Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

debeee
3. říj 2014

@lentikalena No jasně přijď. Aspoň přijdeš na jiné myšlenky

bubulina1983
3. říj 2014

@lentikalena - ahojky jasný, pojeď 🙂 5 dní povinného klidu máš za sebou, má být hezky, a pokud to má dopadnout dopadne a ty to neovlivníš, přijed se nakazit, my jsme se všechn ještě nikdy neviděly, tak to bude super rande 😀

lentikalena
3. říj 2014

Holky strašně ráda by jsem s váma šla,ale manžel musí jed na melouch a bere si auto,takže by jsem se tam neměla jak dostat.A vzhledem k tomu že bydlím až u Světlé nad Sazavou.Tak se tam nedostanu ani autobusem,protože o víkendu nic nejezdí.Tak příště věřím tomu,že buse ještě příležitost se s váma sejít,že to nebude poslední srazík.Jinak si to holky užijte.Budu ná vás myslet ahojky 😉 🙂

debeee
4. říj 2014
dashi
6. říj 2014

@bubulina1983 ahoj holky, nezlobte se že vám sem lezu jen bych potřebovala vědět kde v nemocnici (Jihlava) udělají popřípadě HCG z krve (nejsem zdejší) 😅 , myslím oddělení. díky za odpověď

dashi
6. říj 2014

@debeee díky moc

bubulina1983
6. říj 2014

@debeee - ahoj Deny, tak sem to našla: podmínkou nároku na tuto dávku je účast pojištěnce na nemocenském pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na PPM. (takže jsou to kalendářní dny, tak si v pohodě)
Jak se zjišťuje výše peněžité pomoci v mateřství?
Výše peněžité pomoci v mateřství činí 70 % denního vyměřovacího základu.
Denní vyměřovací základ u zaměstnanců se zjistí tak, že započitatelný příjem (tj. veškerý příjem podléhající odvodu pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti) zúčtovaný v rozhodném období, se dělí počtem kalendářních dnů připadajících na rozhodné období. Do tohoto počtu dnů se však některé dny nezahrnují, aby neodůvodněně nedocházelo k rozmělnění výše denního vyměřovacího základu (např. dny poskytování nemocenského).
Rozhodným obdobím je zpravidla období 12 kalendářních měsíců před kalendářním měsícem, ve kterém žena nastoupila na mateřskou dovolenou.
Denní vyměřovací základ u OSVČ se zjistí z úhrnu měsíčních vyměřovacích základů pro placení záloh na pojistné v rozhodném období, kterým je předcházející kalendářní rok.
Částka denního vyměřovacího základu podléhá redukci v případě, že přesahuje určitou stanovenou hodnotu. Redukce se provede tak, že částka do první redukční hranice se započte 100 % (865 Kč), z částky nad první redukční hranici do druhé redukční hranice (1 298 Kč) se počítá 60 %, z částky nad druhou redukční hranici do třetí redukční hranice (2 595 Kč) se počítá 30 % a k částce nad třetí redukční hranici se nepřihlíží.
Takže bych z toho pochopila, že ve tvém případě je to 12 m. před měsíce nástupu na MD, z čehož si 9 m. na neschopence, tak to bude asi příjem za 3 měsíce/počtme kalendářních dnů za 3 měsíce.

ivekr
autor
6. říj 2014

Ahoj holky,tak co srazik? Fotecky,drby...sup sup :D

lentikalena
6. říj 2014

Ahoj holky tad dnes sanus po 14.dnech čekání.A byla mi zdělena radostná zpráva,že se zadařilo a čekám miminko.Je to sice vše na začátku,ale je to strašně krásný pocit.Jsem strašně štastná.A všem kdo se snaží přeji z celého srdce ať se taky zadaří 🙂

luca16
6. říj 2014

@lentikalena Woooow, no výborně! Moc moc moc moc moc gratuluji a ať prcek roste do krásy 😉 Vidíš, kdyby jsi s náma na ten sraz šla, mohly jsme být na fotce skutečně 4 těhulky 😀 Mám obrovskou radost. Zase další úspěch, to potěší.

lentikalena
6. říj 2014

@luca16 Ahojky moc děkuji,ale to víš je to vše na začátku.Příště s váma pujdu 😉

ivekr
autor
6. říj 2014

@lentikalena juujj supeeerrrrrrr

debeee
6. říj 2014

@ivekr Srázek aspoň za mě super, fotečku má Bubu :D

ivekr
autor
6. říj 2014

Holky tak masm par tehu fotek od kamarádky. Chtěla jsem profi fotky z přírody,ale ležením to neslo. Tak mám na památku pár fotek z obývaku a i přesto jsem nadsenaaa.

bubulina1983
6. říj 2014

@ivekr - nadherny fotky,moc vam to slusi,jeste aspoň mesic aby miminka vyrostly o další kus😉

bubulina1983
6. říj 2014

Holky foto sem dam zítra..

debeee
6. říj 2014

@ivekr Super fotečky, ještě hezčí než s nějakou kukuřicí 😀

elisc
7. říj 2014

Ahoj holky, taky jsem zvědavá na drby a fotky 🙂 Poctivě jsem na Vás myslela z gauče 😉 Už je mi líp, tak doufám, že jsem si veškeré nemoci vybrala. Bohužel jako naschvál jsou snad všichni v okolí nemocní.
@lentikalena Moc gratuluju, letos se jim v Jihlavě daří 🙂
@ivekr Wow, musím říct, že hezčí fotky jsem snad ještě neviděla. Mně se ty profi těhu fotky většinou moc nelíbí, protože mi to příjde moc strojené, ale Vám to tam neskutečně sluší.

Ještě bych prosila radu od zkušenějších nastávajících mamin 🙂 Dělá Vám doktor(ka) UTZ při každé návštěvě?
Protože jestli ta moje nebude, asi půjdu do angelsounds 😀

ivekr
autor
7. říj 2014

@elisc moocc dekujiii. Jinak ult, co vim,tak pokaždé nedělají. Me dělali každých 14dni kvůli dvojcatum a od 17t každý týden,jak ten menší bojoval. Ale kamarádce s 1 pokaždé ne. Ale třeba co doktor to jinak.

bubulina1983
7. říj 2014

Ahoj holky, zasílám slíbené foto - pouze tu, kde nemá Luca parůžky 😀 Jinak sraz byl super, podrbaly jsme, samozřejmě skoro vše bylo o pupících, probraly sme plínování, kočárky, kontroly, přibraná kila, naše ploditele tatínky, jak kdo mohl a nemohl, no prostě drbárna hadr, ale bylo to moc fajn a domlouvaly jsme se s holkama že bychom to za měsíc zopakovaly, takže @elisc + @lentikalena pojedou s náma...přemýšlela jsem že bych jim to foto poslala do sanusu, ale nevím teda holky jestli ještě nepočkám na další břichatice 🙂

bubulina1983
7. říj 2014

@lentikalena - no prosím a pak že nerostou..., maminko moc gratuluji, ze srdce ti to přeji,a hlavně ať je vše v pořádku a přeji pevné nervy na celou dobu těhotenství, protože je to opravdu nervové sanatorium, jak říká debee 🙂

bubulina1983
7. říj 2014

@elisc - no já byla zatím na 3 kontrolách a pokaždé UTZ byl, teď mám jít příští středu na odběr na tripl testy, tak budu v 17.tt tak doufám, že mi ho udělá zase, no snad by měly, kvůli srdíčku a jak roste velikost apod. ne? je to otázka 5-10 minut, ale vím že někteří doktoři pokaždý nedělají, ale to by mě kleplo na entou 😀

elisc
7. říj 2014

Teda holky, moc Vám to tam sluší, ale jestli budu přibírat stejnou nadsvětelnou rychlostí jako do teď, tak se tam s vámi příště na tu fotku nevejdu 😀
Takže pravá maminkovsko-miminkovsko-holčičí drbárna 😀
@bubulina1983 já mám jít do poradny ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, jestli mi bude dělat UTZ. Ale říkám si ještě měsíc a ucítím pohyby, pak už snad nebudu na tom UTZ tolik lpět. 🙂

debeee
7. říj 2014

Holky my tam nestojíme jen podle výšky, ale i podle šířky 😀

bubulina1983
7. říj 2014

@debeee 😀 ty si trubka .... no jo luca je největší hubeňour, já tam vypadám jak chvilku před porodem, asi sem si spíš měla stoupnout za ten strom 😀, ty fole takovej bachor a kozy 😀 děsný

andreee86
7. říj 2014

Ahoj holky, moc vás zdravím. Máte nádherné foto, moc vám to sluší. Úplně závidím. 🙂 Poznaly jste se hned? 😀

ivekr
autor
7. říj 2014

Juujj holky am to sekneeee

suzik161
8. říj 2014

@ivekr máš krásný fotečky!!! Sluší vám to moc.
@bubulina1983 tédá ten sraz musel být super!!!! Moc vám to sluší maminy.🙂
@debeee
@luca16

debeee
8. říj 2014

@suzik161 @andreee86 Holky moc díky, ale už si dělejte v kalendáři reservé at jdete příště s námi 😀