Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

dusice
26. lis 2008

Ahoj Jmisko, ted jsem koukala na tvůj nový utz. Je mi moc líto, že to jedno mímo vzdalo. Doufám, že to druhé bude dál bojovat!!!!Máš jinak ostatní vyšetření v pořádku?

jmisa
26. lis 2008

Dusice, to druhé vypadá dobře. Zatím dělali jen sono, předala mě k mému gyndaři, tam jdu v úterý a uvidíme, co budeme dělat dál.

rejchl
26. lis 2008

jmisa,já myslela že první tři pokusy jsou zdarma.Co tedy ješte budu muset platit???Docela jsi me ted sokovala 😲 😲 😲 😲

jmisa
26. lis 2008

Rejchl, žádný pokus není zdarma, pouze pojišťovna připlácí na první tři IVF a jednu stimulaci bez ET.

Platí se ICSI, prodloužená kultivace, asistovaný hatching, zamražení, rozmražení, katetry a lepší léky. ¨Při prvním rozhovoru dostaneš ceník a pak Ti rovnou řeknou, co u vás přichází do úvahy.

rejchl
26. lis 2008

co zn. ICSI,prodloužená kultivace a asistovaný hatching??Jsem nováček,nemám o to ani páru.Koukám že to asi nebude finanční sranda☹

jmisa
26. lis 2008

ICSI je vstříknutí jedno konkrétní spermie do vajíčka, používá se hlavně u horších spermiogramů nebo malého počtu vyprodukovaných vajíček.
Prodloužená kultivace je kultivace zárodků delší než 48 hodin, o tom rozhoduje v Pronatalu embryolog, podle stavu zárodků.
Asistovaný hatching je naříznutí obalu emrya, což by mělo usnadnit jeho klubání ven, v Pronatalu to moc nepoužívaj.

rejchl
26. lis 2008

náš spermogram je dobrej,tam žádnej problém není.Ten je právě ve mě☹

jmisa
26. lis 2008

No spermiogram je jeden důvod, další je počet vajíček, když budeš mít třeba jen 4, tak udělaj s největší pravděpodobností ICSI, protože nebudou riskovat, že celý cyklus přijde vniveč.

rejchl
26. lis 2008

a to stoji kolik???je to blbý se furt ptát na peníze,ale zrovna jich moc není☹

singid
26. lis 2008

ahojky holky,
rejchl tady jsem ti našla nějaké info ohledně cen, ale je to jen orientační, přesnou cenu by ti měl dát doktor, mě na první návštěvě upozornil, že když budu na IUI stimulovat (Menopurem) tak za injekce zaplatím cca 1000 (za myslím 6 dávek), ale neříkal zda se jedná o pero nebo normální injekci....
http://www.sanatoriumhelios.cz/
http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/uhrada/n...

mě dneska řekli, že mám proti manželovi protilátky... tak jdu studovat co s tím...
pa a hezký večer 😅

jmisa
26. lis 2008

Menopur jsou normální injekce. Na IUI je potřeba menší dávka než na IVF.

Rejchl ceník dostaneš, já ho u sebe nemám.

jmisa
26. lis 2008

Ale jestli jde o peníze, tak si raděj najdi státní CAR typu Apolinář, Motol, tam ty ceny jsou nižší. V soukromém prostě platíš za všechno.

rejchl
27. lis 2008

no tak to je mazec.To jsem nečekala takový ceny.

sheilaxxa
28. lis 2008

Ahojky, hledam budouci maminku pro vymenu informaci, ktera je take po umelem oplodneni (ja byla v sanatoriu Pronatal Praha) a ceka dvojcatka... 🙂 Nyní jsem 25+1TT. Děkuji předem. Sheilaxxa@seznam.cz

sheilaxxa
28. lis 2008

Ahojky, hledam budouci maminku dvojcatek,ktera je take po umelem oplodneni. Jsem tehotna 25+1TT. Na vymenu informaci. Ja podstoupila lecbu v sanatopriu pronatal Praha. Predem dekuji vsem. sheilaxxa@seznam.cz

dckami
28. lis 2008

Sheillo,
tady v otmto témátku bohužel moc těhulek není, zkus si je najít spíš ve "společném termínu" nebo téma IVF a měsíc, kdy jste byli na zákroku, je tady toho hodně. 😉

petrakalcik
28. lis 2008

Reichl,
mohu ti napsat, kolik co stoji v Pronatalu Praha. Mam cenik, kdyz jsem tam byla v srpnu.

rejchl
28. lis 2008

Holky,moje švagrovka tvrdí,že když tam byla před dvěma lety,tak nemusela platit nic.žádný ceník nedostala,prej že když jí poslala gynekoložka,tak to má vše zdarma.Co je na tom pravdy????
Petrakalcik ceníček bych ráda viděla.Vůbec nemám tušení co mi nabídnou za řešení.Jedu v pondělí na první schůzku.tak uvidíme.

jmisa
28. lis 2008

Rejchl, pokud byla v Pronatalu, tak o tom silně pochybuju.
Zdarma to mohla mít tak ve státním CAR, pokud si vzala úplně obyčejný injekce, neměla žádný nadstandard typu ICSI, PK, AH, mražení atd.

modena11
28. lis 2008

Ahoj ve spolek,mohu se zeptat kdy jste testovali po ET???Já jsem dneska desátý den a vyšla mi jen jedna čárečka,tak nevim jak moc z toho mám být smutná!!Jinak mě občas píchne v podbřišku,pobolívá břicho,ale menstuace se nedostavila!!§Děkuji všem zkušeným!!!

rejchl
28. lis 2008

jmisa byla v Praze v Pronatalu,jenže byla tam dvakrát a pak sama otěhotněla bez pomoci☹

jmisa
28. lis 2008

Modeno, já testovala vždy až po termínu mrchy, tedy nejdřív 15 dní po OPU.

Rejchl, uvidíš sama, jak je to s cenama.

dusice
1. pro 2008

Ahoj Jmiso, chtěla bych tě poprosit o radu. Příští týden mám jít do Pronatalu na konzultaci ohledně dalšího IVF, ale ještě před tím něž na něj půjdu bych chtěla dodělat nějaká vyšetření- hlavně imunologii. Vím, že jsi to také podstupovala, a proto bych tě chtěla poprosit, jestli by jsi mi mohla napsat, jak dlouho jsi čekala na výsledky, jestli se za to platí....... Doufám, že mi to budou chtít udělal. Mockrát děkuji.

campi
1. pro 2008

rejchl: to se mi nepozdává, že by měla zadarmo i "nadstandardy". IVF lze určitě pojmout tak, že se vezmou pouze procedury a léky, které platí pojišťovna, tak leda by byla ten případ.

modena: já testovala 9. den po ET, záleži taky na tom, jak pokročilé mimíse ti zaváděli (byla PK?) a taky kolik se jich chytí (u jmise to byly nejdřív 2, já měla 2 rozdělené na 3, takže bylo HcG vyšší).

jmisa
1. pro 2008

Dusice, já si imuno zařídila mimo Pronatal. Takže jsem měla termín asi za měsíc a výsledky za cca 2-3 týdny. Neplatila jsem nic.
Nechala jsem si napsat imunologii páru, takže zkoumali i manžu.
Byla jsem v Imumedu.

dusice
1. pro 2008

Já se nejdřív zkusím zeptat v Pronatalu- abych nemusela chodit ještě jinam. Pokud budou proti, tak zkusím tu Imumedu. Myslela jsem si, že se to dělá pouze u ženy. Chtěla bych totiž vědět, jak velkou imunitu mám vůči embryjkům. Předpokládám, že díky endometrioze mi tam asi něco nevyjde. Včera jsem si četla svoji operační zprávu. Věděla jsem, že mám endom. na vaječníkách, moč. měchýři a v břišní dutině a ted jsem se tam dočetka, že i přímo v děloze- to bude asi ten největší problém ☹

jmisa
1. pro 2008

Já do Pranatalu nechtěla, dlouho to tam trvá.
No a navíc jsem nechtěla jít na imunologii přímo v tom CAR, chtěla jsem externí názor.
Imunologie se dělá i u chlapa, osobně si myslím, že když už, tak se má prověřit celý pár, to čekání je aspoň jen jedno.

dusice
1. pro 2008

Jmiso a ty jsi měla na to žádanku?

jmisa
1. pro 2008

Dusice, jj, řekla jsem si Zelenkové na kontrole, že bych chtěla imuno a že jsem si ho zařídila mimo Pronatal, tak jen že potřebuju tu žádanku. No a ona mi ji vypsala.

dusice
1. pro 2008

Já bych tam měla mít Slámovou, tak to snad taky dopadne. Jen doufám, že mi to stihnou udělat ještě tenhle rok. Jmisko, sla jsi na druhé IVF hned po tom prvním nebo sis dávala pauzu.