Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

veervit
4. kvě 2016

@anickaa87 dobrý ty jo! Hodně teď pit! Mě to pomáhalo od bolesti. Sic na wc jsem pořád litala, ale po chvili to uplně přestalo bolet😉

veva1211
4. kvě 2016

@anickaa87 Tak perfektni zavidim ze uz to je za tebou!Hlavne ted aby vydrzelo co nejvice vajicek.Tak nam davej info kolik vajicek mas.

veva1211
4. kvě 2016

@veervit Jak se citis?Kolikaty je to dnes den co stimulujes?

veervit
4. kvě 2016

@veva1211 dnes 3.den. jsem na začátku. Zatim nic nepociťuji. Jakoby nic. Jen ty injekce☹ ja jsem posera a manžel se tim bavi😉 potvorak jeden.

anickaa87
4. kvě 2016

@veva1211 jj budu vas urco informovat 🙂

veva1211
4. kvě 2016

@veervit no u nas to bude stejne😉.

veervit
4. kvě 2016

Tak jsem dnes měla tu čest si vyslechnout od příbuzných, že nechápou, proč nemáme ditě a že opravdu nechápou, na co čekáme... Tak nějak mi to opravdu moc psychicky pomohlo.. Ach jo. Ať žijou tupí lidé... Ale my se nedáme😉

veervit
5. kvě 2016

@anickaa87 Aničko, myslím na tebe, kolik vajíček se vám oplodnilo??

veva1211
5. kvě 2016

@veervitjo to mas recht u nas taky.Psychiky to neprida.Obzvlaste kdyz si pichas injekcea vis co te jeste ceka.Me to taky nebavi dokolecka si vymyslet neco..Taky nam porad rikaji ze uz mame vek a ze uz bychom meli zbrzdit s karierou atd.Pak je mi z toho ouvej ☹.Kdyz opravdu chceme a nejde to.

veervit
5. kvě 2016

@veva1211 no přesně! A kolik ti je, jestli se smím zeptat?? Já říkám že prozatím trénujeme, že nás to baví.. Co na to říkat.. Ale my se nedáme😉 Ještě že je tato diskuze!!

lenik33
5. kvě 2016

@veervit @veva1211 Ahoj holky, nevím, jaké jsou vaše rodinné vztahy ani další okolnosti, které vás přiměly tajit, že chodíte do CARu, ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že nic nevyléčí tyhle lidi "s rádoby dobře míněnými otázkami ohledně dětí" víc než dobře zasazený coming out 😉 . V tu ránu odpadly "nenápadné" otázky, pohledy na břicho, přání do nového roku typu: "tak snad nás tu za rok bude víc" apod. Je možné, že jsme potom byli s manželem tématem nejedné debaty, ale to už mi bylo jedno, ať si mysleli, co chtěli, dál už se nikdo přihlouple nevyptával, naopak jsem se od několika známých potom dozvěděla, že i oni měli problémy s početím miminka. Tak to třeba zkuste zvážit říct aspoň rodině, protože všechny víme, že psychika je půl úspěchu 😉 .

veva1211
5. kvě 2016

@veervit me tahne na 32 a tobe?Strasne uz bych si prala byt tehotna ale nic mene to asi opravdu kazda co jsme tady!Teke jsem rada ze tato diskuze je😉.

veva1211
5. kvě 2016

@lenik33 Ja se tim chlubit nechci ze nam to nejde.Vim ze clovek by se nemel za co stydet.Kazdemu z meho blizsiho kruhu to jde jak po masle.Nechci aby na me lidi koukali a rikali ona ma dite ze zkumavky,ti co jim to jde toto asi nikdy nepochopi.

veervit
5. kvě 2016

@lenik33 No, ono když s námi příbuzenstvo nemluvi, neb peníze dělají divy, tak takovou radost jim neudělám, aby si řekli- hele, maji penize a dite jim nejde. Samozřejme nekdo to ví a neptá se, to je pravda. Holt někdy pravda říct nejde

veervit
5. kvě 2016

@veva1211 mě 28. Neboj, každé z nás se zadaří😉

kacka49
5. kvě 2016

@veervit to jsou ty chlapi ... nejdřív jsem se bála, že to sama nedám, tak jsme se domluvili, že asi bude muset on a pak jsem si to rozmyslela ... a jak pořád chodil a povídal - "ukaž, prosím tě, já ti to píchnu" ... se na to celej klepal, aby mohl. Ale nedovolila jsem mu to 😉

kacka49
5. kvě 2016

@veervit všude je to asi stejný, u nás tchýně s tchánem ví, že to řešíme přes umělé oplodnění, vědí i že se to nepodařilo a musela jsem na revizi. Po 14-ti dnech od revize přišla tchýně s tím, že někde v časopise četla něco na neplodnost (cituji) a že prý, jestli mi to má donést. Už jsem se neudržela a řekla jsem jí, že klidně může, když to na neplodnost pomůže i manželovi (=jejímu synovi). Fakt nám to pomůže. A to je navíc původně dětská zdravotní sestra, dělala v kojeňáku a na novorozenecké JIP. Fakt některý lidi nechápu ☹

kacka49
5. kvě 2016

@lenik33 bohužel ne vždy je to řešení, když jsou tupci i v té nejbližší rodině ☹

veervit
5. kvě 2016

@kacka49 ono je to opravdu v každé rodině. Ale holky, my to VŠECHNY zvládneme a bude klid! No a tchyně si beztak myslí, že je chyba v tobě ne? Přece jeji syn by chybu neměl. To mi hned manžel řekl, nebudeme to říkat (u jeho rodiny) stejne by řekli, že problém máš ty (jako ja). Lidi jsou zli. Ale až se nám to povede, tak pak klidně řeknu, že jsme tim podstoupili.

kacka49
5. kvě 2016

@veervit jo, jo, tohle je fakt těžké ... přesně jak píšeš, přece by její synáček nemohl být neplodný ... tchán nám taky říkal, když jsme dávali dohromady rodokmen kvůli genetice, že prý nám to stejně nebude k ničemu ... fakt podpora ... a z naší strany při zjišťování rodokmenu jsme se dost nasmáli, možná kdybych vzala dědu na genetiku s sebou, tak jsme tam dodnes ... 😉. To víš, že se s tím poperem, jsme silné 😉. Už jsem dnes jako Ty, modlím se, aby MS přišla, mrška jedna 😉

kacka49
5. kvě 2016

já třeba o téhle skupince vím od kamarádky, která díky Sanusu má krásného chlapečka ... když jsme byli objednaní do Sanusu napoprvé, tak jsem ji bombardovala dotazy a pak když jsme se viděly, jsem jí děkovala za všechny odpovědi i za odkaz na tuhle skupinku. A říkám jí, že ještě že jí mám - její odpovědí bylo, že to sis vzpomněla jenom na mě? Takže mám kolem sebe asi dost lidí, kteří si tím taky prošli, jen o tom nemluví ... Teď nedávno jsem tam potkala kamarádku 😉

lenik33
5. kvě 2016

@kacka49 @veervit @veva1211 Jj rodinné vztahy jsou někdy opravdu komplikované a ne moc hezké, bohužel. Tchýně s tchánem jsou normálně zlatí, ale když jsme začali jezdit do Sanusu, tak taky reptali, že nechápou, že hned lítáme po doktorech a víceméně naznačovali, že je chyba beztak určitě ve mně. Pak jsem to jednou nevydržela a řekla jsem jim skutečnou diagnózu (chyba je na straně manžela) a od té doby ticho po pěšině 🙂. A teď se na malou všichni těší, což je nejdůležitější. Po tom všem se tím někdy dokonce i chlubím, že budu mít super dítě ze zkumavky a další 4 na mě případně v Jihlavě čekaji 🙂 .

anickaa87
5. kvě 2016

@veervit 8 z 11 zitra si mam opet zavolat jak se jim dari 🙂

anickaa87
5. kvě 2016

Ahoj holky me by docela zajimalo zda tu nekdo z vas ktera uz deti ma ? Pripadne zda bylo otehotneni prirozene? A kolik vam je let? 🙂

veva1211
5. kvě 2016

@lenik33 co si vsechno podstoupila nez si otehotnela😉?

veva1211
5. kvě 2016

@anickaa87 tak parada🙂

suzik161
5. kvě 2016

@anickaa87 já mám za sebou 2roky snažení. 1rok doma bez pomocí, pak 1xIUI, 2x IVF z toho 1x biochemicke. Pak genetika a imunologie, nasazen dlouhodobě Prednison a povedlo se nám doma. Teď mi spí 10ti měsíční Denča v postýlce 🙂 hlavně se nevzdat a bojovat!!!!

lenik33
5. kvě 2016

@veva1211 V Sanusu 2x IUI, 3. pokus neprobehl a pak 1 kolo IVF - PICSI.predtim jsme se dva roky pokouseli prirozene,pak me moje gynekolozka honila skoro rok po ruznych vysetrenich,ktera stejne nic nezjistila.po prechodu k jine gynekolozce,ktera okamzite poznala,ze jsem psychicky na dne,jsem dostala zadanku do Sanusu,za coz jsem ji nesmirne vdecna,protoze diky tomu se zacaly problemy konecne zjistovat a resit.

veervit
5. kvě 2016

@anickaa87 tak to je prozatím krásná úroda! Hlavně ať se vše vyvíjí jak má! To bude miminek 😉

andreee86
5. kvě 2016

Ahoj holky, tedy, tady se ta diskuze rozjela, nestíhám ani dočítat 😉 @veervit, @anickaa87, @veva1211, moc vám držím palce, ať se taky konečně tahle skupinka rozroste zase o další maminky 😉
@kacka49 Kačí a co ty? Jak se máš? Dneska už je to šest týdnů, viď? Toto utíká. A co MS, už dorazila?