Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

svetruska
10. črc 2009

Ahojky jmisa jak se vam dari , koukala jsem vcera do albicka na hlidace 😵

marmina
10. črc 2009

ahoj jmiso, tak to se k panu doktorovi budu tesit 🙂 mas krasneho chlapecka!

svetrus, musis manzela moc utesovat, myslim, ze muzi se se svoji snizenou plodnosti hure smiruji

svetruska
10. črc 2009

jj ja vim vzdycky si rikam ze jak to treba nese on ze to neda najevo ale nekdy si proste nemuzu pomoci ☹
nejhorsi to bylo na konci cervna kdyz jsem mela zpozdenou Ms a pak dorazila ☹

marmina
10. črc 2009

cele snazeni je dost napor na psychiku, kazdemu pak asi nekdy rupnou nervy

ja byla s nervama pryc, kdyz mi nevystacila davka hormonu ve strikacce pri stimulaci (protoze jsem pul davky kvuli bublince zbytecne vystrikla ven 😒 ) uz jsem hazela flintu do zita a byla nestastna (byla jsem na sebe neuveritelne nastvana) jeste ze to se mnou manza umi, jen tak neco ho nerozhazi

jmisa
10. črc 2009

Svetrus, daří se dobře. Sice jsem chvilkama moc unavená, ale když se kouknu do postýlky na malého, tak to přejde. 😵

svetruska
10. črc 2009

🙂 jmisa to je jasny to za tu namahu stoji a vzdy to cloveka nakopne 😉

marmina presne jak rikas psychicky je to napor jak blazen ani s to clovek nechce pripoustet ale je...

marmina
10. črc 2009

jmiso, hodne ti zavidim, ze uz mas mimi doma, i kdyz vim, ze cesta za nim byla trnita

haassinka
12. črc 2009

Ahojky, jak se máte? nějak to tu zkomírá🙂

jmiso: jak vám to jde s malým? už sis zvyknula na novou roli?🙂

Holky, co je to za doktora o kterém všichni mluvíte?🙂 má něco společného s Pronatalem?

já už zase plaším 😒 dnes jsem si udělala těhu test, jen tak ze zvědavosti, před úterním utz a ta čárka na testu je mnohem slabší než kontrolní, tak se bojím, jestli to není zamlklý potrat... opravdu do porodu se člověk nemůže radovat, pořád něco☹

papuchalk
12. črc 2009

Ahoj holky,
jdu na vás kouknout, vrátila jsem se po týdenní dovolené.
Chtěla jsem se zeptat, jak se správně počítá o kolikátý týden těhotenství jde, jsem z toho nějaká zmatená, a ještě když někdo napíše, že podle UTZ jde např. o sedmý týden - to se to nějak přizpůsobuje podle toho, co doktor vidí na UTZ? 😲 😲 😲
Jinak u mě nic moc nového, jak jsem psala někde níže, na kontrolu do Pronatalu jdu až za 14 dní, do té doby asi budu mít ty stejné pocity jako Haasinka.
Haasi: Já myslím, že se ty hladiny hormonů v těle mění, taky testy jsou různé a ukazujou různě silné čárky, musíš to vydržet do úterý - je to o nervy a já Tě úplně chápu, taky se pořád sleduju, kde mě píchlo, připadám si jako hypochondr, dělám testy a tak... kamarádka mi říkala, ať si těhotenství užívám, snažím se, ale nervíky převažujou... 😒

haassinka
12. črc 2009

papu: já považuju za správný výpočet ten, který je od prvního dne poslední menstruace🙂 ale podle UTZ to můžou vidět jinak, ale nechápu, jak to potom mění, ale ono jde stejně asi jen o dny, v týdnech snad rozdíl nebývá...jde o to, že při přirozeném početí může mít někdo ovulaci až dost pozdě a mimi může tedy podle utz být mnohem mladší než podle těch dní od MS...zvlášť u těch, kdo mají hodně dlouhé cykly...

to jdeš na první kontrolu? je to vážně o nervy, já vím, že by člověk neměl myslet na to špatné..ale když to tu všude kolem čtu, kolik holek potratí, ať spontánně nebo zamlklý potrat, je to hrůza..

ale s těma nervama jsme na tom asi všechny po IVF stejně...

papuchalk
12. črc 2009

Haasi: Aha, tak to já jsem si myslela, že se to počítá ode dne KETu nebo ETu, tak jsem si to tedy i počítala já. Já jsem byla na KETu 27. 5., potom v Pronatalu 16. 6. (měla jsem totiž krvácení a špinění, tak jsem se splašila a jela jsem tam, myslela jsem, že jsem o to přišla, ale dr. Vobořil říkal, že tam jedno embryo pořád vidí a že neví, z jakého důvodu mohlo být to krvácení), pak jsem byla na plánované kontrole o týden později 23. 6. (to měl být ten první UTZ, kdy kontrolujou srdíčko), to už bylo srdíčko vidět. No a teď si mě pozval dr. Vobořil až na 27. 7. na další kontrolu. Takže měsíc mě nikdo nekontroluje a já jen čekám a doufám, že bude vše OK. Taky jsem se divila, že mě pořád drží v Pronatalu, asi je to těmi léky, co beru, nebo nevím, je to divný... Co bereš Ty za léky? Třeba už Tě v úterý pustí k Tvému Gyn a bude to zase o něco lepší pocit 😉 .

haassinka
12. črc 2009

papu:tak to už jsi alespoň v 10.týdnu ne?🙂 který den ti naposledy začala MS?

tak to je skvělé, že už jsi viděla srdíčko!!🙂 to je minimálně už 3/4 úspěchu:D pauzu ti tedy udělali pořádnou, doufala bych spíš tak na odstup 14 dnů vždycky🙂

jinak já jsem u svého doktora hned po ET, mají asi domluvu s Pronatalem... beru utrogestan 3 denně a 1/2 Prednisonu..a potom spoustu vitamínků🙂

ty mé obavy jsou asi spojené i s "rodinnou diagnozou", kdy já mla být z dvojčat, ale máma jedno brzy potratila a furt s emnou ležela v nemocnici a já jsem po ní taky nějaké nepovedená☹ tak mám strach

marmina
13. črc 2009

ahoj vsem, musime to tady trochu rozhybat 🙂

Haassi, jestli myslis Brestaka, tak ten je z Pronatalu (ale v Modranech, jak je genetika), dela podrobne vysetreni plodu kvuli vrozenym vadam

Moje novinky:
byla jsem dnes u gyn. a podle UZV jsem uz 8.tt+5 a srdicko hezky tuka 🙂 Dalsi vysetreni az 3.8. (Brestak). Do te doby to bude krute cekani. Snad to rychle utece. Nevolnosti mi davaji stale zabrat a nejradeji bych spala a spala...

jmisa
13. črc 2009

Ahoj

Holky, taky se dočkáte, to čekání je děsný, ale pak na něj zapomenete 😉

Doma s malým v pohodě, malej je hodnej, asi je za odměnu 😀 Pláče jen výjimečně, jinak je to spokojené miminko.

papuchalk
13. črc 2009

Ahojte,

marmi: gratuluju, to je skvělá zpráva 🙂 a ty tři týdny Ti určitě rychle utečou, obzvlášť, když Ti bude pořád tak špatně a miminko na sebe bude upozorňovat 🙂 (někde jsem četla, že když je maminkám špatně, bude to inteligentní potomek 🙂 ).

Haasi: no, já si to sama pro sebe počítám jako sedmý týden, jako první den počítám den po KETu, ale teď zjišťuju, že to asi počítám blbě. MS jsem měla někdy na začátku května, potom už mě stimulovali na KET (nerostla mi děložní sliznice). Teď beru 6 utrogestanů, 3 estrofemy a náplasti estrahexal, prednison jsem dobrala a pak taky vitamíny - Calibrum a pupalku a mateří kašičku. Co bereš za vitamíny?

Mě je dneska taky pěkně zle, včera k večeři už jsem nemohla nic jíst, protože se mi při pomyšlení na jídlo zvedal žaludek a teď v práci jsem půlhodinku objímala záchod (na malej oběd jsem teda potom šla, ale nic moc). Kromě toho mě bolí hlava a v lékárně mi řekli, že nedoporučujou ani paralen ani aspirin, že to mám vydržet, tak držím jak helvétská víra 🙂.

Jenže nejhorší je, že mi říkala kamarádka, která měla zamlklé těhotenství, že měla dokonce všechny příznaky, bylo jí zle, byla unavená a měla různé chutě a tak, a stejně pak zjistili, že se plod nevyvíjí. Takže stejně nervy to jsou...

marmina
13. črc 2009

papuchalko, urcite je nevolnost dobre znameni! ja si to teda porad rikam 🙂 da se to potom lepe zvladnout (spis mysli na kamaradky, kterym tehu dopadlo dobre)

ja si pro sebe pocitam tydny ode dne oplodneni (IUI) a pak to porovnavam s tim, co je na UZV, protoze to je asi nejvice smerodatne 🙂 otazkou je, ze pri ET ti zavadi mimi v jinem stadiu vyvoje...takze to pocitat spis od toho oplodneni ve zkumavce (nebo ja nevim)... 😉

haassinka
13. črc 2009

marmina: skvělá zpráva! jen tak dál🙂 už máš nějakou hezkou fotečku?

a k tomu doktorovi Břešťákovi posílají běžně z Pronatalu? nebo je to klasické vyšetření, které se dělá i normálně u tvého gynekologa?

papu: ono je to počítání celé divné🙂 a po KETu vlastně kdoví, jak to je...nejsměrodatnější to asi bude potom podle toho utz....jinak uá papám kyselinu listovou a střídám to obden s Calibrum Babyplan (mám ho málo, proto neberu každý den🙂 )..no a teď jsem přidala B-Komplex kvůli těm oparům☹

gucci
13. črc 2009

haas: k Břeštákovi se chodí na 1. screening v 1 trimestru, který si platíš sama (nehradí ho pojištovna), můžeš jít bud k němu nebo k tomu, koho ti doporuči tvůj gynekolog

marmina
13. črc 2009

gucci, me rikali, ze se nic neplati, ale asi se to tyka jen toho ultrazvuku, krevni test se asi plati (necham si ho udelat u sveho gyn. a pry ti bude stat 220)

haas, nevim, jestli tam posilaji bezne po IVF, ale po IUI tam bezne neposilaji (ja musim kvuli minulemu nezdarenemu tehotenstvi a chtela jsem k Brestakovi, protoze je pry opravdu dobry, nic neprehledne)

fotecky sbiram, mam uz doma par tecek a ze dneska takovou fazolku 🙂

jmisa
13. črc 2009

Gucci, u Břešťáka se screening neplatí, je to na pojišťovnu.

jmisa
13. črc 2009

Marmino, Břešťák ti může nabrat i krev. Nechala bych si to udělat komplet tam, protože jedině kombinací krve a ultrazvuku je screening úplný a program ho může správně vyhodnotit.

standifous
13. črc 2009

Ahojky, mám dotaz. Jaké máte zkušenosti s Pronatalem v Praze a jaká je tam úspěšnost na první pokus? Ráda bych trochu malé srovnání. Chodím do gestu.

gucci
13. črc 2009

jmisa: aha tak to pardon, mě se zdálo, že jsem někde četla, že se u něho taky platí

jmisa
13. črc 2009

Standifous, úspěšnost je stejná jako všude jinde, kolem 35%.

standifous
13. črc 2009

Ahojky, já vím jen jsem teď zklamaná po dvou neúspěšných pokusech ivf a bohužel z mého okolí to tam na poprvé nikomu nevyšlo. A mám nějaké známé v pronatalu a jim to vyšlo. Tak jen srovnávám. Kamarádka mi říkala, že se jí v pronatalu velice líbil tranfer, viděla to na monitoru a i jí řekli jak má pak ležet v té odpočívárně, to v gestu neříkali nic.

haassinka
13. črc 2009

standi: mě to třeba v Pronatalu v Praze vyšlo napoprvé 😉 🙂

jmisa
13. črc 2009

No a nám až napotřetí.

karamelka.nova
13. črc 2009

Ahoj holky, koukám, jak se Vám pěkně daří.
U nás to tak slavné není. Nálada na bodě mrazu, žádné kamarádky, které mají mimi (tzn. asi 99%), no prostě děs. Navíc jsem se dozvěděla, že u nás v práci propouštějí, tak se bojím, co bude, až se vrátím. Ve středu jdu po té revizi na kontrolu a mám docela strach. Skoro celých 14 dní bolesti a špinění ... 😒

Jinak jsem četla, že se někdo ptal na příznaky v případě zamlklého těhu - my o prcky přišli v 5+1 a 7+5 a spala jsem furt, bylo mi zle z uzenin, 2x jsem zvracela, občas zvýšená teplota, nálady ... takže typické příznaky. Je fakt, že únava mě přešla kolem 8. týdne a to už byl i druhý prcek "zamlklý".

Papu, jinak jsem se chtěla zeptat, po jak dlouhé době jste šli na KET? Jsem někde četla, že až za půl roku po neúspěšném IVF ...

A ještě mě napadla jedna věc, když jsou pojišťovnou hrazeny 3 pokusy IVF, jestli se do toho zahrnuje KET, tzn., jestli platí IVF + případné KETY, další IVF + KETY, nebo IVF + KET + KET a pak už nic

rakosnicek75
13. črc 2009

Ahoj karamelka.nova!
KET se do IVF nezapočítává. Do IVF se započítává stimulace, odběr a transfér. Pokud máš zamraženo, tím lépe pro Tebe, jelikož nemusíš zdlouhavě podstupovat stimulaci. Já jsem měla KET celkem 3x z druhé stimulace a nezapočítávalo se to. Mám již poslední pokus IVF před sebou. Změnila jsem CAR ISCARE za Pronatal, jelikož tam přecházel Dr. Mayer u kterého jsem již léčena asi od roku 2002. Akorát nebudu jezdit do Prahy, ale do Karlových Varů.

rebekka
13. črc 2009

Ahoj Standifous,
já jsem z Gestu taky zklamaná. Z mnoha různých příčin. Připadá mi, že se z tohoto zařízení vytratila ta touha někomu pomoci, berou to pouze jako byznys a doktoři jedou jen setrvačností. Jsou rádi, že mají místo, kde se moc nepředřou, a zájem o pacientky nemají.
Že to 2x nevyjde, to je statistika, ze 3 pokusů vyjde jeden, ale počet pacientek zklamaných z Gestu je překvapivě vysoký.