Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
6. čer 2008

no tak jasně.....sestra mi dneska říkala, že mám přijít s manžou, to teda nevím proč, když nás nebudou vyšetřovat, tak jsem manžovi pak říkala, že mu chce asi sestra ukázat, jak se to do toho břicha píchá 😀 ...tak on celý vystrašený pištěl, že nene že on mi to píchat nebude a že se mu už ted dělá zle 😀 srágora
akorát nevím, za co budou ty dva litry, když to hradí poj., asi nějaké doplatky na injekce co?

jmisa
6. čer 2008

gucci, pera pojišťovna nehradí, jen na ně připlácí.
A spíš budou chtí podepsat nějaký papíry, protože to je stimulace na IUI.

gucci
6. čer 2008

jj, máš pravdu, ted mě to taky napadlo, že určo kvůi podpisu, no ale musím ho krapánek postrašit 😀
já ty peníze nějak neřeším, jen bych nerada platila něco, co mám třeba hrazené poj. 😉

jmisa
6. čer 2008

Gucci, neboj, pero stojí zhruba 4000 a ty na něj platíš cca 1000 Kč, takže 3000 platí pojišťovna. Platíš si prostě za luxus - manipulace, téměř bezbolestné a obsahují jen čistý hormon.

gucci
6. čer 2008

dííky moc za vysvětlení 😉 , já už se na tu neděli začínám těšit 😀

jmisa
6. čer 2008

gucci, to se nedivím, já se taky těšila 😀

gucci
6. čer 2008

jako já všeobecně do Pronatalu chodím ráda, dycky odcházím s růžovými brýlemi :oD

klaruska1
6. čer 2008

gucci, jo jo jmisa má pravdu, já to pero neměla a normálně jsem si musela píchat injekce ( teda né já- jsem srabík a proto jsem chodila k jedné sestřičce, která je už v důchodu), pero je o moc lepší, sice dražší,ale stojí za to-mě rovnou navrhli injekce-nevím proč, ale nakonec se zadařilo.A musím říct, že já taky do Pronatalu chodila moc ráda a vždycky se těšila, že nás domů pojede ,, o jedno víc,, a ono se to povedlo.Držím pěsti, jsou tam moc šikovní a hodní, tak hodně štěstí 😀

gucci
6. čer 2008

klari díky moc, ty jsi otěhotněla přes IUI?

klaruska1
6. čer 2008

gucci, ne to bohužel né, my jsme byli na IUI 3x a bohužel se nezadařilo, podařilo se nám to díky IVF-hned napoprvé 😉 tak hlavu vzhůru, budu na tebe myslet, abys byla taky brzy těhule-je to moc krásný pocit a přeju ho každé z Vás 😉

gucci
6. čer 2008

klari: jj jsem si říkala, že to bylo IVF....moc díky
v pondělí samo podám zprávu co se v neděli dělo 😉

jmisa
6. čer 2008

Klarus, tý brďo, ty už se řítíš do poslední čtvrtiny.

klaruska1
6. čer 2008

gucci, uvidíš, že to bude OK, držím všechny pěsti i s Matýskem v bříšku 😀 a v pondělí se ozvi

jmisa, no jo máš pravdu, hrozně rychle to utíká,ale neboj taky se dočkáš 😉 chce to jen trpělivost a trošku štěstíčka

jmisa
6. čer 2008

klaru, no až budeš rodit, tak já snad už budu stimulovat, tak snad...

klaruska1
6. čer 2008

jmisa, já jsem v pytli, zrušili nám porodnici kam jsme chtěli jít, takže jsme vybírali jinou, já totiž k nám do Liberce nechtěla, tak jsem z toho byla docela vyjukaná, teď zase neměli místo v předporodních kurzech, protože je na léto hodně maminek, nakonec jsme paní uprosila, tak nás tam vmáčkla a taky mám slabou těhu cukrovku a malý je růstem o 14 dní napřed, takže to bude asi pěkný macek,ale jinak jsme v pořádku a všechna tahle trápení za to stojí.
No vydíš, tak já ještě než porodím, tak ti sem přijdu naprskat pořádný 9měsíční těhu bacilky a popřát hodně štěstí a uvidíš, že to vyjde a jen si vyměníme role,ˇpak budeš zase tloustnou ty 😀 😀 😀

jmisa
6. čer 2008

Klarus, neboj, někde porodíš a nakonec Ti bude jedno kde, protože mimi se prostě ven dostane 🙂 A až ho budeš mazlit, tak na všechno špatné zapomeneš 🙂

klaruska1
6. čer 2008

jmisa, tak to máš naprostou pravdu,už ale mívám sny a občas se i bojím,ale zvládly to jiné přede mnou, tak já musím taky.A co ty, jak to, že budeš stimulovat až za 2 měsíce???Možná jsi to uý tady psala,ale nějak mi to asi uteklo

gucci
6. čer 2008

holky mě asi picne, mě se ta MS nějak nerozjela, resp. ono to i ráno byl jen takový výtok s nitěnkou krve, ale já s tím tak nějak počítala, že jsem automaticky dala tampon a objednala se do Pronatalu...tak snad se to nějak před den rozjede nebo já fakt nevím

jmisa
6. čer 2008

gucci a kdy máš dojít? kolikátý den?

Klarus, no po třech cyklech, příští středa končí první cyklus, druhý bude někdy do půlky července a třetí končí v půlce srpna a hned 2 DC jdem píchat.

gucci
6. čer 2008

jmisa: 3 DC, v neděli, ale zítra ráno tam mám ještě volat kvůli hodině, tak uvidím jak to bude vypadat, max se objednám na jindy

jmisa
6. čer 2008

Gucci, tak si neber tampon, radši to nech na volno a uvidíš. Maximálně půjdeš v pondělí no 🙂

gucci
6. čer 2008

no ted v práci už jinak nemůžu, ale doma hned hodím plínku

klaruska1
6. čer 2008

jmisa, tak ať vám to ,,píchání ,, dobře dopadne 😀 a jsi brzy taky těhule 😉

gucci jmisa má pravdu nech tomu ,, volný odtok i průběh ,, 😀

jmisa
6. čer 2008

Gucci, to je jak na potvoru viď 😀 Já před stimulaci mrchu rozjížděla celý den, prostě vždy už to vypadalo a pak se zastavilo, rozběhla se až nad ránem.

gucci
6. čer 2008

jako fakt mazec...vždycky, když jsem to dostala tak se to rozjelo hned pořádně, náladu jsem měla debilní, depka, hrůza....a dneska nic, ještě mi volal manža dopo a divil se, že jsem vysmátá...a to se mě ještě ráno sestra ptala, jestli nemám jen špinění a já se chvástala že ne, že jak já to dostanu, tak je to pořádně...boooože mě picne fakt

jmisa
6. čer 2008

Jo to mě se taky ptala, tak jsem jí sdělila, že fakt jako krev 😀 😀 Ale je zvláštní, že na IUI se začíná 3DC a na IVF už 2DC

gucci
6. čer 2008

a já byla tak ráda, že to vyšlo na víkend...to budu muset už na šéfa asi vybalit nebo co...

jmisa
6. čer 2008

Gucci, ono to zase tak dlouho trvat nebude, z ordinace jste za 10 minut venku. Akorát než se tedy dočkáte, ono jsou termíny většinou mezi 10-12 hodinou.

gucci
6. čer 2008

jj to mi říkala, ale stejně, pak zase budou kontrolní utz a samotné iui a už si nemůžu donekonečně vymýšlet zubaře 😀

jmisa
6. čer 2008

Gucci, tak řekneš, že máš ženské problémy a on to zkoumat nebude 😀 A jinak myslím, že to sono bude 1x, oni se docela trefí a nejspíš ten den ráno ještě pojucháš na krev, z toho je krásně poznat jak se blíží ovulka.