• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

29. října 2016 
Ahojte holky, nevíte jestli v pronatalu dělají i nativ? A jak to u nich probíhá?
9. led 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@standifous ahoj s tím nemám zkušenost, ale myslím že jo. Že o tom tady už někdo psal. Ale fakt nevim :confused: Ty už máš všechny pokusy vyčerpané? Nebo myslíš jen IUI.
9. led 2011 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@standifous IUI mi v nativu udělat nechtěli, jak je to u IVF bohužel netuším......
10. led 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi dnes dorazila zase mrcha :angry: po kolikáté už jsem zklamaná? Počítám že po třicáté :frowning2: Přestože se snažíme teď jen přiorozeně tak stejně člověk doufá :fearful: vždyť to znáte. Trochu jiný tento cyklus ale byl, koupila jsem si astrologický kalendář, protože kámoška podle něho otěhotněla po 4 letech. Tam jsou křížky kdy je to tutovka, no a tak jsme to zkusili. A zase nic :frowning2: na mě ty zázraky nějak neplati. A to jsem si myslela že měsíc po stimulce budu mít dělohu ještě třeba nějak lepší než normálně. Takže dnes depka a zitra zase nádech na další čekání na mrchu :confounded:
10. led 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.aa.b tak to chápu, to opravdu není na co čekat. Já myslím že o adopci zažádáme příští rok, pokud se nezadaří. Je to taková útěcha do budoucna, že je nějaká šance dítě mít, ikdyž z toho mám strach, jak to psychicky uneseme. Taky nejsme manželé, a já se vždy chtěla brát z lásky a ne pro adopci :frowning2: přítel to ovšem nechápe. Jinak je fajn, ale v tomto má nějaký blok. To máš velkou výhodu, že víš, že aspoň se u tebe embrio může uchytit, a třeba to opravdu bylo vše kvůli štítce. To mě to buď blokuje endometrioza, nebo nevim. Po 2. IVF určitě půjdem na imuno a genetiku. Ale nějak už nevěřím že se něco zjistí. Dnes jsem v depce tak promin že píšu tak pesimisticky :wink: Dostala jsem mrchu :angry:
10. led 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky dnes jsem byla v Pronatalu kde nám Dr sdělila výsledky.Já jsem v pořádku manžel slabší SPG(11 mil. sp a 36% pohyblivost ) Příští měsíc nás čeká první IUI.Prý si budu něco píchat 8 dní a zaplatím 1000,-.Víte co to je?
10. led 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
bruni mám za sebou tři neúspěšné ivf, bohužel nejspíš problém s vajíčkama, tak nějak kvantita na úkor kvality. Mám jich moc a nejsou zralé. Tak jsem myslela, že by bylo dobré ještě zkusit buď minimum hormonů, nebo prostě pohlídat jen to moje vajíčko, teda pokud tam bude a co jsem se dočetla tak to by měl být nativ, jinak další postup jako u ivf. Inseminaci jsme zkoušeli ještě před ivf asi pětkrát, ale jen tak bez jakýchkoliv léků. Já jsem chodila do gestu, ale nějak jsem k nim ztratila důvěru a prostě bych to chtěla zkusit i jinde. Už jsem byli u pana dr. Kulta na první konzultaci před rokem, ale pak jsme se s manželem rozhodli si dát na nějaký čas pauzu, protože mě to dost zničilo ten poslední pokus po psychické stránce.
10. led 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@standifous to chápu, já už jsem zničená po 1. IVF ale až mě překvapuje jak už se nemůžu dočkat na 2. IVF. Asi proto že se to tolika párům podařilo. I mé ségře která má obě děti z umělého oplodnění. Dohromady měla 9 ET, ale všechny je zvládla v hrazených 4 IVF a ketech. Mezitím měla i mimoděložní těhu, vzali ji jeden vaječník atd. Takže mám dost velký příklad v ní, že to jde. Ale stejně je to fakt na budku :angry: Moc mi to pomáhá tady na koníku, konecne jsou tu holky které rozumí tomu co říkám a chápou mě. To okolí kolem mě kromě ségry nemá tušení co to je a nikdo to nechápe. Já jsem v Pronatalu spokojená a když tady vidím za ty tři roky tolik těhulí tak mám motivaci vydržet :wink: O tom nativu jsem už tady četla, ale nevím zda to bylo v Pronatalu. Ale já myslím že to snad dělá každý CAR, vždyť stejně pak mají peníze z ICSI atd takže proč by to nedělali, ale na 100% ti to nepotvrdim. Prostě tam zavolej :wink:
10. led 2011 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlenee to si budeš píchat injekce na stimulaci vaječníků aby jsi jich mela víc než normálně, což jsou dva. Je to stejné jako u IVF ale budeš mít asi menší dávky. Jak dlouho se snažíte?
10. led 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@standifous - ještě bych IVF jako takové úplně nezatracovala - zeptala bych se Kulta taky na typ protokolu, který ti můžou nabídnout. Jestli se nepletu, tak v dlouhém protokolu většinou vypěstují méně vajíček, ale zato víc kvalitních. U krátkého protokolu je to kvantita na úkor kvality. Ale je fakt, že je to finančně náročnější než nativ.
Nebo by ti mohli dát hormonální podporu, která se poskytuje u IUI, tak je šetrnější a levnější než u IVF.
Jinak by asi bylo třeba víc pohlídat přesný hormonální profil během celého cyklu, vždyť z nějakého důvodu vajíčka nedozrají. Co ti vůbec v GESTU řekli jako důvod, proč máš taková vajíčka? Poslali tě třeba na genetiku? Těch důvodů může být celá řada...
11. led 2011 v 00:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@standifous ahoj našla jsem zde na koníkovi tuto informaci (je asi rok stará) :Mám před sebou ceník z Pronatalu a cena u IVF bez stimulace (myslím si že bez injekčních hormonů) je 13tis.
11. led 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bruni - díky za info už jsem se k tomu dočetla co mě čeká.Ještě nevím co si budu píchat jsou různé léky.
Jinak se snažíme 2 roky z toho rok jsem přemlouvala manžela na SPG až mi gynekolog napsal žádanku do Pronatalu.Tam jsme šli poprvé v listopadu 10 na vyšetření.Včera jsme dostali výsledky,já jsem v pohodě (jen asi nedochází k ovulaci díky nízké...(nějak jsem zapomněla co),ale na to si budu píchat ty léky) a manžel má horší SPG (ale ne úplně nejhorší prý podle školního známkování 3- :grinning: )
11. led 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlenee tak přeju hodně štěstí ať se to povede hned napoprvé :dizzy_face: je vždy lepší když se zjistí nějaké důvody proč to nejde, protože se můžou odstranit nebo obejít. U nás na nic nepřišli akorat endometrioza, a s tou se nic dělat nedá, ta roste vždy znovu ikdyz mi ji už 2x odstranovali laparoskopicky :stuck_out_tongue_closed_eyes: i tak věřím že se zadaří :wink:
11. led 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sedmitecka Ahoj, tak jsem po kontrole štítné a je vše Ok, takže 18.1 laparka a pak Pronatal, co dál.
11. led 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petula22 tak jsem se včera taky rozhodla že si nechám udělat test na štítnou žlázu. Zítra jdu k obvodákovi. Nikdo mi ho ještě nedělal tak at mám klid. Matně si pamatuju že jsme s ní v dětství měla problém ale pak už dobré. Jak dlouho jsi čekala na výsledky z krve?
11. led 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bruni - v Pronatalu dělají test na štítnou žlázu atomaticky v rámci všech vyšetření
11. led 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlenee ale já jezdím do pronatalu jen na OPU a ET, jinak ke svemu obvodnimu. Jedine ze by to delali z te krve co mi brali pred IVF, ale to je pry na pohl. nemoce. Já myslím že je dělají při imunu, ale to já nemám :confused:
11. led 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bruni -no mě brali krev na pohlavní choroby,hormonální profil,štítnou žlázu,reprodukční blok vše mi dělali z jednoho odběru v rámci celkového vyšetření ještě stěry a gyn.prohlídku a manželovi krev + spermio
Pak nám sdělili celkové výsledky - příští měsíc na první IUI

Co je OPU a ET - fakt jsem z těch zkratek občas mimo
11. led 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlenee OPU je odebrání vajíček a ET je transfer embrií při IVF. Tak to máš dobré, jenomže mě by to musel udělat můj obvodní gynekolog páč jsem na všechny prohlídky u něho krome OPU a ET, je to totiž externí spolupracující doktor s Pronatalem. Ušetří mi to cesty do Prahy, mám to 100km.
11. led 2011 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlenee co je reprodukční blok? jinak úplně stejné testy dělali v úvodu nám.....
OPU je odběr vajíček pod narkozou a ET je embryo transfer, čili šoupnutí do bříška :wink:
11. led 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bruni -aha tak už to chápu
Mě gyndař rovnou napsal žádanku a na zpět se mám vrátit prý až těhotná :grinning:
11. led 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sedmitecka - to fakt netuším mám to tak napsané v lékařské zprávě kterou mi Dr Števíková dala
doslova horrmonální profil+hormony štítné žlázy+reprodukční blok+serologie - odběr krve 2.-5.den MS
11. led 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlenee já myslím že reprodukční blok bude asi hodnoty FSH, což určuje schopnost otěhotnění, ale to jen mě napadlo z toho slova reprodukční :slight_smile: ikdyž slyším o tom poprvé, jinak holky vždy píšou jen ten hormonální profil a v něm je to FSH. Jo většinou holky chodi do caru na všechno, ale pokud je můj obvodni mudr spolupracující tak se to reší takhle jak píšu předtím.
11. led 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bruni Ahoj, testy na štítnou ti určitě dělali v Pronatalu při HP, dělají to automaticky... Jinak výsledky testů jsou za 2 dny, ale objednat se k endokrinologovi je docela problém.
12. led 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak FSH je folikuly stimulující hormon, to znamená, jestli ti rostou vajíčka a je ovulace. Ten reprodukční blok, by asi mohl být test na protilátky na spermie?
12. led 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petula22 no jo jenomže mě HP v Pronatalu nedělali :wink: dělal mi ho můj bývalý obvodní gynekolog a ten nic o štítce neříkal tak byla v normě. dnes jsem byla u obvodáka a zitra mi udela nove testy tak uvidim ale asi to bude dobre :slight_smile:
12. led 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bruni Jsem to pak vše dočetla :slight_smile:.
Holky mě trefí, mám dnes jít na předoperační kvůli laparce a odvčerejška mě taaak bolí v krku :confounded: . Doufám, že mi to nestopne, u nás se na termín čeká 4 měsíce a ted asi i déle, když nebudou doktoři....
12. led 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim vsechny pronatalky, dlouho sem tady nebyla, vlastne jak se holky trhly na tu soukr.diskusi. mezitim sem absolvovala 3.IVF a bohuzel opet bez uspechu :frowning2: . mame teda jeste 2 zamrazeny. takze me bude asi celkem dost zajimat taky ten nativ :wink: . standifous az neco zjistis, dej kdyztak vedet. je to asi to jedine do ceho se jeste pustime. absolvovat zas znova cely to kolo s tema lekama a jeste jako samoplatce uz asi neeee :unamused: .
12. led 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petula22 hlavně jim to neříkej a pokud nic nenajdou v krvi tak to bude dobre a pokud najdou tak je lepši kdyz se to posune kvůli narkoze pak je to riziko :confused:
12. led 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barce to je mi líto :frowning2: ale neboj, ketiky taky vycházej dobře :wink: určitě se zadaří. bud ráda že más zamrazený, ja mela jen 1 embrio z 9 vajiček :frowning2: takze nic zamrazene a ani se nepovedlo. čeka me tedy 2.IVF
12. led 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek