Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

allyna
11. kvě 2009

Ahojky, můžu se přidat do diskuze? Chodím do Pronatalu od roku 2004. První pokus se nám podařil a mě se narodila v roce 2006 krásná holčička. Nyní přemýšlíme o sourozenci. KET dopadl negativně. 5.5. jsem byla na druhém pokusu. Tak vyčkávám, jestli se embrya uchytili.
Jinak dr. Zelenková tam je. Dělala mi ultrazvuk koncem dubna. Prý tam 2 týdny nebyla, ale zase pracuje. Vypadala docela zmateně. Já jsem jí tam viděla poprvé. Všimla jsem si jí, protože mě překvapilo, že je těhotná.

olca5
12. kvě 2009

Ahoj holky,

jmisa, prosímtě ten Femigard jsi brala i po transferu nebo jen do něj? Já jdu ve čtvrtek na UTZ, tak doufám, že mi pomohl. K tomu ještě piju kontryhel, tak snad to k něčemu bude...

janysku, přeju dnes hodně štěstí 😉 A ten Utroš se bere až po transferu? Já myslela, že i před ním...Asi je to pokaždý jiný, že?

karamelka.nova
13. kvě 2009

Ahoj hoky!
Tak mi dali 2 bobísky a ještě máme 7 mrazáčků 😅 Všichni se prý moc pěkně vyvíjeli.
Jinak Utroš jsem brala jak před (1x1) tak i teď po transferu (2x2). A Prednison od OPU po1/2 tabletě pořád ...
Janysku, jak jsi včera dopadla?

janysek70
13. kvě 2009

Dobře jsem nakoupila Karemelko 🙂 , 2 bobky mi bez problémů rozmrazili a hned se "nastartovaly" a začly se dál vyvíjet a už je mám u sebe a 2 ještě zůstaly u ledu..... 😉 Zbyla na mě opět postel č. 5 jako minule, tak doufám, že výsledek nebude stejný.... Jo a kuriozita: byly jsme tam na transferu s pěti bab 2 se stejným příjmení, tak jsem upozorňovala ve srandě, aby nám je nezaměnili, tak jedna šla 1. a druhá 5. 😉 😉

dckami
13. kvě 2009

Janysku, tak ať se mrňousci drží 😉 .....

My jedeme zítra na utz ve stimulaci, dnes pícháme 4.injekci puregonu, podbřišek mě pobolívá,tak jsem zvědavá, kolik toho bude.... snad to bude lepší než v lednu. 😅

janysek70
13. kvě 2009

Kamčo, určitě, I. IVF bylo zkušební a nyní už vědí 🙂 . Příští týden už taky budeš NT 😵

jmisa
14. kvě 2009

Olčo, já ho brala jen do transferu.

Janysku, taky jsem při úspěchu byla na posteli č. 5. Navíc jsem tam byla tedy jediná češka 😀

janysek70
14. kvě 2009

Jmis 🙂 , tož dobrá posteli č. 5 budu důvěřovat 😅

jmisa
14. kvě 2009

Janysku, prvně jsem byla na 4 (po druhé na 3), oboje nic. Ale vím, že holčina, co byla na 5, kkdyž jsem byla prvně, tak pak měla // a dokonce porodila dvojčata a bylo to její 3.IVF 🙂

jmisa
14. kvě 2009

Jo a zvětšil se nějak prostor na těch dospávacích pokojích po rekonstrukci?

janysek70
14. kvě 2009

😵 😵 😵
Řekla bych, že asi nee, nevím jak to bylo dříve, ale nyní tam sunou ty postele sem a tam, aby s tou 4. a 5. vyjeli....

jmisa
14. kvě 2009

Aha, já myslela, že si tam byla i před rekonstrukcí.

janysek70
14. kvě 2009

Ne, já na 1. IVF byla v Sanusu HK ET + KET a nyní v Pronatalu 2. IVF ET + KET

dusice
14. kvě 2009

Jmisko,až se tam v květnu dopracuji, tak ti dám vědět, jak to tam vypadá 😉 Asi si pošlu do Pronatalu rezervačku na tu 5 😀 Já ani nevím, na jaké jsem byla. Která postel to je?
Janysku, hržím pěstičky.
Holky, prosím vás, brali vám na začátku stimulace na druhý IVF krev nebo vám dělali jen ultrazvuk?

jmisa
14. kvě 2009

Dusice,pětka je prostě ta poslední, co jde na řadu, jak tam vlzeš ze šatny tak je vedle dveří do sálu po pravé straně.

jmisa
14. kvě 2009

Dusice, já měla krátkej protokol a nebrali mi nic, ani sono. Prostě po třech cyklech se šlo na věc. Ultrazvuk a krev byla až ten 8DC nebo jak se chodí na kontrolu růstu folíků.

dusice
14. kvě 2009

Tak na tý jsem ještě neležela. V květnu mě na jinou nedostanou 😀 😀

campi
14. kvě 2009

dckami: tfuj, tfuj. Myslim na tebe.

karamelka.nova
14. kvě 2009

janysku, hodně štěstí, ať se udržej.
já byla vždy na 1 (jak při OPU tak při ET)

gucci
14. kvě 2009

tak to já asi ležela na posteli č. 4, u okna, vedle mě byla další postel a pak dveře do sálu

janysek70
14. kvě 2009

Já myslím, že všechny postýlky jsou šťastné, když na ně přijde řada 😉 , si holt každá musíme na ten správný okamžik počkat 😵

campi
14. kvě 2009

Ja mela pri OPU jednicku, pri ET trojku a pri redukci petku. By me zajimalo, jak se ta mistnustka po rekonstrukci zmenila.

gucci
14. kvě 2009

mě teda ani číslo neříkali

campi
14. kvě 2009

http://ona.idnes.cz/uz-nikdy-umele-oplodneni-to...
Nezda se vam, ze mluvi o Pronatalu pred rekonstrukci? Zaujalo me to stropni okynko, jinak teda jeji pocity nesdilim, nastesti jsem IVF snasela psychicky dobre.

gucci: mne taky nerikali cislo, jsem si to odpocitala z toho, co tu psaly holky. Ale jestli to tak bylo nebo nee, to nevim.. Na kolikatou jdes na UTZ? Jsem zvedava, jestli ti guče zamava. Ladun mávala slušně - jakoby cvicila aerobic, už tenkrat byla takova nekoordinovana 😀

gucci
14. kvě 2009

campi jdu na 17,40
myslíš, že už mi bude mávat v 8tt?

dusice
14. kvě 2009

Holky, prosím vás, řeším takový problém. Nevíte jestli, když půjdu na OPU cca 28.5. a budu chtít ale neschopenku až od 1.6., že mi to takhle napíšou? Teda pokuď to v práci nevzdám už dříve. Je mi dost divně z těch léků. Mám uměle vyvolaný přechod a do toho beru vyšší dávku prednisonu- jsem dost unavená a hlavně se nemůžu vůbec soustředit ☹ . A to vůbec netuším, jak mi bude, když tomu přidám všechny léky na stimulaci. Byla jste některá z vás na neschopence už během stimulace?

gucci
14. kvě 2009

dusi: mě chtěli dát neschopenku hned po OPU

jmisa
14. kvě 2009

Dusice, ono si tam vyplníš datum počátku neschopenky do formuláře a dle toho ji sestra pak vypíše. Já ji tedy měla vždy ode dne OPU.

janysek70
14. kvě 2009

Campi jsem ten článek o umělku Slavíkové přečetla, ale nějak mi to rozum nebral.....

jmisa
14. kvě 2009

Campi, já si zase myslela, že mluví o Pronatalu podle toho popisu transferu - světýlko, když se embryjko dotkne sliznice.
Ale jinak myslím, že dost kecá, píchá si celej měsíc, navíc ke konci chodí každý den na sono. Já tedy byla akorát jednou a hned stanovili termín OPU. Navíc OPU je v narkoze, takže u něj nic nebolí, možná někoho po zákroku. Sice se mnou na 2.IVF byla ženská, co nechtěla do narkozy, ale dostala nějaký oblbovák a nic si nepamatovala, jen prostě nespala.