První kroky do CARu

cincinnati
27. zář 2010

Ahoj všem nově příchozím. Vzhledem k tomu, že témata v sekci neplodnost už nějakou dobu existují, jsou rozjetá a pro nově příchozí je těžké se do některého z témat zapojit, otvírám proto tuto novou diskuzi. Měla by sloužit ke sdělování informací a zážitků z prvních a dalších kroků při hledání řešení "neplodnosti" a také k předávání s tím souvisejících zkušeností....

cincinnati
autor
6. říj 2010

@daphney Tak to je mi líto, že tě v Gennetu přeobjednali.... člověk se těší, že se to zas pohne někam dál..... Co je ureaplazmata ???

Taky přemýšlíme nad tím léčitelem.... Ptal se jen, co nás trápí. Jsem řekla, že se nám nedaří otěhotnět. Přiložil mi ruce na břicho na levou stranu, pak na pravou stranu a řekl, že pravá ok, ale že levá je neprůchodná. Pak řekl, že cítí, že mám problém se štítnou žlázou, což je pravda. Hodinu na mě působil, aby tu levou stranu zprůchodnil a měla jsem přijet ještě jednou. Od návštěvy u něho jsem opravdu začala cítit ovulaci i na druhé straně a přestalo mě bolet, když jsem udělala rychlý pohyb. Bohužel cítím, že se mi to po 3 měsících zase vrátilo. Pak říkal, že bych si neměla dávat mléko do kafe, že to je špatná kombinace, která způsobuje tyhle ženské problémy. A pak nejíst kuřata, který jsou vyhnaný hormonama a nejíst ryby z velkochovů, že obsahují rtuť....
Do příště jsem měla zjistit, jakou mám krevní skupinu a to nevím. Chtěla jsem si to nechat zjistit při běžném odběru, jak chodím, ale řekli mi vždy, že soukromé odběry neprovádí. A ještě mi sestřička nezapomněla sdělit, že krevní skupinu mi prý řeknou, jak otěhotním. Vtipný co 🙂

cincinnati
autor
6. říj 2010

@pavluskav Taky jsem začala chodit do CARu. Na test na hormonální profil jsem byla, to ti jen vezmou krev, to je vše. Ani neuvidíš doktorku, jen tě pošlou na odběr. Já byla ve stejném termínu i na 4D ultrazvuku, ale to už záleží případ od případu. Přítel už byl na spermiogramu ? Co vám řekli na první konzultaci ? Ptají se samozřejmě na problémy, těhotenství, potraty, rodinnou anamnézu. Ale co vám řekli, že může být váš problém ?

pavluskav
6. říj 2010

@cincinnati Já má tedy vyloženě osobní zkušenost jen s léčiteli, kteří léčí buď prostřednictvím bylinných směsí nebo extraktů. Jeden diagnózu určuje z očí, ve kterých se dá dost vyčíst. O tomto způsobu jsem slyšela už před tím, než jsem u něj byla. A druhý nevím jak to dělá. Má na to jen nějaký zvláštní čuch 🙂 Ale oba zatím vždycky pomohli. Zvlášť ten, co čte z očí. Je teda z Prahy, ale jezdí za nim lidi až ze Slovenska. Takový svéráz, ale hlavně když pomůže 😀

Manžel na spermiogramu byl minulý rok, protože měl problémy s varikokelou a to zjistili, že spermiogram nic moc. Není to tragický ale ani obzvlášť dobrý. Něco mezi. Každopádně doktor řekl, že je minimální šance, abysme zplodili mimi přirozenou cestou. Situace se dost zkomplikovala a před manželem byla najednou operace a odstranění jednoho varlete. Takže jsem vysadila HA a zapracovali na mimi. Hned napoprvé se zadařilo a to nám dávali minimální šanci... Nakonec musel manžel na chemo a s naším mimi to skončilo tak, jak jsem už psala. Takže náš velký problém je to, že několik let po chemo se nemůžeme o děti ani pokusit, ale moc bychom ho chtěli. To znamená, že na několik let je jediným řešením zmrazené spermijky. A to jsem měla vždycky takové krásně romantické představy o zplození našeho potomečka. Co už. Se to všechno nějak zvrtlo...

pavluskav
6. říj 2010

@cincinnati Jinak na první konzultaci nás pan doktor spíš začal malinko tlačit do IVF, ale chtěla bych nejdřív přeci jen zkusit IUI, i když je tam minimální šance s těma zmrazenýma spermijkama a budu do sebe asi muset píchat hormony, brrrr. Děsím se injekcí a omdlívám, když ji jen vidím. Jsem na sebe zvědavá při těch odběrech krve na CAR. Určitě tam sebou seknu. Odběr mé krve taky nějak nesnáším 😀 Sem taková máčka 😀 Ale chtěla bych to IUI aspoň zkusit.

cincinnati
autor
6. říj 2010

@pavluskav A máš kontakt na toho léčitele z Prahy ? Já jsem v Praze... Proč je svéráz ? 🙂
Rozumím ti, taky jsem měla takové představy o zplození mimča... Těžko rozdýchávám, že to musíme řešit v CARu.... My budeme zkoušet 2x IUI...

pavluskav
6. říj 2010

@cincinnati dej si do googlu "léčitel Šíma" a v prvním odkazu (odkaz na jeho knížku) je i kontakt na něho. Má teda docela dlouhé objednávací lhůty, ale když jsi z Prahy, tak se mu určitě někdy nějaké místo uvolní 🙂 Proč svéráz? To bys ho musela slyšet 😀 Naposledy jsem tam byla s mamkou a mým manželem a dával jí malinkou lekci před náma, že nám nemá pořád říkat, co máme dělat a tak. Těžko se ta situace popisuje, ale maminka to pár dní rozdýchávala 😀 Je ale fakt dobrej.

pavluskav
6. říj 2010

@cincinnati tím, že máme zmrazenych 8 davek a na jedno IUI budeme dle předběžných slov pana doktora, potřebovat minimalne 2 dávky, tak uvidíme, kolikrát do IUI půjdeme. Nechci si vyplýtvat možnosti IVF, protože nikdo neví, jak se po té chmoterapii manželovi spermijky zotaví a jestli nebude spermiogram ještě horší.

cincinnati
autor
6. říj 2010

@pavluskav Vy to taky nebudete mít jednoduché 😒 A s čím jste za tím léčitelem byli, že vám pomohl ? Podle čeho soudíš, že je fakt dobrý ?

pavluskav
6. říj 2010

@cincinnati mého strýce léčil s rakovinou. Lékaři ho naprosto odepsali a když se pak po čase zjevil v nemocnici, tak na něj koukali jako na ducha. Bohužel to byla rakovina žaludku a už v pozdějším stádiu, takže později už nemohl ani pít a rezignoval. Tento léčitel mu však hooodně pomohl. A kdyby to byla rakovina něčeho jiného a on mohl pít, tak by tu s náma stoprocentně ještě byl. Mě pomohl hodně od alergie na pyly, ségře pomohl s konstantní bolestí hlavy (doktoři jí nemohli nic najít) a s cukrovkou a manžovi od časté bolesti hlavy. Bohužel nejsme z Prahy a není to ono, když tam člověk zavítá jednou za 3 roky. Výsledky má samozřejmě i jiné, ale říkám ti ty, za které ručím, protože jsou z mého okolí 🙂

pavluskav
6. říj 2010

@cincinnati prosazuje hodně celkovou očistu organismu. Něco na té jeho filozofii opravdu je, ale je to jako u každého léčitele. Aby ti to pomohlo, musíš v to věřit 😉

cincinnati
autor
6. říj 2010

@pavluskav A kolik se u něho platí ?

pavluskav
6. říj 2010

@cincinnati jako každému sedí něco jiného, ale já mám problém věřit v to, když na mě někdo položí ruce a léčí jen energií. To je moc jednoduché na to, aby to pomohlo. Věřím, že právě přírodní věci jako bylinky, extrakty a masáže pomoct můžou, ale ne aby mě někdo hypnotizoval a já se měla vyléčit. To ne. 🙂

pavluskav
6. říj 2010

@cincinnati ty, tak to ti neřeknu. Jestli za registaci 500Kč, ale to bylo asi už před lety. Mám takový dojem, že za sezení si vzal na osobu 300Kč + bylinky, které si u něj můžeš koupit (pěstuje je sám)

pavluskav
6. říj 2010

@cincinnati tu cenu by jsi si měla asi zjistit třeba telefonem. Já opravud střílím od boku. Vždycky to platíme tak nějak dohromady za několik lidí i s bylinkama.

pavluskav
6. říj 2010

@cincinnati zkusit to můžeš. Za zkoušku nic nedáš 😉 Nic, musím jít spát. ráno brzo vstávám do práce. Dobrou 🙂

cincinnati
autor
6. říj 2010

@pavluskav Já na léčitele obecně nikdy nevěřila, ale ten, u kterého jsem byla, mi pomohl, takže tomu asi začínám věřit.... Pomohl mnoha lidem. Zaměřuje se právě na problémy s pohlavními orgány a problémy s otěhotněním....

daphney
7. říj 2010

Dobré ranko, koukám, že se tady krásně míjíme, já jsem na netu spíš dopoledme když mi to vyjde v práci 😉 Hned na začátek Vás potěším. Mám další kamarádku která otěhotněla v gennetu po IVF 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pavluskav: Vítej tady, koukám, že toho máte za sebou taky víc než dost ☹ a pro jaké centrum jsi se s manžou rozhodla? Já čekám na první konzultaci v gennetu, bude problém u mě i u příti, já nemenstruuju, ovulace jen někdy, na jednom vaječníku PCO a příťa dost špatný spermiogram, takže kombinace na nic, přirozené počení prakticky nemožné ☹ ☹ ☹ Co se týče rodiny a kamarádů, moje mamka asi něco tuší, řekneme jí to až budeme vědět jakou podstoupíme léčbu, většina kamarádek o tom také ví, nemám ráda když se mě někdo zeptá a co miminko, plánujete????????Ano plánujeme, ale u toho asi ještě delší dobu zůstaneme 😠 😠 😠 Už jsem začala odpovídat, že budeme muset podstoupit umělé oplodnění, ať se každý chytí za hlavu a stydí se, když se tak blbě ptá a je fakt, že to pomáhá, příště už o dítěti nepadne ani slovo 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄
S tím IUI je asi třeba zvážit kolik by na to padlo spermií a kolik jich bude potřeba na IVF, byla by škoda vyplýtvat vše 😒
cincinnati: správně se to jmenuje Ureaplasma urealyticum, koukni na to na netu, je toho tam o tom docela dost napsáno. Je to bakterie která žije v žlázkách pochvě,čípku nebo moč trubici.
Kdy se dozvíš kdy bude IUI?
Jinak holky co se týče těch léčitelů, jelikož pracuju v Praze ale nebydlím zde, mám to blízko i do Poděbrad, tak stále přemýšlím, kam jít. Doma před příťou to snad ani říkat nebudu, nevěří na tyhle věci.Počkám co mi řeknou za týden v gennetu a pak asi zavolám do těch poděbrad

pavluskav
7. říj 2010

@daphney ahojky, děkuju za přivítání 🙂 no, něco za sebou už máme, bohužel. A všechno se to seběhlo během posledního roku, kdy se mi převrátil život docela naruby, ale už jsem se otřepala. Takže Gennet slaví takové úspěchy? To je super povzbuzení 😉 Bohužel já jsem z Brna, takže tento CAR je pro mě dost z ruky. My jsme měli volbu CARu v podstatě jasnou. Jsme ve fakultní nemocnici Obilní trh v Brně. Manža tam má zmražené spermijky, tak jsme šli rovnou tam. Sice je to státní zařízení, takže komfort nic moc, otrávené zdarvotní sesřičky, ale překvapil mě doktor sympaťák. Mají prý také dobré výsledky, tak uvidíme. Ještě jsem přemýšlela o Heliosu v Brně, ale tam jsou dost drazí a nešla jsem tam i z jednoho osobního důvodu. Takže CAR Obilňák bude snad naše spása 🙂
Tak to mě mrzí, že je u Vás přirzené početí v podstatě nemožné, ale příroda je nevyzpytatelná a třeba se zadaří i normálně, když to budete nejmíň čekat 😉
Joooo, tyhle otázky na plánování miminek jsou fakt děsný. Nejlepší je, když se na to někdo ptá pořád dokola. ☹
No, celkem máme zmražených 8dávek a na IUI by byly potřeba 2, na IVF 1. Já doufám, že by se třeba 1x nebo 2xIUI mohlo zadařit, když budu stimulovaná nějakýma hormonama. Když se nám to už jednou podařilo přirozeně, tak proč ne s IUI,že? Sice otázka, proč jsem potratila, ale myslím, že to bylo stresem. Takže když bysme vyplátvali 4 max 5 dávek (5. dávka na případné IVF), tak by pořád byly ve hře 3 dávky. A za pár let (cca 4roky) se bude moct pracovat i s čerstvýma spermiema, takže by toto "plývání" snad nemuselo až tak vadit, doufám.Co myslíš? Jen mě zaráží, že takto na to nepohlíží i ten doktor. Možná čeká na ten můj hormonální profil...
Docela mě zarazilo, že nemenstruuješ? To je zvláštní, že tvůj gynekolog to neřešil dřív??? Já jsem měla taky takové období v mých 17, cca 1rok, ale to bylo z určitého důvodu, který se odstranil a zase bylo vše OK. Mě právě upozorňovala gyndr. hned, že kdybysme to nenastartovali, tak bych mohla mít později problém s otěhotněním.
Co se týče té bakterie, tak to bych určitě co nejdřív zašla za nějakým léčitelem, ať se toho zbavíš. Nj, chlapi jsou na tyto věci typu léčitel strašně zkeptičtí. Manža byl taky, ale jak ho přestala konečně bolet hlava, tak už je na tom s názorem na léčitele lépe 😀

pavluskav
7. říj 2010

@daphney já jsem na netu spíš odpoledne nebo večer, když se pachtím s diplomkou nebo seminárkama a chci se odreagovat. 🙂 V práci moc čas nemám.

cincinnati
autor
7. říj 2010

@daphney : O IUI se dozvím zítra, až budou výsledky z toho 4D ultrazvuku a řeknou mi konečně, jestli mám endometriózu nebo ne... Co se týká léčitelů, tak doporučuju toho z Pátku u Poděbrad, protože ten na tebe působí tak hodinu a fakt pomůže. U léčitelé Šímy jdeš poprvé, mrkne ti do očí a doporučí bylinky, a to tak hned není vyléčeno, pokud máš problém. Můžeš vyzkoušet jednoho a když se nepodaří, tak druhého...

cincinnati
autor
7. říj 2010

Otázky ohledně dětí fakt nesnáším. Od té doby, co jsme se vzali, se nás ptá každý. Naráží na to i v práci.... Někteří se ptají pořád dokola. Táta pořád opakoval, jak chce vnouče, tak jsem mu řekla pravdu.... a je klid.... dokonce nevěděl, co na to má říct....

janinac
8. říj 2010

Holky a je dobrý, když porodíte, tak se Vás všichni hned začnou ptát, kdy bude druhý 😠 😠 takže si člověk moc nepomůže.
Ale je fakt že věta: my by jsme moc rádi, ale ve 4měsíci jsem byla na revizi, miminko bylo nemocný a teď si dáváme pauzu - na to fakt zabírá. Je vidět kolik lidí se chytne za hlavu.
Nám se už blíží první náštěva v CARu, tak jsem na to zvědavá.
A kdyby jste byla některá poblíž Loun, tak tady je taky jedna léčitelka - pomohla i kamarádce a ta má teď krásného chlapečka 😵

cincinnati
autor
8. říj 2010

@janinac Jak se jmenuje ta léčitelka ? Já se dnes ubjednala u pana léčitele Hakla. První volný večerní termín měl 1.11.

kristin8
9. říj 2010

@cincinnati ne měla holku a kluka - 2 děti 🙂

kristin8
9. říj 2010

@cincinnati no a já dřív píšu než čtu 😀

kristin8
9. říj 2010

@daphney jo, to ušetříme 🙂 v únoru jsem si koupila velké balení tampónu a ještě ho mám 😀 😀

janinac
9. říj 2010

@cincinnati jmenuje se Šafránková. Je to taková starší a hrozně pokorná pani. Řiká, že rozmlouvá s bohem a on jí řikat jak léčit. Nedává žádné bylinky, ale léčí Vás na místě. Kamarádka neměla ovulaci a ten den, kdy u ní byla, tak jí řekla, že tam čeká vajíčko na oplodnění a ona ten večer otěhotněla 😉
A mě řekla věci, který ani třeba můj manžel o mě neví 😅 a od té doby jsem s tím neměla problémy. Jen moje hemofilie je genetická a DNA nemůže změnit ani pán bůh.

cincinnati
autor
9. říj 2010

@janinac A kontakt na ni máš ?

janinac
9. říj 2010

@cincinnati jojo jasně, že mám, ale hodí ti ho do IP jo?

cincinnati
autor
9. říj 2010

@janinac Díky