Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

jmisa
17. led 2008

No uvidíme, jak to vyjde, nejsem zvyklá na doprovody k lékaři, spíš mě to otravuje 😀 Jasný, že po narkoze je to bez diskuse, ale jinak.... Uvidím taky na jaký to vyjde den, aby manža neměl problém s prací atd.

Jo a na jiné diskusi jsem četla, že se prý nemá ani věšet prádlo po ET 😕 Tak jsem si včera při cestě do sušárny říkala, že jediná namáhavá věc je na tom ten koš s prádlem, ale to věšení, kor když mám koš na stola nebo na židli snad nejni takový problém. 😀

klaruska1
17. led 2008

jmisa mně doktoři v Pronatalu zakázali veškeré práce jako je vytírání, vysávání a nejhorší je prý žehlení a dlouhé stání na nohou, takže se bude muset o spoustu věcí postarat tvůj mužíček a nebo někdo jiný z rodiny,aspoň si odpočineš a mimískovi se u tebe zalíbí a zůstane 😉
A z té narkozy neměj strach není to taková ta klasická jak se dává při operacích je slabší a probudíš se za chvilku po zákroku.

jmisa
17. led 2008

Klarus, no to zešílím a moje okolí ze mě, já jsem aktivní člověk, já moc nevydržím ležet.

já myslela, že postačí, když vynechám dlouhý stání, sezení, zvedání těžkých věcí, trhavý pohyby, spinning a cvičení pro počátek vůbec, ale jak by se potvrdilo těhu, tak bych se zase vrhla do cvíča, ikdyž bych některý vynechala, třeba ten spinning,ale pilates nebo balony atd. to snad budu moci.

klaruska1
17. led 2008

jmisa, to já jsem byla taky,chodila jsem do práce, potom jsem dělala ještě masáže,pak chodila na cvíčo a prostě aktivně žila,no a taky jsem si zvykla, sice ještě né úplně,ale nic jiného mi nezbývá.Chtěla jsem začít chodit plavat-to mi zakázali kvůli infekci, tak jsem chtěla začít chodit na cvíčo pro těhotné, to mi do 12.týdne taky zakázali.Takže během dne něco málo poklidím-opravdu jen zákl.věci nádobí, prach, zaleju si tu mojí botanickou zahradu a pak si jdu zase lehnout, jsem hodně na internetu, kde si vyhledávám různé věci o těhu, pak si taky dost čtu a taky se dost nudím,ale vydržím to, protože toho mimíska moc chceme,ale je pravda, že je to na palici,možná asi začnu plést nebo snad vyšívat, nechci skončit tak, že budu sledovat ty bláznivé telenovely.Třeba se to po tom 12. týdnu, do kterého je to nejvíc kritické zlepší.Ty buď hlavně v pohodě a opravdu odpočívej a moc se nenamáhej-nestojí to za to 😉

jmisa
17. led 2008

Tak my máme psa, takže minimálně chodit se psem budu muset.
Už jsem si u nás ve fitku vyhlídla jogu pro těhule 🙂 Je dopoledne, bohužel jen jednou týdně. Ale myslím, že po tom 12tt budu chodit i na jíné mírnější hodiny, docela s náma těhule chodí.

Já si zase říkám, že mimino si nikdo nevyleží, Kynychová byla taky v Pronatalu na IVF a normálně vedla svoje hodiny a čekala dvojičky.

klaruska1
17. led 2008

Těžko říct,ale je pravda, že já se teď fakt bojím a hlídám-teda s mírou.Když se nám to už konečně po těch třech letech povedlo, tak si toho vážím a radši to nepokouším.Mám totiž tady u nás v okolí někoik případů, které nedopadly dobře, takže mě tím ty holky trošku postrašily.Jasně, že bych chtěla být aktivní,ale teď to prostě do toho 12.týdne radši nepokouším.Pak jdu na kotrolu a ty vývojové vady a tam se zeptám MUDr. co můžu a co né.Máme i tancování pro těhule-to by mě taky zajímalo, chodila jsem na břišní tance a docela mě to bavilo,tak uvidím.Jo a s tou Kynychovou to vím, já si pamatuje, že jsme šli do ordinace hned po ní a pak se vlastně začalo psát, že je těhule a čeká dvojčátka-holčičky.

jmisa
17. led 2008

Tak já budu samozřejmě taky ráda, jestli se to povede, upravím tomu svůj režim, ale všeho s mírou 🙂

Tak břišní tance jsem nikdy nezkoušela, jinak jsem pro každou "špatnost" 😀

lenickan
17. led 2008

Ahoj Míšo. Tak jsem to dnes dostala. Po 46 dnech. To je vrchol vid? Ty hormony mi teda moc nepomohly.

lenickan
17. led 2008

Míšo k tomu věšení prádla🙂 ono je to asi myšleno jako za "starých" časů, když se prádlo věšelo na balkonech nebo na půdách a ty byly tak vysoko, že se člověk musel natahovat až málem praknul🙂
Dnešní sušáčky asi opravdu nevadí🙂

jmisa
17. led 2008

Ahoj Leni, no to de, 46 dní, to je jako bez hormonů 😠

klaruska1
17. led 2008

jmisa, to mi věř-je to super dovaz, hezky se uvolníš, odpočineš si a vyčistíš si hlavu a taky se pěkně vyblbneš-já mám tanec celkově ráda a moc mě baví, tak doufám, že mi to moje paní doktorka dovolí a já budu zase trsat-samozřejmě, že s mírou 😉

lenickan
17. led 2008

Jojo Míšo přesně tak..no jo ale aspon vím že tudy cesta nevede🙂 ještě měsíc. Mám ted v tomto cyklu větší dávku toho clomhexalu tak snad to bude lepší🙂

jmisa
17. led 2008

Leni, no jsem zvědavá, jestli si dobře pamatuju, tak první cyklus s utrošem Ti to přišlo OK a pak v dalším si měla k tomu clomhexal a přišlo to dýl a teď ještě dýl?

murasek
18. led 2008

krasne rano 😀
jmiso - uz jsi po ET? nejak se ztracim, ctu tady diskuzi o tom, co budete nebo nebudete delat po ET....
ja jsem jela na ET sama, manzel nemohl, samozrejme tam byly 3 pary a ja - no uzasne. Citila jsem se jako moje kamaradka, kdyz mi rikala, ze byla na prvni navsteve kurzu pred porodem sama - jen tak prosondovat teren, aby se tam manzel pripadne necitil blbe, kdyby tam byly samy zensky - no a nakonec tam byla taky jedina sama a provazeli ji ucastne pohledy. 😀 😀
Dovezla jsem se pak hezky jeste domu - asi 1,5 hodky jizdy. no a jsem doma, polehavam, snazim se setrit, ale neco malo delam, pradlo, nadobi a tak - ne prehnane.

jmisa
18. led 2008

Murasek, neeee. Já se jen připravuju dopředu, abych pak nebyla zaskočená.
5.2. jdu teprve podepsat papíry na pojišťovnu.

murasek
18. led 2008

jsem to ale ☹ , ja uz asi zacinam trpet alzheimerem, promin... vzdyt vim, ze s nama uz nejakou dobu zasvecene debatis

jmisa
18. led 2008

Murasek, nic si z toho nedělej, mně se taky pletete 😀 😀 😀

Teď jsem začala tréninkově hodně pít, abych si zvykla. Já v zimě ztěžka dodržuju pitnej režim, tak trénuju, aby mě nepostihl ten syndrom 🙂

Holky, než se dostanem u nás na věc, tak z toho zblbnu 😀 Asi se raděj vrhnu na řešení domácí pekárny a budu shromažďovat info tímto směrem 😀

jmisa
18. led 2008

Murasek, koukala jsem, že máš krásné datum na testík.

murasek
18. led 2008

jmiso, kez by to v ten den vyslo 😉
domaci pekarna? budes si porizovat? supr vec, mame skoro mesic a chleba jsem jeste nekoupila 😅

jmisa
18. led 2008

Murasek,
no mám ji v plánu, já si totiž kupuju chlaba v BIO prodejně, ne snad kvůli tomu, že je BIO, ale páčto tam nejsou éčka a ty věci, co se normálně dávaj do chleba ve velkopekárnách. Ale když budu třeba doma, pokud to vyjde, tak bude lehčí si chleba upíct než pro něj jet 🙂 Manža se tomu bránil, furt měl nějaký přípododtky, tak jsem vyčíslila náklady a sklapnul 😀

Jakou máš značku?

murasek
18. led 2008

mam moulinex, byl to darek, jsme moc spokojeni. na 3 hmotn. chleba, 500,750,1000 s jednim hakem.

jmisa
18. led 2008

Murasek - takovou tu stříbrno šedou??

chiwule
18. led 2008

jmiso, jukni třeba sem: http://www.bilezbozi.cz/domaci-pekarny/ pro ujasnění výběru mi to docela pomohlo 😉 ježíšek se ale nějak zapoměl, tak snad k narozeninám nebo dalším vánocům 😅

jmisa
18. led 2008

Chiw, teď jsem z toho ještě větší jelen 😀 😀

No já mám jasno - chci, aby uměla i bezlepkovej chleba, co kdyby to bylo jednou potřeba, tak když už tak už 🙂

A rozhoduju se mezi moulinex (tou šedostříbrnou) a etou.

chiwule
18. led 2008

jmiso, já taky chtěla zároveň na bezlepkový chleba - i když to není potřeba tak to tělu jednou za čas pomůže se vyčistit od lepku 😉 - a taky jsem chtěla s dvěma metlama aby se dalo dávkovat dva menši chleby apod., pak jsem chtěla časování - večer nasypu - ráno voní chleba 😎 a ty další nesmysly už jsou víceméně na nic, asi je člověk normálně nevyužije 😉

murasek
18. led 2008

jmiso, nene, je to takova spis slonova kost. ja nejsem fanda stribrne 😉

jmisa
18. led 2008

Mur, aha, tak v tý myslím nejde ten bezlepkový.

Chiw a jakou sis vybrala?

murasek
18. led 2008

asi ne, abych rekla pravdu, tak ani nevim, jeste to nemam odzkousene vsechno, kocky papa, jdu trosku na vzduch, neprsi, tak aspon trosku toho smogu do plic 🙄

jmisa
18. led 2008

Holky, kolik doporučují vypít tekutin kvůli tomu OHSS?

Já jak se trénuju, abych pak hodně pila, takjsem zmákla 2 litry, ale každých 20 minut sedím na záchodě 😀 😀

Murasek, hezky se projdi, tady v centru svítí sluníčko, ale nad barákama je zatažíno na déšť.

chiwule
18. led 2008

jmiso, já si vybrala tuhle http://www.bilezbozi.cz/domaci-pekarny/domo-bie...
má docela dlouho dobu časování - večer nasypeš a ráno ti doma voní chleba 🙂 dva háky a dvě možné samostatné nádoby...asi má všechno co bych chtěla....a i reference lidí na ní jsou super...