Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
23. únor 2009

ahoj holky
tak hlásím, že ani 2. IUI se nepovedlo....zkoušíme ted ještě třetí, asi poslední a v dubnu nebo květnu IVF

dckami
23. únor 2009

Je mi to líto, Gucci ☹ , tak snad příště. Halvu vzhůru, musíme to překonat...jednou se musí podařit i nám. 😵

dusice
23. únor 2009

Ahojky!
Gucci, to je mi moc líto. Kdyby jste se rozhodli pro to IVF v květnu, tak by jsme šli do toho asi spolu. Mně se to teď posouvá kvůli imunologickému vyšetření. Minulý čtvrtek jsem byla u doktora Skopového. Ten den jsem byla z něho opravdu nadšená, ale před chvilkou jsem si přečetla diskuzi, kdy skoro všichni o něm psali dost hrozné věci. Teď vůbec nevím, zda mám dát na svůj dojem nebo na zkušenosti jiných lidí. Gucci, prosím tě, když jsi byla na imun. vyšetření ty s manželem, dělali vám veškerá vyšetření pouze z krve nebo manžel dával i sperma?
Dckami, jak tak koukám, už jsi zase nabrala optimismus do dalšího boje. Já jsem teď dost pesimistická. Je to hrozný- chvílemi věřím, že se vše povede a za pár dní je to jinak. ☹

dckami
23. únor 2009

holky, tak všichni hurá v květnu na IVF a potom rovnou// 😉

Co vše se dá zjistit z imunologie? Mě dělali vždy pouze hormonální profil. V diagnoze mám napsáno sekundární sterilita, idiopatická neplodnost. 😒

l26
23. únor 2009

jé,já chodím taky do Prahy do Pronatalu

dusice
23. únor 2009

Já jí mám dělanou hlavně kvůli endometrioze. Ta totiž vytváří protilátky proti embryu (bere ho jako cizí těleso) a díky imunologii mi zjistí jak hodně a podle toho mi upraví dávku prednisonu.1/2 je pro mě málo. Dá se i zjistit alergie na sperma a jiné věci- podívej se na net- tam ti to popíší líp než já 😀
Doufám, že v květnu budeme i my v rozpuku 😉

jmisa
23. únor 2009

Dusice, my byli v Imumedu a manžovi dělali imuno i ze spermatu.

gucci
24. únor 2009

dusice: my byli na Podolí a mě brali krev a manžovi sperma

dusice
24. únor 2009

Ahoj holky!

Mockrát děkuji za odpověď. Nám brali pouze krev. Už jsme slyšela, že to tenhle doktor dělá pouze z krve. Doufám, že u nás zkoumají imunitu jen kvůli endometrioze. Jinak totiž nevím, zda je tento způsob správný. Začínám dost doktorům nedůvěřovat a začínám si připadat, jak v továrně na děti, kde se jede podle norem a předpisů a vůbec je nezajímá jednotlivec.

dckami
24. únor 2009

Já se zkusíme na imunnolg. vyšetření zeptat, zda má cenu nám ho udělat. 😕

Dneska jdu na rehabilitaci cvičit Mojžíšku, zítra jsem objednaná na masáž. Tak se těším. 😉

Před chvílí mi volala kámoška, byla před 14 dny v Gennetu na IVF a je těhu. To se někdo má. 😵

dusice
24. únor 2009

Zkus to, i když oni ho moc nechtějí dělat. Většinou ho navrhují až po dvou neúspěšných IVF.
Užij si to cvičení i masáž- je to jedna zmála příjemných věcí, které podnikáme pro úspěšné otěhotnění.
Ta se fakt má 😵

gucci
24. únor 2009

jj právě v Pronatalu dělaj imunologické vyšetření až po dvou neúspěšných IVF
já jsem ráda, že jsme na to šli, zjistili mi alergii na sperma

ismail
24. únor 2009

ahoj holky, co se tyce imunologickeho vysetreni doporucuji Podoli, Dr. Voboril mi bez problemu napsal zadanku,jen je tam dlouha cekaci doba, ale jsem rada, ze jsem tam sla, nasli mi take alergii na sperma (mam za sebou zamlky potrat). Pro zajimavost doporucuji mrknout na http://www.znamylekar.cz/ a zadat si tam jmeno Dr. Skopoveho, take jsem u nej byla a uz vickrat bych k nemu nesla, vubec neverim jeho vysetreni, overovala jsem si to v Podoli i u docenta Nouzy, znameno imunologa.

gucci
24. únor 2009

ismail: taky jsem byla na Podolí

ismail
24. únor 2009

gucci, ja vim 🙂 psaly jsme si kvuli tomu, ze mam stejnou diagnozu jako ty. Mrzi me, ze se vam zatim nezadarilo..
Jinak ja si v Pronatalu vyzadala jejich imunologii "jen" po zamlklem potratu, ale Skopovemu neduveruji, jedine Podoli.

jmisa
24. únor 2009

Holky, stránky znamylekar.cz berte s obr rezervou. stačí jen, když si přečtu hodnocení mého praktika, které je tam naprosto úžasné, přitom jediný klad jeho praxe je ten, že je k lidem fakt uctivý a důchodcům dá dostatek času se vypovídat. V jeho diagnostické postupy ale nevěřím ani u angíny. 😕

Když jsem hledala imunologa, tak jsem chtěla mimo CAR, proto Imumed. Jinak hodně si chválí Plzeň, tam to dělají hodně podrobně. Co se týká Podolí, tak i na ně jsem slyšela různé názory.

Já měla imuno po 1.IVF, prostě jsem na něm trvala a Zelenková mi žádanku napsala.

barce
24. únor 2009

ahoj miso, muzu se zeptat jestli vam neco na imuno vysetreni nasli? ja byla ted na konzultaci u kulta pred 2.IVF a nechal vzit krev jen mne, ze pry udelaji nejaky jen zakladni vysetreni na imunologii, ktere je asi nejspis k nicemu coz, kdyz nevzali krev ani partnerovi. no nic, treba se 2.IVF zadari a uz zadny imuno vysetreni nebudu potrebovat 🙂.

jmisa
24. únor 2009

Barce, no našli ve spermatu manži, že jeho spermie nemaj akrozomy, takže nejsou schopny proniknout do vajíček, ikdyby byl pohyb a morfologie normální.

akvy
24. únor 2009

Mě bylo řečeno, když jsem se ptala na imuno, že mi udělali takový testy na krev, že by z nich už mělo něco případně naznačovat. Takže jsem na žádné imuno nešla a jdu do 2.IVF.

ismail
24. únor 2009

holky, ja nevim, kazdy ma samozrejme jiny nazor, ale ja byla na imuno u Skopoveho a rikal mi hrozve veci a navrhoval lecbu na pul roku za 6tisic a vys, pak jsem postupne zjistovala, ze to co mi rekl pouze z krve nas dvou nemohl zjistit, to jsem si overovala u vice imunologu. Proste reprodukcni imunologe se dela z krve zeny a spermatu muze. Na imuno v pronatalu mi napsala zadanku Zelenkova a kdyz jsem chtela do Podoli, Voboril mi bez problemu zadanku napsal.
Pokud vim, tak Podoli se specializuje na ranne potraty a v Plzni doktorka Gallova- Ulcova na pozdejsi potraty.

barce
24. únor 2009

Miso, to byl ale mohlo vyresit ICSI asi teda......... . Nechci se rouhat,ale pomalu zavidim tem, ktere maji nejaky jasny problem proc se jim to nedari a aspon vi co se musi resit a lecit. U nas nenasli vubec nic, vse nam funguje jak ma a nezadarilo se ani po IVF, kteremu jsem teda dost verila...... tak jeste jedine na ty imunologii ze by na neco prisli. budu se snazit verit 2.IVF 😉.

gucci
24. únor 2009

barce: no s tím problémem...jak se to vezme, já mám:
endometriozu - nejde léčit, teda vlastně lék je těhu 😀
štítná žláza - budu brát léky asi do konce života
neprůchodný vejcovod - nejde léčit
takže ono je to vlastně jedno

barce
24. únor 2009

no stitnou zlazu tu mam taky, euthyrox tez do konce zivota..... ale ta pokud se leci, tak by nemel byt problem. ja vim, ve finale jsme na tom vsechny stejne...... ☹ clovek si furt rika proc zrovna my a chyta se kde ceho a premita co jeste by mohl pro to udelat a kde jeste se nechat vysetrit, ale to asi zname moc dobre vsechny.... 🙂

gucci
24. únor 2009

jj barce já vím, ve finále je to fakt jedno, prostě to nejde a nejde 😒

akvy
24. únor 2009

holky, ale ono to půjdeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😉

jmisa
24. únor 2009

Barce, ale jo, to vyřešilo ICSI, ym ho stejně měli vždycky.

Štítnou žlázu léčím taky - autoimunitní zánět, ten neměl žádnou roli v těhotnění, když je zaléčen.

Jinak ať dělají co dělají, tak prostě úspěšnost IVF je 1:3, takže tak je potřeba to brát. Nám se zadařil až třetí transfer.

gucci
24. únor 2009

jmisa: super, budete mít kluka, se máte 😉 co jména?

jmisa
24. únor 2009

Gucci, jméno ještě nemáme.

akvy
24. únor 2009

Mě říkali, že když se berou léky na štítnou žlázu, tak by neměl být problém... 🤐

gucci
24. únor 2009

akvy: no to mi říkali taky, ale představa, že beru do konce života furt nějaké prášky mě děsí
už ted ráno vstanu a první co dělám je, že se dávkuju práškama a ještě přemýšlím kdy který brát