Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

destovakapka
18. pro 2016

Holky nevite kdyz se otehotni kam se jde na kontrolu asi do car nebo na gyndu?Me Souskova rekla ze pokud neotehotnim ze mam prijit na kontrolni ultrazvuk 10-12DC ale nerekla co mam delat v pripade kdyz otehotnim.

sukubka
18. pro 2016

@destovakapka ahoj moooc gratuluji.myslim ze to vypada opravdu dobre..me tenkrat taky přislo ze ty carky jsou uplne stejne,ale je pravda ze hcg stoupa a zdvojnasobuje se ob den😊zavidim ale moooc přeji.
Uz jsem za tech 7let co jsme nebyli v CAR tapomnela jak to vse probiha.6.1 mame prvni konzultaci s p.dr Machacem chceme k nemu mel by tam vyt,tak v to doufam..jeste tam 3.1 zavolam ...holky od prvni konzultace trva jak dlouho nez treba zacnu s injekcemi?mela jsem driv Ivf s minimalni stimulaci...nemeli jsme nikdy mezi nezdarenymi pokusy 3mesicni pauzu jelikoz jsem mela slabe davky hornonu chodila jsem na ivf kazdy mesic...mam si ted koupit uz nejake vitaminy nebo myslim ze jsem pila i nejaky caj nevite jak se jmenuje?

tammm
18. pro 2016

@sukubka nemyslíš kontryhel.nať?

sukubka
18. pro 2016

@tammm jojo myslim ze je to ono😊da se koupit i jako čaj že?

tammm
18. pro 2016

@sukubka ano dá,sypky i v sáčcích.Ten sypky je víc hořký.

destovakapka
19. pro 2016

Ahoj holky,tedka jsem si volala do car a bylo mi receno ze za 2 dny si mam udelat dalsi tehotensky test a na to krvaceni mi bylo receno ze mam pockat asi to nemam MS.Nic mi na to nedaji.Volala jsem i na gyndu a tam mi sestricka rekla ze nevi asi neco bude vydet a ze nevi co by mi poradila,ze mam dneska do 11hod.prijit nebo zitra do 11hod.Pak tam doktorka neni.

luci_pek
19. pro 2016

@destovakapka Já jsem do centra chodila až do devátého týdne, protože tam se léčíš.. 14 dní po transferu, když jsem mela pozitivní test jsem šla na krev, HCG bylo pres 600, s tím, že to zřejmě vyšlo, ale až za tři týdny mám přijít na srdíčko..to čekání bylo šílené, po srdíčku jsem tam šla za dva týdny, to už byla fazolka a Soušková řekla, že me s klidným srdcem může propustit k mému gynekologovi, dostala jsem pro něj i zprávu a pro sebe propouštěcí.. Myslím, že je správné jít když otěhotníš do CAR ať ví..

luci_pek
19. pro 2016

@destovakapka Jinak držím moc palce 😊 mě teda ze začátku rostlo hCG hodně rychle až tak paty den už ob den..

luci_pek
19. pro 2016

@sukubka Stimulují se od prvního dne menstruace do ovulace, kdy vlastně v průběhu jdeš na kontrolní utz, aby kukli jak reagujes na stimulaci, kolik mas foliku, jak jsou velké a pokud to jde dobre domluvite se už na odběr.. Já jich mela 12 a nakonec pri punkci 16 z toho 14 zralých, za me super, byl to šupec 🙂 tak at to vyjde..

destovakapka
19. pro 2016

Holky ja nevim co si myslet,tedka jsem dosla z gyndy kde se me doktorka ptala asi chodim do car,kdyz jsem ji rekla ze ano tak mi rekla ze proc nejdu tam.Nez mi delala ultrazvuk tak mi rikala ze nic neuvidi,ultrazvuk mi delala a rikala ze nic nevidi jenom krvaceni,ze to tehotenstvi neni.Na zastaveni mi nic nedala ani nerekla ze si mam koupit neco sama.Jedine mi vzala krev,to je vsechno.Kdyz jsem se ji ptala asi chce vysledky z pruchodnosti tak mi rekla ze to ma ze ji to poslali.V car mi zas sestricka rekla ze mam pockat 2 dny a udelat znovu test a pockat asi to nemam MS,ze tam jsou do ctvrtka.

kvakuska
19. pro 2016

@destovakapka chápu tvoje obavy, ale bohužel takhle brzy ti nikdo žádnou přesnou odpověď nedá ... na UZ ještě nějakou dobu nic extra vidět nebude a tak je těžké určit jestli je to nidační kvácení nebo odcházející těhotenství nebo menstruace ... bohužel v takhle časném stádiu je to buď všechno nebo nic, ... kdy budeš vědět výsledek z krve? To jediné bude mít nějakou vypovidající hodnotu. Pokud budeš mít HCG pozitivní, můžeš si pro kontrolu zajít třeba ve středu nebo ve čtvrtek znovu na krev, zda HCG stoupá jak má ... dokud nebude prosperující těhotenství nějakým způsobem potvrzené, tak ti nikdo krvácení zastavovat nebude (mmch nidační krvácení/špinění trvá pár dní a je to tmavá krev, ne jasně červená)

sukubka
19. pro 2016

@luci_pek ahojky moc ti dekuji za odpoved a 1 den konzultace bufou manzelovi delat spermiogram?co kdyz treba budu 3dny pred menstruaci to mi asi jeste leky na stimulovani nebudou davat,ze?nejradeji bych na to sla co nejrychleji😊ruzna vysetreni mame z minule ikdyz je to 6let..ale kdyz v lednu pohedu k machacovi budu pro nej mit hormonalni profily atd...myslis ze tam porad delaji Ivf s minimalni stimulaci?cil byl mit min vajicek a mohlo se na to chodit kazdy mesic...my si chceme stejne nechat zavest jen jedno...dve bych se bala😊moc dekuji...

sukubka
19. pro 2016

@destovakapka ahoj musi to byt pro tebe hrozne uplne chapu,kazdopadne pristup gynekolozky nic moc...hned ti tvrdit ze to tehu neni jeste kdyz vi cim si prochazis...muj nazor je ten ze v tak ranem stadiu tam ani nic videt nemuze byt!!!pockej na vysledky hcg a po 2dnech jdi znovu..musi se ti zdvojnasobit.tak budes mit jistotu ze je vse ok..drzim ti pesticky...hcg co ti braly dneska bys uz zitra mela 100% mit vysledky...ja mela na gynde znamou a hcg jsem cedela do hodiny..nekdy jsem si nesla krev rovnou do laboratore bylo to napockani...hodne stesti.myslim na tebe

pegi27
19. pro 2016

@sukubka Ahoj. Chodim k doktorce Michnove a prvni konzultaci byla 25.10 a o tyden pozdeji jsem si jela uz s leky na stimulaci domu 😉
Takze vsechno je mozne. Jaky mate problem?

vvercatkoo
19. pro 2016

@sukubka ahoj, taky jsem u Macháče a začátkem ledna začínáme minimalku s femarou. Já si myslím, že do toho půjdete hned, on na nic nečeká🙂

vvercatkoo
19. pro 2016

@destovakapka moc mě to mrzí, přeji rychlé uzdravení a hodně sil do dalšího boje

sukubka
19. pro 2016

@vvercatkoo je tak to treba budeme bojovat spolu😊ja k nemu jsem objednaba uz 2 mesice dopredu.po novem roce si hned musim zavolat jestli tam opravdu na nami domluveny termin bude😊chci jit knemu...
A kdyz teda budu v puli cyklu nechs me hned dalsi mesic stimulovat?uz se na to tesim😊😊😊

sukubka
19. pro 2016

@pegi27 ahojky dekuji za odpoved.a to ti tedy nedelal zadne vysetreni a manzelovi spermiogram?
Ja mam vsechny papiry z minula vemu je sebou...
Jinak problem mame v tom ze jsem ve 21letech mela mimodelozni tehu...vzali mi oba vejcovody...pak jsem musela na ivf..mam z ivf 6 leteho syna..jezdili jsme k p.machacovi...odbery vajicek tenkrat delali v Brne..abi nevim kde to ted v olomouci najdeme.nekde u Obi?

vvercatkoo
19. pro 2016

@sukubka já v tom nevidím žádný problém, když máš hormonální profil a už díky němu máte dítě. Takže žádný problém a tím pádem do toho můžeš jít hned další cyklus. My už s Macháčem bojujeme dva roky. Teď čekám na MS a hurá do toho. Je to nad obi

pegi27
19. pro 2016

@sukubka 25.10 jsem byla zrovna 3DC, tak se udelal hormonalni profil a za tyden priteli spermiogram.
Taky nemam vejcovod po mimodeloznim a druhy mam nepruchodny (zjisteno ted v zari).
Kolik ti je?
Jinak ja stejne na stimulaci nereagovala dobre, takze nedoslo ani k OPU.
Ted v lednu jdu taky na minimalku s FEMAROU!
@vvercatkoo Takze budeme uz dve 😉 Kdy mas dostat v lednu ms? Ja asi 11.1 🙂 Jestli to budeme mit tak stejne....

vvercatkoo
19. pro 2016

@pegi27 já kolem 3.1. a kolem 10.1. UTZ, jsem to tak nějak vypočetla

destovakapka
19. pro 2016

@kvakuska Na vysledky si mam volat zitra na gyndu.Na gynde je doktorka naposled zitra a pak tam je az po novem roce.

sukubka
20. pro 2016

@pegi27 ahoj ja mam dostat menzes tak 2.1 takze 6.1 kdy mame kontrolu u machace budu asi po menzes uvidim..co je to femina???

sukubka
20. pro 2016

Ja mela taky po mimodeloznim odstranen jeden vejcovod pak mi rekl machac ze jelikoz je i druhy spatny at ho radeji odstranime...
A taky se mi stalo ze 1 x po stimulaci nedoslo k transferu ze vajicka nebyli...ach jo..
A ROKU MAM 30🙂

vvercatkoo
20. pro 2016

@sukubka femina jsou léky, které Machač používá při minimální stimulaci

pegi27
20. pro 2016

@vvercatkoo Tak to budes v predstihu. 😉Ty uz jsi ale FEMINU mela, vid? Jak ses po ni citila a jake byly vysledky?

@sukubka To je krasny vek, tise zavidim 😎 Ten hormonalni profil asi budou chtit novy, i spermiogram.
Ale pokud ti to vyjde jak pises, tak by ti to melo na knap vychazet na ty odbery. Nevim, ale asi bych si zasla ke svemu gynekologovi at mi udela hormonalni profil. Uvidis... 🙂
A tobe posledni IVF vyslo jak? Pises, ze jsi taky spatne reagovala na stimulaci... Tak jak jsi to mela?

sukubka
20. pro 2016

@vvercatkoo dekuji.na kolik tedka ta minimalka tak vyjde??

sukubka
20. pro 2016

@pegi27
Naše první ivf jsme meli ve Fertimed olomouc byla to hruza..silny davky hormonu a vajiček jen tak 6
Na další Ivf jsme šli do fakultni nemocnice,vajička jen 4. Nikde nic nezamrazeno..
Pak mi znama doporučila Fertimed ze tam je Machač ale manzel uz byl tim přechazenim jinam znechucenej...premluvila jsem ho ze je to uz naposledy.Machac nam doporucil ivf s minimalni stimulaci...vajicek jsem mela stejne jako pri klasickem Ivf tak 6.na transfer vzdy 2 k zamrazeni nebylo jikdy nic...ale test byl negativni...dalsi minimalka byla vez transferu protoze proste nebyli vajicka...pak jsem mela 3 minimalku a zadaril se malej...je to desny..aby toho nebylo malo ve 12 tydnu tehu nam vysla pozitivni genetika 1:18 na dawnuv syndrom absolvovala jsem 2 x odber plodove vody...pred 6lety jsem si rekla ze do umeleho uz nikdy nepujdu ani tehotenstci jsem si neuzila,ale.clovek zjisti jak je to krasny a na vse zapomene...a hlavne malej chce strašne sourozence tak to delam i pro nej😊😊😊ale strasne se vseho zase bojim...

sukubka
20. pro 2016

Ten hormonalni profil bych si udelala..dela se to 3den menzes ale nevim zda na gynde budou...myslite ze by mi to udelali v nemocnici??

vvercatkoo
20. pro 2016

@pegi27 jj, ja jsem nic nepocitovala