Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

pavlina1976
14. lis 2015

@lenik33 Ahoj, už jsem byla na krvi a teď 25.11. mě čeká první screening 😉 . Tak věřím, že to bude vše OK! A konečně si mimi pořádně prohlídnu, poslední utz v 11tt se hrozně schovávalo 😀 . Tak bych měla dostat první fotečku a těhotenskou průkazku....Na genetiku se chodí až tak v 18tt ne?Já jsem ve 13tt. Už jsem vysadila i léky,teda kromě metypredu, ten beru ob den, zhruba v 16tt jedu zase na kontrolní testy do Prahy. Už mi je docela dobře, konečně už tolik nezvracím, občas ráno, ale už v pohodě. Teď zas chodím v noci čůrat 😀 . A co ty?

lenik33
14. lis 2015

@pavlina1976 Tak on ten prvni screening je v podstate i genetika,protoze zkoumaji abnormality chromozomu a tyhle vysledky pak jeste zkombinuji s triple testem v 16.tydnu...fotecky uz mam dve ze Sanusu a prukazku uz tyden taky.uz si pripadam jak opravdova tehu 🙂...uz se taky nemuzu dockat, az ho uvidim,snad uz budu schopna rozeznat i jednotlive casti telicka🙂...nekdy je mi uplne krasne a jindy snad ze me prcek vysava vsechnu energii.jo a nocni behani na zachod to taky znam 🙂.

pavlina1976
15. lis 2015

@lenik33 A v kolikátým týdnu jsi? Omlouvám se, ale nějak se v tom ztrácím 🙂. Já chodím do práce, tak mi to dost utíká.....V práci koukali jak z jara 🙂. No mě dr říkal, že fotka by stála za prd, tak si hold musím počkat no 😕 .

zwalsh
16. lis 2015

Ahoj holky dlouho jsem tu nebyla chci vas povzbudit jsem jiz 24 tt po darovanem embryjku na 1. Pokus nevZdavejte to 😉 Jihlava je skvela volba 😉

lenik33
16. lis 2015

@pavlina1976 Já jsem dneska 10+4, ve středu jedu do Jihlavy na krev a 26.11. tam jedeme na screening... Na jedné fotce, co mám, jsou vidět jen dva křížky, protože mimi tehdy mělo jen něco přes 2mm a na té druhé, já osobně rozpoznám jen takovou nudličku 😀 (ale stejně se jí při každé příležitosti kochám 😀), takže jsem opravdu zvědavá na příští týden, jak nám prcek povyrostl 🙂. Škoda, že na určení pohlaví si budu muset ještě nějakou dobu počkat...

hankazm2
16. lis 2015

@zwalsh muzu se zeptat ty mas darovane embryjko?

pavlina1976
16. lis 2015

@lenik33 Jé tak to jsme o dva týdny 🙂. No já doufám, že už by se mi mimi mohlo ukázat a dr odhadnout co to bude 😉 . Já jdu 25.11. tak to máme mezi jeden den. Super. Já budu 13+5, tak by snad dr už mohl odhadnout pohlaví 😀 .

pavlina1976
16. lis 2015

@zwalsh Ahoj, to letí, krása! Já začínám 4. měsíc 😀 - 13tt. Tak snad to nejhorší mám za sebou. Už mi není tolik na zvracení, ale zase chodím pořád čůrat v noci 🙂. 25.11. jdu na screening tak snad bude vše OK, ale také mám darované, takže myslím, že to bude krása 😀 😀 . Pak napíšu. Měj se krásně!

pavlina1976
16. lis 2015

@hankazm2 Ahoj, také mám darované, také na první pokus 😉

hankazm2
16. lis 2015

@pavlina1976 opravdu? My s mužem máme první IVF za sebou, kdy jsme se nedostali ani k transferu, protoze všechny naše enbryjka vykazovali genetickou vadu- my oba máme translokaci chromozomu. Další IVF máme možnost za 3 mesice a pry ke to loterie. Můj muz do toho uz nechce jit a chce si nechat darovat embryjka. Ja bych zase chtěla aby bylo miminko alespoň jeho, protoze já mam dite z předchozího vztahu. A popravdě se toho strasne bojím. Ale ani nevim ceho se bojim, porad rikam, ze nebude miminko nase a muz me uklidnuje, ze ja si ho odnosim, porodim a my vychovame, takze nase bude. Asi sem si to predstavovala jinak. Nikdy by me nenapadlo, ze to takhle dopadne, tak mozna ja pro me tezsi si to pripustit. Kolik stojí darovane embryo, jestli to muzes prozradit.

fofidi
16. lis 2015

ahoj holky,
posílám foto testů, něco se tam možná rýsuje 🙂
Spodní test je 6.den po ET - tam je bílo (zkoušela jsem kvůli pregnylu)
Horní test je 8.den po ET (dnes) - je tam slabá čárka. Koukala jsem na to jak z jara, nikdy jsem to na testu neměla 😀

pavlina1976
16. lis 2015

@hankazm2 Ahoj, no já jsem měla všechny tři plné pokusy IVF, potom snad ještě 4x ket z našich mrazáčků co se povedli poslední pokus a vždy biochemický ☹ . Taky to přisuzovali špatné kvalitě vajíček, přeci jen věk a endometrioza....Takže všechny pokusy pryč a nic. V podstatě jsme neměli jinou možnost. Taky jsem o tom vůbec nikdy před tím nepřemýšlela, že bych šla do darovanýho, ale nějak si k tomu musí člověk dospět 😉 . A teď když o tom přemýšlím zpětně, tak si říkám, že jsem do toho nešla dřív, mohla jsem si ušetřit spoustu nervů, peněz i moje zdraví, co si budeme povídat ty koňský dávky hormonů nic moc 😠 .
Ale co je nutné podotknout, tak je to, že jsem po posledním pokusu si nechala udělat imunologii v Praze, nevím ani proč nás do toho nenahnali dřív a nebo proč jsem si to dřív nevydupala, možná bych byla teď těhotná ze svých mrazáčků.....To se už nedozvíme. Protože na imuno mi zjistili zvýšené NK buňky a ty vždy to malé zabili....Před ketem jsem brala 6 týdnů metpyred a beru ještě teď, ale už sníženou dávku. A budu v 17tt vysazovat, hurá....
Takže těžko říct, čím to bylo, jestli darovaným, nebo metypredem 😀 . Ale vůbec toho nelituju, bylo to na první pokus a vůbec mi nepřijde, že to bude cizí mimi. Manžel to také nevrhl 😉 . Ba naopak jsem klidnější kvůli různým vývojovým vadám, přeci jen je mi už dost a takhle to moc nehrozí, protože věk dárkyně je myslím max do 25 let....
A cena byla taky jasná volba, protože darovaná vajíčka, aby mimi bylo aspoň chlapovo stojí kolem 80ti tisíc a darované embryjko je za 18.800,- Kč. A protože to je ketem, tak je to v podstatě bez hromonů 🙂

pavlina1976
16. lis 2015

@fofidi No paráda, tak přeju ať sílí !!!!!!! Vypadá to mooooc dobře 😉

luist
16. lis 2015

Ahoj holky, kdy nejdříve jít na druhý pokus IVF? Vím že 3 měsíce ale od kdy je to počítáno a čeka se zas na 20tý den MS atd.? Díky za info

sarasanus
18. lis 2015

@luist tak ja myslim ze je jsou ty 3 mesice spis na oddych a pauzu od hormonu, nikde jsem presny meritko nenasla, ale myslim si ze je to cca 3 mesice od te stimulace, pri dalsi navsteve lekare se naplanuje co a jak dal a oni sami poptaji na pojistovne a to bylo schvalene velmi rychle co vim, tam by musel byt asi nejaky zavazny problem.. Snad jsem nikdy necetla ze by jim to zamitli... Ty jo? Jinak 20. Den ms je dlouhy protokol ne? Tak jsem zacinala i ja, ale ne vzdy to tak musi byt, nekdo ma kratky protokol... Kdyz jsi mela dlouhy protokol to bys mi mohla poradit, co pak nasledovalo? Uz si to skoro nepamatuju... Prosel dalsi cyklus menses... A pak od ktereho dne cyklu se zacinaji pichat hormony? Dekuji za radu 😉

pavlina1976
18. lis 2015

@fofidi Tak jak? Ukaž ty dálnice 😀

luist
18. lis 2015

@sarasanus pokud si to dobre pamatuji tak sem se 20 den objednala koukl na cystu a dostala jsem injekci do zadku pak cca tyden znova na ultrazvuk zkrz cystu a to je obdobi kdy muzes a nemusis mit MS. Ja mela..a kdyz bylo vse ok dostala jsem prvni injekci do bricha a pak podle toho jak rostou vajicka je delka a davka, ja cca 10dni pak injekce do zadku v 21:00 a druhy den odber.. Pak si jen volat na embriologii jak se embrijka vyviji..cca 5 dni a dostanes je zpet.. mela sem za to ze tohle je kratky protokol mylila sem se? S pojistovnou bylo zatim vse ok..

fofidi
18. lis 2015

@pavlina1976 :D jako do dálnice mám daleko, vypadá to u mě takhle 6.-10.den po ET..jestli se mi podaří vložit foto......mmntik

fofidi
18. lis 2015

doufám, že tam taky něco vidíte, že nemám halucinace 😝

fofidi
18. lis 2015

@luist tohle popisuješ dlouhý protokol. TAk jsem měla já. Začátek 20.den cyklu zastavovací injekcí do zadku, pak kontrola za 14dní (během těch 14dní se dostaví ms), pokud není cysta a je vše v poho, vyfasuješ puregon pero a pícháš doma 8-10dní. Během té doby proběhne zase kontrola a utz a naplánuje se OPU.

lenik33
18. lis 2015

@fofidi To vypada nadejne 😉.kdy jdes na krev?

fofidi
18. lis 2015

@lenik33 v pondělí

lenik33
18. lis 2015

@fofidi Tak drzim palce,aby na tebe cekalo hezky vysoke cislo hcg a treba uz bude prdolku i videt 😉.

fofidi
18. lis 2015

@lenik33 děkuju 😵 kéž by

pavlina1976
18. lis 2015

@fofidi Krásný, sílí a to je nejdůležitější 🙂. Potichoučku gratuluju 😉

luist
18. lis 2015

@fofidi a kratky probiha jak? Tohle asi rozhoduje lékař že? Jestli krátký či dlouhý.. ..

fofidi
18. lis 2015

@luist asi určitě protokol volí lékař. Koukni na tyto stránky, je tam celkem dobře popsané https://www.reprofit.cz/ivf/postup-ivf
Krátký protokol by měl začínat někdy 2. nebo 3.den cyklu.

evulinka10
19. lis 2015

Ahoj holky, tak dnes první ultrazvuk, jsme 6+1, mimčo v děloze a dokonce bylo vidět i srdíčko 🙂 a taky to byla dnes poslední návštěva v Jihlavě, docela mně budou chybět ☹ 😉

fofidi
19. lis 2015

@evulinka10 tak to jsou krásné zprávy, gratuluji 🙂 Mas nějaké těhu příznaky? Chodíš do práce nebo máš PN?