Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

ankava
7. črc 2010

sedmi... drž se holka, tenhle měsíc to nevyšlo, ale určitě se // brzy dočkáš 🙂

siesta, když jsi v 10+2, tak jsi na začátku 11. týdne, protože když jsi byla v prvním týdnu, tak jsi byla 0+ 🙂

tak to máš správně. Dneska ti to doktorka podle UTZ ještě upřesní. Já tam byla ráno na krvi, tak jsem si říkala, jestli třeba nesedíš v čekárně, ale pak jsem zjistila, že Slámová tam dopoledne není, takže si tam být nemohla.
Přeju ti hodně štěstí.
Jinak mě taky občas píchne a to doslova, ale spíš jakoby v tříslech nebo jakoby u pochvy. Tak se vždycky vyplaším, ale není to nějak moc silné, a stejně bych to těžko popisovala, tak jem doufám, že je vše v pohodě.

Všem přeji krásný letní dny.... krásný těhulení nebo brzké // 🙂

sedmitecka
7. črc 2010

holky já se tam dneska vůbec nemůžu dovolat, myslíte, že když napíšu mail, odpoví mi někdo a objednají mě na zítra pr clostil????

ankava
7. črc 2010

sedmi, zkus ten mail napsat, ale stejně bych tam pořád volala. Měj hodně trpělivosti 🙂

sedmitecka
7. črc 2010

holky, tak já jsem dopadla bídně, konečně jsemese po pěti hodinách snahy dovolala do Pronatalu a sestra mě pomalu sjela, co po ní jako chci, a nekompromisně, že první termín na konzultaci k lékaři má v srpnu (přesto, že jsme jí řekla, že jsme se na něčem s mudrou dohodly), až když jsem začala být neodbytná a taky nepříjemná jako ona na mě, napsala mě teda na 29.7., takže mě to děsný jednání aspoň popohnalo v tom, že už na další IUI zase dva měsíce čekat nebudu a rovnou si toho 29. domluvíme IVF, už mám toho věčného čekání a dohadování s nepříjemnou recepcí dost, mám pocit, že sestry na recepci v pronatalu mají se vším problém a pořád se všechno jen protahuje, moc nevycházejí vstříc, takže mám aspoň jasno a už to protahovat nehodlám 😖

teda, ještě mi tu někdo může zase napsat, jaké jsou sestry na recepci přepracované chudinky a za občasnou nepříjemnost nemůžou 😝 😝 😝 , jsou protivné a neochotné až to bolí a značně neprofesionální, to je síla, jak se některé chovají k platícím klientům, chování řeznického psa, fakt 😝

atlaselka
7. črc 2010

Karmenina tak to je super,jen tak dál..odpočívej a opatruj se,vše dobře dopadne!!
Siesto bude vše OK neboj
Ankavo ahoj
Teda Sedmi to je fakt děs s těma pipinama na recepci!! já si tady pamatuju na tu diskuzi,když se tu psalo,já napsala taky svoje,ikdyž jsme zatím žádnou špatnou zkušenost neměla,ale to je to že tam jezdím jen občas.
už takhle to mámme po psychický stránce těžký a ještě do toho takový krávy..jj chápu že toho třeba maj moc,ale j to práce jako každá jiná,tak ji dělat nemusej..je to práce s lidma a měli by se tak chovat..jinak když na to nemaj,tak at to nedělaj.Zkus na to nemyslet,ikdyž je to těžký.a drž se..

sedmitecka
7. črc 2010

atlas, dík, už jsem to trošku rozdejchala 😉 , ale tak mě naštvala, že jsem i přemýšlela nad změnou centra, no, ještě uvidíme 😖

ankava
7. črc 2010

sedmi, tak to jsou fakt důry.... já nevím, jestli se tam tak nakumulovaly? Na nějakou přepracovanost bych to tak nesváděla. Ráno jsem byla u nás na gyndě. Byla tam jen jedna sestra... brala telefony, měřila tlak těhulkám, brala krev, připravovala karty pro doktrory, přijel tam chlapík pro náběry a všechno najednou a pořád byla v pohodě, laškovala.... tak tomu já říkám kvapík a ne že v pronatalu má u okénka vždy jen jednoho.
Ale pokud chceš jít do IVF, tak v tomhle centru to doktoři fakt umí... tak bych tu změnu ještě zvážila...

sedmitecka
7. črc 2010

ankava, jen jednou jedinkrát se mi stalo, že jsem po telefonu mluvila s opravdu příjemnou sestrou, která se snažila vyjít vstříc, jinak fakt trága, bohužel ☹
ale vím, že to tam umí a doktoři jsou špičkoví a lidští, ochotní, prostě super, takže tam asi zůstanu a tyhle důry budu ignorovat a vydupu si svý.....příště tam prostě dojedu, když budu něco potřebovat nebo bude problém, a nehnu se, dokud mi nezavolají nějakého mudra 😀 😀

karmenina
8. črc 2010

Sedmitečko to je síla. Ale moc jsem tomu nevěřila, že by tě leč na clostil tak rychle vzali. Těm důrám je naprosto jedno jestli jsi s doktorem na něčem domluvená a nebo ne. A dokonce i některým dr. Já jsem se domluvila s dr. Vobořilem, že jestli IUI neklapne, že s jednoměsíční pauzou zkusíme další. Ale pak už jsem na Vobořila neměla štěstí a dostala jsem se ke Kultovi. Ten na mě valil oči, udělal ze mě debila, že jsem špatně rozuměla a že další IUI po 3 měsících. Tak jsem vrčela, že volal Vobořilovi na sál, jestli mi něco takového slíbil. Naštěstí řekl že ano a Kult na to: Tak se domluvte s Vobořilem a odešel z ordinace. Seděla jsem tam jak opařená a přemýšlela jak to mám asi udělat abych se domluvila s Vobořilem. Musela bych se objednat na další konzultaci za měsíc. Naštěstí další nebyla třeba.

karmenina
8. črc 2010

Jo a jinak jsme se včera cvičně zajeli na pohotovost k apolináři. Tak mě píchalo v břiše a ještě k tomu tlak v podbřišku. Myslela jsem, že je to konec. No a všechno dobrý. Je prý z toho jak se to natahuje a roste. Mimi už má 7,1 cm. 😀

sedmitecka
8. črc 2010

karmeninka, ty to nemáš jednoduché, to začínající těhu viď ☹ ale hlavně, že je všechno v pořádku, hodně se šetři!
je lepší zajet na pohotovost a mít klid, že jsi v pořádku...už jsem slyšela víckrát, že byly holky vyplašené, protože krvácely a bolelo je břicho v začátku......tak se rozmazluj a nic nedělej 😉 a mimi už je obřík
🙂
no jo, zajímalo by mě, jestli jsou takové důry i v jiných centrech nebo je to specialitka pronatalu, že na recepci sedí a telefony zvedají ty nejhorší a nejprotivnější megery, fakt 😠
nemyslela jsme si, že je IUI takovej problém a že se stíhá tak jeden pokus za tři měsíce, se všemi těmi formalitkami a neochotou a laxností......takže mě to aspoň nakoplo, a už žádné další IUI ale koncem července se rovnou už domluvíme na IVF ....a neodejdu, dokud mě rovnou přesně neřeknou, jaký bude postup a kdy se mám objednat a rovnou na místě to udělám, po telefonu už se s nima dohadovat nehodlám, všechno budu řešit rovnou s doktorem 🙂

karmenina
8. črc 2010

děláš dobře. Další IUI znamená spoustu času a pokud ti řekli ať přemýšlíš o IVF, tak bych neváhala.
A co se týče toho pronatalu, tak se divím, že tam ty důry mají. Vždyť to musí vědět a kazí jim to jméno. Člověk by měl být v klidu a přitom má úplně zbytečný nervy, jak se zachovat aby ho jen tak nevyfakovali a aby opravdu odešel s termínem a jasným pokynem. Nejhorší je, když jsi pokaždý u jinýho doktora. Každý ti poví něco jinýho. 😠

sonka.77
8. črc 2010

Ahoj holky, občas vás čtu, protože se chystám na první konzultaci do Pronatalu. Volala jsem tam zatím jen jednou, kvůli objednání a sestra byla úplně v pohodě, milá. To jsem teda zvědavá, co mě čeká dál. Jinak jsem byla už na dvou IVF v Iscare a tam byly sestry na recepci milé vždy, vždy se snažily vyjít vstříct. To se mi asi bude stýskat. 🙂

sonka.77
9. črc 2010

Ahoj holky, nevíte zda přímo v Pronatalu provádějí vyšetření průchodnosti vejcovodů? Dík. 🙂

sedmitecka
9. črc 2010

sonka, já na Pronatal jinak nedám celkem dopustit, všichnu mudři, na které jsem zatím natrefila byli skvělí, ochotní a vstřícní a nepochybně jsou tam špičky, Pronatal má super výsledky 🙂 , já se tam cítím dobře, akorát mám vždycky stres z recepce 😝

sedmitecka
9. črc 2010

a HSG vyšetření tam určitě dělají, si myslím...

sonka.77
9. črc 2010

Sedmitečko díky, jedu tam teď v úterý k dr. Slámové, tak doufám, že dobře pořídím. 🙂 A je zvykem, že mě vezme jak jsem objednaná a nebo je časté delší čekání?

sedmitecka
9. črc 2010

to ti nikdo předem neřekne, můžeš čekat třeba hodinu, jestli bude na sále a tak.....ale nikdy jsme zatím delší dobu nečekali 🙂 a paní doktorka Slámová mi dělala IUI a byla super 😉

siesta
9. črc 2010

Ahoj holky,
tak koukám, že z repce je dost lidí na větvi. Doufám, že mě nikdo nezabije, když řeknu, že fakt jsem měla většinou štěstí na tu príma partu a ty jiné jsem taky zvládla, takže v pohodě. Taky fakt, že jsem s nima nikdy nechtěla probírat nic vážnýho po tel, jenom osobně s mudrama. Ale musí-li to být, asi to je fakt opruz a chápu vaše rozčilení.
Sonka, tak to máš kliku, že jdeš k dr.Slámový, ta je fakt třída.
Karmenino, tak to je krásně velký miminko, moc držím palec jen tak dál. Ty jsi měla vedle mimča taky zbytek nějakého hematomu? Už Ti to zmizelo?
Sedmi, ty to máš dobrodružný, já jdu taky myslím 29.do Pronatalu, ale na imuno. Kdy tam jdeš? hodně zdaru, ať se šikovně domluvíš.
atlas, ahoj
ankavi, dík za podporu.

Holky,
já byla ve středu na kontrole. Byla jsem jako obvykle celkem vyplašená, jak o dopadne atd. Miminko prý v pořádku, no hopsalo tam, že jsem myslela, že vyskočí z té obrazovky, tak mi ťukalo srdíčko, že jsem ho asi pěkně rozpumprlíkovala. Mávalo na mě ručičkama jako splašené, takže bude asi po mě... Jenom menší problém. Mám tam prý nějaký hematom, který se musí vstřebat. Je to jakoby až za tím plodovým vejcem, ale je tam a je pěkně vidět. Holky, nevíte, jesti se to opravdu vstřebá? A co když ne? Co to znamená? No, takže mám prý dodržovat klidový režim, už jsem nato kapánek házela bobek, takže mě to zase trochu uzemnilo a dalo jasný směr. Za týden jdu na krev, a za 14dní kontrola.
A totálně jsem se zapomněla zeptat, kolik miminko měří, jelikož jsou to jiné fotky než v Pron. a vůbec se v těch číslech nevyznnám. A na té fotce je vidět hlavička, ručičky a tělo, nohy nikde, ty jsou vidět později? Takže dpočívat a za 14 dní budu vědět víc.

Hodně sil všem
Jo a měly jste pravdu, jsem teď v 11tt.

sedmitecka
9. črc 2010

siesto, jdem tam dopoledne 🙂, pořád se mi to honí hlavou, jestli ještě zkoušet IUI nebo rovnou IVF...každou hodinu si myslím něco jinýho 😉 😕

holky, já mám čím dál víc pocit, že se něco v mém těle po IUI přece jen dělo - mám strašně silnou menstruaci, ale opravdu hrozně, a - s prominutím, že to napíšu tak naturálně - lítají ze mě už třetí den veliké kusance krvavé sliznice, to asi není úplně normální......buď je to po těch stimulačních injekcích a utrogestanu, po kterých tak moc narostla sliznice, nebo se mi tam možná něco vyvíjelo a neuchytilo 😕 😕 😢

atlaselka
9. črc 2010

ahojte

Karmenina tak sjte zas jeli,ale je to lepší než něco zanedbat,dále se opatruj,hlavně že je vše OK,mimi pěkně roste...
Siesta to musí být nádhera když an tebe mimi juká z obrazovky vid.. tak holt odpočívat,vše bude OK neboj
Sedmi musíš si to rozmyslet holka,já bych možná do IVF šla,ale jak chceš ty 🙂 já taky měla po IVF hodně silnou MS,měla jsme sliznici fakt vysokou,je to ataky těma hormonama,sice trvala asi jen 4dny,ale zas to stálo za to...ale může to být i to druhý,ale nemysli na to už..pěkně s evyčistíš a bude dobře věř mi,ale taky jsem měla takový pocity neboj nejsi v tom sama
Sonka at pořídíš a ahoj

tak se tu mějte a opatrujte se a přežijte ty vedra
pěkný víkend

mikullka
11. črc 2010

Ahoj holky,
dlouho jsem tady nebyla, nějak jsem se potřebovala srovnat sama se sebou...Chtěla bych Vám dodatečně poděkovat za podporu a povzbuzení. Byla jsem na tom opravdu psychicky zle. Ikdyž, občas mám stále pocit, že veškerá snaha je úplně marná, jindy, že se to přeci jen povede a nesmím to vzdávat. Je to pořád jako na houpačce. Naštěstí mám teď takovou honičku, že se mi na to občas daří zapomenout. Ale ten stres se taky nedá zvládnout do nekonečna. Takže se to snažím brát trošku víc s nadhledem.

Každopádně jsem nás objednala na další konzultaci, tak uvidíme, co dál. IVF nás asi nemine.

Všem těhulkám přeji pohodové těhulkování, růst miminek dle tabulek a ani náznak krvácení nebo nějakých komplikací, no a nám čekatelkám, aby jsme se brzy dočkaly.

Sedmitečko, po IUI jsem měla taky hrozně silné krvácení a k tomu bolesti, že jsem si nejdřív myslela, že něco není v pořádku. Ale to asi tělo reaguje na ten hormonální nášup.

karmenina
12. črc 2010

Siesto já měla hematom už od 6. týdne. Co druhý nebo třetí den jsem z něj krvácela. Před 14 dny mi dr. řekl, že jich tam mám dokonce víc. Sice malých ale víc. Minulou středu jsem byla na pohovosti a dr žádný hematom neviděl. Je pravda, že jsem trhla rekord a už 14 dnů nekrvácím. Dnes odpo jdu ke svému gyn pro PRŮKAZKU, tak uvidíme, co mi řekne on. Nepochopila jsem, z čeho se hematomy dělají. Každopádně to chce klidovýn režim. Já jsem 7 týdnů ležela.

atlaselka
13. črc 2010

ahojte

Mikulko tak snad bude líp,určitě bude!!! a miminko taky na tebe čeká..věřím tomu,že se jednou dočkáme všechny,ikdyž taky občas mívám takové stavy,kdy si říkám že už nemám sílu jít dál.. já teda jeslti nevyjde ted KET,tak si dávám velkou pauzu,protože bych na to jak psychicky i finančně neměla,ale budu pořád doufat,ikdyž je to někdy těžké

Maab kde jsi holka,dlouho jsi tu nebyla..taky jsi dnes měla jít na UTZ žejo..
Tak já jdu na KET v sobotu,mám si teda opět ještě ráno v osm volat,tak doufám že to nebude taková rychlovka jako při IVF,kdy jsem se tam konečně v půl deváté dovolala a měli jsme tam být na desátou..mám eto sto kiláků jen do Prahy a pak ještě tam to chvíli dá taky záleží na kolonách..ale stihli jsme to,tak to kdyžtak stihnem taky žejo 🙂 akorát ted nejedem sami,ale veze nás tam můj taťka,když jsme bez auta

m.aa.b
13. črc 2010

@atlaselka Ahojky už jsem tu 😀 tak utz dopadl dobře ale na KETík jdu až v pondělí 😒 takže se nepotkáme ☹ já jsem dnes teprve 12 den a původně mě chtěla dát na neděli a pak řekla že to uděláme v Po 😅 takže tak ale to už vydržím 😀 a Tobě v sobotu budu držet palce a myslet na Tě!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

atlaselka
13. črc 2010

@m.aa.b nojo já dnes jsme 14den,ty jsi o dva dny později,to nevadí..hlavně aby to ti naši sněhuláčci zvládli a mohli k nám do bříška a tam se pěkně zavrtali
díky moc 😉 já zas na tebe budu myslet v pondělí,ale do té doby ještě napíšu

m.aa.b
13. črc 2010

@atlaselka 😉 😵 😉 😵 ale rodit budem společně 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀

atlaselka
13. črc 2010

@m.aa.b jasnaaačkkaaaa!!!! 😉 😉 😉 😉 😉

m.aa.b
13. črc 2010

@atlaselka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mikullka
13. črc 2010

m.aa.b. a atlaselka

držím Vám holky pěsti 🙂