Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

montysek
2. únor 2012

@go Od nás je Praha i Brno cca stejně daleko,bydlíme v malém městečku, tak to sem nechci psát víš... 🙂 Moc Ti přeju, aby druhé IVF vyšlo !!! A už stimuluješ nebo v jaké jsi fázi?

bruni
3. únor 2012

@luccy82 a jak dlouho jsi krvácela a špinila dohromady? Já furt špinim 😒

luccy82
3. únor 2012

@bruni právě že tak den, maximálně dva. To je zvláštní, že furt špiníš. A co na to doktror? mluvila jsi s ním o tom?

bruni
3. únor 2012

@luccy82 prý je to normální, odchází zbytek hematomu, ale stejně jsem neklidná, to si člověk nepomůže. Ty jsi asi neměla hematom ale jinou příčinu.

go
3. únor 2012

@montysek ahoj 🙂 , ja bych mozna po zkusenostech s Pronatalem doporucovala to Brno. Ctu na nej samou chvalu 🙂 . Me ceka v nedeli transfer, tedy pokud bude co transferovat. Pevne doufam, ze bude 🙂

montysek
3. únor 2012

@go Tak já budu držet pěsti !!! 🙂

montysek
3. únor 2012

@bruni Ahoj, já v těhotenství ( máme už dceru) také měla hematom a špinila jsem tmavou krví asi týden,doktor mi řekl, že pokud je tmavá, tak odchází ten hematom a prý se to stává hodně často. Mám dokonce další dvě kamarádky, které to taky tak měly, tak se neboj, bude to dobré. 🙂

go
3. únor 2012

@montysek moc dekuji, taky budu drzet palce, pesti🙂

bruni
4. únor 2012

@montysek děkuju za uklidnění 🙂 doufám taky, že to do příštího týdne přejde a bude to ok. A ty jsi měla hematom v jakém týdnu? A po nějaké námaze nebo jen tak vzniknul ani nevíš jak?

montysek
4. únor 2012

@bruni Měla jsem ho v 8tt a vznikl sám od sebe, žádnou námahu jsem neměla.Ležela jsem pak i v nemocnici na pozorování,byla jsem z toho celá paf ale dopadlo to dobře. 🙂 A po mě si tím prošly další dvě kamarádky a ty ani v nemocnici nebyly a taky to dopadlo dobře, hematom odešel a všem se narodily holčičky. 😵

bruni
5. únor 2012

@montysek ještě mi prosím napiš, jestli si myslíš že to souvisí s věkem, že starší ženy k tomu mají větší dispozici 😕 Mně je 34 let. A pak už se ti hematom do porodu ani jednou neudělal? Měla jsi klidový režim, chodila jsi do práce či ležela? Díky za odpovědi, já totiž váhám zda jít do práce nebo ne, ale podvědomě cítím že mi na neschopence půl roku nebude dobře, že mi bude líp v práci, mám ji sedavou, žádná námaha ani stres.

montysek
5. únor 2012

@bruni To nevím ale myslím, že ne, protože já dceru čekala ve 24 letech a měla jsem ho.On mi taky tenkrát říkal doktor, že se možná plod víc uhnízdil a vznikla z toho až i ta modřinka.Ne, pak už se mi neudělal.Já už jsem pak byla na neschopence,pracuji ve výchovným ústavu a tam to neni žádný med,takže mi i sám doktor řekl, ať počítám s neschopenkou,že mi návrat do práce nedoporučuje.

montysek
5. únor 2012

@go Tak jak jsi dopadla? 🙂

go
5. únor 2012

@montysek uz mam u sebe 3 🙂 )

montysek
5. únor 2012

@go Tři ? Mě doktor řekl, že víc jak 2 nemůžou zavést, no vidíš to !! 😀 A na zamražení taky něco máš? Tak přeji hodně štěstí,aby to vyšlo !!! 😵

go
5. únor 2012

@montysek tri rozmlouvaji, ale konecne rozhodnuti je na budoucich rodicich 🙂 . Zitra mame volat zda ma cenu 1 mrazit. Doktori me hrozne s tim tvrzenim, ze davaji jen 2 stvou. Byla jsem na IVF pred 11 lety a davalo se bezne 3,4 mene se ani nedavalo, aby bylo IVF uspesne. Pak se najednou vsichni zacali rypat v tom, ze je moc dvojcat, a ze je to negativum u IVF...silene 😒

montysek
6. únor 2012

@go No, mě právě doktor řekl, že se můžu rozhodnout, zda chci zavést 1 nebo 2 ale víc,že neni povoleno,takže 3 že nejdou.A jak dopadlo to mražení?

go
6. únor 2012

@montysek zaukolovala jsem manzela pravnika, a je to tak, ze zadny zakon na pocet zavedenych embryjek. Centra maji doporucovat max.2 , ve vyjimecnych pripadech, vek nad 35 mohou doporucit dat vice. V kazdem pripade na zadost klientky musi car klientce vyhovet , pro sve kryti si ve vetsine necha podeposat papir, ze zodpovednost bere klientka na sebe. S mrazenim jsem moc nepocitala, to jedno bylo morulka a dnes je stale, takze snehulacek nebude zadny.

bruni
6. únor 2012

@montysek díky za info, to je zajímavý 😕
@go to jsi už ojedinělý případ, kdo má tři embrijka 🙂 už to opravdu nechtějí dávat a od letoška dokonce tlačí k jednomu, prostě je moc dvojčat a to se jim nelíbí, přitom já bych dvojčata brala, vždyť nemůžu vědět, zda se mi pak ještě nějaké děti povedou a pak budu mít jedináčka, dvojčátka jsou super 😵

go
6. únor 2012

@bruni presne, mas pravdu. Dnes se jim nelibi, ze by bylo moc dvojcat a chteji zavadet max.1-2 😒 . Ja chci moc dvojcatka, tak jsem si nechala dat tri a nenechala jsem se odradit 🙂

luccy82
6. únor 2012

Já měla při tomto pokusu také transferována 3 embrya, tím že to byl už 4 transfer a z mražených nám zbyli ze 4 3, tak neměli vůbec nic proti. A chytlo se jedno 🙂

bruni
7. únor 2012

@luccy82 jéé to ani nevím 😉

luccy82
7. únor 2012

@bruni Nikde jsem to moc neříkala, ale když se tu toto téma nakouslo 😉

segra_bruni
12. únor 2012

Ahoj vsem ve spolek 🙂 nacetla jsem desitky stranek zpetne 🙂 takze par probdelych noci ☹ 🙂 🙂 jojo to je tak kdyz pujcim segre tablet 🙂 a pak v historii zustane stale to same ... m.konik 🙂 vzbudilo to moji zvedavost a tak jsem se tam podivala a zacetla a nasla ji 🙂 takze tak to bylo 🙂 segra promin ale zaroven diky 🙂 za uprimnost 🙂 vse cos tu napsala je pravda 🙂

bruni
12. únor 2012

@segra_bruni no to mě klepne 😨 ty ses zbláznila 😀 já zrovna chci napsat, kdo si to vzal moje jméno a tohle mě teda ani ve snu nenapadlo 😨 pro ostatní teda ale musím za to prozradit, že máš s námi společné skoro všechno, páč máš za sebou hoooodně ET a z toho 2 velké děti 🙂 A tím končíme 🤐

segra_bruni
12. únor 2012

😀 😀 jeste jsem si precetla dalsi napinavy pribeh "adopce-boj s formulari" 😎 tam jsem zase nasla 'carodejnici' 😉 tu jsem znala z jineho fora 😎 ... ale jsou to jen nahody 😉 jmena a prispevky nekterych lidi si proste clovek pamatuje dlouho 🙂 i kdyz uz na zadna fora a do diskuzi nechodi ... neb proste s detma a cely den v praci uz neni vecer cas 😝 ale mam co jsem chtela tak co si stezuju zejo 😀

dobrou a vse dobre vsem tu

luccy82
14. únor 2012

Ahoj holky, tak jsem se vrátila ze screeningu.... A VŠE JE V NAPROSTÉM POŘÁDKU 🙂 🙂 Zítra jdu poprvé do poradny ke svému gyn. a dostanu průkazku 😉 Bruni co tvá kontrola?

bruni
14. únor 2012

@luccy82 Tak paráda 😵 skvělá zpráva. Já taky dnes byla na gynde, jen rychlá kontrola utz, prcek cvičil a vše ok, takže jsem doktora poprosila, že chci zítra do práce. Takže se vracím to zkusit a uvidim, když to nepůjde tak to nepůjde, ale doma mě to nebaví. Vzali mi taky krev a poprvé jsem dala moč. Přibrala jsem za 14 dní kilo. Moc teď nejím, nemám na nic chuť, úplně se to otočilo od té žravosti první tři měsíce 😝

luccy82
14. únor 2012

@bruni Tak to je skvělí. Uvidíš jak to půjde v práci, ale raději moc neriskuj. Já dávám poprvé moč zítra 🙂 Také se mi ta žravost konečně zastavila (naštěstí) a jím normálně jako dřív. Zatím jsem za celou dobu přibrala 2kg, ale džíny co jsem měla na tělo už nedopnu, ještě že mám nějaké volnější.

maximka33
14. únor 2012

ahoj holky, můžu se přidat? už rok a půl se snažíme o druhého potomka, a nic. v pondělí jdu na první schůzku do Pronatalu Praha. myslíte, že nám tam rovnou udělají nějaké vyšetření?