Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
8. srp 2008

Ahoj holky 🙂
Tak už stimuluju, puregon + orgalutran.
Akorát recepce zase věc, ani mi nedali papír, že si mám vyzvednout v lékárně léky, tak jsem si o něj musela říct. pak nemohla najít papírovou schválenku z pojišťovny, měla jen počítačovou, tak volala někam do kanceláří. No prostě jsou děsný.

murasek
8. srp 2008

misko, tak tfuj tfuj, at vajecniky hezky reagujou!!!!

dagina
8. srp 2008

Ahojky Mury, jakpak jsi na tom??? Dlouho jsem o tobě neslyšela, neviděla.... 😒

luzza
8. srp 2008

jmis
já a dckami pojedem na IVF k vám do pražskýho pronatalu...páč teplickej má smlouvu jen s VZP...
tak vám to tam okouknem 😉 😀

dckami
8. srp 2008

ahojky,
kočky, nevíte, od kdy doktoří píší neschopenku při IVF? V práci se mě na to ptali a já fakt nevím zda už od stimulace nebo až později 😨 😕

jmisa
8. srp 2008

Dckami, až od OPU.

bebe127
9. srp 2008

Ahoj holky, včera jsem si přečetla vaše příběhy a velice mě zaujali, protože jsem taky - jestli to můžu tak říct, snažilka. Chodime do Pronatalu už asi rok a půl. Máme za sebou jednu insiminaci a dvě mimo tělní oplodnění. teď jsme si dali pauzu a zkusíme to na podzim. Všem vám držim palečky 🙂 Budu ráda když si o tomto problému budu moct s vámi popovídat, protože mám pocit, že tím své okolí už obtěžuju.

dckami
10. srp 2008

ahoj Bebe, vítám tě mezi námi. 🙂

kamana
12. srp 2008

dobré ráno chtěla bych se zeptat na darování vajíček kam mám napsat nebo skočit.chtěla bych darovat a nevím jak na to děkuji a přejeme pěkný den 😉

dckami
12. srp 2008

ahoj Kamana,
já s tím nemá zkušenosti, ani nevím, kde bydlíš, ale obrátila bych se buď na svého gynekologa nebo na nejbližší centurm asistované reprodukce. 😉

milka14
13. srp 2008

Hezký den vám všem,
jsem zde dnes poprvé. Doposud jsem byla jen čtenářem "pozorovatelem". Také se s manželem moc snažíme o miminko a rozhodli jsme se navštívit na jaře Pronatal v Praze. Před čtyřmi týdny jsem byla na své první IUI u pana doktora Vobořila. Je to moc prima člověk a chtěla jsem některou z vás moc poprosit, jestli byste mi na něj mohla poskytnout e-mail (pokud ho náhodou víte).
Asi je to zázrak napoprvé, ale měla jsem minulý týden pozitivní t.test. Vše je úplně v začátcích a moje obavy, aby se to štěstí nerozplynulo, jsou teď veliké...Dnes ráno mi bylo nevolno a já měla radost 🙂 Bohužel vím, že se všechno může ještě změnit...každopádně se snažím myslet na hezké věci a těšit se z maličkostí, snad nám to vyjde.
Všem vám přeji úspěšné snažení!

jmisa
13. srp 2008

Milko, použij emajl pronatalu a do předmětu napiš "pro dr. Vobořila".

milka14
13. srp 2008

Díky, zkusím to. Popravdě, také mě to napadlo, ale říkala jsem si, jestli se někomu nepodařilo získat přímo kontakt na něj, že by to mohlo být rychlejší 🙂

jmisa
14. srp 2008

Milko, oni kontakty nedávaj, takhle to funguje docela spolehlivě.

milka14
18. srp 2008

ahoj holky snažilky, dnes jsem byla propuštěna z Pronatalu. Mám jedno malinké embrijko, kterému už tluče srdíčko! jsem tak šťastná a nemůžu uvěřit, že se to takhle napoprvé povedlo. Co mě však znepokojuje, je cysta na vaječníku, která se prý vytvořila v důsledku stimulace a měla by časem zmizet. Snad bude všechno probíhat, jak má....
Ať se daří i vám! držím palce a věřte, že zázraky se dějí 🙂

jmisa
18. srp 2008

Milko, tak to se máš, blahopřeju 🙂

dckami
19. srp 2008

Milko, blahopřeji k úspěchu. Kéž bychom tě i my ostatní následovaly 🙂

campi
19. srp 2008

jmisa, dckami: co nového?

dckami
19. srp 2008

ahoj campi,
myslela jsem si, že jsem to sem také psala, ale jsem na více diskusích a ztrácím přehled 😉 . Takže po 4 neúspěšných IUI jsme se rozhodli, že půjdeme na IVF. Na kontrole jsem byla 14.8., byl tam folík 20mm, tak jsem dostala injekci Pregnylu a na pátek jsem měla předepsané domácí snaženíčko - prý poslední pokus před IVF. Další konzultaci máme 25.8., to podepíšeme veškeré tiskopisy a domluvíme se, kdy si přijedu pro stimulaci, bude to dlouhý protokol. Pokud neotěhotním teď, tak nás čeká IVF po polovině září..... Tak snad se to podaří. 😵
Jinak doma je zatím pohoda, už 3 týdny nemáme dcerku doma, je u babiček, vídáme jí o víkendech. Od září jde poprvé do školy, tak jsem na ní zvědavá. Zatím se těší, ale myslí si, že když se jí tam nebude líbit, může se vrtáti do školky. 😨
A co ty, jak se ti daří, těhulko? Chodíš do práce nebo jsi v neschopnosti?

jmisa
19. srp 2008

Ahoj Campi, tak už si doma?

Nového? Už mám po OPU, dneska jsem volala, co miminka, kultivujem dál, transfer bude zítra (nejspíš), uvidím co mi ráno řeknou.

luzza
20. srp 2008

ahoj všem,tak už jsem z pronatalu doma...
vyfasovali jsme plno papírů k vyplnění...,udělali mi stěry a odběry krve...
dostala jsem žádanku na interní předoperační vyšetření a vyzvedli jsme si léky ke stimulaci...
pokoušeli se mi předvést,jak pracovat s perem,ale jelikož pracuji 13 let na JIPu a pero je totožné s inzulínovým,tak se sestřička opravdu snažila zbytečně 😉
také jsme se dohodli na počtu zavedených embryjek...(chceme 2)
a 2.den menzes cca 1.září začínám stimulovat k 1.IVF...PROTOKOL S ANTAGONISTOU (gonal+orgalutran)
uf 😝 😀

imiska24
20. srp 2008

Ahoj holčičky snažilky,
doufám že se nezlobíte že Vám sem takhle vpadám.Nejsem z Prahy,ale můj gynekolog s pražským pronatalem spolupracuje a tak se tam chystám začátkem září na své I.IVF.
Během tří dnů začínám stimulovat menopurem.Máte s Menopurem některá zkušenost?
A hrozí mi po něm nějakej hyperstimulační syndrom?
Děkuji předem za Vaše zkušenosti.

campi
20. srp 2008

imisko: Menopur bohuzel. 1. IVF je zároveň jakýsi pokus, zkouší se, jak bude žena reagovat, a zároveň je to i trochu diagnostické - může se přijít na něco, co se jinak zjistit nedalo. Neboj se, v Pronatalu jsou fajn, přeji pohodové stimulační období, žádné nervy a dobrou náladu.

Dckami: já jsem na rizikáči a pořád pracuju. Dneska mě bolí břicho jako čert, sezení zjevně nedělá mimísovi dobře, ale mám velkou zakázku. Byli jsme týden v Rakousku na dovolené, bylo to super, vůbec nechápu, proc utrácejí lidi tak sílený prachy za to, že se můžou válet týden u moře. Sice jsem nebyla na dovče moc aktivní, ale i tak to bylo rozmanité.

jmisa
20. srp 2008

Imisko, OHSS může nastat po každé stimulaci, záleží jak budeš reagovat.

imiska24
20. srp 2008

campi:Děkuji za upřímnou odpověď.
Takže Ty myslíš že Menopur-špatný?
Jsem aspoň ráda že o pronatalu píšete moc hezky a že má úspěch.Bohužel po dvou neúspěšných laparoskopiích mi nezbýva nic,než věřit že to vyjde.

Přeji Ti pohodové těhu.

luzza
20. srp 2008

holky,jak poznám,jestli mám dlouhý nebo krátký protokol????????? 😨
a jaký je v tom rozdíl???

imiska24
20. srp 2008

Ahoj jmisa,děkuji za info.

Tebe taky čeká IVF?Já když vše půjde tak jak má,tak se do Pronatalu chystám snad koncem měsíce.
Zbývají mi 3dny do MC a 2Mc má začít stimulace.

Nevíte jak je to s neschopenkou?

luzza
20. srp 2008

imis
neschopenku prý vystavují při ET,ale je zpětně od OPU...
takže od odběru vajíček už budeš práce neschopná 😀 😀

campi
20. srp 2008

imiska: spatne jsem to napsala. Myslela jsem, že bohužel Menopur neznam a ne, že je špatnej. Ja měla Gonal, výběr jsem nechala na doktorech.

imiska24
20. srp 2008

luzza děkuji za info.To asi budou v práci dost smutný 😒

Campi,to spíš já to nepochopila.Mám takový nervíky že si připadám občas jako pitomec.
Mám z toho docela strach.