Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
9. kvě 2008

Gucci, žádné, test z moči negativní, mrcha stále nikde, ráno jsem si u nás v laborce zaplatila test z krve, takže čekám na tu definitivní nulu, která mi přijde do dvou hodin na emajl.

gucci
9. kvě 2008

a v pronatalu už si byla?

jmisa
9. kvě 2008

Gucci, v Pronatalu si test děláš sama, mám ho dělat zítra z moči a výsledek jim voláš, v případě pozitivního dostaneš termín na ultrazvuk a v případě negativního dostaneš termín na kontrolu a konzultaci k dalšímu postupu.

gucci
9. kvě 2008

ajo vlastně, to mi říkali taky
já jsem dneska zmatená, páč jsem začla včera brát druhé balení clostilu a není mi tentokrát po něm 2x dobře

pavlinka3
9. kvě 2008

gucci - nevím jestli ti to k něčemu bude, ale my jsme z Pronatalu z Teplic....no a výsledek 3.IUI vydíš u mě v profilu 😉

cca 10DC jsem chodila na UTZ, aby zjistili, jak jsou na tom folikuly....pak vypočítali termín, kdy by asi měla proběhnout ovulace a na ten den ráno nás objednali....jeli jsme tam s manželem....podepsali jsme vždycky nějaký papíry o tom, že jako víme co to obnáší a že s tím souhlasíme....manžel dal v kabince "materiál" a na hodinu jsme se šli projít po Teplicích (než to v laborce upravili - vybrali jen ty schopné spermijky)....pak jsme se vrátili a já šla do ordinace, kde jsem vlezla na kozu....dr. přišel s injekční stříkačkou, na které byl nasazený dlouhý katetr....zeptal se mě, jestli souhlasí text, který byl na stříkačce napsaný (jméno, příjmení a datum narození manžela) a pak už mi to tam "fouknul"...chvíli jsem ležela na koze (než to naházel do PC a vytisknul mi zprávu) a pak šup domů a polehávat....večer to ještě podpořit milováním doma a hotovo 😀

pavlinka3
9. kvě 2008

jmiso - tak v Pronatalu v TP mi řekli, že jestli chci testovat, tak ať si testuju a že pokud MS nedorazí do 14 dní po IUI, tak mám přijet na test z krve a pokud ten je pozitivní, tak dají termín na UTZ....takže asi tak, že v Praze a v TP je to trochu jinak

gucci
9. kvě 2008

pavlinka3: díky moc, mě jen zmátlo to co mi napsali z pronatalu:
objednejte se, prosím, v červnu na 3. den cyklu na rozpis hormonální přípravy před inseminací.

jmisa
9. kvě 2008

Pavli, jj, ta je to jinak.
Já jsem 19 den od OPU, 17 den po transferu, mrcha nikde, krev z moči negativní, tak jsem sebrala odvahu a šla jsem u nás u baráku do laborky, kde mi za 220 kaček test z krve udělaj.

pavlinka3
9. kvě 2008

gucci jo ty ještě nemáš hormonální rozbor??? aha....no nám ho dělali oběma když jsme do Pronatalu přišli poprvé....musí zjistit, jestli ti mají dávat před IUI nějaké hormony na ovulaci nebo ne....

gucci
9. kvě 2008

pavlinka: ale když jsme tam byli poprvé, tak mi brali krev, prohlíželi mě všechno, pak na další schůzce mi říkal, že je všechno v pořádku

campi
9. kvě 2008

Gucci: u nas to bylo stejne jako u Pavlinky. Prvni den cyklu jsem volala na recepci, pro rozpis jsem sla tedy 2.DC, ovulaci mivam 11.DC, takze driv a k tomu rozpisu mi pichli prvni injekci a vyfasovala jsem zbytek Puregonu na doma.

gucci
9. kvě 2008

campi: takže to dostanu akorát papír co kdy mám brát? a to se při IUI taky píchají injekce? a kolik se asi doplácí?

pavlinka3
9. kvě 2008

jmisa - já vím, že to máš takhle zakouzlený....sleduju tvůj grafík 😀 a držím palečky 🙂 za těch 220,- to stojí abys měla jistotu

jmisa
9. kvě 2008

Gucci, někdo při IUI píchá a někdo ne, to záleží, jak na tom jsi s ovulací.

gucci
9. kvě 2008

s ovu jsem na tom dobře, mám jí každý měsíc pravidelně

jmisa
9. kvě 2008

Gucci, tak třeba ani píchat nebudeš, dostaneš třeba jen pregnyl před OVU.

gucci
9. kvě 2008

jj díky, no uvidíme, mě jen zmátl ten "rozpis hormonální přípravy", to jsem myslela, že se dělá při IVF

campi
9. kvě 2008

Gucci: aha, ja mela jenom stimulovany IUI, chteli jsme zvysit pravdepodobnost. Tak to je asi nejaka univerzalni formulace, kdyz nebudes chtit hormony. Pregnyl Ti daji az nejaky 9.-13.DC podle toho, jak poroste folik.

Promysli to s tou stimulace, podle meho nazoru tyhle nestimulovany maji stejnou sanci jako normalni pohlavni styk a je lepsi si trochu zvysit pocet folikulu (potazmo vajicek). Ovulujou pak totiz oba vajecniky (normalne se strida pravej levej).

gucci
9. kvě 2008

campi: já mám stejně jen levý vaječník (resp. pravý je nefunkční)...já ted beru ten clostil, tak uvidíme, jestli to bude stačit

jmisa
9. kvě 2008

Tak krev je taky negativní. ☹

gucci
9. kvě 2008

jmisa: tak to je mi fakt líto 😒 ... a jaký je ted další postup?

jmisa
9. kvě 2008

Gucci, no teď počkám do pondělka, dojdu si ukončit neschopenku, snad do tý doby dostanu mrchu, když ne, tak mi bodnou provokačku a dostanu termín na konzultaci k dalšímu postupu. Počítám, že další pokus vyzkoušíme na přelomu srpna a září.

luzza
9. kvě 2008

jmisa
to je mi líto.. ☹
čekala jsem,co z toho vyleze...

ahoj gucci

gucci
9. kvě 2008

jmisa: to druhé dopadně určitě skvěle 😉

ahoj luzzi

luzza
9. kvě 2008

včera jsem byla za kámoškou na rizikovce...
je po 1.IVF z pronatalu a čeká dvojčátka 😵 😵 Verunku a Davídka!
ale už se jí hodně zhoršil nález a asi brzy porodí... ☹
je 26+5...

luzza
9. kvě 2008

ale co jsem chtěla říct...
vedle ní leží paní,která čeká také dvojčátka a ta je po 6.!!!!! IVF 😨 😨 😨

jmisa
9. kvě 2008

Gucci, no uvidíme ☹
Luzza, hmm, to je blbé, to by měla aspoň 6 týdnů ještě vydržet.

gucci
9. kvě 2008

ježiši šestý..no to je mazec

jmisa
9. kvě 2008

Tak na 6 cyklů bych neměla.

Zkusíme ten druhej a musí vyjít, protože nevím, jestli bych se pak ještě do třetího vrhla.

luzza
9. kvě 2008

no ptala se doktorky,jestli vydrží ještě aspoň 14 dní a ona jí řekla,že těžko 😒
už nesmí z postele ani na krok a cervix skore se jí zhoršilo ze 3 na 8..