Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

elisc
19. čer 2014

@bubulina1983 Ahoj, nějak nestíhám 😀
V Jihlavě jsem byla včera, naštěstí potvrzení se stihlo a dostala jsem injekci 🙂
Taky mi říkal, že příště zkusíme vyšší dávky. Minule jsem měla 8 vajíček, tak prý hyperstimulák nehrozí a třeba bude větší úroda 🙂
A jak se máš Ty? Už jen chvilka a bude první injekce 😀

bubulina1983
19. čer 2014

@elisc - skvělýýýýý, že to vyšlo, ale bylo to napínavý viď 🙂 takže to máme těsně za sebou, tak se budem podporovat a porovnávat příznaky 🙂 takže jedeš 3.7. na kontrolu a pak taky hurá na to vid? no já doufám že bude vše OK a v pondělí začneme píchat, jdu úplně poprvý, tak mám trochu strach, jak budu reagovat, jak to bude bolet, a co se bude dít, ale strašně moc v to věřím, že teď už TO kurník musí vyjít, no co už pak by vyšlo jinýho?!

luca16
20. čer 2014

@debeee Ahojky, jak dopadla středeční kontrola v Sanusu? 🙂 😉

elisc
20. čer 2014

@bubulina1983 Letí to jak blázen, viď? 😀 Na kontrolu jdu 2.7.
Injekcí se bát nemusíš, měla jsem Puregon v peru a vpich vůbec necítíš, jen je to takové zvláštní vidět tu injekci, jak Ti zajíždí do těla 😀
Určitě to vyjde, musíme si to pořád opakovat.
Mě ještě strašil tím, že si budu muset píchat nízkomolekulární heparin na ředění krve, doufám, že ho to přejde 🙂
Konečně víkend 😀 Plánujete zase nějaký pochod nebo výlet?

bubulina1983
20. čer 2014

@elisc - no jo je to for, já kontrola v pondělí ty pak další úterý budeme to mít týden po sobě a třeba se mi to natáhne a tobě zkrátí a ještě se třeba srovnáme 😀 Prosím tě můžu se ještě zeptat, jak je to s režimem při stimulaci,jak pro ženu tak pro muže? Víš co mám strach že když v pondělí začnu stimulovat, tal o víkendu jsou dvě rádoby chlastací akce - nejde o mě, ale o mého přítele, jaká bude kvalita spermíku, když by si dal pivo a nějakýho panáka, nevíš? musím se na to zeptat v pondělí Kučery 🙂) se myslím dost pobaví..na víkend asi nic moc, pracovní, děláme na baráku novou fasádu, přemýšlím o umývání oken a v neděli máme menší rodinou osalvu, tak asi tak, a vy?

elisc
20. čer 2014

@bubulina1983 Já jsem žádný speciální režim během stimulace nedržela a chlap už vůbec ne. Navíc spermie se vyvíjejí cca 3 měsíce, takže 1 divoký víkend toho moc nezmění. Někde jsem četla, že by žena neměla zvedat extra těžké věci, že by mohli popraskat folikuly, ale co je na tom pravdy netuším, Kučera mě na nic neupozorňoval.
Taky přemýšlím, že bych umyla okna, ale vůbec se mi do toho nechce 🙂
Jinak asi nic, možná kouknu za našima a když se budu jóó nudit, vytáhnu brusle 🙂

bubulina1983
20. čer 2014

@elisc - někde sem četla že to docela bolí a že by se nemělo nějak extra běhat či skákat a dělat těžkou práci že pak může narůst míň folíků, ale kdo ví co je na tom pravdy.. těžkýho nic tahat nebudu zapřáhnu když tak chlapa, otázka je jak těžkej je standartní nákup 😀 tak já nevím, co s tím mým chlapem, víš mám strach abych něco nepodcenila, člověk nikdy neví, a když já se budu ládovat injekceme plnejme hormonů a on si budu vylejvat chobot, tak je to trochu nespravdlivý ☹ né že bych mu jako záviděla, spíš mám strach skrz tu kvalitu, normálně moc nepijeme ale když je nějaká akce tak to prostě jináč nejde 😀 jestli bude takhle celý víkend tak je to pěkný na procházku na kole, brusle, tak si to užíj..

elisc
20. čer 2014

@bubulina1983 Hele já se celou dobu snažím ukecat chlapa, aby tolik nekouřil, pil míň pivo ( není alkoholik, ale 1-2 denně si dává, sem tam o víkendu panáka) a vždycky mi akorát odpoví, že už bere vitamíny, a to mi musí stačit. Bych ho někdy něčím vzala po hlavě...Taky mě to štve, já jím víceméně zdravě, sportuju, beru vitamíny a co si budeme namlouvat stimulaci oddřeme sami. Navíc je pořád pryč, takže za celou dobu byl se mnou akorát 1x v Jihlavě při odběru vajíček. Mimčo moc chce, ale někdy se mi zdá, že to bere jako osobní selhání ( špatné spermie) tak se od toho všeho distancuje. No nic, jsem si postěžovala 😀
Měj se hezky a v pondělí písni, jaká byla první injekce 🙂 A taky co Ti dal za léky, vždy vybírá ty s nejmenším doplatkem, pokud je složení stejné.

bubulina1983
20. čer 2014

@elisc - tak u nás problém není se spermíkama, ale se mnou enodkš,a neprůchodnost vejcovodu, zvýšena imunita, ale chvílema mě taky nakrkne, že ho to nezajímá tak jak já bych chtěla, a když se mu to snažím vysvětlit tak mi řekne že ho to nezajímá, že tomu stejně nerozumí a že udělá co mu řeknou...ale to sou asi chlapi, bez podrobností a zbytečně nezatěžovat. No s tím překecáváním je to marný, protože oni přeci nebudou polevovat ze svých zvyků, za to my se můžem otelit! To budu asi platit hned na místě tu 1.injekci kolik asi tak penízků si máme vzít?
Jasný dám určitě vědět, neboj se..krásný víkend i tobě

elisc
20. čer 2014

@bubulina1983 Budeš platit celou ampuli. Nevím, jestli i ostatní hormony jsou v peru nebo jen ten Puregon.
Já jsem na poprvé platila 2 ampule Puregonu ( 900 ) a doplácela jsem cca 7.900,- to bylo v únoru, nevím jestli se to od té doby zase nezměnilo

debeee
20. čer 2014

@luca16 Ahojky, dopadla na výbornou 🙂 Za celých 5 měsíců jsem neviděla Kučeru tak nadšenýho 😀 Myslím, že ani on nevěřil, že bychom to s těmi 2 vajíčky zvládly. Všechno mi na ultrazvuku nadšeně ukazoval, vysvětloval, až jsem se musela smát 🙂 Za 14 dní jdu na srdíčko. No letí to, ani mě pořád nedochází, že jsem těhu 🙂 Manžel je nadšenej a ještě víc mě hlídá. Zatím jsem bez nějakých těhu příznaků krom větší únavy. Uklidím jednu místnost a jsem KO 😀 A jak ty se držíš?
@bubulina1983 My jsme taky neměly žádné omezení během stimulace, snad jen ty by ses měla šetřit. Je to velký zápřah pro organismus. Jen od píchnutí té poslední injekce na spuštění ovu už jsme musely abstinovat 🙂 Raději se šetři aby sis nic nevyčítala 🙂

bubulina1983
20. čer 2014

@elisc - jéžišmarjá, to mám vezt sebou takových peněz? a to mě hned skásnou a to si zaplatíš jako jednu dávku a pak další když se jede na kontrolu na UTZ jak rostou folíci? to abych šla do banky někoho přepadnout 🙂
@debeee - je to skvělé, to víš za ty roky čekání je pak strašně divný si to uvědomit....moc ti to přeju a nech manžu a´t se stará takto si to užiješ maximálně párkrát za život, jinak musíme obskakovat pořád my je.. 🙂 díky moc za informace, no četla sem že jako žádná velká omezení nejsou, prostě vše normálně jen víc v klidu,ale samozřejmě budu mít strach cokoliv udělat, a při té stimulaci se může normálně sexíkovat? a na odběr je pak nutné cca 2-3 dny abstinence že? jako před IUI. Mám strach jak na to budu ragovat, cjci chodit až do transferu do práce a pak budu těch 14 doma,
Holky a jak jste fungovaly po vložení, podle mě je asi nesmysl celou dobu ležet ani se nehnout akorát se člověk tím víc stresuje, ale normálně fungovat, jako si uvařit, číst si, apod. a jít na prochajdu můžu ne?

debeee
20. čer 2014

@bubulina1983 My jsme si taky nejprve platily 2x purogen + 2 orgalutrany 6656Kč. Pak jsme si dokupovaly 300ml purogenu + 5x orgalutranu celkem za 3000Kč. Jakou máš pojišťovnu? Já VZP. Platíš to hned no 😖 . Ale můžeš i kartou neboj 😀 Když budeš dobře reagovat třeba si ani nebudeš muset PUR dokupovávat, bude ti pak stačit jen dokoupit ten ORG. Ze začátku ti podle HS trochu nadsadí, ale při kontrole pokud zjistí že reaguješ dobře ti to sníží a jedeš v menších dávkách, já reagovala blbě tak jsem měla vyšší dávky.

Velká omezení určitě nee, ale poslouchej svoje tělo ono si řekne co chce. Sexíkovat můžete od rána do noci 😀 Ale jak ti bude domlouvat píchnutí Pregnylu stejně ti řekne, že od píchnutí NO SEX 😀 A po odběru jsem neměla náladu a pak stejně po ET nesmíš, tak to ted nažeňte 🙂

Po vložení ten první den byl nejhorší, já se bála úplně všeho. A počkej když se ti bude chtít na velkou to je teprve dilema 😀 Druhý den to bylo taky takový divný, ale už jsem šla na procházku a pak jsem chodila každý den. Nic jsem doma teda nedělala, uklízel a vařil manžel nebo maminka, kterou jsem měla na návštěvě. A jestli opravdu nejsi zvyklá se válet, počkej co to s tebou udělá 😀 Mě po 4 dnech tak strašně bolely záda, že už jsem myslela že si je nechám amputovat 😀 Hlavně nic těžkého nezvedat, nežehlit, nevysávat, nevytírat a nesexovat 😀 Pokud ti můžu doporučit naplánuj si na každý den nějakou návštěvu, někam vypadni, třeba jen na hodinu ale aspon tě to zaměstná 😀

suzik161
20. čer 2014

@bubulina1983 Ahoj, během stimulace jsem dělala věci jako obvykle, po Pregnylu, jsem už nedělala nic. Při prvním pokusu jsem po Pregnylu chtěla ještě vyluxovat, jak jsem začala, tak mě fakt dost píchlo na vaječnících. Z toho pokusu jsem měla jen jedno vajíčko. Při druhém pokusu jsem se opravdu šetřila a po Pregnylu jsem nedělala už nic a ten se povedl, 5 vajíček v blastocystě 😀 Ale záleží na tobě a na tvém tělu, každá to máme jinak. Jinak já jsem dnes byla v Jihlavě na vyvolávačce, takže bychom na tom mohly být skoro stejně. 😉

unkarka
20. čer 2014

AHOJKYYY vůbec holky nestíhám 😀 člověk aby na vás tady měl den dovolenou než to přelouskám.U nás nového nic šetřím penízky na poslední pokus myslím že snad do konce roku by to mohlo vyjít.Jinak dneska jsem opustila čokoládku a bombonky a jdu od neděle do jiné práce.už jsem z toho ve stresu ted a v neděli budu zralá na CHOCHOLOUŠKA 😀

bubulina1983
20. čer 2014

@debeee + @suzik161 - tak musím přes víkend vyklepat prasátko, je fajn že to můžu zaplatit z účtu, všechny peníze mám tam.. no to jsem zvědavá co mi napíše, @elisc říkala, že se Kučera snaží vybrat z těch levnějších hormonů, pokud mají stejné složení,tak uvidíme. Pojišťovnu mám taky VZP, musela sem ji změnit tak jsem u nich od 1.1. a na ty kontrolni UTZ se jezdi tak za 3-4dny asi že?a vždy se vezme krev kvůli té hladině hormonů? no tak to mě klepne, prtože jak já sedím 10 minut tak už zase letím něco dělat, no budu se snažit všechno v klídku, dělat doma rozhodně nic nebudu, udělám si dovolenou, nasyslím si knížky z knihovny a maximálně uklohnim polivku. No navstevu nevim jak si budu planovat, nechci nikomu vysvetlovat proc se valim doma, kdyz mam bzt v praci, jsem na vesnici, par znamych to vi, a tak nechci pak komukoliv cokoliv vysvetlovat a nasi bydli 17 km odsud,tak nevim v aute se asi taky nikam nepoklepu..takže holky super zprávy, mám na to něco přes týden, umýt okna, uklidit do foroty, vyžehlit co tu je, vyluxovat, setřít podlahy a pak to tady musí kdo ví jak dlouho vydržet..haha, to bude čurbes
@suzik161 - jak na vyvolavacce, u vas se tento mesic mrcha nekona? a dalsi pokus mate take v cervenci, ty si mela kratky protokol vid? no povidej co se bude dit..? sem napnuta 🙂
@unkarka - ahoooj bobi, jak se máš? myslela sem na tebe jak ti dupou kralici, copak to tu pises, bombonky uz te nebavi papat ? 😀 a kam se vrtnes do nove prace, pokud to neni tajny? a kolik vazi tvoje spořící prasátko 🙂 ? super, dalsi pokus, neboj se pres leto to utece jako voda, dovolena, prace, zahradka na pivo, a na podzim se zacnes pripravovat na mimi a na vanoce bude ejchuchu viď!!!

bubulina1983
20. čer 2014

@suzik161 - koukala sem zpět, už si taky prdýlku,pamatuju, byla si na tom imuno? jak to dopadlo, v mrazáčku máte ještě 4 kousky? teď bude u vás tedy KET, to je kolikátý den po MS? už se tu v tom holky trochu ztrácím, kdo co ktera mate, takze se omlouvam, pokud si neco nepamatuju 😵

debeee
20. čer 2014

@bubulina1983 Snad je doba dovolených ne 😀 Řekneš že máš dovču 😀 Je to lepší než pořád sedět doma a stresovat se 🙂
Ne jen dělají UTZ aby viděl kolik se ti jich tvoří a jak ti má upravit hladinu 😀

suzik161
20. čer 2014

@bubulina1983 ano, temto měsíc jsem 35DC a Škurla mi říkal, že víc čekat nebudeme, takže jsem dostala vyvolávačku. Píchání vůbec nebolelo ale teď to docela bolí a je mi fakt zima. Ještě že mám krátkou paměť a už si nepamatuji, jak tyhle injekce snáším. Na imuno jsem nebyla, Kafka mi řekl, že když mám mrazáčky, tak mi to pojišťovna nezaplatí, že musíme být před novým pokusem a Škurly jsem se teď neptala. Ano, máme 4 mrazáčky, se Škurlou jsme se domluvili, že budeme rozmrazovat dvě. Prý se chodí kolem 17DC na KET. Ty máš krátký?? Co budeš píchat?? Já jsem myslela, že jsi v přechodu, to by byl ale dlouhý ne??

unkarka
20. čer 2014

@bubulina1983 no spořící prasátko to pozná o výplatě docela si finančně polepším.Jdu do restaurace do kuchyně jako pomocná kuchtička a pravá ruka šéfa 😀 Mám z toho takové bobky že se asi zblázním.Sice jsem vyučená a 5 let mám v restauraci odpracované ale než do toho zase spadnu bude chvilku trvat.Doufám že ta chvilka nebude trvat věčnost.A hlavně bonbonky jsou jen do Listopadu a tady dostanu smlouvu nastálo.

bubulina1983
20. čer 2014

@suzik161 - aha, takže se ti to někde zaseklo, a těhu to asi být nemůže viď ? a co cysta neměla si žádnou dělal ti UTZ? aha, tak to nevím jak to chodí s tím hrazením prase aby se v tom vyznalo..takže až to dostaneš tak budeš 1.dc a pak se něco bere jenom na podporu sliznice myslím, vid. a pak se rovnou vkládá? tak to nám vyjde + - podobně, to už tady budem čekající 3 🙂to bude v červenci veselo...ne mám dlouhý, teď sem na přechodu, jak já říkám, snáším to dobře, akorát sem vác unavená, a vpondělí když bude vše OK, dostanu rozpis a injekce a jedem stimulaci.
@unkarka - to je krásný, pěkně naspoříš do čuníka a na podzim vyklepeš a juchů na další pokud, který teď určitě vyjde, to bys šla na 3?juu, takže se vrátíš do svého oboru, budeš zase jako ryba ve vodě,neboj se nic,všechno se ti vybavi a co ne to te nauci, aspon bude mezi lidma a bude to porad trochu neco jineho, akorat se asi hodne nabehas..tak mi pak napis jaky byl prvni den, ju?

suzik161
20. čer 2014

@bubulina1983 test jsem měla negativní a cysta tam nebyla, na UTZ jsem byla. Mám Novulační cykly občas, tak jsem se do něho trefila teď. Až to dostanu tak jsem 1.DC a od dalšího dne beru estrofem na sliznici, 12.den jedu na UTZ zda je sliznici dobrá a pak rozmrazíme dva bojovníčky a zavedou mi je. Potom mám připravený utrogestan. Jestli budu ještě něco brát nevím. Jinak beru femibion ještě 😉 stimulace se vůbec neboj, ty injekce jsou v pohodě, vypadá to hrozně, ale jde to. Já jsem ji vždy píchala, tak že jsem si to připravila dala k břichu a pak se otočila, tudíž jsem neviděla jak to tam zajíždí. A zvládla jsem to v pohodě. 😉

ivekr
autor
21. čer 2014

Ahoj holky,tak to uz vas vubec nedoctu. Ale par info o nas. Mame za sebou hrůzu. Ve středu jsem byla na kontrole v brně a bohužel, nosik toho mensiho mimca prostě nebyl dostatečný a doktorovi se to nelibilo.obava se nějaké vývojové vade.takže hned vcera odběr plodové vody obou miminek a moje krev a manzekovi sliny na dna. Bylo to hrozný. Ted musime lezet,bolí me brisko a mam o miminka strach. Jinak celou dobu si pan dr.byl jisty ze čekáme páreček... Byla jsem taakk šťastná. no a vcera byla první cast testu z pldlodovky toho mensiho mimi coz mela byt ta holčička a hups, je to taky kluk.... Takže 2 kluci. Noo tak se smiruju zase,ze culicky a sukynky nebudou ;). Jinak dalsi cast gen.testu a ta hlavní, bude za 14 dni,ale snad uz to bude ok,kdyz první cast je ok. Prostě se prý nesetkali s tim,ze by deti vznikly tyden od sebe. Ze dvojčata jsou z jednoho fokikulu kde jsou 2 vajicka a vzniknou hned spolu a nezda se jim týdenní rozdil miminek :D. S jestli testy budou ok,tak jsem prý totalni vyjimka,ktera mela 2 různé ovulace týden po sobe :D. Holky a jak se mate? Ja uz vaše soukromejsi diskuze docitat nebudu,volíte uz svoje tema.ale myslim na vas a drzim pěstí. My ted musime hodně bojovat a doufám, ze za 14 dni uz bude vse v poradku a KONEČNĚ si to začnu užívat

suzik161
21. čer 2014

@ivekr Držím ti palce, všechny co mám, aby to bylo dobré!!!! Jéé, dva kluky, to bych chtěla 😀

bubulina1983
21. čer 2014

@ivekr - ahoj Ivi, no tak to jsou šoky,a nemuze to byt tim ze je druhy mimi mensi proto me i mensi nosik? no oni jim nejak premerujou ty nosni kustky, kvuli vylouceni gen.vad, ale z odberu plodove vody by to meli vedet na 100%, neboj se vsechno bude v poradku, no to koukam ze jak se muze tyden po sobe ovulovat je to zvlastni...takze nebudou sukynky ani culicky, ale budou natrzeny kalhoty a autaky, to nevadi hlavne kdyz budou oba v poradku!! pekne odpocivej, rikej ze je vsechno v poradku a spatny myslenky si vubec nepripoustej !!! a zase se tu na nas prijd podivat, jak se mas a jak jste dopadli!! drž se!

elisc
23. čer 2014

@bubulina1983 Ahoj, tak co, povídej - přeháněj 🙂
Co jsi dostala za hormony, jaké dávky? A kolik se teď doplácí? Jsem horší než inkvizice 😀

bubulina1983
23. čer 2014

@elisc - ahojky, no zvládli jsme to, ale byly to nervy 🙂 výsledek z krve dobrý, utlumovačka zabrala na 1, UTZ taky OK, žádná cysta, tudíž jsem dostala rozpis na stimulaci, dnes 1.den - puregon v peru 225, zítra, ST a ČT 200, v pátek v 7.45 kontrola, dále dle stavu folíků - doplatek dnes za 4 dávka 3.256 + dnes 1x prášek prednison po snídani. Dostala jsme od sestřičky školení, jak to píchat, všechno mi to vysvětlila, ukázala, a do špeku jsem se píchla sama, ale bylo to drsný, 2 cm jehlu si do sebe vrazit, klepala sem se jako ratlík, ale zvládla jsem to, asi si to budu muset píchat v práci kolem půl 9, říkal Kučera že je to lepší píchat ve stejný čas, kvůli kontrole velikosti, aby se vědělo přesně jak to roste, a protože jdu prvně takže neví jak budu reagovat, tak že budu muset častějc na UTZ abychom předešli hyperstimul.syndromu. Tak toť moje vxčerpávající odpověď 🙂 jinak z utlumovačky mě pobolívala hlava, a podbřišek, tak Kučera říkal, že to tak může někomu dělat...

elisc
23. čer 2014

@bubulina1983 Tak šikulka 😀 Koukám, že ten Puregon od února snížili cca o 350,- alespoň něco 🙂
No, mně říkal, že když ví, že nehrozí hyperstimulák, tak mi zvedne dávky. Začínala jsem 250, tak uvidíme.
Nejhorší je, že roli hraje i váha a od doby co beru ten metypred, mám nahoře 4kg 😖
Už si to moc nepamatuju, ale myslím, že mě po zastavovačce nic nebolelo, ale zato teď. Od toho IVF mě pokaždé od ovulace až do MS bolí břicho, ne sice tolik jako při samotné MS, ale i tak je to nepříjemné.
Taky jsem si píchala kolem půl 9 a když jsem se v práci kradla na záchod, musela jsem se smát. Čím víc jsem chtěla být nenápadná, tím víc pozornosti jsem poutala 😀
Ale jak píšeš, vrazit do sebe jehlu, i když to nebolí je divný, no je jasný, že drogy bych brát nemohla 😀

bubulina1983
23. čer 2014

@elisc - no on něco říkal o tom, že pojišťovna bude přispívat něco víc, protože se dávají menší dávky, protože tý maximální většinou nikdo nedosáhne tak proto že budou dávat víc...no já mám teď 62 + - jak kdy, tak jsem zvědavá jakej ze mě bude tučňák, říkal že su hubená, ha ha ha, takže dáme míň. No jo ono ti to ty hormony rozhází, a pak už to trvá strašnou dobu než se s tím to tělo zase srovná... víš co mi přijde srandovní, že od tý doby co jsem byla na tý injekci(a střídavě skuhrám že mě bolí břicho a hlava) a když dneska ten můj chlapák viděl, co do sebe musím vrazit, tak je na mě takovej hodnější, pohladí mě, drží mě za ruku, nevím jestli si to nemaluju, ale zdá se mi větší péče 😀
U nás v práci to většina lidí ví, takže to tak nějak řešit nebudu, a hlavně mě je každej ukradenej, tady se to nedá, mám tu za sebe už náhradu, tak ji zaučuju, tudíž sem musela s pravdou ven, byla by to ode mě sviňárna a hlavně jezdím pořád pryč. Já sem taky říkala, že bych nemohla být feťák, protože se napumpovat do žíly, tak mě asi klepne!

elisc
24. čer 2014

@bubulina1983 Ahoj, tak jak Ti šlo dnešní píchání 😀 Už je to lehčí, viď? Říkali Ti, ať to každý den pícháš na jinou stranu?