Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

zuzanka26
23. kvě 2011

Ahoj holky,

@janinav taky koukám, tohle je moc těžký, ale máš super přístup, právě to pozitivní myšlení udělá hodně.

Já pozítří začínám píchat svoje první injekce v životě, aby mi konečně vyvolali ovulaci, když jsem byla na Clostik imunní.
Chtěla bych se vás zeptat, jak je to s nemocema? Já totiž minulý týden mě šíleně bolelo v krku, ale zkusila jsem to vyléčit bez antibiotik, protože jsem je už letos měla na stejný problém dvakrát. Teď mi zbylo jen jakoby dost silný nachlazení, hnusná rýma, ale teploty nemám.
Tak snad to nebude problém? jinak po injekcích mě čeká první inseminace.

janinav
23. kvě 2011

Holky, za sebe můžu říct, že je lepší, když to nevyjde, než když se to posere později jako u nás... Vím, že to taky bolí, ale nikomu nepřeju to, čím jsem si musela bohužel projít. Ale chtěla jsem vás trošku povzbudit, že se to opravdu povede 🙂 ne si vylévat srdíčko.

Posílám plivanec pro štěstí a držím pěsti. 🙂

My čekáme na výsledky genetiky, chci i imuno, ale doktor se cuká s žádankou. No a pak se uvidí.

saraher79
23. kvě 2011

@sedmitecka Ty jsi blázen, takhle si ničit tělo 😀 Jak je dneska?
@janinav Věřím, že z toho boje vyjdeme všechny jako vítězky 🙂 Taky čekám na genetiku a trombofilii, jinak všechny ostatní vyšetření už máme za sebou. Být tebou, tak si imuno vydupu, i když tam asi nic závažného nezjistí.

saraher79
23. kvě 2011

@zuzanka26 Ahoj Zuzanko, přeji hodně štěstí při píchání, já to sama nezvládla, naštěstí mám šikovného manžela, i když vím, že kdybych musela, tak to sama dám taky 🙂 S tím nachlazením je to asi horší, máš tělo oslabený, ale ještě je čas a budeš určitě fit. To nejhorší z nachlazení už máš určitě za sebou, tak hodně C a vitamínů 😉

sedmitecka
23. kvě 2011

@janinav taky jsi pochodovala? a jakou trasu???? my chodíme každý rok, vždycky těch 27 nebo 30 kiláků, ale loni jsme ještě chodila na aaerobic a spinning a kondička byla, letos jsem flink a kondička nic moc...a taky jsme měla nový pohorky, nevyšláplý, to se taky podepsalo asi, au au, nohy bolí ještě dneska ☹

já jsme taky v Pronatalu v říjnu otěhotněla, věřím, že to v červnu vyjde zas a lépe 🙂

sedmitecka
23. kvě 2011

@saraher79 ahojda, nojo, dneska pořád nožky bolí, ale už je to lepší, do práce jsem šla v teniskách 😀 😀 a rozvázaných...a dneka jdu na masáž, to se bude paní divit, jak mám sexy puchýřované nohy 😀 😀 puchýře jsou větší než prsty 😕 😝

sedmitecka
23. kvě 2011

jinak imuno vyšetření to určitě chce, pro klid duše, já si ho taky vydupala a byla jsme přesvědčená, že se něco najde, no nenašlo, je to ok u mě i muže, ale mám jistotu....

meluzina
23. kvě 2011

@sedmitecka
tohle je hrozný ☹ ty doktoři to berou jako nákup rohlíku .. pořád jen zkoušet zkoušet zkoušet a prát do sebe ty hromony ☹ ale že je člověk z toho dost psychycky rozleženýa že to není zrovna úplně zdravé to už nikoho nezajímá ... Držím moc palce !!! Já už jsem si řekla že už to snad počítat nebudu jak dlouho zkoušíme 🙂 je to asi 8 let ☹

sedmitecka
23. kvě 2011

@meluzina tak strašně dlouho??? jak je to možný, to se ještě nepřišlo na to, kde je zAKOPANÝ PES? i když u nás je to taky na palicu, protože podle všech testů jsme oba naprosto ok, a stejně prd z toho....už je to dva a půl roku, strašně to letí......už mám občas stavy paniky, co když se to nikdy nepovede...všichni kolem mě si vesele těhotní .....

meluzina
23. kvě 2011

@sedmitecka
jo jo ... ale pravdou je že já jsem to nechtěla dlouho řešit přes CAR ... takže do CAR chodíme tepre rok a pul .. Jsem hrozné psycho ☹ co se týče gynekologie ... po každé trpím jako pes 🙂
moje kamarádky mají většinou dvě děti ....
Rozhodla jsem se, že vívckrát něž třikrát na IFV nepůjdu proto se tak dlouho rozhoduji pro novej CAR.
pak zažádáme o adopci ....

sedmitecka
23. kvě 2011

@meluzina to úplně chápu a moc držím palce, je to náročný boj 😖 ☹ kdo nezažil, nepochopí ....

saraher79
23. kvě 2011

Tak já jsem zase o krůček postoupila. Minulý týden jsem si nechala dělat u svého gynekologa hormonální profil a štítnou žlázu. Prý mám úplně ukázkové hodnoty, že to už dlouho neviděl 😀 Sice říkal, že to je po těch stimulacích a že se můžou zhoršit, když ze mě všechno vyprchá, ale stejně. Manžel mi teď pomalu hlídá ovulaci, že prý si to uplácáme sami 😀 😀

bruni
23. kvě 2011

@janinav rozhodně doporučuju imuno, bez toho bych dál nešla. Pokud ti zjistí BI tak se vyléčí a nemusí se to opakovat, takto nemáš jistotu. Lepší mít klid 😉
@meluzina a co máte za problém, můžu se zeptat? nebo neznámá příčina?

meluzina
23. kvě 2011

@bruni
ahoj, jasně že se můžeš zeptat 🙂 nepřišli na žádný problém .. jen spermie nepatrně pomalejší ale to se řeší ISCI a nejsou uplně out ... není vyloučené přirozené oplodnění ... Prostě smůla ☹ asi se nemá rádo moje vajíčko s manželeovou spermiíí .. taky jsem někde slyšela, že se to stává , že si na sebe ty lidi zvyknou a pak už prostě nereagujou ☹ jsem spolu 13 let tak se nesmím divit - asi ....

eyael
23. kvě 2011

@zuzanka26 - toho nachlazení - rýmy bych se nebála, to samé jsem si prošla těsně po KETu a vypadá to na 99% že jsem těhule 😉 30.5. jdu na UTZ, to bych měla být 7.tt 😵

janinav
23. kvě 2011

@sedmitecka - Votice - Prčice, bylo to asi 25 km. Šlo nás asi 5, pravidelné občerstvovačky, sluníčko a davy lidí... To je nápadi si vzít nové pohorky. To se ti ani nedivím, že tě nožky bolí. Já cítím svaly až dnes, bez tréninku dostaly co proto 🙂

@meluzina Tak to u nás se asi taky nemá rádo moje vajíčko a manželova spermie... Jsme spolu ještě týl jak vy, ale snažíme se asi 6 let... CAR řešíme poslední rok a půl.

zuzanka26
23. kvě 2011

@eyael no tak to je paráda, že to vyšlo, super. Mě totiž hnusně bolelo v krku, ale zařekla jsem se, že k dr. nejdu, aby mi právě nenasadila třeba ATB a snad jsem to nějak vyléčila sama. Oslabená budu stejně, nemůžu poslední dny vůbec spát, tak jsem jak mrtvola a ještě je k tomu malá teď nemocná, takže radost.

lizardka
23. kvě 2011

@saraher79
@bruni Tak na OPU jsem byla dnes a měla jsem jen 7vajíček a z toho jen 4 dobrý... 😖 Takže to vidím špatně. A takových peněz to stálo a minule jen 3tisíce a mněla jsem jich 9zralých,takže tady je vidět,že darhý neznamená lepší.

saraher79
24. kvě 2011

@lizardka Ahojky, tak to je k zbláznění. Já taky měla ze 7 jen 4 dobrý. Ten první pokus jsem jich měla asi 7 dobrých z 9. 😖 Taky nechápu. U tebe byl dlouhý protokol, měla bys jich mít víc. Jsem zvědavá, co ti na to řekne doktor.
Mě se divil, že jich bylo míň a měla jsem větší dávky a příště prý budu mít ještě sprej Synarel 😒
ALe abych pravdu řekla, tak z druhého pokusu ty 4 se mi oplodnili úplně ukázkově, tak třeba budou kvalitnější a stejně budeš potřebovat jen 2, tak ty další si zamrazíte na sourozence 🙂 😀

bruni
24. kvě 2011

@eyael Tak konečně první ofiko těhule tady na diskuzi od prosince 2010, co jsem se tady registrovala 🙂 mám radost a je to pro nás konečně trochu světýlko na konci tunelu 😉
@lizardka neboj to bude dobrý, záleží na kvalitě ne kvantitě ikdyž tě chápu, prošla jsem si podobným 😒

lizardka
24. kvě 2011

@saraher79 @bruni Já jsem měla u prvního pokusu taky Synarel,ale teď ho neměli,tak jsem si místo toho musela měsíc píchat ten Decapeptyl. U nás je problém v zamražených spermií,že když se pak rozmrazí,tak už nejsou kvalitní a jsou odebraný MESA/TESE,takže to taky nehraje pro nás 😖 😖

saraher79
24. kvě 2011

@lizardka Neboj, my na druhý pokus měli taky mražené sperma a jak byli krásný embryjka 😀 Lepší než tamty z čerstvého. 😉

bruni
26. kvě 2011

ahoj holky, tak genetika v pořádku. Jsem ráda, proti genum bych bojovat nechtěla. Takže jedno vyšetření za námi, teď čekáme na výsledky imunologie. Tam spíš čekám že něco bude, tak jsem moc zvědavá. Vlastně bych chtěla aby něco našli, to je absurdní 😀 ale mít toho nepřítele před sebou je fakt aspon trochu uleva, než ho mít za zády a nevidět ho. Ještě se musím objednat na chlamidie a hematologii kvůli srážlivosti krve, což mi doporučili preventivně v Podolí. To jsem objednaná až na 13.6. Je to stále čekání na objednání, na testy, na výsledky, .... 😒

petula22
26. kvě 2011

@bruni Ahoj, super, to je dobře, že tam nic nenašli A chápu tě, mám stejné pocity, raději bych chtěla mít něco kvůli čemu to nejde, takhle nemůžeš nic, bojovat, léčit se atd.....

bruni
26. kvě 2011

@petula22 a co ty? Kdy budeš stimulovat na 1.IVF?

petula22
26. kvě 2011

@bruni Dnes dorazila MS, tak jsem se objednala a 15.6. jdeme vyzvednout hormony a podepsat papíry, pak počkáme na MS, což by mělo vycházet na 20.6. a začneme stimulovat, no jsem na to zvědavá...

bruni
26. kvě 2011

@petula22 aha, já myslela že už teď po této ms začneš hned. Tak ať to rychle uteče a už čekáš na dvě čárky 😉 Ikdyž na ně čekáme všichni vlastně každý měsíc že 😝 Já už teď jsem nějak kupodivu klidná a vnitřně přesvědčená že vyléčim BI a půjde to. A to ještě ani nemám výsledky doma 😀

petula22
26. kvě 2011

@bruni To jsem si myslela taky, ale žádost jsme dávali teprve 18.5., tak to dr.říkal, že nestihne poj.schválit.
Taky si myslím, že máš BI, nic jiného už to být prostě nemůže 🙂)). Takže tu vyléčíte a budeš těhu přirozeně, tak a je to 😵

bruni
26. kvě 2011

@petula22 🙂 jo jo to jsou krásný sny 😉 už aby byly skutečností. Takže taky čekáte. Pořád se čeká na něco co není a není, bum a je 😀

saraher79
26. kvě 2011

@bruni Ahoj bruni, tak to je super, že genetika v pořádku. Máš pravdu, lepší mít nepřítele před sebou. No my byli na genetice dneska u Dr. Šípka, strašně milý člověk, bylo to fajn, ale abych pravdu řekla, tak bych taky nechtěla, aby mi tam něco našli, to by byl trošku šok. Spíš spoléhám na to, že mi najdou něco ve vyšetření na tu trombofilii, to by pak byla sranda, píchnu injekce na ředění krve a bude to tam 🙂

@petula22 Tedy, to je zdržováního 🙂 Ale už je to v rozjezdu, tak to rychle uteče. 🙂
@lizardka Co embryjka, kolik jich máte? Držím pěsti 😉