Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

petula22
9. čer 2011

@saraher79 jasně, že budu informovat 🙂
@dusice My se snažíme přes 4 roky,nevědí proč to nejde, jsme oba v pořádku.Ani mi nikdy nepřišlo, že už je to tak dlouho, až tak jsem to nesledovala, ale ted když se konečně něco blíží, tak se to vleče.

@sedmitecka Super, teda mě to u vás přijde rychlejší 🙂. To budeš tak o 14 dní napřed 🙂

bruni
9. čer 2011

@petula22
@sedmitecka tak už se vám to holky blíží 🙂 jo to znám úplně nejvíce se to vleče před IVF, při stimulce a ještě horší je to při čekání na test 😝

Tak si holky představte že včera mi přišly výsledky imuno a jsme oba v naprostém pořádku. Jsem z toho zdrcená, vkládala jsem do toho všechny naše naděje a konečně jsem věřila že se to jednou povede. Teď jsem zase na začátku a přitom mi přijde že na konci. Už nevím co víc udělat a hlavně teď mi budou všichni o to víc říkat že je to psychikou a zase mě to bude lézt na nervy 😒 Hlavně že imunoložka říkala že je to jasná věc podle průběhu těch našich IVF a můj gyndař zase že všem něco najdou, na diskuzi o BI taky píšou že všem něco najdou a jak to že teda sedmitecce ani mě nic nenašli. Už to fakt nechápu. Jsme zcela úplně zdraví a nejde to 😝 Takže náš plán je: v pondělí jdu na gyndu, konzultace, objednání na hematologii, test na chlamidie, možná štítku a hormon. profil, ale čekám že mi to bude rozmlouvat že to není potřeba. Pak zažádáme na pojišťovnu a na konci srpna na PICSI. To zas bude peněz a bez jistoty výsledku 😝 je mi na nic. A já už tak věřila...

petula22
9. čer 2011

@bruni Ahoj, tak to je na prd, to je pak o ničem, nevíš proti čemu bojovat 😖 .Já ty kecy o psychice úplně nesnáším. Ano, chci miminko, ale to přece neznamená, že jen doma sedím a bulím, že to nejde, žijeme normální život a čekáme, kdy to přijde...Uvidíš, že to ted vyjde.

saraher79
9. čer 2011

@bruni Na jednu stranu buď ráda, že nic nenašli. Já mám zvýšené protilátky na sperma, takže přirozeně to asi půjde hůř, kdyby náhodou, pak musím píchat injekce před OPU i před ET a ty dost bolí a brát prednison. Na druhou stranu, zas nic nevíš. Psychika je holý nesmysl. Sestřenka 2x potratila, byla na tom psychicky dost špatně a za měsíc rodí. 🙂 Mě můj gyndař normálně udělal testy na horm.profil a štítnou žlázu, ani neprotestoval, vše bylo v pořádku. Já zas věřím, že u mě najdou nějakou trombofilní mutaci, tak uvidíme 😖
Nás už se naštěstí nikdo neptá, kdy bude mimčo a co pro to děláme a ať na to nemyslíme, myslím, že všichni už ví, že tohle je citlivé téma, i když občas se najde nějaká známá, která je obložená dětma a o ničem jiném se bavit neumí, ale to člověk nějak přetrpí. 😠
@sedmitecka Juuuuu, to je super, ty už za chvilinku začínáš 🙂 Stimulka uteče, co by dup, horší to bude potom.

bruni
9. čer 2011

@saraher79 díky za povzbuzení 😉

lola22
9. čer 2011

@bruni Fakt je taky mozny, ze u tebe to bude jen tou kostrci, kdyz mas vsechno ostatni v poradku. Tak na ni zapracuj a dalsi IVF se povede, uvidis! 😎

bruni
9. čer 2011

@lola22 třeba jo 😉

bruni
10. čer 2011

Našla jsem poslední tabulku tak kdo chce něco aktualizovat tak sem s tim 😉

Saraher79 - 1.IVF+ICSI leden 11 - neúspěšné; 2. IVF + ICSI + AH - od 17.4.11 stimulace Gonalem, UZ 22.4.11, OPU 26.4.11, ET 28.4.11 - 2 embrya (4 a 6 buněčné) - neúspěšné, 26.5. - genetika
Luccy82 - 1.IVF+ICSI + AH leden 11- neúspěšné, 2.IVF + ICSI + AH od 18.4. 11 stimulace Perugonem, UZ 26.4.11, OPU 28.4.11, ET 3.5.11. - 2 embrya (blastocysty) - neúspěšné
Petula22 - 2.IUI 18.4.2011 bez stimulace - neúspěšné , 1.IVF červen 2011
Bruni - 1.IVF+ICSI 12/2010 - neg., 2.IVF bez ICSI 2/2011- bez ET, genetika a imuno ok, další PICSI asi 9/2011
Sedmitecka - 1. IVF říjen 2010 - //, v 7. tt. SP, 2. IVF - červen???, čekáme na výsledky genetiky a imunologie
Lizardka-1.IVF září+ICSI 2010-negativní,2.IVF.leden+ICSI,bez transféru-neúspěšně,od 10.4.stimulace Decapeptylem,pak Gonal
Marlenee - 1 IUI únor 2011 stimulace Menopurem- negativ., 2 IUI 15.4.11 stimulace Puregonem
sem- 1.IUI leden 11, 2.IUI únor11, 3. IUI duben 11 - poslední IUI cca 3.6.2011

slunicko_78
10. čer 2011

Tak když vidím tu tabulku, napadá mě jediná otázka - je tady za poslední rok a půl někdo,komu Pronatal pomohl?

ankava
10. čer 2011

@slunicko_78 jj, já byla na prvním IVF vloni v březnu a dneska mám skoro půlroční holčičku...a dvě moje kamarádky mají taky stejně staré prcky z Pronatalu
ono to bude trochu tím, že ty, co mají brzy úspěch asi na diskuse moc nechodí, no a zahraniční pacientky taky ne, a že jich je... já blízko bydlím, takže chodím do Pronatalu do lékárny a málokdy narazím na Čechy

slunicko_78
10. čer 2011

@ankava No jo, když jsem si tu tabulku přečetla,tak mě zachvátila panika. Ale možná mám jen černé myšlenky. K miminku gratuluji, asi potřebuju slyšet nějaké optimistické výsledky!

bruni
10. čer 2011

@slunicko_78 jo máš pravdu, teď je to fakt šílený období. Jsem tu od prosince a my co tady píšem tak ani jedna těhu 😒 Vím ale že je těhu jedna ze soukromé diskuze pronatalky před asi měsícem a pak spousta jich sem nechodí, nevím proč ☹ a narazím na ně na jiných diskuzích a jsou i těhu. Kdybyste nám sem pronatalky co sem normálně nechodíte aspoň napsaly že se zadařilo, byly bychom Vám moc vděčné 😵

apole
10. čer 2011

tak já tedy píšu...po dvou letech v Pronatalu v Teplicích jsem ve 22. týdnu s dvojčaty. mám je po KET, celkově třetí transfer a 3 IVF. První IVF bylo bez transferu, druhé pouze s transferem a nic na zamražení, třetí transfer a 5 zamraženo. z prvního KETu teď čekáme holku a kluka. je to běh na dlouhou trať, naučili jsme se trpělivosti a stále ještě nemáme vyhráno,nicméně MUDr. Rešlová svou práci udělala, je výborná. vím jaký to je když se nedaří, přeju ať se brzy zadaří.

eyael
10. čer 2011

@bruni - ono je těžké něco psát k tomuhle tématu 😉 ve chvíli kdy se zadaří řešíš jiné věci, starosti se posunují jiným směrem 😉
Co ti mám povídat - mám problémy s tlakem a štítnicí, takže na to beru léky, řešíme s doktorama kombinace, aby to nemělo moc velký vliv na mimíska, na poslední kontrole byl o týden menší než by měl být 😒 zatím jsem na začátku všeho. Občas mám křeče a to i v břiše, takže musím brát magnézko a vitamíny, abych zas neskončila v nemocnici s hrozícím předčasným porodem. Srdíčko už bylo vidět, ale ještě mám před sebou trimestriální screening, pak teprve budu klidnější, že se prcek dobře vyvíjí. Moje doktorka má měsíc dovolenou, takže na kontroly nechodím a musím čekat, až se vrátí. Nějak mi rychle roste břicho,i když vlastně není proč, mimísek je malej, do ničeho se nevejdu. Od žaludku je mi špatně když jsem unavená z práce a při starání se o dítko doma a domácnost, vůbec nemám čas si uživat tohle těhu 😕
Jak vidíš, nic co by patřilo sem do diskuze k Pronatalu 😀

dusice
11. čer 2011

Holky, nevzdávejte to!!!!!!Sama vím, jak je to náročný, ale co by jsme pro prcky nevydžely 😀 Je nás dost, kterým pronatal pomohl. Já mám 15ti měsíční holčičku a zadařilo se nám až po 2.IVF. Taky Vás musím uklidnit, že nás bylo víc, kterým Pronatal pomohl. Některé holky jsou na jiných diskuzít a hlavně s dětma to psaní už moc nejde. Jediné, co se mi v Pronatalu moc nezdá je to, že nejdřív zkusí jedno IVF, jestli se zadaří(takový nástřel) a teprve po neúspěhu hledají příčinu.
bruni: nedělalali ti tahle vyšetření už na začátku? Většinou se to dělá jako první- jsou to rychlá a pro pojišťovnu celkem laciná vyšetření. Nepřemýšlela jsi i o laparce? Na ultrazvuku není všechno vidět....

bruni
13. čer 2011

@dusice já už mám dávno 2 laparky za sebou, všechna možná vyšetření, teď i imuno a genetiku. Právě v Pronatalu čekají na 2 neúspěšná IVF a pak teprve imuno. Už mi zbývá jen na chlamidie a hematologii. Jinak jsem zcela zdravá, spermio ukázkové.
@eyael
@apole díky za povzbuzení, nám tady na diskuzi stačí když někdo kdo se normálně nechodí napíše že je v Pronatalu těhu, to stačí, ať víme že to jde. Protože my co tady píšeme, tak to nějak pořád nejde 😒 To chápu že pak po otěhotnění jsou úplně jiné starosti a nejsou k tomu našemu snažilkování vůbec společné 😉

sedmitecka
13. čer 2011

@slunicko_78 nesleduj žádné imaginární tatistiky!!!§ Pronatal je špička, a jen tady na diskusích otěhulily teď v Pronatalu cca 4 holky, jedna moje kamarádka teď, hned po první IUI 😉

sedmitecka
13. čer 2011

@bruni není pravda, že v Pronatalu čekají na dvě neúspěšná IVF, než tě pošlou na imuno.....já dostala doporučení na imunologii i gwnwrtiku okamžitě po prvním IVF 🙂
a buď ráda, že imono máte v pořádku. já tě chápu, taky jsem se k tomu upínala, že tam něco bude, aby se konečně "něco" našlo, když nám pořád tvrdí, jak jsme zdraví...ale věř, že je to tak mnohem lepší, problém v imunitě ti může dost zavařit a léčba je dost náročná, takže hurá , že nic nenašli!!!!!

bruni
13. čer 2011

@sedmitecka jo jo už jsem teď vlastně taky radši že nemusím brát Prednison 🙂 ale přesto stále hledám problém, jinak mám pocit že se nic neděje a já jen blbě přihlížím jak to kolem mě těhotní ☹ Můj gyndař mi řekl, že v Pronatalu mají teorii že až po 2. nezdařeném IVF ale pokud na tom trvám že mě pošle hned, ale budu čekat půl roku než se zaléčí protože každému něco najdou a pak to stejně nepomůže, byl k tomu děsně skeptickej, tak mě odradil. No a mě nic nenašli 😨 Takže tak. Teď zas doufám, že třeba ta kostrč, ale je to jen chabá naděje. Moje kamarádka teď otěhotněla a má kostrč katastrofální zcela neléčenou po pádu na snowboardu a je hned těhu. Takže u každého je to fakt jinak.

sedmitecka
13. čer 2011

@bruni taky mám pocit, že jen přihlížím, jak si všichni kolem mě těhotní, a to já oproti nim nemám žádný problém a údajně jsme zdravá...no a vesele těhotní i ta s milionem zdravotních potíží a já stále prd....no, co naděláme no....
ale Pronatal miminka umí, tak musíš věřit jasný!!!!!!

jinak mě taky strašili, že každýmu něco najdou, no a našli manžovi vysoký cholesterol 😀 😀 a mě dispozici ke vzniku alergie, ale to je v podstatě nic.....

bruni
13. čer 2011

@sedmitecka a ty jsi už byla na hematologii na krvi? Mě tam posílají z Podolí, že toto vyšetření ještě nemám tak si ho mám zařídit u svého gyndaře. A taky chlamidie, to máš?

sedmitecka
13. čer 2011

@bruni ano, hematologii mám už od zimy, zjišťují se hlavně trombofilní mutace, a chlamydie mi nabrali v Pronatalu už dvakrát, a taky ti je nabírají před každým OPU znova, musí vyloučit nákazu před zákrokem

eyael
13. čer 2011

@sedmitecka - mě teď chlaymidie nebrali, pokud si pamatuju, měla jsem je ale od gyn

bruni
14. čer 2011

@sedmitecka mě žádnou krev ani jiné vyšetření před 2.IVF Pronatal nedělala. Před 1.IVF mě dělali na pohl. nemoci. To mají asi jen ty které tam jsou trvale místo svého gyndaře. Ovšem včera jsem byla konečně u svého gyndaře a objednala jsem se na hematologii, což je poslední vyšetření které mi chybí. Chlamídie mi prý dělal, ani to nevim a jsou v pořádku 🙂 Takže ve středu jdu na krev, pošlou to na hematologii, pak 2-3 týdny čekat na výsledky a v září na 3.IVF+PICSI 😉 . Příští týden ve středu jdu na rovnání kostrče Dornovou metodou tak pak vám dám vědět jak to probíhalo 😉 A co ty, už se to blíží viď? 😵

luccy82
14. čer 2011

Ahoj holky, dnes jsem byla na konzultaci, domluvit se co dál. Po 2 neúspěšných IVF mě poslali na Hysteroskopii. Máte s tím někdo zkušenost? rozhodla jsem se jít na to bez narkozky, tak nevím jestli jsem udělala dobře.. Asi to bude bolet, ale nechci zase další narkozu.

sedmitecka
14. čer 2011

holky volám SOS, když jsme to dostala dneska cca ve 14,00, mám to brát jako první den menses nebo až zítřek??, vůbec nevím, co teď, jestli už zíra pro stimulku nebo až pozítří, te´d už v Pronatalu nikdo nebude....

sedmitecka
14. čer 2011

@luccy82 ahoj, já byla na hysteroskopii v narkoze, takže nevím, jaké to je bez ní, ale pár holek tu psalo, že celkem v pohodě, tak žádný strach!

sedmitecka
14. čer 2011

@bruni no, už se to přiblížilo velmi, začínáme stimulovat.....ta Dornovka mě zajímá, pak napiš 😉

eyael
14. čer 2011

@sedmitecka - držím palce na stimulku 😉

eyael
14. čer 2011

@sedmitecka - počítala bych to až od zítra, když jde o MS tak co je po obědě, je až další den 😉 alespo\n tak mi to říkali v Pronatalu