• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

20. září 2017 
Karamelko, gratuluju. :dizzy_face:
22. kvě 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, chtela jsem ze zeptat, jdeme s manzelem do Pronatalu v Praze 4 zatim na "pohovor" kvuli manzelovi , mate nejake zkusenosti? myslim ze pad Dr se jmenuje Sobotka...
22. kvě 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svetrusko, to je urolog. Manžu bude čekat prohlídka a odběr krve. Spermio předpokládám už má za sebou a proto ten Sobotka.
22. kvě 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
jmisa děkuji :slight_smile: jsem z toho celá "nakřivo :wink: "

svetrusko, Sobotka je urolog. Byl u něj manža a říkal, že je dost v pohodě. Jako každý jiný dr. v Pronatalu
22. kvě 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já byla u Sobotky s mužem, jen když ho šel prohlížet, tak s ním šel do vedlejší místnosti.
22. kvě 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jsem zvedava na spermiu uz jsme byli tak snad to dopadne…
22. kvě 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jmiso, jukla jsem Ti do alba na ten testík - já tu druhou čárku mám světlejší :frowning2:
22. kvě 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karamelko, no já čekala dvojčata a testovala jsem docela dlouho.
22. kvě 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
svetrusko, oni chtějí zjistit, kde je příčina špatného spermio. My to měli ještě horší - nejen málo, deformované, ale ještě pomalé. Řekli nám, že přirozeně s tímto neotěhotníme, inseminace, že nemá cenu, takže jsme teď podstoupili 1. IVF. Dnes jsem 11. den od zavedení 2 embryí a pozitivní těhu test.
22. kvě 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svetrusko, můj muž má minimum spermií, většina se jich nehýbe a co se hýbe, tak na místě, morfologie taky špatná a později nám na imunologii v Imumedu ještě zjistili, že ani nemaj akrozomy, takže ikdyby nastal zázrak a nějaká se doplacatila k vajíčku, tak se do něj nedostane.
Takže jsme ještě absolvovali genetiku, někdy je to špatné spermio spojené s genetickou vadou.
no a pak nás čekalo IVF+ICSI, kde si vystačí s pár živýma spermiema, kterým do vajíčka pomůžou.
22. kvě 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jmiso, já si podle dr. mám dělat test až 30/5, ale jaksi jsem to nevydržela ...
22. kvě 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karamelko, já testovala 13 dní po KET a do břicha mi dali morulky, takže to už fakt byla jistota. Já se bála testovat dřív, už to byl náš třetí pokus.
22. kvě 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
na genetice jsme byli taky. Vše nám tam vysvětlili a dopadla dobře. Testů dělají hodně, než přistoupí k samotné "léčbě"
22. kvě 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
je tak to moc gratuluji a moc drzim palecky :dizzy_face:
nam prave rekli ze s tim je sance otehotnet sice ne nejvetsi ale je, a kdyz to videl muj Dr hned co si myslim, ze s timhle urcite neotehotnim jestli jsem se vlastne nezblaznila :frowning2: ...
tak jdeme znovu ted v cervnu manzelovi jsem koupila CEM - M snad to trochu pomuze...
jina manza cely den jezdi v aute a jako maly prodelal toxoplazmozu tak nevim, jestli to nemuze mit vliv...
karamelko jeste jestli muzu jak dlouho trvalo tohle vsechno co jste podstoupili od 1 spermia a tak, my se snazime uz koro rok :frowning2:
22. kvě 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jmiso, my na tomto byli prvně, tak jsme ze všeho paf .... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale // tam jsou, i když jedna světlá.
22. kvě 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svetrusko, někomu vitamíny pomůžou, nám nepomohlo nic.
Do Pronatalu jsme chodili rok, než se nám povedlo.
22. kvě 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jmisa koukam ze cekate chlapecka :slight_smile: tak to je dobre ze pres vsechno tohle zadarilo :slight_smile:
a i tede nejak "zkontrolovali", muj Dr mi nechtel udelat ani hormonalni profil.. :unamused:
22. kvě 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
svetrusko, prášky neberu 3 roky, aktivní snaha je 2,5 roku. Někdy na podzim mě gynekoložka poslala do Pronatalu. Ze začátku se to táhlo - 2 x spermio (měl hodně leukocytů, tak chtěli vědět z čeho), genetika, já UTZ, odběry. Když na nic nepřišli, souhlasili jsme s IVF a ISCI (v laboratoři sami oplodní embryo). To bylo v březnu. Měli jsme se objednat na 2. den menstr., což bylo 24.4., dostala jsem hoormonální injekce, kt. mi manža píchal. Po týdnu byl UTZ - vajíčka byla, ale malá, takže dokoupení injekcí a za 3 dny byla už velká. Dr. strašil, že mi je asi nevyndají, protože mám nadváhu :confounded: . To bylo pondělí a ve čtvrtek 7/5 mi vyndali 9 vajíček a v pondělí 11/5 mi 2 embrya zavedli a 7 zamrazili. Co se týče ceny, jsme v tom za 23 tisíc. Jinak manža je řidič, takže je celý den za volantem, rád si dá pivo a já jsem kuřačka...
22. kvě 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svetrusko, mě prohlížel gyndař a všechno vypadalo OK, tak řekl, že nejdřív pošle muže na spermio, no a už jsme v Pronatalu zůstali.
Já tam byla na gyndě, kde udělaai sono, nabrali krev a muž šel na urologii - Sobotka. Pak nás poslali na genetiku a vzhledem k tomu špatnému spermiu nepřicházela do úvahy ani inseminace, tak jsme šli na IVF+ICSI. To se nepovedlo, takže jsme v mezidobí ještě absolvovali imunologii a nasatlo 2.IVF+ICSI, taky bez úspěchu, ale z druhého cyklu jsme měli ještě dva mrazáky, tak jsme šli na KET a ten už vyšel.
22. kvě 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje gynekoložka mi hormonální profily dělala pořád a pořád říkala - ještě chvíli zkoušejte, bude léto, jeďte na dovolenou, atd. Nic nepomáhalo.
22. kvě 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svetrusko, podle mýho je lepší, když si i Tebe už budou řešit v Pronatalu.
22. kvě 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, a před 2 lety mi našli endometriozu ... taky nic moc ve spojení s manžovými slepými náboji :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. kvě 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, jmisa má pravdu. V Pronatalu fakt vědí, co dělají, i když nejsi pořád u jednoho DR.
22. kvě 2009 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jste hodné děkuji...
myslim ze bych presla nejradeji jinam ze doted se mnou nic delat nechteli a porad jste mlada mate cas (nesnasim tu vetu, preci ze jsem mlada neznamena ze si zaslouzim "cekat"..) zkousejte to a tak jsem se nastvala a objednala muze na spermio sama , ani mi to neporadili proste nic...
takze tam bych mohla taky chodit k beznemu gynekologovi an, tak to se tam az tam budu s manzou poptam...
a normalni IVF hradi pojistovna ze , pak jsem cetla ze na ten "nas" problemek doporucuji prave to ICSI ze si to hradime my a co je to KET?
22. kvě 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svetruska, obvodní gynekolog Ti zůstane, ale v pronatalu budou řešit neplodnost.

KET - transfer zamražených zárodků

IVF není plně hrazené, pojišťovna připlácí, ale ne všechno hradí. Hradíš si lepší léky, ICSI v případě špatných spermií, prodlouženou kultivaci, mražení zárodků, transfer mražených zárodků.
Při konzultaci Ti řeknou, co konkrétně u vás přichází do úvahy a dostaneš ceník.
22. kvě 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Průměrný doplatek na léky je 4000
ICSI 7000
prodloužená kultivace 2500
mražení 5000
KET 6700

Tedy to jsou ceny z podzimka, nevím, jak teď.
22. kvě 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
svertusko, částečně hradí. Doplatek na hormony 1700,-, pak jsme je dokupovali, už jsme byli samoplátci, to bylo 6 tisíc. 7 tisíc je doplatek na ISCI, 5 tisíc zamražení, 2,5 tisíce prodloužená kultivace (to když oplodní vajíčko a nejsou dost rozbuněčněná během 48 hodin, tak je nechávají až 120 hodin) a 500 katetr (věc, kterou ti zavedou embrya).
22. kvě 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a katetr na transfer 500
22. kvě 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
KET je teď podle ceníku 5000,-
22. kvě 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
a po třetím neúspěšném pokusu už si to každý platí celé - to vychází cca na 60.000,-. Kamarádky známá ta dvojčata takhle dala asi 150.000,-

Jo, a zajímavost. Známá byla v porodnici s Romkou, která byla 7 x na IVF a prý jí to celé platila pojišťovna ...
22. kvě 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek