Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

aaajjjaaa912
8. kvě 2014

@kleopatra007 ahoj moc mi to mrzi,no vidis a ja test pozitivni a nez mi vzaly krev tam mi vyslo nizke hcg. Tak pry se to chytlo a po case pustilo.tak teke zklamani ale aspon jsem videla dve carky a jsem rada ze aspon se neco delo.
Akorat muj chlap ten to proziva hur nez ja.....

kleopatra007
11. kvě 2014

@aaajjjaaa912 ahoj,tak ja si test mela delat az 10.5. tak jsem si rikala ze sance tady jeste je.Ale na utz,me obednala opet sestra Schnaidrova 😠 uz v patek 9.5..MUDr. Neruda na me koukal s cim jsem ta prisla,uz jen to me privadi k silenstvi..i to ze kazdou prohlidku se stridaji doktori.Poslal me na kev,a ze prej vysadime prasky nevim proc,jsem to vubec udelala,tak jsem si to zaplaila jako by to nemoho vydrzet do pondeli.Vysledek chel zdelit pan doktok,pred cekarnou plnou lidi 🤐 nebejt sestricky ktera me vzala do ordinace.To uz vazne nasrana jsem mu rekla,ze budu brat prasky do pondeli a prijdu znova k nim na krev.. ja treba nebyla ani na imuno. genetice. nicem je to normalni.... ☹ ☹

petross
16. srp 2014

ahoj, obnovuji diskusi, čeká ted některou z vás v blízké době IVF v Pronatalu Praha?

roxy72
20. srp 2014

Nabízím načatý (minim. 42 dávek z 60) hormonální nosní sprej Synarel používaný ke stimulaci. Předepsali mi ho v Pronatalu v Praze při dlouhém protokolu. Já již nevyužiji. Exp. leden 2015. Piště do IP 🙂

lloupacek
25. únor 2015

Obnovení diskuze: Já docházím do Pronatalu a jsem tam vcelku spokojená. Doktoři jsou tam dost přímí a ač to někdy může být těžký na psychiku a pro někoho na škodu, mně to vyhovuje. Zatím prodělány 4 IUI. IVF by mě asi čekalo v dubnu.
Snad se však zadaří i bez něj.....

sva2010
3. bře 2015

Ahoj, já chodím do Pronatalu v Praze cca 3 měsíce. Zatím z nich teda vůbec nadšená nejsem. Pokaždé se tam setkám s jiným lékařem, každý mi říká něco jiného, každý by volil jiný přístup. Je to továrna na výrobu dětí. Nejsou zvyklí s pacienty komunikovat, vysvětlovat - když se ptám, tak je zřejmé, že obtěžuju. Zatím jsem po 2 IUI a doporučit toto centrum nemohu.

lloupacek
3. bře 2015

jj, nerikam, ze jsem tam nadsena, ale to, ze se vsude setkas s jinym lekarem je bezne. kamaradka chodila jinam a rikala, ze jeji pipinu videli uz vsichni doktori toho CARu. ale mas pravdu - me jedna doktorka cpala IUI dokola a druha me hnala do IVF. je to takovy pochybny a na co se clovek nezepta, tak se nedozvi.

sva2010
4. bře 2015

Ze me okoukne vice lekaru by mi nevadilo (v porodnici to běželo také tak). Jde mi spis o tu komunikaci. Když se pokazde potkam s nekym jinym a lékaři si navzájem protiřečí. Předávání informací mezi lékaři tam funguje nejak zvláštně - i komunikace mezi gynekologem a urologem byla dost problematická a prehazovali si nas tam jak horky brambor. Protože informace od tamních lekaru jsem mela ruzne, tak jsem jednou zavolala primari, který me mel puvodne v peci, abych zjistila informace od nej a nejak se v tom mohla zorientovat. Ten byl dost neprijemny a řekl, ze snad takove věci nebudeme resit po telefonu. No, proč by ne???

akriam
6. bře 2015

Zdravim vas jeste k obnoveni diskuze. Z osobnich zkusenosti by jste Pronatal doporucili nebo, kdyby jste vedeli co vite ted, ani tam nechodili. Dekuji maoc za odpovedi

lilie85
7. bře 2015

Ahoj já jsem objednaná na první konzultaci tak doufám že to proběhne dobře.Jak to tam chodí??

tulda3
7. bře 2015

Ahoj holky do Pronatalu chodím už od roku 2011 a za mě bych neměnila. Jednou jsme chtěli přejít do Podolí kde jsme podstoupili konzultaci ale nějak jsme k nim neměli důvěru. Je pravda že hodně vyšetření jsem si nechala dělat na vlastní žádost ale co se tyče péče a personálu nemůžeme si stěžovat.

lillitka
9. čer 2015

@lloupacek Tak jak to dopadlo? Mě čeká zítra první odběr vajíček v Teplicích. Byla jsem zatím na 1x IUI, ale to nevyšlo. Tak snad teď bude víc štěstí 😉

dorinek
9. čer 2015

Ahoj - s Pronatalem mám špatnou zkušenost. Jak tu někdo psal, pokaždé mě viděl jiný lékař a pokaždé jsem se dozvěděla jiné informace. jeden byl toho názoru, že bych měla zkusit alespoň 5x IUI, než přistoupíme k IVF. Další zase tvrdil, že IUI je zbytečné, že rovnou uděláme IVF. Pak mi další doktorka řekla, že s takovým spermiogramem je nesmysl dělat IVF, že uděláme rovnou ICSI. No prostě bordel 🙄 Nakonec jsem souhlasila s ICSI, takže mi dali injekce na 14 dní. Měla jsem si to píchat a za 14 dní přijet na odběr vajíček. Za těch 14 dní mě ani jednou nezkontrolovali UZ, takže jsem měla hyperstimulační syndrom a skončila díky nim v nemocnici. Po půlročním tahání peněz jsem od nich odešla.

dorinek
9. čer 2015

@akriam - Pronatal bych nedoporučila. Slyšela jsem na něj velkou chválu od svého gynekologa, který mě tam doporučil, ale spokojená jsem tam nebyla.

lilie85
9. čer 2015

tak za mě mužu říct že super.Teď jsem podstoupila druhé iui tak uvidíme jak to dopadne.Veškeré výsledky máme dobré tak se snad podaří a nebudu muset na ivf.Sice pokaždé jiný lékař ale vědí vše co potřebujou je to všechno v papírech.Stejně kdyby si chodila k jednomu tak tolik lidí si stejně nemuže pamatovat co jich tam přijde.To je muj názor

lloupacek
9. čer 2015

Pronatal uz ne. Prechazim
Jinam.

lillitka
10. čer 2015

tak jsem po odběru - 14 vajíček, tak jsem zvědavá, zítra mám volat, kdy bude transfér

lloupacek
10. čer 2015

Zásadní nedostatky v přístupu k pacientům v Pronatalu:

že nejsou ochotni udělat např. komplexní imuno vyšetření, ani na požádání
že nejsou ochotni sdělit informace o vývoji embrya po OPU (po tel.ani ťuk)
že nejsou ochotni nabrat krev na hCG po jakémkoli výkonu, musíte si jít jinam jako samoplátci
že je to s. r.o., jehož hlavním cílem je ZISK, nikoli pacient

lillitka
10. čer 2015

@lloupacek kde jsi byla? Já mám dobré zkušenosti z minula i dnes. Paní doktorka, anestezioložka a sestry milé, vše vysvětlili a zítra mám volat kvůli embryím a když cokoli mám hned volat kdykoli....

kamino
10. čer 2015

@lloupacek kdyby menetlacil cas,tak jsemtake uvazovala o prechodu jinam.. za ty 3 roky se to bohuzel v Praze zmenilo k horsimu 😒 ted se budu jen modlit,aby to ted naposled klaplo...

lloupacek
10. čer 2015

@lillitka Praha - neříkám, že sestry nejsou milé, ale nedostatky jsem napsala výše. A to převáží všechno to, že je k tobě někdo milej --- kor když za tu milost platíš nehorázný prachy ... myslím, že být miloý je povinnost , když jim tam necháváš tolik penez ne? 🙂 a i přes to se tam najdou individua, kteří milí nejsou 🙂 viz někteří doktoři apod.

@kamino moc držím palce, at ti to klapne, já jdu o pár km dál do Podolí tak snad se nám zadaří tam 🙂

lillitka
10. čer 2015

@lloupacek tak z Prahou zkušenosti nemám, je to o lidech, já jezdím do Teplic

kamino
10. čer 2015

@lloupacek hlavne jedna.doktorka mi tam pije krev.. uz se vzdy predem ptam ke komu pujdu a pojud je tam ona,tak se snazim posunout.nebo alespon se psychicky pripravit...

lilie85
10. čer 2015

No jediná co mi pije krev je Vladimída Paseková.Je hrozni hrubá a nic jí nezajímá jinak s ostatníma mám jen dobrén zkušenosti

dorinek
10. čer 2015

@lloupacek - také jsem byla v Praze. Vše jak píšeš...přešla jsem do Podolí, chodila jen k jedné doktorce (Mudr. Bahníková) a naprostá spokojenost. Milí tam byli taky a nestálo nás to tolik nervů a peněz 🙄

madalenas
11. čer 2015

Ahoj, také chodím do Pronatalu - Praha - Lhotka. Nevím, co si myslet a jak hodnotit, protože nemám srovnání s jiným centrem. Také mi ale vadí, že pokaždé jdu k jiné dr. Dokonce se objednávám podle toho, jak má služby ta má původní lékařka, ale ani to není záruka, že se k ní skutečně dostanu. Po IUI jsem měla 10 dní bolesti a bylo mi po telefonu řečeno, že to je normální a kdyby to bylo hodně krizové, tak mám zajet k nějakému dr. - klidně prý na pohotovost. Čekala bych alespoň kontrolní ultrazvuk nebo tak něco. Přijde mi, že se nejdřív léčí a pak hledá nějaká příčina problémů... Já jsem tedy zatím jen v té první fázy.

lloupacek
11. čer 2015

@madalenas naprosto přesně řečeno

madalenas
11. čer 2015

@lloupacek A je to jinde lepší?

melounek89
11. čer 2015

@lillitka Držím pěstičky, já mám díky super doktůrkům, doktorkám i sestřičkám z Teplického Pronatalu na miminko zaděláno, jsem po IVF, které proběhlo 6. února .... včera proběhl velký ultrazvuk, jsem ve 22. týdnu a vše je naštěstí tak ják má být a miminko je chlapeček o váze 434g 😀 Tak se drž a přeju hodně štěstíčka

lillitka
11. čer 2015

@melounek89 Děkuji, v tomto případě není štěstí nikdy dost 🙂 jinak jsem ráda, že nejsem sama spokojená z Teplicema. Není centrum jako centrum, všechno dělají lidé. Tak ať prcek roste dál, už je za půlkou 🙂