Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
4. únor 2011

fuj ty vyjmenonovany slova: nevyzpytatelny 😀 je videt ze tohle slovo jsem uz dlouho nepsala 😀

lizardka
5. únor 2011

Ahoj holky,také docházím do pražského Pronatalu,tak doufám,že se k vám mohu připojit.Jedno nevydařené IVF mám již za sebou a nedávno jsme šli do druhého,ale stala se mi taková nehoda s Pregnylem a bohužel se to muselo po OPU ukončit,tak teď v pondělí jsme objednaní,tak se dozvíme co a jak dál.

anna2802
5. únor 2011

@bruni jo holky člověk nikdy neví co bude ja byla s ex 6let než se narodila malá a dva roky jsem strávila po nemocnicích.A když už jsme se konečně dočkali tak to neunes a vyčítal mi i když jsem malou vzala do ruky na kojení.No byl to docela záhul tak jsem to skončila když jí ještě nebylo pul roku. ☹

anna2802
5. únor 2011

@lizardka Copak se ti nepovedlo 😅

lizardka
5. únor 2011

@anna2802 už jsem to psala na jiné diskuzi,byla ucpaná jehla a Pregnyl mi explodoval z jehly všechen ven vniveč 😠 Stalo se to večer,nebylo komu zavolat,tak hned ráno jsme musela naklusnout do Pronatalu...posunuli mi o den OPU s tím,že se uvidí až při odběru a opět jsem si píchla večer Ovitrelle místo Pregnylu.Že většinou se musí přerušit cyklus.

adabebe
5. únor 2011

ahoj holky tak posledni kontrola dopadla lip nez jsem myslela mam tolik vajicek ze se pry nedaji ani spocitat nektere jsou jen vodnata ale prevaha je s bunkou zitra jdu do ferticentu dohodnout operaci a konecne mi je vytahnou uz se tesim boli me neskutecne bricho i prsa no ale smutne je ze musim zhruba 2 mesice cekat nez se mi vyleci vajecniky a pak hura prvni pokus zatim je to nadejny i doktor byl spokojeny

anna2802
5. únor 2011

@lizardka tak to naštve co,no já si je necham radši píchat jsem mimon 😀 já jsem schopná si dát na kartáček indulonu 😅 a nebyla si v pronatalu ve středu dopoledne

anna2802
5. únor 2011

@adabebe To je supr a dva měsíce utečou jako voda.A ještě jednu výhodu to má,už bude svítit sluníčko a bude lepší náladička 😅

lizardka
5. únor 2011

@anna2802 Jééééééé tak to jsme na to stejně,já jsem schopná zakopnout na rovině.. 😀 😀 Myslíš tuhle středu?Ne,stalo se mi to minulou sobotu a chvátala jsem tam hned v neděli,na OPU jsem měla jít v pondělí a díky tomu mi to posunuli na úterý,od té doby jsem tam nebyla jen telefonicky,teď jdem hned v pondělí co s tím atd....já doufám,že nám to nebudou počítat ☹

anna2802
5. únor 2011

@lizardka no tak tě uklidnim nejsme v tom jenom my.Ve středu jsem byla v Pronatalu a vedle nás seděla taky jedna mimonka která si píchla špatně injekce.Kdepak vložit ve mě takovou duvěru ne ne ne 😀

adabebe
5. únor 2011

tak to mas pravdu bude tepleji moc se tesim i na to slunicko chodim do bratislavi do ferticentu muj manzel pochazi ze slovenska a tak jsme se rozhodli zustat tu natrvalo pocitam ze v pondeli nebo v utery uz pujdu na sal muj manzel je ted tak strasne stastny a ja s nim jestli se nam to povede bude to po tech letech pro nas opravdovy zazrak

lizardka
5. únor 2011

@anna2802 No nepovídej,vážně????????Já si je píchala už jako nic,ale teď byla opravdu ucpaná jehla a tím tlakem mi stříkačka vystřelila z jehly a vše vycáklo na zem... 😠 Příště jim řeknu ať mi dají náhardní a když se to povede na první pokus,tak jim ho vrátím 😀 Jinak jsem četla,že to má píchat odborník,ale když je to do břicha,tak můžem i sami.

lizardka
5. únor 2011

@adabebe Gratuluji k takové úrodičce a držím palečky ať Vám to vyjde 😉

marlenee
5. únor 2011

holky chci se zeptat zkušených 😀 dnes jsem si začala píchat Menopur může se na něj pít alkohol?
Zapomněla jsem se zeptat a v příbalový letát v krabičce chybí.

lizardka
5. únor 2011

@marlenee Já jsem taky měla takové dilema,měli jsme rodinnou oslavu a tam se ta sklenička vždycky dá,ale raději jsem nepila,myslím,že to máš napsaný i v příbalovém letáku,nebo v tom letáku,jak Ti do té tašky ho dává lékárnice,vynechat alkohol a cigarety.

marlenee
5. únor 2011

@lizardka - no právě,že nikde žádný leták nebyl.Taky mi to přišlo divný přeci v každých lécích je.
Na netu jsem našla příbalový leták a tam nikde o alkoholu nic nepsali tak nevím.

lizardka
5. únor 2011

@marlenee Se omlouvám,teď vidím,že Ty jsi ten leták nedostala 😀 Jsem střevo 😀 tak ale opravdu to nedoporučují,pít ani kouřit.

lizardka
5. únor 2011

@marlenee To já jsem dostala dva,jeden v krabičce a druhý mi šoupla do tašky lékárnice a taky jsem to studovala, to co Ty a psali,omezit nebo nejlépe přestat pít alkohol a kouřit v době stimulace....ale myslím si,že to je jen a jen na Tobě,že to neovlivní tu injekci,ale třeba ty vajíčka,při prvním IVF jsme byli s manželem na plese a taky jsem si dala sklenku a vše dopadlo dobře,teď při druhým už jsem si to přečetla poctivě a raději jsem nic neriskovala.

marlenee
5. únor 2011

@lizardka - jo taky mě to nedalo a volala jsem té doktorce tak mi řekla,že nedoporučuje pít maximálně 1 dc vína.
No nejspíš ten leták vypadl sestřičce když mi vyndala ty ampule a píchla mě 😀

lizardka
5. únor 2011

@marlenee Tak jsem měla pravdu,ty chodíš do Pronatalu??A to jsi dostala jen jednu krabičku menopuru??

adabebe
5. únor 2011

@lizardka dekuji moc a preji aby se vam vsem darilo ja si vsechny injekce picham sama jen merional mi picha manzel a musim uznat ze mu to jde i kdyz me to uz dost boli mam 3 injekce naraz a dnes jsem mela 5 den takze 15 injeci do zatku a 10 do bricha

lizardka
5. únor 2011

@adabebe To já jsem si je píchala všechny sama,manžel je na vozíku a moc by mu to nešlo,hlavně nemá rád injekce,šlo mi to jedna báseň až na tu poslední,ale to jsi určitě už četla,viz.články nahoře 😠 .Jinak to je dost,tolik injekcí naráz,nač tolik?

adabebe
5. únor 2011

@lizardka to je mi lito ze mas manzela na voziku ty si sikulka ze to zvladas sama ja mam policysticke vajecniky a tak se mi to urychlilo protoze temi injekcemi mi vajecniky vytvareji strasne moc vajicek v rekordnim case 6 injekci do bricha jsem mela gonalu potom merional do zatku a cetrotide znovu do bricha vcera jsem byla na ultrazvuku a bylo jich tam tolik ze se nedali ani spocitat proto uz jdu po vykendu na sal e povytahovat a za 2 mesice mi je daji oplozene zpatky tak snad to vsechno vyjde mam strach moc se bojim aby to vyslo

lizardka
5. únor 2011

@adabebe Buď ráda,že máš tolik folíků,bude z čeho vybírat a věř,že se to povede.Budu Ti držet palečky a pak písneš,jak jsi dopadla.Manžel je šikula,je hodně soběstačný a ač mu je 36,tak duchem je mladý,tak na 20 😀 😀

adabebe
5. únor 2011

@lizardka tak to ma byt to mu chvalim mojemu manzelovi bude 33 let a nekdy mi prijde ze ma 15 ale ja to beru je to lepsi nez aby se trapili nad rokami drzim i tobe a vsem holkam co jsme tu palecky my to zvladneme a pak se tomu zasmejeme zitra se dozvim vice v 9 tam mame byt tak jdu hajat zitra ti napisu co jsem se dozvedela a dekuji ti to ze jsem si s tebou psala mi pomohlo na to vsechno nemyslet a nebat se si zlaticko tak se i ty vyspinkej a zitra ti napisu 😉

anna2802
6. únor 2011

čau holky je to v čudu mám chřipku.Příští týden musim na předoperační tak mam strach aby se to nezkomplikovalo no doufam že si doktorka poradí ☹

lizardka
6. únor 2011

@adabebe Nemáš zač,tak písni,jak jste dopadli,budu na Tebe myslet... 😉

lizardka
6. únor 2011

@anna2802 To je teda situace,viď??Ale týden je ještě dlouhá doba,třeba už Ti bude fajn.

anna2802
6. únor 2011

@lizardka ty jo ti povim celej rok nic a když to nejmín potřebuješ ☹ jdu do peřin at tu potvoru udolam

bruni
6. únor 2011

@lizardka ahoj, to je hrozny, ze jenom kvuli tomu ze jsi nemela doma nahradni pregnyl to takhle dopadlo 😒 clovek vidi co vse se muze stat 😝 myslim ze kdyz nedojde k ET tak mas narok na jednu hrazenou stimulaci navic od pojistovny. akorat nechapu co ti udelaji s temi vajicky ktere jsis tam vypestovala? nebo bez pregnylu proste nedoslo k ovulaci? to jsem jeste neslysela co se v takovehle situaci dela 😨 dej vedet jak to vyresili ju 😉
@anna2802 myslis ze se to dalo poznat pred tim nez jste meli mimi ze bude tak na dite zarlit? to je hrozny ty chlapy jak chteji byt jen obskakovany a byt stredem pozornosti 😒 mam doma taky takoveho, tak nevim jestli je to vetsina nebo mensina ☹ ale deti ma moc rad a vzdy si s nimi hraje kdyz jsem na navsteve u rodiny, tak snad to bude dobry 🙂 chripky se neboj, tyden je dlouha doba 😉
@adabebe ty más polycysticky vajecniky? nebo OHS? ze musis dva mesice cekat 😕
@marlenee ja mam pocit ze jsem na gonal trochu alkoholu pila a bylo to v pohode, nevim ze by mi to nekdo zakazoval 😨