Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

andreee86
10. říj 2016

@veervit Veru, napsala jsi to moc pěkně 😉 a jak jsi na tom ty, kdy je v plánu další pokus? 😉

andreee86
10. říj 2016

@kacka49 já jsem mysela, že tam nejsi ☹ měla jsi s sebou sváču? Jestli ano, tak jsi musela změnit barvu vlasů, viď?

kacka49
10. říj 2016

@andreee86 Ahojky Andrý, nechtěla jsem Ti to psát včera, já při KET měla taky Medrol a Estrofem a stejně nic, sněhobílý test ... Bohužel ani kortikoidy nejsou záruka ☹. A Ty máš taky problém s NK buňkama?

andreee86
10. říj 2016

@kacka49 jj, asi jsme nějaký jiný, všichni ten Medrol vychvalují a na nás nezabral... 😒 já jsem si píchala ještě Menopur. Já mám problém s NK buňkama + ještě něco, ale přesně si to nepamatuji, něco na úrovni primární buněčné imunologie.

kacka49
10. říj 2016

@andreee86 teď jsi mě pobavila 😉. Ano, seděla jsem proti Tobě celou dobu, ta s tou fialovou šálou. Svačinky sis všimla dobře 😉. Jen si vypadala nervózní, tak jsem na Tebe nechtěla mluvit. Melíry jsem měla už na jaře, ale to už je dlouho, co jsi mě viděla 😉. Já mám pamatováka na obličeje, takže jsem si byla jistá a vůbec to Tvé vychrtlé tělíčko se nedá přehlédnout 😉. Za mnou si pak přisedla kamarádka z vysoký i s manželem a to už si Tě Škurla volal. Dočkáme se, neboj 😉

kacka49
10. říj 2016

@andreee86 aha, já myslela, že jen tu hematologii jsi měla mimo tabulky ...

andreee86
10. říj 2016

@kacka49 tak už vím, ale teď mě to mrzí, nevím proč, ale měla jsem zafixováno, že jsi hnědovláska 🙂 no, tak děkuji za pochvalu, něco málo jsem nabrala, tak je to lepší 😉

andreee86
10. říj 2016

@kacka49 Kačí, prosím tě, kdy jsi asi dostala menstruaci po vysazení toho Estrofemu? Třeba do 14 dnů? Nebo to trvalo dlouho...?

veervit
10. říj 2016

@andreee86 Hm, ach jo, to jsou dnes zase zprávy... Víš co já jsem se pořád ptala? Jestli nejsou lepší výsledky, když ten Medrol se bere už před začátkem stimulace, jestli není lepší, že to moje tělo nevytváří žádné protilátky už do vajíček a na to mi nikdo neodpověděl. Že jestli je teda chyba ve mě, tak ať se to začne utlumovat už od začátku... Jeď znovu na tu imunologii! Já tam jela po neúspěchu taky znova a napsala mi Medrol, tak určitě ti něco dá jiného!! No a já piju pořád čaj dle báby radnické, zobu macu a kotvičník. V listopadu pojedu ještě k nějaké paní, já ani vlastně nevím, co přesně dělá, jedu na doporučení známé a hned poté se objednám do Sanusu. Takže vše vidím tak na leden, neb musím těch 6 týdnů zobat ten Medrol. To budeme bojovat zase společně a uvidíš, že to tu tak rozpoutáme, že tady nezůstane ani jedna bez úspěchu 😉

verinka88hb
10. říj 2016

Ahojík holky, dnes jsem si dělala test, jsem 13 DPO 3. IUI a je negativní, myslíte, že je ještě šance, že by se to mohlo změnit? Já už jsem fakt zoufalá a nevím, kde je chyba, nebaví mě svět, život, nic.... 😔 ☹

veervit
10. říj 2016

@verinka88hb Holka, hlavu vzhůru! Když to vezmu, tak jste teprve na začátku!!! Vim, jak se cítíš, ale neboj, jednou to dopadne!

kacka49
10. říj 2016

@andreee86 jsem hnědovláska, ale se světlým melírem 😉. Trošku si nabrala? Tak naber ještě trošku víc 😉. Co se týče toho Estrofemu, tak už si tak nejsem jistá ... ale tuším, že pokud se opozdila MS, tak max. o 2 - 6 dní, o víc ne 😉

kacka49
10. říj 2016

@verinka88hb takového stavy asi zažíváme všechny, navíc když všichni kolem nás chodí s bříšky a kočárky ... vydrž, bojujeme všechny 😉. Na IUI jsem nebyla, takže netuším, zda je ještě šance na pozitivní test, ale drž se, jsme tu s Tebou 😉

pavlina1976
10. říj 2016

Ahoj holky, moc mě to mrzí!!!! Moc. Dejte kortikoidům ještě šanci 😉 . Určitě se to musí už povést, na každou to mimi čeká, jen je bohužel potřeba vydržet. A vy to nevzdáte a prostě to tam bude 😀 . Jinak Vojtík roste opravdu hezky, už má 7500g, bohužel už dokrmuju, nějak mu to kojení už nestačilo, ale pořád si z prsa dá, ale je to tak na žízeň 😀 .

kacka49
10. říj 2016

@pavlina1976 bože, to je krásný brouček 😉

andreee86
10. říj 2016

@veervit tak to je správný přístup, pustíme se do boje spolu a to by bylo, aby to nebylo 😉 já jsem se jeden čas snažila cvičit dle Mojžíšové, ale nějak jsem to nedávala. Všechno mě strašně bolelo a nějak jsem to nestíhala časově. Ráno jsem musela vstávat o půl hoďky dřív a večer se mi pak zase nechtělo, než jsem uklidila, uvařila, tak jsem byla ráda, že jdu spát. Tak na to je právě dobrý ten Medrol, když se užívá šest týdnů předem, že se to bere před odběrem. Co jsem četla o tom intralipidu, tak to asi není špatný, uvidíme.

andreee86
10. říj 2016

@pavlina1976 Pavlí, ten je nádherný, povedl se vám 😉

verinka88hb
11. říj 2016

@veervit
@kacka49 Holky, díky za podporu, vím, že některé z vás tady toho mají za sebou daleko víc, ale to zjištění je vždycky nejhorší... Člověk pořád čeká a tajně doufá a pak rána do reality. Mě na tom nejvíc štve, že v okolí všichni rodí a těhotní samovolně a my pořád nevíme, kde je problém. Když se zeptám Kučery, proč, tak mi odpoví, že medicína nezná "proč", ale jak můžu bojovat, když vlastně nemám vidinu toho, zda to vůbec dopadne.... Já už vážně nevím, počkám do konce týdne, jestli přijde MS, ale už nevěřím, že by to dopadlo 😢 Kučera sám říkal, pokud to nedopadne, tak by to chtělo uvažovat o IVF, což mě přijde strašný (nemáme zjištěný žádný problém, navíc mě je "teprve" 28). Prostě nevím, jestli se mám na Sanus vykašlat a nechat tomu volný průběh a nebo pokračovat dál. Pere se to ve mně a pořád tápu 😖 😠

suzik161
11. říj 2016

@verinka88hb Ahoj, když jsme se s manželem začali jezdit do Sanusu tak mi bylo 26. Za pomoci Sanusu jsem podstoupila IUI, 2x IVF a nikdy nic, to vše během 1roku. Nyní mi je 29 a čekám naší druhou cácorku, které jsme počali přirozeně doma 😀 Říkám si to někdy také, proč jsme museli podstoupit celé to mantýrium okolo IUI a IVF, ale ono nás to posílilo a každý náš neúspěch nás samozřejmě srazil na kolena, ale také poslal o kousek dál. Je to hrozné, že příčina se zjišťuje až po nepovedeném pokusu IVF, ale i za ten jsem ráda, jelikož se pak vědělo jak na mě. Hlavu vzhůru, můžete přeci dělat oboje(pokud tě nebudou trápit finance, jelikož IVF něco spolkne), IVF i domácí "práce" 😀 manžel to vždy nesl ještě hůř, ale nikdy o tom nemluvil. DRŽÍM MOC PALCE, AŤ TO CO NEJDŘÍVE DOPADNE DOBŘE!! osobně si myslím, že není nic ztraceno, IUI je vlastně jako by jste se snažili doma a někdo má na testu čárku až déle, nemusí mu hned hCG vyletět do výšek

veervit
11. říj 2016

@pavlina1976 to je nádherný brouček! Takový úspěch když vidím, tak to jsou pro mě baterky, které mě ženou dál!!

veervit
11. říj 2016

@verinka88hb Jestli mohu poradit, podstupte tím ivf! Vím, že to jsou strašné sajrajty, které do sebe dostáváme, ale mě je také 28 a už 2 roky, myslím, chodíme do Sanusu a jsem strašně ráda, že jsme začali "tak" brzy. Roky utíkají a pakliže vám příjdou na problém, tak se vám zkrátí to šílené smutnění! Když jsme začínali, tak dr Kučera říkal, vy jste strašně mladá... A co... Roky utíkají a rozhodně bych nevzala zpět to rozhodnutí podstoupit ivf. Jestli to dobře chápu, tak jsi z Brodu, takže taky kousek na dojíždění, taky výhoda! Nejhorší je to zklamání, chápu, musíme tím asi projít všichni. A to, že okolo nás hoky plodí a rodí, je pro každou nás také šílené. Když si vezmu, že jsem z tak veliké rozvětvené rodiny a jen já jediná nemám děti... Je to zajímavé. Holka, neboj, zvládneme to!!!!

verinka88hb
11. říj 2016

@suzik161
@veervit Díky, pomáhá mi sem napsat a svěřit se, co prožívám.... Manžel to asi také těžce nese, ale ty chlapy to nedají tak najevo, takže se snaží utěšovat ještě mě a asi čeká, co bude dál, jak se rozhodnu. Já stále váhám, říkám si počkej, jsi mladá, třeba to vyjde - to říká hlava, ale srdce mi říká - budeš čekat třeba další rok a mohla bys už chovat mimčo. Potřebuji si to nějak srovnat v hlavě, viděla bych to ještě na jeden pokus IUI a po Novém roce když tak zažádáme o IVF 😒

veva1211
11. říj 2016

@verinka88hb ahoj já v této situaci byla před rokem.Pořád jsem si rikala ještě počkáme vždyť nám to musí jit a uplynulo 5.let.Po té jsme jeli do Sanusu a také 3 IUI a při posledním pokusu jsem se modlila aby to vyšlo a nic.Přišla na mě velká psychicka.Ale podpořily mě tyhle skvělé holky!!!!Podstoupila jsem IVF strašně jsem se bála hlavně nežádoucích učinku!!!Při 1.IVF se zadařilo a máme i mrazáčky!Tak hlavu vzhůru,miminko za to stojí!Držím palce ať se vám zadaří co nejdříve a doboje přeju hodně sil.

pavlina1976
11. říj 2016

Holky, ten krásný Vojtík je na po šestý!!!!! Vydržte 😀 . Posílám energii 😀

evulinka10
11. říj 2016

@verinka88hb U nás to bylo jak u veva1211 Začali jsme se snažit ve 33 letech a doktorka nás chtěla po 2 letech poslat do CARu, ale já jsem to pořád odmítala s tím, že to prostě musí vyjít. Nakonec jsem souhlasila a minulý rok po 5ti letech snažení jsme jeli do Sanusu aby nám pomohli, protože už nás tlačil věk a hlavně čas stihnout pokusy na pojišťovnu. Bylo to vše tak rychlé a jsem ráda, že jsme jeli, akorát už jsme mohli být dávno 3, kdybych se rozhodla dřív, ale pořád jsem věřila, že nám to vyjde přirozeně. V Sanusu nám vyšel druhý pokus, kdy nám zbylo jedno jediné embryo a z něj mám teď vedle sebe 4 měsíční holčičku 🙂 Jinak držím všem pěsti, je to prostě o výdrži, sice nervy, ale ten výsledek pak stojí za to 😉

verinka88hb
11. říj 2016

No, to je právě ono.... My se budeme snažit teď v listopadu teprve rok a do Sanusu chodíme od května tohoto roku, což není zase dlouho, na druhou stranu mám za sebou díky nim už 3 IUI (2 přirozeně, 3. se stimulací). Děkuji všem za podporu, dnes mi je už lépe, včera to byla hrozná depka..... Člověk se vybrečí, uleví se a řekne si, že musí jít dál 😉 Vidím to, že do Vánoc zkusíme ještě jedno IUI se stimulací a pak zažádáme o IVF. Zase se ozvu... Čtu příspěvky vás všech každý den, trochu závislost 😀

veervit
11. říj 2016

@verinka88hb i když se snažíte teprve rok a ty iui nevychází, tak si myslim, ze tam něco bude.. Vůbec nechci strašit, jen chci dodat odvahu! Byla jsem na tom psychicky stejně jako ty po nevydařeném iui, ale tak nějak mě ta touha po prckovi žene dopředu. Myslím, že za pár dni už se na to budeš koukat jinak😉 No a když to tak vidím, tak že by jsme po novem roce už byli s Ajou 3 na ivf? To půjde jako po másle 😉

veva1211
11. říj 2016

@verinka88hb souhlasím z @veervit

veva1211
12. říj 2016

@anickaa87 Ahoj Ani,jak se citíš?Už víš výsledky z triple testu?Zapnes ještě kalhoty 🙂?

anickaa87
13. říj 2016

Ahoj, mam se celkem dobre, jeste trochu me trapi ty nevolnosti ale neni to tak hrozne, posledne co jsem byla na kontrole tak dr. jen poslechl srdce, zadny utz ☹️ Na tripple testy me neposlal pry je to zbytecne kdyz screening vysel dobre, jsem na vazkach, nevim jestli se mam spokojit jen s timto vysledkem, i pres dobry vysledek mam strach aby dite bylo zdrave, vsak to vis porad budu mit pochybnosti... Kalhoty nezapnu uz davno, uz nosim tehotenske 😉 No a co vy? Mate se dobre? Ty jdes teda na ty testy? Jak ti dopadl screening?