Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

elliem
29. črc 2012

@petris82 měla jsem to úplně stejně, Gonalem se stimuluje zhruba těch 8-10 dní, roste to po něm jako divé🙂

petris82
29. črc 2012

@elliem Ja taky myslela ze to nedam, ale manzel obcas neni doma, tak sem musela sama. Tak jsi sla 21dc na UTZ a co ti daj, uz nejake injekce ci spray, ci prasky?A cekas az prijde mrcha?A pak zacne normalne 2dc gonal??

elliem
29. črc 2012

@petris82 počkej, něco ti najdu, tam je to super popsané...dej mi chvilku🙂

elliem
29. črc 2012
petris82
29. črc 2012

@elliem ahaaa, hezky, dekuju. takze gonal bude az po mrse, ne pri ni jako pri kratkem. A prijde vcas mrcha nebo se muze opozdit? myslim, jestli to co se bere predtim ucinkuje aby ta mrcha prisla vcas a neprodluzovalo se to.....

elliem
29. črc 2012

@petris82 minule se mi opozdila a momentálně už na ni dva dny čekám, ale tím se nestresuj...já z toho minule plašila, ale nic neuspěcháš, jen jsi ve stresu... pochopila jsem, že pokud se ti MS nedostaví všas, vůbec nic se neděje, max. ti nevyjdou léky, ale Decapeptyl mi ještě nějaký zůstal z předchozí stimulace a tak si myslím, že jich záměrně dávají víc, protože se to prostě stává... kdy začínáš stimulovat?

petris82
29. črc 2012

@elliem a decapeptyl je injekce ci prasek? ja jeste az za dlouho ach jo,uz se nemuzu dockat. Za cca 20 dni mi prijde mrcha a to se objednam na ten 21.den - takze to vidim na zacatek zari ☹ ty 2 mrchy po IVF se mi par dni zpozdily, tak doufam ze ta pristi by mohla prijit naopak driv 🙂

elliem
29. črc 2012

@petris82 je to injekce a je už připravená, nemusíš nic míchat..prostě ji jen vyjmeš z obalu a píchneš🙂 já se tě taky na něco zeptám, pila jsi při stimulce alkohol? já měla s manželem včera výročí svatby a trošku jsem se rozšoupla, tak mám teď výčitky🙂

petris82
29. črc 2012

@elliem no myslim ze ne a jestli jsem se napila,tak mozna maximalne sklenku vina. Me docela bolelo to bricho a potom 8 den uz to bylo dost silny, takze sem ani naladu nemela. No, snad te to nijak neovlivni, pokud si se nerozsoupla az do otravy krve 😀 . jinak vse nejlepsi k vyroci, kolikate?

elliem
29. črc 2012

@petris82 nene, ale byl panáček slivovice a asi tři skleničky vína... tak od teď už budu zase hodná🙂 po gonalu bych si to netroufla🙂 děkuju, první🙂 koukla jsem ti na profil, ty žiješ ve Španělsku?

petris82
29. črc 2012

ano, radeji bud uz hodna 😀 my budeme mit v srpnu 6. vyroci svatby 😉 Ano, ziji ve Spanelsku.

elliem
29. črc 2012

@petris82 tak to je super, jak se ti tam žije🙂 po dobu IVF jsi ale asi v ČR viď? do Španělska jezdím moc ráda, je to jedna z nejhezčích destinací pro dovolenou🙂

petris82
29. črc 2012

@elliem no je to tady stale horsi a horsi, kvuli krizi. Lide jsou jini nez cesi, na nektere veci tady si nemuzu zvyknout a to uz sem tu pres 8 let. Ale jinak pohoda. Kazda zeme ma sve pro a proti. Zatim me tu drzi more, skvele klima a zadne zimni obleceni 😎 ano na IVF musim zustat dele v CR, nemuzu litat sem a tam, pac to mam skoro 5 hodin letu.

elliem
29. črc 2012

@petris82 určitě se brzy zadaří a pak budeš s bříškem už hezky v teple...a já tady budu klepat kosu (doufám, že taky s bříškem🙂

petris82
29. črc 2012

@elliem ano budeme obe s briskem. Je fakt ze nejvic se tesim az budu chodit na prochazky na plaz s briskem🙂 ja tam moc nechodim, ale rekla sem si az budu tehotna, budu chodit hodne na prochazky 😎 taky s miminkem je tu vyhoda, v cr to vrstveni svetru a bund a vseho abys mimco vytahla na vzduch ach jo. Tady vyjdes skoro tak jak jsi a je to velka vyhoda. Tak uz abysme mohly drndit s kocarem, vid?

elliem
30. črc 2012

@petris82 to je pravda, ušetříš za fusak🙂!!! já dnes začínám druhý týden stimulace, už by mi měla dorazit mrcha, ale pořád se někde poflakuje, asi ještě poruším včerejší předsevzetí a večer si dám dvojku červenýho a zalezu s ní do horké vany🙂

petris82
30. črc 2012

@elliem ano ano zkus to. Tak to ja chci aby mi prisla tento mesic driv, to abych si nakoupila toho cerveneho hned nekolik flasek 😀

elliem
30. črc 2012

@petris82 jednou se modlíme aby přišla co nejdřív, pak zas aby nechodila vůbec...;) blázinec🙂)!

petris82
30. črc 2012

@elliem presne a vzdycky je to naopak, kdyz chceme aby prisla dyl, prijde driv a naopak, ach jo 😕

briuska
30. črc 2012

@petris82 @elliem ahoj holky...tak jsem se dnes dovolala do Pronatalu a vzala mi to jiná embryoložka 😅 ....už vím víc 😵 ...dozrálo 8 vajuch, oplodnilo se 5, a ty se dál dělí. Konečně nějaké info....uf, mám radost, že se alespoň nějaká oplodnila. Když bude vše ok, ve středu jdu na ET 😵

elliem
30. črc 2012

@briuska super, tak přeci jen nějaké info🙂! jsi klidnější viď🙂? kolik si jich necháš zavést?

petris82
30. črc 2012

@briuska je tak to je supeeeer.ja tenkrat ani nepidila po detailech, priste to zkusim taky 😉

briuska
31. črc 2012

@petris82 @elliem já se pídím, protože mám hodně načteno z Netu a tak jsem tím poznamenaná 😀 ...kdybych tolik nevěděla, byla bych klidnější...ale tak už to je...prostě pořád hledám nějaké info. Musím mít o všem přehled. Jsem klidnější...dnes už jsem tam nevolala, stačí mi že vím, že se jich 5 oplodnilo...to je velká šance (teda pro mě co má vždy málo vajuch). Nechám si zavést 1 E....z dvojčátek mám trochu obavy. Syn je v pubertě (13 let) a to by byl asi mazec, už teď to s ním mlátí 😝 ....a mám strach, že bych ho dost šidila 😕

petris82
31. črc 2012

@briuska tak zitra jdes na ET? Tak drzim pesti. ja prave nepidila, protoze sem mela nacteno ze v Pronatalu to nerikaji, ale priste to zkusim 🙂 Ja si taky necham zavest jen jedno,dvojcata jsou dost rizikova a taky mam jine duvody, i kdyz vzdycky se da vse vyresit. I kdyz kdyby nevysel ani druhy pokus,na 3. pujdem do dvou E. Kez bych i ja mela aspon 5 embryjek.

briuska
31. črc 2012

@petris82 moc díky...mě právě ještě dost děsila ta rizikovost. Když jsem viděla, jak jsou poznamenány třeba předčasně narozené děti, dostala jsem z toho hrozný strach. Už při synkovi jsem chodila první trimestr na injekce na udržení. A taky musím říct, že mít vše duplicitně je pro nás i finančně dost náročné. Nejde o hadříky...ale třeba dovolená, potřeby do školy, jen tábory pro syna nás vyjdou na 9 tis ...nejsme moc movití a moji rodiče nám moc nepomůžou, mamka nerada hlídá, spíš nehlídá a tchýně už je starší a to se na ní trochu podepisuje 😀 ..ale kdyby to přišlo, tak bud taky šťastná a udělám maximum co budu moct..asi jako my všechny 😎

petris82
31. črc 2012

@briuska mne by se na jednu stranu libila dvojcata, ale na druhe mam strach. Muj hlavni duvod je, ze bydlim daleko a casto letim na navstevu do CR bez manzela a s dvojcatama se nemuze,musis mit doprovod....i kdyz taky by se to dalo asi nejak vymyslet. A jak rikas to vsechno kolik to stoji, to je hruza. Jinak ja uz vidim ted moji tchyni ( a nejen ji) ze az budeme mit to mimi,budu jen poslouchat udelej tohle takhle, nedelej tohle takhle, tohle nesmis, tohle musis.....ach jo, uz ted se toho hrozim 😕

elliem
31. črc 2012

@briuska buď v klidu, taky musím pít vše nastudované, naplánované...nejistota mě přímo ničí...ale vzhledem k tomu, že už jsem si tím jednou prošla, už to tolik neřeším, protože vím, že to prostě neovlivním... jinak my jsme dávali při prvním pokusu dvě, teď dáme pravděpodobně také jedno... myslela jsem, že když dám dvě, chytí se minimálně to jedno a ouha, není tomu tak... raději si dám tedy jedno k sobě do bříška a pokud bude jště jedno, tak na mrazáček🙂
@petris82 z tchýně máme vítr asi všechny, ta moje se nedávno nechala slyšet, že doufá, že dítě nebudu moc strojit...ne asi, nechám prcka běhat v jedněch teplákách, ať má babička radost 😀 😀 ??!! Na to ať zapomene 😝

petris82
31. črc 2012

@elliem haha, moje tchyne uz prohlasila ze ho bude strojit, ze sveho syna mela vzdycky krasne nastrojeneho.... takova ta upnuta moda co me se vubec nelibi. no to bude asi boj. 😕

elliem
31. črc 2012

@petris82 no bude to legrace, uz aby to bylo🙂)

petris82
31. črc 2012

@elliem no legrace nevim 😕 ale asi bysme to mely brat spis s humorem no.... zatim se loucim, jdem do kina. 😉