Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

zuzka72
26. srp 2009

Ty jo Mici ty jsi znalec v oboru, mám co dohánět. JJ papírovy v tý době nebyly, ale dováželi je z německa za 15,-/kus obyč a za 21,-/kus kvalitnější. Takže jsem asi 10ks vyzkoušela, ale to už fakt musel být výlet, popř. jiná akce. Navíc se tvrdilo, že se to může vyprat a uschnout a použít znova, celkem 10x. Já to po 1 použití vyhazovala, poněvadž už tak to smrdělo dost a představa, že bych to prala? Stejně to bylo jen na jedno použití, byl to asi jen kec.

zuzka72
26. srp 2009

Teda nevíte někdo kde je Čerti a Donnald? Strašně dlouho tu nebyli?

teddyna
26. srp 2009

no,co se mě týče,tak jednorázovka to jistí.páč asi budu ráda,že budu zvládat sama sebe natož ještě prát pleny a prádla bude asi aj tak do aleluja.
čertina kdesik furt lítá,asi na nás kašle a nepíše. jinak Zuzi - gratulace k průkajdě - takovej řidičák na mimčo je dobrej start🙂) jo,Zuzi - vybrala sis něco z toho pletení,jak jsem ti posílala ten web?

micinka22
26. srp 2009

teddy me to prani neomezuje..ale ted uz je velka ..spotreba minimalni hlavne pres leto.-) a pradlo peres i tak ne ---pleny zvlast neperu teda..ja taky byla za jednorazovky ..ale mysleni se mení že.-) ted mame jen na spani ..
jinak prace s prebalenim je stejna jak u jednorazovky.

katapola
26. srp 2009

Tak do Brna jedeme už v sobotu. Folíky měly 15-16mm, sliznice 7mm. Košulku, papuče a manžu mám vzít s sebou🙂 Zítra končím s fostimonem, píchnu Orgalutran, večer Pregnyl. V sobotu ráno odběr.

asmeena
26. srp 2009

katap držím pěstičky. Jsem na dovolené, ale na net se občas k večeru dostanu, tak vás tak trošku sleduji. Hlavně tedy naši cien z Kelišek. 😵
Moc vás holky všechny zdravím ze Znojma. 😉

micinka22
26. srp 2009

katap tak supeeeer🙂) tak tfuj tfuj tfuj at vse dobre dopadne a brzo tu máme další těhuli🙂)
Asmeen pekne si uzivej na dovci🙂)

holky furt čekam na potvoru a ona nikde..asi to ví 😀 😀 😀 😀 ale mě je to jedno ..hlavne at nedojde treba za rok zejo 😝 😝 😝

katapola
26. srp 2009

☹ HOlky, ještě se chci zeptat, dostala jsem dneska k podpisu i lejstra a v nich je i vyúčtování léčby, kde jsou ceny výkonů a připadají mi nějaké vysoké. IVF 26000, ICSI 8000, PK 6000...já minule ve Fertimedu platila celkem 19000 včetně ICSI a PK. To jako mám počítat teď s více než 40.000???

micinka22
26. srp 2009

kat to je podle me blbost..holky odsud platily málo..myslim že do tech 20 by se to vlizt melo

teddyna
26. srp 2009

Katy,dostaneš při ET fakturu s přesnou částkou,co budeš platit - bude to podle množství folikulů atd... pokud jsi samoplátce,tak ta částka bude vyšší.ale zatím neplaš a počkej do ET.no a pokud máš pokus na pojištovnu,tak tě zajímá jen ICSI,PK - nic jiného.páč máš Fostimon na pojištovnu jsi psala a nic jiného neplatíš.

micinka22
26. srp 2009

jo kat a co ten fostimon?? to pichani?? boli to do tobo bricha??

katapola
27. srp 2009

HOlky, to jste mě uklidnily, mám pokus na pojišťovnu. Ale furt jsem nechápala tu položku IVF 26.000. Pokud budu platit za ICSI a PK, pak je to v pořádku. Fostimon hradí pojišťovna, dokupovat nemusím.
Teddy, to píchání je v pohodě, ani to nebolí, a to pícháme s tím přiloženým roztokem, žádný spešl v lékárně jsem nekupovala. Akorát včera trochu štípal ten Orgalutran, připadlo mi, že má širší jehlu. Ale nebylo to nic, co by se nedalo vydržet. Dneska mě čekají tři injekce - Fostimon, Orgalutran a večer Pregnyl🙂
Jinak chytly mě přes noc šíleně záda. Mám to skřípnuté mezi lopatkama☹ Asi je to nakažlivé, protože včera dr. Machač též byl jakýsi rozlámaný a říkal, že ho chytly záda.
No nic, jdu nastudovat, kde leží v Brně Reprofit. Prý je to hodina jízdy autem.

teddyna
27. srp 2009

Katy,Reprofit najdeš zcela v pohodě - je to hned naproti hlavní brány výstaviště.je u toho podélné parkoviště a parkovat se dá v klidu a míru - parkoviště je tam dlloooouuuhý.klinika je krásná,budeš čubrnět. no a to IVF 26tis se týká samoplátkyň - takže buď v klidu - ty zaplatíš jen ICSI podle počtu napíchnutých vajíček a PK(když budeš chtít),jinak neplatíš nic.zamražení netuším,kdy se platí - jestli předem nebo po nějaké době.dostaneš fakturu poET s přesným vyobrazením toho,za co vlastně platíš.dostaneš recept na Utrogestan popř. jiné léky,co ti doktor určí no a za 14 dní budeš Štěpánovi hlásit na mobil pozitivní test a hladinu HCG🙂)(pokud si ji necháš vzít sama jako samoplátce někde v labině,ať nemusíš čekat na výsledek od Štěpána)

teddyna
27. srp 2009

jo,Katy - důležité - máš košilu s žirafou??žirafa na košuli je půl úspěchu.ale někdo tu měl aj s Iháčkem,mám pocit.jetli nemáš košulu s žirafou,tak val do obchodu a kup🙂).jo a brala jsem si ručník a po OPU jsem si sprchla spodek-mají tam u každého pokoje,kde dospáváš, sprchu.

katapola
27. srp 2009

Teddy, kdyby to mělo ten průběh, jak píšeš, byla bych šťastná jako blecha.
Košulku s žirafkou mám, je nachystaná. Výstaviště bude manžel znát, tak bychom to měli najít.

teddyna
27. srp 2009

není kde zabloudit - kolem výstaviště vede jedna hlavní cesta a podél ní šalinové koleje.takže pohoda.v té části,kde to je,je to ulice se spooooustou firem a mezi něma je barák Reprofitu a kliniky Viva(je to v jednom baráku)-mají tam zlatou ceduli na zdi.

katapola
27. srp 2009

A sjezd z dálnice bude nejspíš značený jako výstaviště že?

zuzka72
27. srp 2009

Teddy- není ta klinika RIVA? Ty už tam máš 20tt 😉 , já tě nedohoním....

teddyna
27. srp 2009

aháá Riva,ne Viva - no co,jedno písmenko a hned s tím naděláááššš 😀 . jo z dálnice je to označeno jako výstaviště a na té odbočce jedete furt po hlavní až ke klinice -v podstatě.jestli máte navigaci,tak je to v poho.pokud nemáte navigaci,tak fakt směr výstaviště.raděj vyrazte o fous dřív,kdybyste bloudili.my tam byli o 3/4 hodiny dřív a počkali jsme,páč mě vzali přesně na čas kvůli Pregnylu - ani o minutu dřív -nebo pozděj.
a ty týdny - dneska se mi to přehouplo.první den poslední ms jsem měla ve čtvrtek,tak se to tak dycky přesune

zuzka72
27. srp 2009

Teddy, tak to je fakt pěknej průser, ža tě nedoženu 😀 😀 😀 Jinak mě písmenka unikají pořád a nejenom ty. 😀

jaja35
27. srp 2009

Ahoj holky,
Katy držím pěsti, ať je co nejvíc kvalitních vajíček a pak i krásných embryjek. A hlavně ať Ti to dopadne. Jak Vás tak čtu a blíží se naše 1. návštěva u Machače v Brně (v pondělí), tak mám takové šimrání u žaludku....
Také vás obdivuji, jak jste si dokázaly píchat klasické injekce do břicha. To já jsem na to srab. U mého 1. IVF jsem měla jen Puregon v peru a při prvním bodnutí se mi udělalo mdlo (při měsíčkách mi trochu lítá tlak) a musel se toho ujmout manžel. Při 2. IVF jsem už odhodlaná bodnout se sama byla, ale když mně manžel viděl tak soustředěnou 🙂, ujal se toho znovu. Kromě Puregonu jsem si měla ještě 2x píchnout Cetrotide klasickou jehlou a to už byl problém. Já ředila a odstraňovala bubliny, manžel měl píchat. Jen ten píst šel dost ztěžka, takže se mi podařilo část roztoku vystříknout na gauč a tak jsme tam seděli oba vykulení a rozhození..... 😉 Druhou injekci mi musela připravit a bodnout švagrová, která dělá v lékárně a má asi trochu víc citu v rukou, i když..... já mám chemičárnu a práce v laborce mi není cizí, ale je fakt, že stříkačky jsme tam neměli. Při poslední kontrole před OPU u doktora ve Fertimedu mně sestřička vypekla, řekla mi, že si mám dopíchnout Puregon a jestli si to píchnu u nich na sesterně nebo na pokoji. Tak jsem šla na pokoj a bodla si to konečně sama, však mě ani nic jiného nezbývalo, manžel byl doma. Ani to nebolelo, jen překonat ten blok sama sebe bodnout. Pregnyl mi do zadku pokaždé přišla píchnout nějaká sestra v důchodu, kterou za mnou povolali.
Tak teď jsem zvědavá, jak na tom budu. Puregon si už opravdu bodnu sama, ale klasiku.... to fakt nevím.
Dnes si musím na počítači pro Machače sepsat, čím vším jsem už prošla a s jakým výsledkem. Při předešlých stimulacích jsem si dělala nějaké zápisky, u té druhé trochu víc podrobnější, tak to hodím na papír, aby si početl. Cestu do Reprofitu jsme s manželem probírali, snad není kde zabloudit. Vytiskla jsem i mapu z internetu, hlavně ten sjezd, abychom nepřejeli a nevjeli do Pisáreckého tunelu. 🙂

katapola
27. srp 2009

Jaja, počkej, já myslela, že se tím tunelem jede, když jsem koukala do mapy. Nebo ne???
Jinak i ten Pregnyl si budu píchat doma a zas do břicha. Tenkrát jsem s tím šla na pohotovost. V každém případě Jajo dík za podporu. Nezbývá mi než věřit, že embryjka budou tentokrát bojovat lépe než loni. A tobě přeju taky hodně štěstí. Vlastně přeju nám všem, aby se to co nejdříve povedlo.

teddyna
27. srp 2009

Zuzi,aby ses nedivila s tím dohnáním mě.dvojčata bývaj většinou dříve narozená,tak abysme nerodily nakonec spolu 😀 Katy,ty už máš píchnutý Pregnyl??ten až večer,ne?? páč píšeš "že tentokrát jsi s tím šla na pohotovost".na kolik bude ta hodina "H"?

katapola
27. srp 2009

Teddy, Pregnyl budu píchat dnes ve 21 h. V brně máme být v sobotu v 7.45. Loni jsem šla s Pregnylem na pohotovost, protože to bylo taky večer a neřekli mi ve Fertimedu, že si to můžu píchnout sama do břicha.

teddyna
27. srp 2009

Fertimed je sto let za vopicema a tam to píchaj(za lidových 100 Kč) do dupy.mě tam teda objednali nějakou stoletou sestřičku,co mi to přišla fiknout. dneska fikneš finálovku a je to jasný jak facka!!

jaja35
27. srp 2009

Katy, my přijedeme do Brna od Svitav, protože jsme z České Třebové. Jak jsem pochopila, ty jsi z Olomouce a tak přijedete z opačné strany, takže pojedete tím tunelem. Neboj, vy tam trefíte. 🙂 🙂 🙂 Hlavně se nestresujte. A ještě jednou hodně štěstíčka. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katapola
27. srp 2009

Teddy, aha, to mi tenkrát vůbec nenabídli nějakou sestřičku na Pregnyl. .

katapola
27. srp 2009

No už se na tu cestu s nafouknutým břuchem po panelové dálnici fakt těším 😀

micinka22
28. srp 2009

ahoj holky...tak ms si dava na cas ale dnes se rozjede..už začíná 😉 😉

zuzka72
28. srp 2009

Tak já MS nemám, ale na vložkách neušetřím a prej to tak bude až do konce. 😉 U předchozích těhu jsem to nezažila.