Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

janysek70
7. kvě 2009

Jo tak děkuji moc 😉 , Vobořil tam dnes nebyl a Kult byl samý humor a já jsem z toho bylo úplně mimo a nebyla jsem si jistá

kaja23
8. kvě 2009

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat na KET, mám v papírech, že 11 den po třetím cyklu bych měla jít na UTZ, co následuje pak?v jakém čase udělají KET...

dckami
8. kvě 2009

ahoj,
krásné sváteční ráno. 🙂
Já hlásím,že mě mrcha dohonila o 3 dny dříve, takže vneděli začínám se stimulac ía pícháme 1.dávku puregonu (250j.), na utz pojedeme ve čtvrtek.

Dnešní den si chceme pořádně užít - máme naplánový se známými a dětmi cyklovýlet, takže musím uvařit oběd o něco dříve a vyrážíme do přírody za sportem. 😵

jmisa
8. kvě 2009

Kajo, záleží, jak bude Tvoje tělo pracovat, jestli bude ovulace, jestli bude sliznice atd. KET se většinou provádí kolem 16DC.

Dckami, držím palce.

kaja23
8. kvě 2009

jmisa - děkuju za info,takže je možné, že podle toho utz 11 den zjistí, že je to ok a hned ten cyklus nám udělají ket...to je dobře, to čekání je děsný.ale někde jsem četla, že dávají léky na podporu sliznice před ketem, tak jsem myslela, že se to ještě o měsíc protáhne☹co je ještě dobré na sliznici?jím listovku, piju kontryhel-jde pro to ještě něco víc udělat?

jmisa
8. kvě 2009

Kajo, v Pronatalu se snaží dělat KET v přirozeném cyklu. Léky by dávali, kdyby byl problém.
Já pila jen kontryhel a Femigard.
Když 11DC bude vše OK, tak Ti daj ovitrelle nebo pregnyl, řeknou, kdy bodnout a kdy ráno volat na KET. 😉

kotjatko
8. kvě 2009

Ahojky vsem!Prosim o radu.Nevite nekdo jak dlouho se ceka na dalsi stimulace po kyretazi v Pronatalu?Bohuzel, mela jsem zamkle tehu,a ted nevim,kdy se mam objednat na dalsi pokus.Dekuji za odpovedi.

janysek70
8. kvě 2009

Kájo, já byla v pondělí 11.DC na UTZ, folík byl ještě malý 11 mm a sliznice nízká jen 6mm, tak jsem byla včera znovu na kontrolním UTZ a už bylo vše optimálně narostlé, tak dnes bodám Ovitrelle a KET v úterý...

karamelka.nova
9. kvě 2009

Ahoj holky,
taky navštěvuji Pronatal a zkušenosti do munulého týdne, kdy jsem byla po prodloužené stimulaci na UTZ výborný. Vobořil mi na UTZ řekl, že mám 6 folikulků v levém vaječníku, 4 v pravém, ale asi mi je nevyndají, protože jsem malinko při těle 😝 . Zavolal si Slámovou, ta zas řekla, že to půjde. Za 3 dny byl odběr - vyndali jich 9 ... Když mi říkali, jak to dopadlo, byla jsem ještě pěkně oblblá a zaslechla jsem, že se kultivace nepodařila, ať na recepci zaplatím 7.000,-. Když jsem se doma probrala, volala jsem tam, co se děje, že se něco nezdařilo. Recepční samozřejmě nic nevěděla, já nervy na drát. Dnes jsem volala, mluvila jsem s laborkou a tam mi řekli, že embrya se kultivují, ať zas zavolám zítra. Takže ten poslední týden jsme s manžou jak na trní, protože jsme pořád nevěděli, co a jak bude ... Tak uvidíme zítra

janysek70
9. kvě 2009

Karamelko 😉 , buď v klidu, takto to tam přesně funguje. Po OPU jsi na recepci zaplatila 7.000,- to bylo za ICSI, pomocí kterého tvá vajíčka oplodní a pak se každý den volá do laborky, buď ti řeknou, že se dál kultivují, ať voláš zase druhý den a nebo ti řeknou, v kolik hodin ten den máš přijet na transfer a kolik Kč si s sebou máš vzít a podle toho poznáš i jestli máš mrazáčky.... Oni toho do telefonu více nesdělí...nemůžou...

karamelka.nova
9. kvě 2009

janysek 70 : jen mě zaskočilo, že mi po tom odběru řekli, že se kultivace nezdařila a dneska, že se embrya kultivují. Fakt jsme z toho byli celí zmatení ...

janysek70
9. kvě 2009

No to nevím, ale kultivace je až po tom oplodnění a buď ti ty bobísky zavedou do 48 hodin a nebo si připlatíš prodlouženou kultivaci max do 5. dne po OPU....

karamelka.nova
9. kvě 2009

tak snad budou růst. Je to naše 1.IVF, tak jsme z toho všeho pěkně vyjukaní ...

janysek70
9. kvě 2009

To já už absolvuji 2. IVF a jsem z toho taky pořád vyblázněná 😅 , tak neboj a věř, že to bude dobré, kdyby se jim ten vývoj nezdál, řeknou ti, at přijedeš a šoupnou je k tobě...., ono v přirozeném prostředí se jim pak líbí víc než v "misce" 😉

karamelka.nova
9. kvě 2009

jj, mamči bříšek je určo pohodlnější. Moc děkuji za rady a za uklidnění.

janysek70
9. kvě 2009

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Hodně štěstíčka 🙂 , já jdu do Pronatalu v úterý na KET

karamelka.nova
9. kvě 2009

taky přeji hodně štěstí 😉

jmisa
10. kvě 2009

Karamelko, po OPU nemohli vědět, jestli se kultivace nezdařila nebo zdařila. Maximálně mohou v tu dobu vědět, kolik folíků mělo své vajíčko, ale i tak nevědí jestli jsou ta vajíčka OK.
Možná spíš říkali, že bez ICSI by se nezdařilo oplodnění (záleží hodně na aktuálním spermiu).

karamelka.nova
10. kvě 2009

jmisa:jak jsem psala, byla jsem ještě přiblblá. OPU bylo ve čtrtek a když volám, pořád říkají : "Zavolejte zítra". Ale zítra až je to 5.den... mám docela strach, že je tam něco v nepořádku nebo že by se jim jen nechtělo růst?

janysek70
10. kvě 2009

Karamelko, to je právě dobré 😉 , vyvíjejí se a tak je nechávají 😉. Den OPU se nepočítá, tak zítra to bude 4. den kultivace, já to taky tak měla... Asi zítra už bude ET a budou to krásné morulky 😉

gucci
11. kvě 2009

janys: držíím mooooooooc palce 😉

janysek70
11. kvě 2009

Já mocinky děkuji 😉

karamelka.nova
11. kvě 2009

janysek70:měla jsi pravdu. Dnes si pro ně jedem a ještě budou mrazáčci 🙂

janysek70
11. kvě 2009

No tak hurá 😉 , kočko hodně štěstíčka, už ti prší z nebe 😉 , zahřej mi tam na zítra postýlku 🙂

gucci
11. kvě 2009

karamelka: tak supeer, určo to vyjde...jaro to jistí 🙂

dusice
11. kvě 2009

Karamelko, to bude určitě dobrý 🙂
Dckami, ty nějak pospícháš 🙂 Já myslela, že půjdem do toho spolu. Já začínám se stimulací až 18.5. ☹ . Doufám, že už to dopadne- mám zvýšenou dávku prednisonu a ještě dostanu nějakou injekci kortikoidů při ET.

janysek70
11. kvě 2009

Dusice, ty jsi byla na imunolog. vyšetření, že ten prednison? Mně ten Prednison Kult nechce na KET ani malou dávku dát 😠

dusice
11. kvě 2009

Když jsem byla na KETU, tak jsem dostala automaticky 1/2tablety. Teď mám víc kvůli tý imunologii- bez ní vyšší dát nemůžou- pouze s požehnáním imunologa. To je dost divný, že ti ji nechce dát. Já myslela, že to dávají v Pronatalu všem automaticky.

jmisa
11. kvě 2009

Já jsem dostala pokaždý automaticky 1/2 tablety, ať byl KET nebo ET. A fakt to dávaj automaticky.

janysek70
11. kvě 2009

Tož si to zítra ohlídám a když nedá, tak mám. Jsem se Kulta ptala, kdy budu brát Utrouš a Prednison a on že Utrouš po transferu a Prednison prý není třeba 😒