Reprodukční imunologie u Prof. Ulčové-Gallové

kreveta1
6. bře 2017

Ahoj holky, mate někdo zkušenost s Prof ?? Jake je první vyšetření a první schůzky. Snažíme se o mi i 15 měsíců a moje dr. Mne poslala k Prof. Děkuji

karlos12
3. dub 2017

@alpinka1 a co Vy?

1lenuska1
3. dub 2017

@kreveta1 Existují přece bezdětné páry... to není žádná jistota, "že to přijde". Asi jsme už po těch letech trošku rezignovaní.

1lenuska1
3. dub 2017

@alpinka1 Ahoj, můžu se zeptat proč? Klidně soukromě... a jak jste se k tomu postavili? Moc děkuju

1lenuska1
3. dub 2017

@karlos12 Zařídili jsme se podle toho. Jsme už v registru. Ale zrovna přímou adopci nechceme.

karlos12
4. dub 2017

@1lenuska1 a můžu se jen zeptat jak dlouho? A proč ne přímou? jen abych věděla, kdyby náhodou. Držím moc palce a doufám že se brzy dočkáte a nikdo Vám nebude dělat problémy, u nás mě ta adopce trochu děsí, nepřijde mi že děťátko je na prvním místě a proto se to dá dost komplikovat. Ať Vám to teď už jde rychle a dobře 😘

1lenuska1
4. dub 2017

@karlos12 Přímá adopce s sebou nese rizika, která my nedáme, jsme se shodli. Ale jinak to není nic proti přímé adopci, je to jen naše rozhodnutí. Máme za sebou roční předadopční přípravu a systém jsme poznali. A nemůžu říct nic špatného. Jediné, kde to může drhnout, jsou soudy. Jinak jsme v registru necelý rok. Plus rok před tím ta příprava, takže dva roky se v tom plácáme. Moc děkuju! A přeju vám, ať takhle daleko dojít nemusíte! Ať jste brzy šťastní!🍀

alpinka1
4. dub 2017

@karlos12
@1lenuska1

My jsme u prof. podstoupily vyšetření kvůli opakovaným potratům (celkem 4 - 13.tt, 13.tt, 9.tt., 12.tt). Chyba je na obou stranách, manžel má zvýšenou fragmentaci DNA spermií (35%) a já antifosfolipidový syndrom. Ještě nám navrhla jedině zkusit darované spermie nebo embryo. Ale protože je chyba i na mé straně a jsem chronicky poměrně vážně nemocná, tak se přiklání k té adopci, protože každé těhotenství zhoršuje mojí nemoc a oslabuje mě a stejně by tomu nedávala moc šancí. U posledních dvou těhotenství jsem brala Medrol a píchala si imunoglobuliny a Fraxiparine a stejně to nepomohlo. Takže to nevidí moc nadějně. Každopádně na adopci ještě nejsme připravení. Když viděla, že tohle řešení pro nás zatím nebude vhodné, tak přemýšlela, že bysme mohli ještě zkusit IVF s PGD s vlastními spermiemi i oocyty. Ale máme to brát jen jako poslední pokus a moc se na to neupínat.
Jak jsme se s tím vyrovnali... no asi úplně nevyrovnali. Ale rozhodli jsme se nechat to zatím být, dát si pauzu, urovnat si myšlenky... Vlastně nám to paradoxně hrozně prospělo, po pěti letech, kdy jsme se jen honili za miminkem a v podstatě žili jenom tím, jsme úplně vypli a začali se věnovat našemu vztahu a sami sobě. Ve mě se to všechno nějak sepnulo, začali jsme zdravě jíst, sportovat, dost jsem zhubla, dopřáváme si wellnesy, masáže, saunu, plánujeme dovolenou, zvelebujeme si zahradu, prostě všechny ty hezké věci, které bychom s malým dítětem asi nedělali. Takže jsme si na tom všem zkusili najít něco pozitivního a je nám v podstatě dobře. A na podzim možná, když se na to budeme cítit podstoupíme to IVF, když se na to cítit nebudeme, tak to odložíme, prostě to teď nechceme lámat přes koleno. Upřímně na další potrat nějak nemám sílu.

karlos12
4. dub 2017

@1lenuska1 to je jasné , je pravda že když to člověk jen čte a nezažije tak úplně neví , třeba bych také nebyla pro přímou , ale necháme se překvapit jak to dopadne , stejně toho moc nezmůžeme . Moc děkuji a přeji konečně to malé štěstí ❤

karlos12
4. dub 2017

@alpinka1 to máte sakra náročné období , klobouk dolů . Je fajn že jste to takhle ustáli a jste spolu rádi . Nadále přeji hodně sil a pevné nervy a jak říká známá tu třešničku na dortu v podobě miminka 😘

kreveta1
autor
21. dub 2017

Ahoj holky, tak výsledky od prof.Gallové dopadly velmi dobře. Já jsem v pořádku i přítel 🙂 což je fajn. Ještě jsem objednaná na endokrinologii. No, ale.... mám 36 den cyklu a test je negativní. V pondělí jdu na krev ke své GYN tak jsem zvědavá 🙂

karlos12
22. dub 2017

@kreveta1 to je skvělé, co teď? Já si občas říkám ať mi něco najdou, to se vyřeší a bude po problému, takhle není problém, není co vyřešit a stále se nedaří. My jedem 25.4.

verunkablack
22. dub 2017

@karlos12 já si jdu také pro výsledky 25.4 ✌✌✌

kreveta1
autor
22. dub 2017

Co ted ? To nevim. Jdu na gyndu v pondeli tak uvidíme. Jeste jsem se objednala na tu endokrinologii tak uvidíme co mi řeknou tam. Momentálně ma týden zpoždění MS, test negativní. Tak bud je to tam , nebo je problém jinde.

verunkablack
25. dub 2017

Ahooj holky,tak imunologii mám zcela v pořádku ✌✌✌

karlos12
25. dub 2017

@kreveta1 ahoj, nemohl být anovulační cyklus? To bývá opožděná ms. Hodně štěstí

karlos12
25. dub 2017

@verunkablack ahoj, to je super. U nás dobrý, manžel si sice likviduje své vlastní spermie, ale ne úplně, 60%, ale prý jich má tolik, že jich hodně zbývá dobrých a nevadí to přirozenému otěhotnění a já úplně ok. Takže mi doporučila laparku, což jsem ráda, tu jsem chtěla a oni mi v Iscaru udělali průchodnost kl, byl to hnus a stejně nic nevyřeší ani neprokáže.

verunkablack
25. dub 2017

@karlos12 ty chodíš do Iscare? Ke komu? Mě taky žene do laparky, ale vůbec se mi do toho nechce jít 😢😢😢

karlos12
25. dub 2017

@verunkablack teď už nechodím, ale chodila. Nejdřív k Hulvertovi, pak jsem byla různě a při ivf k Jaržembovské. Skoro vše bylo v pohodě, ale laboratoř a její komunikace a jednání nám nevyhovují. Máme špatný pocit a nejsme sami. A musela jsem si vydupat imunologii a pak sama objednat genetiku a tak a právě když jsem chtěla laparku tak mi udělali jen průchodnost pomocí kl a tam mi řekli že asi pravý vejcovod není přechodný, ale že to může být jen křeč, ale nic dalšího se nezjistí a ani nedělalo. Takže chci vše znovu a pořádně. Já být Tebou tak jdu, sice to nebude nic příjemného, ale kouknou i na dělohu a hlavně uvidí co se děje i okolo a případně to můžou hned vyřešit. Já jdu určitě, pozítří jdu na preventivku a rovnou se domluvím.

kreveta1
autor
26. dub 2017

@karlos12 asi jo. Ale dostala jsem proveru na urovnání cyklu. Dala mi tri balíčky. Mam z toho divny pocit. Myslím ze anovulacni cyklus byl ted z nervu. Mali jsme v rodině neprijemne událost. Tak myslím ze to bude ono:(

karlos12
26. dub 2017

@kreveta1 událost je mi líto, já občas mám také anovulák, jinak přesný jak hodinky. Ale ani se není čemu divit, nervů je kolem víc než dost. Hlavně aby to dopadlo jak si přejeme 🙂