Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

mikulka
27. lis 2007

ahoj ceeritu, vítej zpět. To bych nečekala, že zrovna ve Španělsku bude neveselá svatba!

murasek
27. lis 2007

ahoj ceeruti a mikul, zase to tu obziva 😀 😀 taky bych cekala spis bujarou svatbu. ceeruti napis nam o ni neco, prece nemohla byt zas tak fadni 😢

ceeruti
27. lis 2007

Holky,bylo to fakt hrozny,trapný,nudný a snobsky,absolutne se nikdo nebavil a ženich je debil,fakt,doslova a do písmene,segra si ho brat nechtela,je pitoma,nevím,proč do toho šla.Jídlo stalo za bačkoru a nalada na bodu mrazu-holky,na nase svatby nemaji ani z procenta-my se bavíme,užívame si a nekoncime o pulnoci 😎 Jsem zklamana.

mikulka
27. lis 2007

To byCh teda nečekala! Ale třeba v Itálii to tak je. tam nemají žádné zvyky, a svatba je jen jako oslava. Tak to možná bude podobné.

ceeruti
27. lis 2007

Holky jen nevím,zda Vám to pujde otevřít

mikulka
27. lis 2007

mně to šlo, ale zobrazilo se na všech odkazech to samé...

ceeruti
27. lis 2007

mikulko-to je divne 😅 že e Ti objevuji stejne obrazky 😠
Me prislo,že se tam neumí bavit,jen po sobe koukali a navzajem se pomlouvali i nas samozřejmně,ale me je to jaksi fuk,ale je me lito segry,ale ja ji už pomahat nemužu. ☹

mikulka
27. lis 2007

A ona se musela vdávat? Snad to nakonec nebude tak zlé...

ceeruti
28. lis 2007

mikulko-nemusela,ale bylo to pod natlakem,kdybych vedela co vsechno se deje,odvadla bych ji odtamtud a žadna svatba by nebyl,to byla obrovska chyba.
Tak ženský,tady se nic nedeje??Žadné IVF,KET,IUI?? Co tam v tom Pronatalu dělaji?? 🙄

jmisa
28. lis 2007

Ceeruti, to víš umírňujou provoz, když za chvilku budou mít pauzu, tak bych řekla, že spíš dodělávaj.
My jdeme v pondělí na genetiku a dneska odpo budu volat urologa do Pronatalu, jestli má manža OK hormony.

dasa24
28. lis 2007

ahoj holky,
tak jak se máte? Za chvili se blíží Vánoce a pak je tady leden a přijdete na řadu 🙂 .
Ceeruti tak to je mi líto ze svatbou, svatba se třeba nepovedla ale budou mít třeba hezký život...
Neveselá svatba, to udělají hodně lidi co tam jsou, jak se baví.....Teda si to myslím 😀
Já jsem ok, vůbec nezvracím, jen jsem pořád hrozně unavená- až to je hrůza a k tomu ještě líná 😀 😠

ceeruti
28. lis 2007

jmiso-a šli by jste rovnou po N.roce do IVF??
daso24:ja byla lina jako prase vždycky,ale ted jsem maxi mega lina a i nadobí přemlouvam,aby se umylo samo,protože proč já?? 😝
Dnes si jdu koupit takový ten podpurny těhu pas,protože jinak me upadnou zada,tak jsem zvedava jak to vypada 😠

dasa24
28. lis 2007

ceeruti, tak to teda máme s leností 😠 😀 Já jsem líná nikdy nebyla, ale ted ani se mi nechce uklízet byt... Už je poledne a já jsem jěště v pyžamu.
Už máš vidět bříško?
Těhu pas je aby tě nebolely záda? 😉

murasek
28. lis 2007

ahojda, jdu vas pozdravit a zase mazu pryc. Souhlasim, ze se ted nic v Pronatalu nedeje 😠 , po novym roce budou mit narvano 😀 Ja si mam volat v lednu 1.den MS a pak asi pojedu 2den do Phy pro leky kolikaty den jste zacaly s injekcema? jen pro zajimavost? ja vubec nevim, jestli se to odhaduje podle ultrazvuku...... ☹
holky, tak at vam doma poridi draha polovicka mycku a jste bez starosti 😀 😀
odpocivejte, at mate nadherny mimiska, krasny den.

dasa24
28. lis 2007

murásku,měla jsem krátký protokol. A začneš si píchat injekci už 2 den MS. Ultrazvuk mi nedělali, jen mě vše vysvětlili a rovnou píchli první injekci.
Myčku sice máme, ale stejně se to musí občas předmýt.
Takže jdeš v lednu, brzo to uteče 😉 🙂

murasek
28. lis 2007

ahoj dasko, to ti jako ukaqzali jak si to mas pichat a uz jsi na o najela sama, ze? No, moc se tesim, injekce primo miluju a jehly. jedna basen 😀 😀 ale zvladnu to.. tak jako vy vsechny. dasko a mela jsi pero nebo norm. jehly?

dasa24
28. lis 2007

murasku, ukázali jak si to máš připravit a píchli ti to. Musím teda říct že jsem všemu přihlížela ale jakmile jsem si druhý den měla sama píchnout tak jsem teda koukala. ☹ a jako bych všechno zapoměla ale je tam návod 🙂 . Píchala jsem si perem, tak to šlo i když se mi klepali ruce ale pak normální jehly-měla jsem cetrotide na zábránění stimulace, ty jsem si začala píchat 6.den tak to jsem si vždy zajela na pohotovost.Na to jsem něměla sílu a mažel mi taky nechtěl pomoct.V peru je vše připravené, tak to je ok ale při těh normálních jsi jěště musela připravit roztok. Bála jsem se že by se mi opět klepali ruce a jěště byht to vylila. 😀

jmisa
28. lis 2007

ceeruti, výsledky z genetiky trvaj asi 6 neděl, takže půlka ledna, pak musíme k urologovi znovu, tak konec ledna, pak sepsat žádost, tak to vidím někdy na březen.

murasek
28. lis 2007

dasko, diky, ja pak dam vedet.. kterak posera/ja/ pichal 😀 😀

mikulka
28. lis 2007

Neboj se, murasku, to zvládneš. Mně se poprvé taky hodně klepala ruka, ale píchla jsem. Perem to vůbec nebolí!

jmisa
28. lis 2007

Já se toho urologa sna nedovolám, ordinuje od 13 a ještě tam nejni, grrrrrrrrrrrrrrrr 😠

dasa24
28. lis 2007

jmiso, to půjdete až v březnu? 😕 Co urolog?
Murásku to zvládneš, já třeba nezvládla ty druhý injekce 😀
A jak se máš Mikulko?Je u tebe vše v pořádku? V lednu půjdeš na tu ET, vid? 🙂

jmisa
28. lis 2007

Dasa, vzhledem ke všem těm prodlužovačkám a hlavně k tomu, že je u nás nutná genetika, která bude mít výsledky tak v polovině ledna, tak teprve pak se bude něco dít, ta příprava ten měsíc zabere, takže to vidím střízlivě na ten březen.
Urologa sem ještě nechytla, teď se vyměnila ústředna a divila se, proč volám, že se mám přeci na výsledky objednat, tak jsem jí říkala, že přeci, aby mi řekl, jestli je to Ok e nebo tam něco je a máme přijít nepotřebuju se objednávat, navíc, když mi řekl, že mám zavolat, si připadám jak v blázinci.

jmisa
28. lis 2007

No tak jsem ho nechytla, takže píšu emajl, kdy mi napíše, že po emajlu, se nic nedozvím 🙂
Ale mi tam řekla na ústředně, že když jdem v pondělí na genetiku, že si máme říct v recepci, že nám odchytí sestru nebo doktora, aby se kouknul, jestli jsou ty hormony OK a nebo je nutný se objednat k Sobotkovi 😕

jmisa
28. lis 2007

Holky a jaký máte vůbec zkušenosti se sdělením výsledků po telefonu?

oskarka
28. lis 2007

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, tak si Vás dočítám - cestovala jsem, práce měla až nad hlavu a teď mám od pondělka hnusnou chřipajznu.
jmiso: výsledky po telefonu neříkají, ani neříkali kolik oplodnili vajíček a kolik se vyvíjelo embryjek (v jiných CARech to říkají).
A jak se všechny máte?
Co Ty, mikulko? Už jsi zdravá? A plánuješ jít v lednu na KET? Třeba se tam uvidíme.

jmisa
29. lis 2007

Ahoj
No tak to mi přijde zcestný, chápu, že nechtěj říkat špatný zprávy po telefonu, ale říct, že je vše OK, to přeci můžou.
Kdyby měl manža kvůli každým výsledkům letět do Pronatalu, tak to asi CAR změníme, protože na to prostě nemá čas 😕

mikulka
29. lis 2007

Holčiny, Dášo a oskarko - vítej doma, kdepak jsi cestovala?
Já jsem už ok, ještě čekám na výsledky oběrů, zda se mi už zotavila játra. Mám pořád prodloužený cyklus o 2-3 dny, snad se i to spraví.
V lednu jdu na KET, pokud bude vše v pořádku, sliznice a taky embryjka, aby přežila rozmrazení. Holky, snad bude vše v pořádku a budu sem psát už jako těhulka 🙂

jmiso, nám normálně sdělili výsledky po tel. Jak výsledky z urologie, tak z genetiky, i když oboje bylo špatné, sdělili to. Ale taky jsem se špatně dovolávala.

oskarka
29. lis 2007

Ahoj mikulko, po vlastech ceskych a take jsme byli v Amsterdamu a jeho blizkem okoli. Jeste mame v planu romanticky vikend ve Vysokem Myte a pak jedu se segrou na 4 dny do Vidne. Ovsem ted jsem nemocna - z nedele na pondeli na mne hupla oskliva chripajzna, a tak lezim a odpocivam. Ovsem ke klidu a odpocinku ma pobyt doma dost daleko, protoze nam delaji fasadu a to je hrozny hluk a vrtani a bouchani. Strasne...
Take chci jit v lednu na KET - mam prijit 11. den cyklu na ultrazvuk.