Samoplátce. Když se povede 1. IVF, platím celé 3 pokusy?

barboratov
11. pro 2015

Ahojte holky, je někdo z vás samoplátce, nebo byl? Jak to je, když se povede na první IVF, platíte celé tři pokusy a nebo jen ten jeden? Díky moc

kytka12
11. pro 2015

Platíte jen provedené zákroky. Nejsem zcela samoplátce, ale jsem po IVF a platili jsme asi 30 tis. - 1. pokus IVF odběr 10 vajíček, miminko se povedlo po 3 vložení vajíčka.

barboratov
autor
11. pro 2015

@kytka12 no já jsem totiž zcela jelen už, tak jsem se právě chtěla optat uplného samoplátce

heduska82
11. pro 2015

Kdyz jsem tohle resila, ivf pro samoplatce bylo za 26000, ale to jsou jen UZ, asi krev, narkoza pri odberu vajicek...ale nejsou tam snad vubec leky, treba icsi, zamrazeni embryi....to jsou dalsi silene polozky navic. Nas ivf na pojistovnu vyslo na cca 33 000 a nic z toho.

delfi75
11. pro 2015

@barboratov ahoj, každé centrum má na webu ceník, mrkni tam. Chodila jsem do Brna do Reprofitu a ceny tam mají...https://www.reprofit.cz/ivf/uhrada-cenik-ivf
Dole na stránce je přehled všeho...

musilka
11. pro 2015

Ja jsem byla ted v zari jako samoplatce a IVF+ICSI nas vyslo cca na 85 tisic celkem. Vcetne gonalu ktereho mam vyssi davky. Je to naloz... Ale tentokrat nam vyslo a cekame miminko 🙂

mery41
12. pro 2015

jako samoplátce jsem se vešla do 28 000kc,ale měla jsem minimální stimulaci

barboratov
autor
13. pro 2015

@delfi75 jj ja vim,ale nekde to maj tak salamounsky prave

merope
3. led 2016

Je to dokonce tak (aspoň u nás), že platíš vše po docela malých kouscích - tzn. nejdřív hormony a to tolik, kolik jich potřebuješ (tak 10-20 tisíc), kupuješ to i po částech podle výsledků UTZ. Pak před odběrem oocytů se platí prvních 13.000, při embryotransferu se platí dalších 13.000. Takže kdyby třeba žádné embryo nevydrželo, tak se platí "jenom" hormony a těch prvních 13.000 + případné embryologické věci (ICSI, prodloužená kultivace a tak - zase podle toho, co bylo).

Já platila za první cyklus asi 40.000. Jinak bych počítala minimálně s dvěma cykly, protože v prvním se spíše testuje, jak budeš reagovat na hormony a v druhém už to doktorka ví a podle toho je dá. V prvním dávají raději méně kvůli riziku hyperstimulace, kdy se pak vše musí přerušit a je tam i velké riziko pro ženu. Takže já třeba nakonec měla jen jedno embryo do 5. dne, ostatní to nedaly (protože byly jen 4 oplodněné, což je statistika, že z toho je jen jedno k ET).

barboratov
autor
6. led 2016

@merope diky za info. Prvni se spis testuje je dobrej vyraz na 40tis. Ja mam spis pocit,ze je to kseft nekdy. Ale dekuju moc 🙂

merope
6. led 2016

@barboratov No, je to kšeft, ale bohužel se furt pracuje s lidským organismem a doktoři se šíleně bojí dát větší dávky hormonů, protože takto je holt v prvním cyklu míň oplodněných embryí a nezbývají na KET (ale znám dost holek, co otěhotněly v rámci IVF na poprvé) - ale opak, tzn. kdyby jich bylo fakt moc, tak může jít i o život resp. vaječníky a to je větší průšvih. Holt to člověk musí vzít tak, že druhý má větší šanci než první a nervovat se až pak.