Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
12. bře 2012

@marmina to je paráda a i mrazáčky, tak to můžeš být v klidu 😉 kdyby něco tak máš ještě zásobu, to já nikdy neměla. Tak ať se pořádně zavrtají 🙂 Držím pěsti 😵

marmina
12. bře 2012

@bruni díky moc 😉

briuska
12. bře 2012

@marmima tak to je prima a moc drzim palce,at to vyjde 😉

marmina
12. bře 2012

@ivussska co ti řekli v pronatalu na ms během ovu? je to možné?

lucie.hasmanova
12. bře 2012

Ahoj Holky mám dotaz. Nechával si někdo z vás tady dělat v Pronatalu imunologické vyšetření? Pokud ano jak dlouho se čeká na objednání a výsledky? Děkuju Lucka

bruni
12. bře 2012

@lucie.hasmanova ahoj, já ho měla v Podolí, ale pokud si přečteš diskuzi někde z loňska z podzimu tak to tam nikdo moc nedoporučuje jít na imuno v Pronatalu, ale osobní zkušenost nemám.

ivussska
12. bře 2012

@marmina držím ti moc moc palečky ať to vyjde. No mě řekli do telefonu, že se to stává.Pročítala jsem diskuze a hodně holkám se to stalo, tak uvidíme. Měla jsem to čtvrtek a pátek, v sobotu už jen špinění, ale ty první dny to byla síla. Tak nevím proč to bylo, a když už to bylo tak jak to že tak krátké...

marmina
12. bře 2012

@ivussska přiznám se, že jsem o tom teda ještě neslyšela! takže třeba za 14 dní to budeš mít znova a pak už bys mohla začít stimulaci?

ivussska
12. bře 2012

@marmina no co jsem četla, tak holky měly ovulku v době ms, prostě se jim posunula ovulace. Tak uvidíme, snažili jsme se tak třeba..., ale moc tomu šance už nedávám. Ale je fakt, že jestli ji mám posunutou a dr. mi říkal, že jí mám čekat každým dnem - tak na tom pravdy něco musí být, tak proto se nám třeba nedařilo, že sme se vždy snažili v naprosto neplodný dny. A tím, že muž dělá na směny tak to bylo někdy opravdu "přesně" načasované 😉

lucie.hasmanova
12. bře 2012

@bruni děkuju pokusím se to nějak dohledat a něco se dočíst 🙂

lola22
13. bře 2012

Holky, chci Vás tu všechny snažilky z Pronatalu moc povzbudit. Já jsem Pronatalu vděčná, že poprvé v životě, po více jak 4 letech marného snažení jsem po 1. IVF konečně těhotná. Všichni s kým jsem se tam potkali (Dr. Středa, Dr. Slámová, Dr. Vobořil) nám přišli moc fajn. Poprvé jsme do Pronatalu přišli v září, zkusili 1 neúspěšné IUI (celkem jsem jich měla 7, ale mám imunol. problémy a IUI prostě nebylo pro nás) a pak v lednu jediný pokus IVF, zbylo jediné pětidenní embryjko (ze 4 vajíček) a to stačilo! Takže hlavu vzhůru! V Pronatalu to umí! 😎

maximka33
13. bře 2012

@lola22 tak to je krásné, kéž by se nám všem zadařilo jako vám 🙂

ivussska
14. bře 2012

@lola22 moc gratuluji, zas mě to trochu nakoplo a věřím, že se to povede nám všem co jsme tady 🙂

bruni
14. bře 2012

@lola22 no to je paráda, gratuluju 😵 to je překvapení, a hned na poprvé, super 😉 Měli jste ICSI? To jste odvahy nechat si PK při 4 vajíčkách 😉

lola22
14. bře 2012

@maximka33
@ivussska @bruni Díky moc. Jojo, měli jsme ISCI. No PK jsme měli a bylo to dokonce tak, že z těch 4 vajíček se nám oplodnily jen 2, takže PK začínali jen se dvěma. Jenže víš, jak oni ti do telefonu nic neřeknou, tak já to nevěděla. Kdyby jo, asi bych si hned ten 2. den nechala zavést obě. Ale jak jsem jim podepsala, že chci zavést 1, tak z toho vycházeli. Kdybych do toho šla znova, už bych se s nima dopředu domluvila, že chci zavést 1 nebo 2 podle situace.

lussi
14. bře 2012

čaues, my si jdeme pro druhé 😵 Příští pátek utz a pak snad KET 😎

@lola22 moc gratuluju!!! A máš pravdu, že to tady umí, my se marně pokoušeli v jiném centru tři roky, pak přešli sem a povedlo se napoprvé 🙂

bruni
14. bře 2012

@lola22 Tý jo, tak hlavně že to vyšlo, stejně vypadá že kdyby sis nechala zavést hned ty dvě, stejně by se udrželo jenom jedno. Aspoň jsi to nemusela řešit a rozhodovat. Takhle to bylo na nich a dopadlo to dobře. Mě taky zbylo při 1.IVF po PK jen jedno embrio ale to se neuchytilo.
@lussi u nás to bylo právě naopak, dvakrát v Pronatalu nic a pak v Gennetu hned. Ale já si myslím, že to vůbec není centrem ale náhoda, které embrijko je to pravé 😉 samozřejmě do laboratoře jim nevidíme, dělají co mohou ale co my víme, jak šikovného embriologa zrovna my dostaneme přiděleného 😀

lussi
14. bře 2012

@bruni jj může to být i embryjkem, to je jasný. Ale my chodili do Podolí, tam nám dělali 2x IUI a 4x KET a hlavně neléčili mi štítnou žlázu a ureaplazmu (na to mi přišli až v Pronatalu) - tady mi nasadili antibiotika, Letrox a pak se to hned povedlo 🙂

lussi
14. bře 2012

ale na Podolí co by porodnici nedám teda dopustit, byli tam skvělí, akorát v tom CARu se mi nelíbilo, škoda 😒

bruni
14. bře 2012

@lussi aha, tak to je dobře, že v Pronatalu to řešili 🙂 sama vím, že pokud jsem si o nějaká vyšetření neřekla, tak se jede jedno IVF za druhým. Nám ale stejně nic nenašli. Tak ať se povede KET hned napoprvé 😉

marmina
14. bře 2012

@lola22 gratulace veliká!!!!

marmina
14. bře 2012

@bruni Bruni a co pohyby, už cítíš? nevím, možná jsi to už psala, nějak nestíhám dočítat 😉

luciannac
14. bře 2012

Ahoj, tak vcera jsem psala zadost o oznámení o zažádání další léčby na ZP , za necelou hodinu mi prisla odpoved ze je žádost odeslána a ze si mám zavolat v 1DC, tak ted jen dostat tu menses 😉

marmina
14. bře 2012

@luciannac ahoj luci, a ty jsi ještě nedostala ms a test máš pořád negativní?

lola22
14. bře 2012

@marmina Díky moc.
@bruni Těžko říct, jestli by se to druhý uchytilo, protože ono vypadalo taky velmi nadějně. Dokonce ho kultivovali ještě i 6.den,ale pak se jim nějak začalo rozpadat. Možná u mě by mu bylo líp, ale to se teď už nedozvím, jsem šťastná za to jedno, co mám🙂
Ty jsi měla špatný tripl testy? Píšeš že to bylo utrogestanem a kdy jsi ho vysadila? A za jak dlouho jsi pak šla na ten tripl? Já ho mám začít vysazovat od 10 tt do12 tt, tak snad už to neovlivní. Takže půjdeš na odběr plodov. vody, nebo už jsi byla? Promiň nestíhám číst.

bruni
15. bře 2012

@marmina asi už jo, je to dost zvláštní, poprvé člověk neví, zda je to opravdu ono 🙂
@lola22 Jo jo, tripl mi vyšel špatně na Downa, ale v Hradci v gen. centru mi řekli, že je to pravděpodobně kvůli Utrogestanu, který jsem brala kvůli krvácení až do 15. týdnu a v tom týdnu mi i vzali krev na triply, takže i moc brzo vzaná krev, což je taky špatně. Já jsem ty triply odmítla, protože mi vyšly skvěle NT testy ve 13. týdnu, ale stejně mi je udělali a já to nevěděla až pak mi volali. Plodovku jsem odmítla a v Hradci to chápou, jen pro klid jedeme příští týden znovu do Hradce na velký utz ve 20. týdnu, protože můj gyndař takový utz nemá. Tam se kontroluje i srdce tak snad to bude ok. Pak už nechci do 30. týdne utz vidět 😝 pořád něčím straší. Pokud vysadíš Utrogestan do 12. týdne tak by to asi nemělo ovlivnit a taky si pohlídej abys šla na triply až v 16. nebo 17. týdnu. Stáří podle ultrazvuku. Já totiž mám ještě problém že nikdo nedokáže pochopit, že jsem měla dlouhý protokol při stimulaci a tím se mi ms oddálila o dva týdny a tak se mi stáří plodu liší podle ms a podle utz o dva týdny. Ale nikoho to nezajímá. V kartě mám napsané, že jsem teď už v 21. týdnu. Což je blbost. Ale několikrát jsem na to upozorňovala. Jsem zvědavá, kdy mě budou nutit rodit 😀 Jo a ten Utrogestan zvyšuje hladinu Hcg v krvi, což je určující hodnota pro výpočet Downa.

bruni
15. bře 2012

Jo a jsem objednaná na test cukrovky už ve 22. týdnu, přestože se má brát 24.-28. týden. Jenom kvůli dlouhému protokolu se mi život v těhotenské průkazce posunul o dva týdny 😝 Máte některá taky takovou zkušenost, kdo máte dlouhý protokol a stimulaci kvůli tomu zahájenou až 14DC, tudíž OPU bylo 28 DC?

marmina
15. bře 2012

ahoj @bruni a jaké máš termíny porodu, jeden by měl být podle MS a druhý podle uzv, to by ti vycházely 14 dní od sebe !(?)

bruni
15. bře 2012

@marmina no to je právě na tom to "dobrý", že v průkazce mám termíny 10. a 11. 8., protože je opsal doktor ze zprávy z Gennetu Liberec, kde logicky nepočítají druhý termín podle ms ale podle začátku stimulace 😉 A vůbec mu nevadí, že mi píše při kontrolách týdny pokaždé jinak, jednou podle utz jednou podle ms. Tak doufám, že v tom v porodnici nebudou mít guláš a že to celé pochopí 😀 Nerada bych aby mě nutili rodit o 14 dní dřív 🙂

marmina
15. bře 2012

@bruni tak to si piš, že v tom ještě bude guláš, na 38.tt tě budou nutit rodit...s těma doktorama to je někdy těžký, tak se nedej 😵