Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

aneta1199
31. bře 2010

Katapol - hodně štěstí !!!
Jednou nám to přece klapnout musí !!!

asmeena
31. bře 2010

Teda holky, já už jsem z toho magor, už nejsme v nedobrovolné bezdětnosti, ale jenom v neplodnosti. Ach to jsou pořád čachry-machry.

anet: tak to je pěkné
katap: tak držím pěstičky, ať už to tentokrát vyjde. 😵 Posílám těhu bacily všem xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

juvik
31. bře 2010

Asmee, ty jo, už tam máš 10 tt 😕 ...to letí jak blázen
Kat, tak to držím moc palce, aby to tentokrát vyšlo 😉
Anet, 2 embryjka, to je moc pěkný výsledek...hlavně, aby se ti krásně dělily 😵

Taky jsem koukala, že jsou tady zase nějaké změny ...ale tak pořád lepší než ten název nedobrovolná bezdětnost ...ten byl šílený 😖

katapola
31. bře 2010

Juviku, nečetla jsem nazpět, jak jsi dopadla ten minulý měsíc? Už bys to měla vědět, že?

jaanulka
31. bře 2010

Ahojte holky, chtěla bych se Vás zeptat zda nemáte některá zkušenosti z Fertimedem v Olomouci? Mám po IVF neúspěšné a chtěla bych znát Váš názor. Byla jste prosím některá na IVF po rozmražení vajíček. Dnes jsem měla podstoupit další IVF ale všechna vajíčka popraskala. Jsem už ze všeho zoufalá. A ještě by mě zajímalo co je ten reprofit?děkuji za odpověď

sukubka
31. bře 2010

janulko já mám s fertimedem špatné zkušenostu,je předraženej a jejich chování nezná meze.
doporučuji Reprofit at ti holky napíší svůj názor je nás tady spousta přeběhlis s fertimedu!

anet nic se neděje,musíme ale někdy dát to kafe!mě nikdy neřekli kvalitu A,B,C jen prostě že sou hezký,ale já se neptala,ale zítra se poptám jo!pak ti dám vědět!

jo asmence to pěkně letí fakt bych neřekla že je už 10týden!

jaanulka
31. bře 2010

sukubka děkuji za odpověď a ty jsi v Reprofitu?Mohla bych prosím vědět o tom více?jak jsi spokojená?No s manželem už jsme ve Fertimedu nachali tak 50.000.

katapola
31. bře 2010

Jaanulka, já jsem přeběhlice z Fertimedu. HOlky tady budou do nebes vyzvedávat Reprofit, já jsem poněkud střídmější v názorech. Takže mé postřehy jsou asi takové: Výhody Fertimedu - vše v jednom místě, netřeba nikam z Olomouce dojíždět, krátké čekací doby, možnost spojit gynekologa i carem. Nevýhody Fertimedu - dražší, neosobní, bazírování na nesmyslech jako je přespání po transferu, bez doktora Vodičky to tam pro mě ztratilo smysl.
Výhody REprofitu - nevyčerpatelný optimismus Mudr. Machače, příjemnější prostředí, lidštější přístup při punkci i při transferu. Nevýhody Reprofitu - dojíždění na zákroky do Brna, ordinační hodiny v Olomouci notně omezené, dlouhé čekací doby a dlouhé čekání v čekárně.
Pro mě výsledek v Reprofitu i ve FErtimedu stejný - ivf se nepovedlo ani tam, ani tam. Nicméně pro ten lidský přístup a optimismu dr. Machače zůstávám v Reprofitu a budu dál dojíždět.

katapola
31. bře 2010

A ještě jsem zapomněla na jednu výhodu Reprofitu, která však z logiky vyplývá - je levnější. Aspoň nás ten stejný negativní výsledek stál v Reprofitu přibližně o 4500 méně.

jaanulka
31. bře 2010

Katapola děkuji...a kde v Brně to je?Já bych z Fertimedu chtěla odejít, ale máme tam zamražené spermie a nevím, zda by to z jednoho caru předali do druhého. \měli jsme s tím totiž problém, a jsme rádi že je máme. Po transferu jsem tam taky musela přespat a i den před, než mi odebírali vajíčka...chtěla jsem aby mě tam manžel zavezl ráno ale bylo mi řečeno, že mi vajíčka popraskají. Tak i dnes při rozmražování mi prý popraskalo všechno..takže již po třetí musím podstoupit stimulaci.

aneta1199
31. bře 2010

Já bych v Reprofitu vyzvedla minimální stimulace, ta první pro mě byla velice šetrná a cena bude tuším kolem 15-16 tis. Kč. Ve Fertimedu bych vyčerpala pokusy hrazené pojišťovnou a co pak? Platit za jeden pokus kolem 50 tis nebo víc?

aneta1199
31. bře 2010

Janulko, já na tom byla stejně - den před OPU i den po transferu na těch jejich šílených ratanových postelích. Teď už bych byla chytřejší.

aneta1199
31. bře 2010

A ještě jeden dotaz... proč ti zamrazili vajíčka a ne embrya? Četla jsem, že vajíčka se pokud možno nezamražují, že právě nepřežijí to rozmražení....

sukubka
31. bře 2010

janulko já jsem v Reprofitu maximálně spokojená.S těma spermijkama zmrazenýma nebude určitě problém,řekneš to Machačovi a on si je vyžádá.Gejbík myslím měla zmrazená embrijka a Machač si je také vyžádal!
My nechali ve fertimedu peněz ani nevím už kolik a když jsem od tama odcházela chtěla jsem od nich papír co sem u nich podstoupila a napsali mi 2věty a chtěli za to 300kč dr.Vodička byl můj gynekolog a jak píše katapola bez něj to tam stojí za prd!

kvakuska
31. bře 2010

jaanul vítej 🙂 ... měla jsi zamražená vajíčka nebo embrya? ... v tom je totiž velikej rozdíl, mražení vajíček v Čr je ve stádiu pokusů, právě proto, že je problém samotná vajíčka rozmrazit 😖 ... a ty jsi měla mít dnes KET a nebo vám dnes měli oplodňovat tvoje rozmražená vajíčka? 😠

juvik
31. bře 2010

Kat, dopadli jsme blbě....nebyl ani transfer...embryjko se zastavilo ☹

Jaanulka, já být tebou zkusím Reprofit...jak píše Anet, vyplýtváš ve Fertimedu všechny hrazené pokusy a co pak...v Reprofitu jdou zkusit ty minimálky a třetí ivf bys pošetřila. Já lituju, že jsem z Ostravy nešla přímo do Reprofitu, ale do Fertimedu....měla bych aspoň jeden pokus v záloze. Ale záleží, jaké problémy máte a proč se nedaří.

jaanulka
31. bře 2010

Omlouvám se napsala jsem to špatně, měla jsem zamražený embrya...jsem dnes dosti v šoku...asi se musím jít někam opít nebo už nevím co dělat.( mám v tom zmatek, ale zamraženy byly oplodněné - vůbec nevím jak to je)neoplodněné se prý zamrazit nedají...fakt se omlouvám, ale jaksi tomu nerozumím)Já jsem taky zažila Vodičku a byl skvělej, ale pak odešel....s hodou okolností mi ho doporučila kamarádka, a je to její kamarád...zažila jsem ho na akci i mimo ordinaci a fakt supr... odešel na slovensko...důvod nevím. A nevíte, jak je to s operací Mesa/tese v Reprofitu?A jak probíhá stimulace tam?taky jsem zažila více doktorů a vůbec se mi to nelíbilo.......
Náš příběh: Podstoupila jsem stimulaci........měla jsem jen dvě embrya...řekli, že na IVF je to málo, protože manžel musel k tomu podstoupit M/T. Takže jsem je darovala - k tomu mi dodali, že jsem měla krátký protokol a ještě se mě pře další stimulací zeptali proč jsem měla krátký???copak já to vím, to by snad měli vědět oni.Pak proběhla další stimulace + operace manžela. Embyí jsem měla 16 z toho jich se oplodnilo 9. Dvě se použili při IVF a 6 zamraženo. Zamraženy i spermíjky. Teď jsem měla jít na další IVF, ale to mi doktorka řekla, že mi nepřišla ovulace, takže to nejde. Měsíc jsem brala prášky na přípravu dělohy...no a dnes se stalo co jsem psala. Je to fakt hrůza...jste moc hodné, děkuji za vaše názory

jaanulka
31. bře 2010

Ano měla jsem jít na KET!

juvik
31. bře 2010

Jaanulko, to je divné, že se všech 6 embryí rozpadlo...stává se, že rozmražení nepřežijou,ale všechny...nevím...a jaké kvality byly před zmražením? Protože mám pocit, že ve Fertimedu mrazí i embrya, která by jinde nemrazili... méně kvalitní a pak rozmražení stejně nepřežijí.
Máte to ještě komplikovanější,že manžel musí na tu operaci....jak je to s ní v Reprofitu nevím....

katapola
31. bře 2010

Juviku, tak to mě mrzí. Dostali jste se pouze o nějaký den dál než my. Jsem tentokráte hodně skeptická, když vím, jak to může dopadnout. Pokud to ani tentokrát nedopadne, budu trvat na přeléčení prednisonem a kontrole v Podolí na imunobiologii.

aneta1199
31. bře 2010

Katapolo - ty máš podezření že problém by mohl být v imunitě?
U mě je to v podstatě také jediné vyšetření, které nám chybí...
A Sukub myslím psala, že se Machače na Prednison ptala, ale že ho nepředepsal.

katapola
31. bře 2010

Anet, my to vyšetření máme. Vyšla nám mírně snížená buněčná imunita na trofoblast i spermie. Jenže jak Fertimed, tak Reprofit tyto výsledky moc neuznávají a neberou vážně, prý tam takové výsledky vyjdou 99% párů, které tam pošlou, a považují léčbu prednisonem za zbytečnou, resp. v Reprofitu tvrdí, že stačí brát prednison těch pár dnů v rámci stimulace. Odborníci na imuno však tvrdí, že léčba musí být dlouhodobější a je třeba k tomu důsledný gumisex a po 3 měsících kontrola. Je to celkem zapeklité.

juvik
31. bře 2010

Kat, jj nějak se nám to oběma po...... 😒
Já mám taky strach, co bude příště, že zas nedojde k ET...už se nám to stalo podruhé...u druhého ivf a teď...mám strach z toho, že nám dr. řekne, že embryjka jsou špatná ☹ Zkusíme další pokus cca za měsíc.
Machač mi říkal, že pokud jsou embrya pěkná a nedaří se, že prednison dávají...ale že u nás je problém asi v kvalitě embryí a to prednison neovlivní. Taky jsem ho z Prahy měla napsaný, ale je fakt, že ho píšou skoro všem....měla jsem jen jednu nějakou mírnou odchylku ...jinak vše OK.

katapola
31. bře 2010

Juvi, mi taky řekli, že ta odchylka není nijak závažná. Podolí ji však bere vážněji. Dávám názoru dr. Machače poslední šanci. Pokud to nevyjde, jdem do léčby Prednisonem včetně kontrol v Podolí. I kdyby to nemělo pomoct, aspoň budeme vědět, že jsme to zkusili a udělali pro to vše.

kvakuska
31. bře 2010

jaanul zákroky MESA a TESE v Reprofitu určitě dělají, někde jsem to měla pěkně rozepsané, pokud to najdu, tak ti to pošlu 😉 ... ale pokud máte spermie zamražené ve Ferťasu, tak je určitě levnější a pro tvého manžela i šetrnější, když si je Reprofit vyžádá ... je to váš biologický materiál, musejí vám ho dát 😎

juvik
31. bře 2010

Kat, jasně, chápu, člověk si nechce vyčítat, že něco zanedbal.
Já v tomhle se přiznám moc jasno nemám...nebo spíš nevím, jestli je to u nás ten zásadní problém....u nás je to většinou o tom, že se oplodní málo vajíček a pak se hůř vyvíjejí.

katapola
31. bře 2010

No my na tom s tím vývojem embryí taky nejsme moc dobře. Ve Fertimedu 5 buněk 3.den, v Reprofitu raná blastocysta 5.den, minimálka ani jedno vajíčko oplodněno. Nic moc skóre, co?

juvik
31. bře 2010

Kat, nejhorší je, že nám pořád nikdo neřekl, jestli je zrada ve spermiích nebo i ve vajíčcích....jasně, beru, že všechno nevědí, ale ta nejistota mě deptá. Si někdy říkám, že se snažíme a snažíme a drásáme nervy a jistota úspěchu žádná.
Proto teď uvažuju nad návrhem Machače, udělat PK, abychom viděli jestli embrya dospějí do blastocysty nebo ne...je to risk, ale jinak se to asi nedozvíme. Tak jsem měla transfer vždycky druhý nebo třetí den.

katapola
31. bře 2010

Tak to my jsme jednou měli dvě rané blastocysty. Jenže z 13 vajíček. Co můžu čekat od minimálky, kdy mi odebrali 2 vajíčka, že jo. Ale ještě jednou to zkusíme. O PK Machač mluvil už před minulou minimálkou, jenže ta dopadla katastrofálně, takže o nějaké PK jsme si mohli nechat jen zdát. Jsme na tom fakt podobně, nikdo neví a nedokáže určit, co je špatně.

juvik
31. bře 2010

Kat, jasně...PK má smysl, pokud je co kultivovat....což jsem zvědavá, jak to dopadne....budem zas rádi, že máme 2 embrya 😒 Jednou jsme vlastně taky blasty měli...v Ostravě jsem měla 17 vajec a 5 embryí, která jsme tehdy nechali geneticky vyšetřit (PGD) ....zbyly 2 blasty, údajně OK...ale stejně se nechytly ...a stálo to šílené peníze 🙄