premyslet ze to zkusime podruhe bez ICSI 😉 kdyz to nevyjde tak aspon budeme vedet ze toho ty nase spermie nejsou schopny a bude jasno, takhle nevime nic a cervicek v hlavne furt vrta 😕

jemi
19. led 2011

@bruni no já si nejsem jistá jak to dotěd s temi folikulami bylo- ovulaci dle testu jsem mela pravidelne nejaký 21den(takže 10 dc to byli většinou folikuly 7-10mm a 15 povyrostli tak na 13), takže si nejsem jistá jaký v tom teď bude rozdíl, ale říkám si, že se třeba ty předtím uvolnovali nedozrále

bruni
20. led 2011

@jemi jo to je dost mozny, hlavne je to nejaky impuls ke zmene a tudis se muze zadarit 🙂 moje švagrova otehotnela prirozene az po IVF, ktere se nepodarilo, ale ty injekce ji srovnaly cyklus a pak to slo i bez doktoru 😀 takze sance je vzdy.

jemi
20. led 2011

@bruni urcite ten implus ke zmene je prijemny, alespon mi prijde že se něco děje a vše směřuje správným směrem

bruni
20. led 2011

@jemi jo to je presne ono, nejhorsi je kdyz se nic dlouho nedeje, to je ubijejici 😝 ja jsem ted taky trochu v mezidobi cekam na schvaleni vzp na 2.IVF a nevim zda to stihnu v unoru nebo az v breznu 😕 ale aspon se mam na co tesit 🙂 je to zvlastni, ze se tesim na to jak si dobrovolne budu pichat injekce do bricha a pak pod narkozou me budou stourat a pak zase transferovat 😀 ale to je prave to ze sice je to neprijemne ale horsi je bezmoc a cekani na zazrak 😝

jemi
21. led 2011

@bruni po dnesni injekci pregnylu jsem pochybovala zda dobrovolne na pripadne ivf pujdu. Jinak dnes jsem prisla na dalsi moznost proc se nám nedaří a pěkně zuřím, výsledky z krve TSH 5,2 (norma 0,2-4,2)-doktorka jen, ze to budeme jednou rocne kontrolovat, tak jsem ji rekla ze vím ze tato hodnota muze delat problemy s otehotnenim, tak me poslala na endokr.(tam mi zatim neberou telefon) ale co je nejhorsí kopírovala mi i minulé výsledky a zvýšenou hodnotu 4,5 jsem měla už před rokem a do telefonu mi řekla, že je vše ok.

bruni
21. led 2011

@jemi jo tak to nejsi jedina 😒 doktori berou jako dobre hodnoty do 5 takze jsi se předtím vesla. na druhou stranu bud rada ze s tim muzes neco delat, snaz se to co nejrychleji srazit praskama, ktere ti predepise podle me i gynekolog, pokud mu to reknes, ani nemusis cekat na vysledky endokrinologie a snaz se dosta po TSH 2, jde do pry behem mesice ci dvou ale moc tomu nerozumim, mam to tady z konika 😉

jemi
21. led 2011

@bruni to jsem si z konika zjistila, ale muj gynekolog si mysli, že to na otehotneni vliv nemá, že by bylo horší kdybych to mela u spodni hranice(byla jsem na krvi i u nich a jejich norma je az 5,5), praktická nevypadala, že by mi to předepsala a na endokrinologii jsem objednaná až na 28.2. :(

bruni
21. led 2011

@jemi aha tak vidis, jak se pak v tom ma clovek orientovat ☹ tak jedine tem doktorum verit a zkouset to dal 🙂 ja mam hodnotu 2,8 takze v norme a taky se nedari 😝

jemi
9. únor 2011

@bruni Ahoj tak sem se rozhodla doktorum neverit, pred rokem jsem si byla jistá, že mám problémy se štítnou žlázou a po testech mi sdelili, ze je to ok, ted jsem to mela zvýšené, tak jsem praktickou doktorku musela ukecat (jinak si tam napsala odber za rok) aby me na to endo poslala a dnes když jsem u nej byla, říkal, že bylo načase(podle sona...) Takže mám sníženou štítnou žlázu, každý den budu zobat prášek a doufat, že se miminko povede přirozeně co nejdřív.

enuska2
9. únor 2011

ahoj,
tak ak můžu tak se k vam pripajam. Dnes jsem se objednala do Podoli. Snažime se 2 roky, prešla jsem lečbou clostikem a stale nic. Jaké máte skusenosti?

haaninaa
26. únor 2011

@amadores - ahojky, co IVF? Už jsi ho podstoupila?

Jinak všechny moc zdravím, dlouho jsem tu nebyla... Teď v březnu nás čeká šestá IUI, tentokráté stimulovaná Fostimonem, tak uvidíme..