Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

dudek
28. črc 2009

v první řadě vás tu zdravím. My jsme v pronatalu v Teplicích od letšního ledna.
Borůvkova genetiku nám nikdo nedoporučil, ale vyžádali jsme si ji s partnerem sami. První IVF nám neyšlo, neoplodnilo se ani jedno vajco a tak jsme před další velkou investicí chtěli sami vyloučit případné překážky proč to nejde. Testy vyšly dobře, tak se nám ulevilo. Teď jsme 8 dní po ET (ICSI) s PK, tak uvidíme. JInak v Proantalu v TP jsme spokojená.

jizu
28. črc 2009

Papuchalk - gratuluju. je pro mne hrozně pozvbuzující, když to někomu vyjde. A ty jsi po IVF, IUI, nebo samo? Promiň, tohle se nechce hledat zas mně 😉
Erine - děkuju.

svetruska
28. črc 2009

holky ja mojzisovou cvicila a najednou me zacalo pobolivat na levem podbrisku a od te dobynecvicim boli to obcas porad tak si myslim, ze je to z toho ☹ ...

dudek tak si nas nasla 🙂

jizu
28. črc 2009

Dudek - tak tfuj, tfuj, tfuj, ať to dobře dopadne!!!!

boruvkova
28. črc 2009

Erin můžu se zeptat odkud jsi? .. Po pravdě Mojžíšovou zvažuju, ale nemůžu se rozhoupat, premýšlím, že bych začala od září. Ale v tomhle jsem holka líná, říkám si, možná kdyby nevyšlo I. ivf... No nebudu předbíhat, ještě nemáme hotové ani testy. Možná tedy po tom co psala dudek můžeme být rádi, že nás na genetiku doktor poslal i kvůli penězům a zklamání🙂 Jinak přeji hodně štěstí🙂

imiska24
28. črc 2009

Ahojky Papuchalk,velká gratulace k mimísovi. 🙂

Boruvko,já než jsem se rozhoupala ke cvičení s Mojžíšovou,tak jsem prošla 3x nepovedenými transfery.
Pak mě více méně přinutil můj MuDr. a jsem mu fakt vděčná.Myslím,že to bylo ono,co mi pomohlo k úspěchu.
A pomůže to od bolestí zad,a není to nic náročnýho.Jediný nepříjemný na tom je,rovnání pánve.
Ale pro miminka vydržíme všechno. 😀

erine
28. črc 2009

boruvková, pha, co ty?
tak nějak.. když 1.IVF nevyjde, přitvrdíme a konečně se začnem hejbat 😉

boruvkova
28. črc 2009

taky Pha 🙂

erine
28. črc 2009

Výborně, to máme do Pronatalu kousek...))

erine
28. črc 2009

Imisko: 15tt .. to je sen. už si budeš moci brzi nechat říct co to je, že?

marmina
28. črc 2009

teda, tady se to rozjelo, nejak nestiham docitat 🙂

boruvko, jak ses ptala, kdyz vyjde spatne genetika, tak abych pravdu rekla, nevim, mozna se to resi darcem nebo se proste tehu pak vice sleduje....

papuchalko, tak to jsi asi o par dni napred 😉 ty jdes uz tento patek k Brestakovi? ja jdu v pondeli a jsem z toho dost nervozni....

svetruska
28. črc 2009

holkly vy jste se rozjely 😉 nestiham docitat 😀

imiska24
28. črc 2009

Eri,všechny se dočkáme těch mimoušků.V Pronatalu maj zlatý ručičky 😀
Já zbožňuji Mardéšiče,ten mi dělal KET.Ale jinak tam jsou všichni moc hodný a šikovný.
Čím stimuluješ? 😉

erine
28. črc 2009

menopurem a ode dneška cetrodine. ve čt utz a případně v sobotu odběr

svetruska
28. črc 2009

ja uz chci taky odber 😀 ...

erine
28. črc 2009

já mám taky pocit, že jsem strašně nedočkavá... už chci barvit pokojíček na růžovo/zelenou

imiska24
28. črc 2009

Jo,ten Cetroride je dobrej,já po něm měla vždycky vyrážku přes půl břicha.Alehned zmizela 😀

marmina
28. črc 2009

svetrus, brzy se dockas 🙂 uz zitra budes vedet vic

erine
28. črc 2009

tybrďo, já se ho bála, ale dobrý. dokonce to vůbec ani neštíplo 🙂 v návodu píšou, že se má nejdřív trochu natáhnout do injekce, jestli se objeví krev... tak to jsme pro jistotu přeskočili 😀

svetruska
28. črc 2009

jj uz zitra budu zas vedet vic 😀 je t strasny ta ma nedockavost 😉

erine
28. črc 2009

marmi.. co se dozvíš na tom screen. v pondělí?

atlaselka
28. črc 2009

Jejda tady vás od včerejška přibylo,ani není v mých silách vše dočíst 🙂
Já když mě řekli v březnu,že až v červnu IVF,to jsem si říkala,jejda až za tak dlouho,a ono to tak strašně uteklo,utíká ten čas vážně moc rychle,nebo mě se to tak aspon zdá
pěkný den všem

marmina
28. črc 2009

erine, dozvim se bud dobre nebo spatne zpravy...no, mam opravnene obavy z tech spatnych 😢 (je to vysetreni zamerene na vrozene vyvojove vady)

erine
28. črc 2009

atlas, povídej, jaký to bylo v neděli... a nestraš nás...))
dobrý!! sakra tolik pesimismu jsem už dlouho neviděla. 😀 oni ti z toho řeknou jestli má nějaký vrozené vady? tak brzy. vůbec neznám jak to funguje...

marmina
28. črc 2009

ano, prave v tomto obdobi lze zjistit, co treba pozdeji nelze (pak jsou jeste samozrejme vysetreni v druhem trimestru a hodne dulezity je i velky utz ve 20.tt)
budu se snazit byt vic optimisticka 🙂

atlaselka
28. črc 2009

Erine já vás strašit nebudu neboj.Probíhalo to vpohodě.Akorát jsme teda dýl čekali než když jsme byla na OPU.Ted na ET nás tam bylo pět holek,protože tam je pět postelí 🙂 čekalo se až přijde poslední.Já byla objednaná na půl desátou a šla jsem na zákrok asi v jedenáct.A pak jsme chodili podle abecedy,já jako třetí.Tak nám i vše říkali všem dohromady co a jak.Bylo to takové zvláštní jak trochu jak na běžícím pásu 🙂 no pak jsme si hodinku poleželi a postuně nás zase pouštěli domů.Transfer jako takový ani moc nebolel,dá se to vydržet.

erine
28. črc 2009

a OPU (co je to za zkratku? odběr...)

erine
28. črc 2009

marmi, řeknou Ti dobré zprávičky, 😉

atlaselka
28. črc 2009

jj odběr vajíček

dudek
28. črc 2009

ovariální punkce tuším. Odběr oocytů. To je záhul ale taky se dá vydržet. V narkóze většinou, která je kolem 15 AŽ 20 min. pak mě docela bolelo břicho a celý den jsem ležela, ale druhý den už to šlo. Není myslím čeho se bát