Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

svetruska
29. črc 2009

presne vsichni tehotni a nebo a co vy co mimco? nechcete? to jsem vzdycky ricna 😠 ...

karamelka.nova
29. črc 2009

no, a tos ještě nebyla těhu - a co vy? jak se daří? kdy máte termín? co to bude? a ono vzhledem k mojí postavě, kdy neustále vypadám na 5. měsíc 😅 , tohle slyším od lidí, kteří věděli, že jdem na umělko, ale zatím se jim nedoneslo, že bohužel, pořád.
Jo, jdu si lehnout. Pracovní den byl náročný
Zatím pa

svetruska
29. črc 2009

tak ahojky a odpocin si 😉

jizu
30. črc 2009

Ahoj holky.
Svetru - předoperační vyšetření (EKG, odběr krve, moč, zjišťují zda nemáš HIV, žloutenky, atd.) ti udělá obvodní doktor. A musí se dělat před každou narkózou. Tzn., že před punkcí vajíček při IVF.
ICSI má vysokou pravděpodobnost, protože v laboratoři vyberou nejlepší spermii a tu přímo vpíchnou do vajíčka. Tudíž je vysoká pravděpodobnost, že se oplodní. My měli 21 odebraných vajíček, tudíž nám řekli, že 10 ks oplodní za pomocí ICSI a zbytek nechají, ať se oplodní sami (pokud máš více než 10 vajíček, tak ICSI každého dalšího vajíčka se platí extra, myslím 500 Kč). Prý alespoň budeme vědět na příště, zda dokáží spermie MM oplodnit má vajíčka. Tzn. úspěšnost ICSI je vysoká, ale není to stejný údaj jako úspěšnost IVF. Ta je asi těch 35%, jak píše Karamelka. Snad jsem to vysvětlila srozumitelně 😉 a doufám, že nezním jak paní učitelka. Nechci poučovat, chci pomoct.
Karamelko - držím na pondělí pěsti, ať se to dobře podaří a nebuď vystresovaná.

gucci
30. črc 2009

ahoj holky
tjo vy jste ukecané 😀

dusice
30. črc 2009

Ahoj holky!
Vy jste se teda rozepsaly 😀
Svetlus(Snaha a Karamelko) i já jsem bojovala s endometriozou. Mám ji už několik let a dost rozšířenou. Na ultrazvuku jde pouze vidět ložiska, která jsou na vaječníkách, ale jinak ne. Endom. jde zjistit pouze laparoskopicky. Světlus, to co ti navrhla Slámová je dlouhý protokol se zastavením cyklu. Tím, že ale nevíš jak hodně máš tu endom. rozšířenou není ale jisté, že ti bude jedna dávka stačit. Endom. způsobuje v těle hodně věcí a tou nejhorší v případě IVF je to, že vytváří protilátky proti zavedenému embryu. Nechci tě strašit,ale je lepší být na všechno připravená. Opravdu teď záleží na tom, jak hodně máš tu endometriozu rozšířenou.
Snaha, prosím tě, tobě nědělali imunologické vyšetření? Já jsem si ho po prvním neúspěchu vyžádala. Kvůli zvýšení dávky prednisomu-pro nás je 1/2tablety pididávka. Začala jsem chodit k MUDr. Skopovému, který mi po vyšetření napsal vyšší dávku prednisonu+ při ET jsem dostala ještě injekci kortikoidů. A vypadá to, že nám pan doktor pomohl k miminku.
Papuchalk, moc gratuluji k ultrazvuku!! 😅 Já jsem na něm byla včera u své lékařky. Bylo krásné vidět ,,maličkého človíčka,,. Podle ultraz. jsem 10+3tt-takže kousek za tebou. K Břešťákovi jsem objednaná na 18.8..Ty bolesti taky znám- musíme je přetrpět 😠 Od této neděle už vím, co to jsou těh. nevolnosti. Věčer mi je špatně od žaludku, mám hroznou pachuť v puse(všechno mi přijde hořké) a ráno se budím hlady(dnes v 3:06) 😖

dusice
30. črc 2009

Atlaselko, hodně štěstí!!! 😉 😉 😉 😉 😉

janysek70
30. črc 2009

Ahoj Pronatalky, všechny Vás moc zdravím a přeji hodně úspěchů.....
Čučím sem, že jsem zahlédla Dusici a nyní čtu, že je těhulka 😵 , no holka moc gratuluji, ani jsem nepostřehla další tvůj bojový pokus.... 😉
Tý jo a Gucci už 19tt, to to letí 🙂

dusice
30. črc 2009

Ahoj Gucci, jak se vede?Už víte jestli čekáte holčičku nebo kluka? Koukala jsem, že poctivě fotíš rostoucí bříško 🙂 Já bych měla taky zašít- už ho mám pořádný.Asi jako ty na poslední fotce 😀 - I doktorka mi včera na kontrole řikala, že mám dělohu hodně zvětšenou vzhledem k tomu v jakém jsem týdnu. Mám starch, že budu po mamině. Měla hrozně velké břicho- dokonce ji poslali na rengen(když mě čekal), aby se ujistili, že nečeká dvojčata 😖

dusice
30. črc 2009

Ahoj Janysku, moc děkuji. A co ty, máš za sebou tu imunologii?

gucci
30. črc 2009

jj letí to letí 🙂
12/8 jdeme na velký UTZ, tak tam se snad pohlaví dozvíme
minule mělo mimi mezi nožkama snůrku, tak dr. že to může tipnout, což jsem odmítla, páč tipnout si to můžu sama že jo 😀
jinak vše ok, nevolnosti konečně od 5 měsíce skoro úplně povolily, tak ted si to užívám
dusic: fákt jo, a to mě se zdá, že ho mám velké dost teda 😉

janysek70
30. črc 2009

Já jedu pro výsledky imuna 5.8. a pak se uvidí, zda se budu moci vrhnout do KETíku. Chtěla jsem pro nanučky jet po příští mrše. Teď jsem 3DC, tak ještě měsíc a možná se zase začne něco dít...

janysek70
30. črc 2009

Dusice a co změna pasu v tt???? Mateš tu nepřítele 😀. Já jukla, že tu píšeš a pak čtu a už vím.... 🙂

dusice
30. črc 2009

Jjj, možná se dneska o to pokusím. Tak to už budeš vědět za pár dní, jak jsi na tom. Doufám, že už ti to dopadne. Chtělo by to před tím ještě nějakou dovču- na odreagování a nabrání sil 😉
Gucci, s tím tipováním jsi mě dostala. Můj mužskej už doma taky tipuje- samozřejmě kluka. Jen nemůže říct oblíbenou chlapskou větu- přeci vím, co jsem si udělal 😀

gucci
30. črc 2009

tak mě všichni říkaj, že to bude kluk, jen manža pořád doufá v holku 🙂

dusice
30. črc 2009

Tak to je teda výjimka- všechny chlapi tvrdí, že chtějí kluka, i když si myslím, že ve skutečnosti jim to je jedno. Včera jsem donesla domů fotku, kde už je vidět človíček- manža byl z toho úplně vedle. Jsem zvědavá, jak se bude tvářit až bude se mnou na ultrazvuku 😀 😀 Gucci, prosím tě, když ti bývalo špatně neměla jsi i hořko v puse? Já to teď už mám několikátý den a nevím, jak se toho mám zbavit. Vůbec nic nezabírá ☹ ☹ ☹

gucci
30. črc 2009

manža se mnou chodí na co druhý UTZ, takže má přehled
jinak já chci kluka a on holku, takže to máme trochu obráceně 😀
kovovou chut jsem měla akorát na začátku, pak už myslím ne

janysek70
30. črc 2009

Jejda vy máte krásný starosti 😵

dusice
30. črc 2009

Se mnou půjde až teď k Břešťákovi. Na tu hořkost jsem už vyzkoušela všechno možný(žvýkačky, bonbóny, čaj s citronem..) a furt nic nezabírá- asi budu muset čekat až to přejde samo. Doufám, že to už dlouho nebude trvat.
Janysku, za chvilku se k nám určitě taky přidáš!! 🙂 😉

gucci
30. črc 2009

já jsem na začátku používala ty těhu lízátka na nevolnost
janysku: jj jsou a moc bych to přála všem tady

janysek70
30. črc 2009

Snažím se být trpělivá....., ale ten čas hrozně letí 😉

gucci
30. črc 2009

jj to věřím...já si i ted kolikrát říkám, že tomu pořád nemůžu uvěřit a že to snad fakt není možný, že jsme těhu a asi tomu uvěřím až porodím 🙂

janysek70
30. črc 2009

🙂 🙂 🙂 🙂
No letí to hrozně, však vždy koukám, jak těhulkám ty tt naskakují. Vždyť je to nedávno, co jsi Gucci testovala a frnk, už je to vlastně tak dávno....

papuchalk
30. črc 2009

Jééé, ahoj dusice, taky Ti moc gratuluju a mám radost, že jsme skoro stejně - ještě s marmi a s haasinkou.
🙂

Akorát gucci je průkopnice našeho bojového oddílu!

Janysku, taky Ti fandím, ať se brzo zadaří, pamatuju si Tě i z jiných diskusí, kam jsem občas nakukovala.

Já teda pachuť ani kovovou ani hořkou v puse nemám, ale občas ty nevolnosti - i když teď to bylo poslední dva dny po pondělním velkém vystoupení v parčíku lepší. 😀 No, a zítra teda jdeme k dr. Břešťákovi, tak to už chytám nervíky, ale zároveň se těším na ultrazvuk, protože minule prcek pěkně rozhazoval rukama a já jsem koukala na přítele, jak byl z toho fááákt hotový (chlapi jsou u toho UTZ úžasní 😵 ).

Holky a platí se něco u toho dr. Břešťáka?

jmisa
30. črc 2009

U Břešťáka se nic neplatí.

papuchalk
30. črc 2009

Dík Míšo.
Jak se má prcík? Je moc krásnej a má takovej moudrej výraz! 🙂
Koukala jsem Ti do albíčka, že jsi zkoušela šátek, taky bych si ho chtěla koupit (i když nevím, pořád čtu oba dva názory pro a proti a ještě to budu zuvažovat), ale chtěla jsem se zeptat, jak Ti jde to vázání? Já jsem dost dřevo na takové věci 🙂 .

janysek70
30. črc 2009

Papu děkuji...., taky mi mateš tím pasem bez tt 😉

Zjara tu na diskuzi chodilo cca 5 koček a nyní koukám spousty nových snažilek, tak snad nám ten Pronatal přinese všem štěstíčko....

jmisa
30. črc 2009

Malej je hodnej, tedy relativně, občas bulí jako každý dítě, občas nespí a občas se vzteká 🙂 Ale v noci je hodnej, tak se většinou i vyspíme.

Šátek mám MaM earth, je elastickej, což bych doporučila pro začátek. Malé mimčo se v něm líp váže a odpustí začátečnické chyby. Já jsem spokojená, malej taky. Už akorát nevážem moc na ležečky - kolíbky, ale vážem na "stojačky", už je delší a v kolíbkách je mu trochu těsněji, ale ráno v ní třeba usnul, takže jak kdy.

svetruska
30. črc 2009

Ahojky holkx moc diky za odpovedi 🙂

dusice jj to o dlouhem protokolu neco rikala...
muzes mi povedet ona mi rekla ze to tam mam malinko a ze 13,8, mam jit na tu injekci a pak 3.9. si prijit na rozpis / ale to se ti tedy MS uz nedostavi? protoze 3.9. by ani prijit nemela jsm z too trochu zmatena, a plati se ta injekce co mi ted bude davat? a jestli jste to mely byly jste ten den schopne jit do prace nekde sem cetla ze by se nemelo ridit a tak... 😒
a to vysetreni u obvodackymusim mit i uz prd tou injekdi ted toho 13.8.? ach jo tolik otazek proc me nenapadli tam...

janysek70
30. črc 2009

Svet, předoperační musíš mít až na OPU, kdy půjdeš pod narkózu. A tou injekcí ti nastaví tělo na přechod, tak počítej, že můžeš mít návaly horka a být nervózní a náladová. No a toho 3.9. vyfasuješ arsenál včeliček a začneš píchat. Já osobně měla vždy jen krátký protokol, ale kočky to tak popisují.