Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

b.e.r.u.s.k.a
29. lis 2009

Mici ty jsi taková pekařka.Už jsem se ptala holek a Kat mi poslala recept na košíčky,ale neměš nějaký na nepečené košíčky a kokosové kuličky?

asmeena
29. lis 2009

ty košíčky chci taky zkusit. To jsem letos chtěla dělat jenom tak 4 druhy, ale jak to tak vidím, tak to zase skončí s plnýma krabicema, když tady budete dávat takové dobré receptíky.

b.e.r.u.s.k.a
29. lis 2009

Já tě chápu Asmeen s tím testováním,taky jsem měla kolikrát svrbění testnout dřív,ale manžel mi to zarazil.A má pravdu,kdyby tam nic nebylo,tak bych se zbytečně stresovala,jako ty teď
No a ty košíčky chci zkusit,jen nemůžu sehnat recept,minulke jsem dělala z internetu kokosové kuličky,ale manželovi nechutnali,tak jsem si řekla,že je lepší vyzkoušet ověřený recept. 🙂

asmeena
29. lis 2009

ten receptík byl někde na stránce 187, myslím, až budu doma, tak ho pohledám a opíšu si ho.

b.e.r.u.s.k.a
29. lis 2009

Jináč dnes mám nařízený klid na lůžku-od manžela 🙂 Jsem ještě trochu nakřaplá,tak ať to do zítka odfrčí,musím ležet,ale už teď ráno se pěkně nudím a nebaví mě to 😒 Ještě že mám s kým splknout 😀 Takže vymýšlím co budu píct a otravuji ostatní 😵

b.e.r.u.s.k.a
29. lis 2009

As to byl recept na pečené košíčky,ale já sháním na ty nepečené.Je to jen nějaká nálň v papírovém košíčku zalitá čokoládou a nahoře třeba mandle

asmeena
29. lis 2009

aha, tak šup sem s takovým receptem. 😉

katapola
29. lis 2009

Beruš, to jsem nepostřehla, žes chtěla nepečené...na ty žádný vyzkoušený recept nemám. A kuličky dělám jen karamelové ze salka a kakaa obalené v kokosu. Jsou slaďounké, zboˇžňuju je.

asmeena
29. lis 2009

katap: hoď receptík, salka teď mají v akci, tak bych to zkusila 😀

b.e.r.u.s.k.a
29. lis 2009

Kat to nevadí,ty tvoje taky vyzkouším.Vypadají moc dobře

katapola
29. lis 2009

Takže karamelové kuličky:
24 dkg ztuženého tuku (modrá Iva)
30 dkg práškového cukru (dávám o něco míň)
3,5 dkg kakaa
plechovka kondenzovaného mléka slazeného
kokosová moučka na obalení

Rozpustit ve vodní lázni Ivu, vše přisypat a míchat, až je hmota hladká (bez hrudek cukru)
Vychladnout, ušulat kuličky, obalit v kokosu

katapola
29. lis 2009

Holky, toho kakaa je dvojnásobek, tedy 7 dkg, jsem popleta

britka
29. lis 2009

tak se mi zdá,že budu si muset dát sešit k počítači na recepty 😀

asmeena
29. lis 2009

a to salko se uvaří na ten karamel jo? Jsem to ještě nikdy nedělala, jak se to dělá?

katapola
29. lis 2009

Asme, rozpustí se nejrpve tuk ve vodní lázni (já to mám napsané jako hrnec v hrnci s vodou) a pak se do toho všechno přisype i to salko. Žádná velká věda, je to jednoduché rychlé. Jen to musí vychladnout a ztuhnout a pak teprve šulat kuličky.

b.e.r.u.s.k.a
29. lis 2009

Kat mňam,ty máš samé dobrotky a co ještě tak pečeš dobrého?

micinka22
29. lis 2009

Veru ja to kupovala na amazon.com..ale posilala mi to kamoska z usa..
jinak ja cukrovi nepecu takze neporadim.-))

b.e.r.u.s.k.a
29. lis 2009

tak jak tak ležím a nudím se našla jsem další recepty a tak budu zkoušet.A to jsem si říkala-JEN PÁR DRUHŮ. 😀

asmeena
29. lis 2009

katap: takže to salko se nevaří v té plechovce na karamel?

juvik
29. lis 2009

Ahoj holky, musím vás dočíst 🙂

Jen podávám info, mám u sebe naši krásnou osmibuněčnou Bublinku 😵
Jediné co mi dnes kazilo náladu, bylo že dr. Štelcl, který dělal transfer, byl nachcípaný a celou dobu chrchlal a kuckal jak o život 😖 ...snad mě něčím nenaočkoval 😠
Test mám dělat 13.12.

juvik
29. lis 2009

Vidím, že rešíte cukroví 😉 ...no budu muset taky začít něco vymýšlet...a taky vždycky říkám "jen pár druhů" a pak máme plné krabice 😀

irinka.j
29. lis 2009

Zdravím holky, tak vidím,že se tady peče 🙂
Juvi, tak snad tě doktor moc nepoplival a nenakazil, držím palce ať za 14 dní je //.

b.e.r.u.s.k.a
29. lis 2009

juvi to je svělé,že máte bobka u sebe.Jez teď hodně vitamínů-ovoce,aby jsi to od dr.nechytla

katapola
29. lis 2009

Asme, salko se nevaří v plechovce na karamel.
Juvik, tak to jste měli úplně ideální průběh, 3.den by embryo mělo mít 6-8 buněk, takže u vás naprostý ideál. Je to fakt štěstí, s jedním vajíčkem, jedno tak šikovné embryjko🙂 Někdy mám fakt pocit, že ty přírodnější zásahy jsou užitečnější než tuny chemie do sebe cpát. Tak držím pěsti.

katapola
29. lis 2009

Beruško, jak jsem psala, peču většinou 6 druhů cukroví - linecké, vanilkové rohlíčky, kuličky, plněné ořechy, punčové košíčky a kokosky. Ráda bych udělala i jiné cukroví, třebas perníčky nebo mám recept na kakaové měsíčky s citronovou polevou, taky je dělávala mamka a já je miluju, ale prostě nemůžu pro 2 lidi toho tolik péct a navíc na to nemám až tolik času, většinou to peču po nocích a vstávám v 5. Pak ještě peču bílkový chlebíček, ten my taky moc rádi, ale vánočku kupuju anebo ji peče tchýně.

asmeena
29. lis 2009

juvik: tak to krásně embryjko roste, 13.12. už bude na tebe napojeno a uhnízděno na dalších 9 měsíců. Taky věřím víc těmto přirozenějším postupům než vše honit hormony. A bereš teď něco? Utrogestan, estrimax?

micinka22
29. lis 2009

jUVIK Držím mooc palce at tam bobíšek zustane🙂)

britka
29. lis 2009

holky držím palečky mám radost,ať se mimoušcí uchytí.No a co se týče cukroví,to říkáme každým rokem jen pár druhů a pak toho je hafo.Katapolto jak děláš ten chlebíček z bílků nebo bílků mám pak u pečení dost a na kokosky všechno nezlikviduji.

katapola
29. lis 2009

TAk pro Britku ještě bílkový chlebíček🙂
3 bílky + 1 vejce
26 dkg hladké mouky
26 dkg cukru
1 dcl oleje + 1 dcl vody
1 prášek do pečiva
ořechy, kandované ovoce, pomerančová kůra...
Vše zpracuju v robotu, naliju do formy a peču.

britka
29. lis 2009

Šikulka moc děkuji katy,večer si napíšu všechny recepty protože vypadají dobře. 🙂 Určitě se to dává do srnčího hřbetu že?