• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

18. května 2017 
Ahoj karomelko.nova, už taky baštím Estroferm. Na kontrolu jedu v úterý a dozvím se co dále :slight_smile:
KET bude asi kolem 14.12. Testování vychází na Štědrý den (cca 10.den po KET). Nevím jestli najdu odvahu, jestli to nenechám až po Vánocích.
Tak zatím ahoj :slight_smile:
4. pro 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
karamel 6,9 je o.k. já jsem šla na druhý KET s něco málo přes 7 mm :wink: :slight_smile: Měla jsem 5 estrofemů denně a stejně nikdy víc nenarostla než na těch max 7,5 cca...
4. pro 2009 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Rákosníčku. Tak mi v pátek řekli, že sliznice má 7,4 a dnes tam jedu znovu. Slámová mi řekla, že má mít 8, tak nevim nevim, jestli mi to dorostlo. Když ne, tak to prý necháme na leden :frowning2: s vyšší dávkou Estrofemu. Mám tam být až v 15:30. To zas budou nervy ...
7. pro 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Karamelko, já jedu na kontrolu zítra dopol. Estroferm užívám 1-1-1. S Dr. jsme domluveni, že dle SONO ev. navýšíme dávku. pamatuji si, že jsem brala i 2-2-2. Večer se ozvi jak jsi dopadla. Já se ozvu zase zítra co a jak bude dál.
7. pro 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, dnes jsem 19 den po KETu a na testu nic nebylo ale Ms zatim nedorazila, stalo se to nektere ze by nakonec byla tehu?
v CARu mi rekli, at zkusim jeste pockat ze se mi muze pomalu tvorit hormon a test ho jeste nevidi...
7. pro 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Rákosníčku. Ve čtvrtek jdem na to :slight_smile: Sice si připadám jak narkoman - Estrofem, Utroš + ještě nějaké náplasti + listovka, tak uvidíme :slight_smile:
8. pro 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Karamelko, tak my jdeme v pondělí. Ode dneška mám navýšený Estroferm na 2-2-2 a od soboty přidávám ještě Dufaston 1-1-1 + Calibrum Babyplan. Jsem na to taky zvědavá. Tak zatím pa a držím palečky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
8. pro 2009 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, můžu se přidat? ráda bych se zeptala, je pro objednání do Pronatalu vyžadováno doporučení od gynekoložky? A nevíte, jestli v Pronatalu provádějí také diagnostické laparoskopie? Asi ne, že? děkuju moc :wink:
9. pro 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj sedmitečko,doporučení nepotřebuješ,jen si vem sebou všechna vyšetření,které jsi podstoupila. :slight_smile:
9. pro 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, ráda bych se zeptala jestli jste některá neměla podobný problém. Jsem po 3 neúspěšném ivf, bohužel první a třetí pokus nedošlo ani k transféru, měla jsem pokaždé sice hodně vajíček, 15 a 16 ale vůbec se neoplodnili. Druhý pokus jich bylo 17 a alespoň 2 se oplodnili a došlo k transferu ale bez úspěchu. Po tom posledním pokuse mi v caru, řekli že mi bohužel už nemají co doporučit. Jen dárcovské vajíčka. Chodila jsem do do jiného caru, ale ted jsem se objednala k doktoru Kultovi na konzultacii, jezdí z pronatulu k nám do města tak uvidím co on mi na to poví. Jsem z toho velmi smutná a nevim jak ted dál. Jestli to tedy mám ještě zkoušet se svými vajíčky
. :frowning2:
9. pro 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, všem těhulkám gratuluju a držím pěsti :o)

Já jsem zatím na začátku. Byl mi doporučen Pronatal v Praze, že jsou nejlepší. Díky i za vaše reakce, budu tomu i nadále věřit a snad se nám taky zadaří :o) První dojem mě spíše vyvedl z míry, ale věřím, že bude lépe.

Nemáte nějakou radu na nepravidelný cyklus? Zkoušela jsem čajíky, vitamíny, ale výsledek žádný :o(
10. pro 2009 v 00:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
mikullka: my jsme v Pronatalu zatím byli jen na spermiogramu a taky jsme byla z toho trošku na rozpacích...ale po novém roce nás asi nemine, tak to budem muset vydržet :wink:
pokud vím, na srovnání cyklu pomáhá čaj z kontryhelu a nebo maliníku, výborný je přípravek Gynex (bylinné kapky) a nedám dopustit na Sarapis
10. pro 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
sedmitecka: Jsem ráda, že si můžu vyměnit názor s někým, kdo je na začátku stejně jako my. Tak budu držet pěsti :o) Manžel na spermiogram půjde myslím příští týden, vůbec nemám ponětí, co dál, kdy, jak... :unamused: Protože o tom se s náma nikdo nebavil.

Kontryhelový čaj mi právě nějak nezabírá, vyzkoušela jsem i sarapis mensis a po cyklu ani památky, no a těhotná také nejsem :o( Asi pracují nervy a nebo je tam nějaký problém. Ach jo, jsou to ale starosti.
10. pro 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky

a z čeho jste byli v rozpacích?
10. pro 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Standifous - ahojky, držim pěstičky, já chodím k doktoru Kultovi v Benešově, je příjemnej, doufám,že ti pomůže. Já jsem teprve na začátku, po prvním iui. Já mám zase genetickou vadu,tak jsme taky zvažovali darované vajíčko,ale zatím zkouším svá.
11. pro 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
mikullka: taky moc držím pěstičky, to zmáknem :wink: my jsme si spíš mysleli, že bude problém u manžela, měl nějaké zdravotní problémy, ale spermíci jsou úplně ok, takže se začíná pátrat u mě....což je pro mě dost šok, protože jsme nikdy nepředpokládala, že by mohl být nějaký problém, po gynekologické stránce jsme byla vždy naprosto v pořádku, cyklus jako hodinky, žádné záněty atd....no a přece.....teď čekám na výsledky hormonálního profilu z krve a následovat bude nejspíš laparka (bojim bojim) a pak hned šup do Pronatalu :frowning2:
A vy jste tam byli na konzultaci? A to vám neřekli, jaký bude postup a neudělali ti odběry a tak????
K tomu cyklu - nevzdávej to, kontryhel, sarapis a gynex je myslím osvědčená kombinace :wink: ..ale máš pravdu, nervíky pracují a umí udělat paseku, stres ti klidně rozhodí cyklus
11. pro 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
gucci: no já byla trošku v šoku, jaká je to továrna a fofr :wink: , manžel mi málem utekl, když viděl tu nacpanou čekárnu, ale zvládl to :wink:
bojím se, zároveň se ale těším, že se konečně začne něco dít....tak snad budeme mít štěstí na milé a ochotné doktory :slight_smile:
holky, jaký je postup, když tam dojdem poprvé? udělají si všechny vyšetření znovu sami? a jaká vyšetření vlastně dělají než dojde např. k IUI? děkujuuuuuu
11. pro 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky sedmitečko - než došlo na iui tak nám dělali testy krve,spermiogram, genetiku, - na tu jsem v mém případě čekala docela dlouho, pak příprava vaječníků menipurem u mě asi 12 injekcí pak injekce pregnylu a teď jen čekáme jak to dopadne.
11. pro 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
zakajda děkuju moc :wink: , držím moc palečky, aby to dopadlo dobře!!!! a jak dlouho celý ten proces trvá? a bez laparky mi IUi neudělají? a co třeba stěry na protilátky, chlamidie, bakterie atd...to se běžně nedělá?
11. pro 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sedmitečka - Laparku mi nedělali, mě ten proces trval od dubna - bohužel jsem 6 měsíců čekala na výsledky z genetiky, mám nějakej vzácnej syndrom, který prokážou jen v jedné laboratoři v čechách. Ostatní vyšetření co píšeš mi nedělali. Jinak by to šlo celkem rychle.
11. pro 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, děkuju, tak doufám, že mě žádný vzácný syndrom nenajdou...já jsme totiž takovej "klikař" že mám vždycky nějaký bonus, co nikdo nemá :wink: , když mi loni zjistili nález na štítné žĺáze, byl to šok jako hrom...já, která vůbec nejsme nemocná a najednou rovnou tohle :unamused:
11. pro 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
sedmitečka - já už doufám,že jsem si všechny neduhy už vybrala a teď už to bude vše ok, s Pronatalem mám zatím dobré zkušenosti, i když jsem tam chodila až teď v posledku, protože chodím do Benešova,kam jezdí dokror z Pronatalu a musím říct, že nečekám ani dlouho na termín. Manžel se akorát moc nekamarádil s místností s kelímkem,ale co by pro mimčo neudělal.
11. pro 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
zakajda: tak si budem držet palečky :wink: no jo, místnost s kelímkem nedělala dobře ani mě, jsou ti naši chlapi šikovní a stateční :slight_smile:
14. pro 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, v lednu jdemem konečně na první konzultaci do Pronatalu, můžete mi prosím říct, co nás čeká na první schůzce? budou mě rovnou vyšetřovat? já už mám hotové výsledky hormonálního profilu a spermiogram, dělají taky stěry na bakterie, protilátky na spermie a chlamydie? děkuji moc :wink:
17. pro 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sedmitecko - to je asi individuální,já při první návštěvě neměla žádné výsledky. Doktor si promluvil se mnou i s manželem, pak mě vyšetřil a poslat na krev, genetiku, v mém případě i na hematologii a když jsem měla všechny výsledky tak jsem šla na další kontrolu.
17. pro 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem sebou na první návštěvu nesla co jsem měla: výsledky z laparoskopie, grafy BT, spermiogram manžela...ale oni si to v Pronatalu udělaj stejně znova, takže manža šel na spermio u nich a mě dělali vyšetření.
17. pro 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky holky, spermio máme od nich, hormonální profil mám teď čerstvě udělaný a je ok.....takže na první návštěve mám čekat krev a ultrazvuk? a co ty stěry, dělají si je? já mám totiž oavu, že jestli je někde prpblém, tak v imunitě.....nebo nějaké bakteriální infekci
17. pro 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
semitecko mě dělali stěry hned při první návštěvě a za 14 dní jsem si šupajdila pro antibiotika na nějký ten ekl.
17. pro 2009 ve 14:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
lussi, super, děkuji moc za reakci :slight_smile: , já bych právě ty stěry chtěla udělat, protože jinde se zatím problém neobjevil a nechci se hned hnát na laparku, teprve kdyby tohle všechno (infekce, protilátky na spermie, chlamydie) vyšlo ok, začnu o ní uvažovat :wink:
17. pro 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
to děláš dobře :wink: Tyhle infekce jsou fakt svinstvo, mě po laparce zjistili, že jsem pravděpodobně přechodila nějaký zánět, možná i ty chlamydie a tím se mi slepili vejcovody :angry: Jinak kdybys nedejbože na tu laparku musela, tak je to v klidu, bát se určo nemusíš :slight_smile:
17. pro 2009 ve 14:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek