Sanus v Hradci Králové - máte zkušenosti?

weerruu
10. kvě 2018

Ahojky děvčata 🙂 Máte prosím některá zkušenosti s profouknutím vejcovodů v Hk Sanusu? Chystáme se tam, tak jen chci vědět, co mám čekat 🙂 Dííííky 🙂

kackacerm
10. kvě 2018

Ahoj, byla jsem tam na laparce, pri ktere mi to taky delali a vse v pohode. K prckovi jsme meli dlouhou cestu, jezdili jsme tam skoro rok, mela jsem dost komplikaci, ale ted koncim 8.mesic. 🙂 Sanus v HK vrele doporucuji. Skvely personal, vsichni ochotni a mili, navic tam postavili novou budovu pro asistovanou reprodukci, bez nich bych se prcka nikdy nedockala. 🙂

lachtanice86
10. kvě 2018

Chodím k dr. Štěpanovi a můžu doporučit. Profuky mi dělali při laparce na něco jiného a vše v pořádku. Měla jsem doat problémů ale teď jsem 12tt a snad už to vyjde

katty77
10. kvě 2018

Taky se přidávám k chvále, byla jsem tam na laparce, cesta k mimču hoooodně dlouhá, ale nakonec díky nim nyní 8. měsíc 🙂 Zkušenost s Mudr. Matulou a Mudr. Štěpánem - oba super.

martaskaaa
11. kvě 2018

Ja byla taky na laparce, vejcovody byly ok, jen vajecniky ne...jinak s péčí jsem tam byla velice spokojená

katkatomaskova
11. kvě 2018

My chodili do Sanusu tři a půl roku, a bezvýsledně. Jen samé problémy, komplikace, nepříjemnosti... Chodili jsme k dr. Myškové, a ta nás konzultovala s ostatními lékaři, protože si s námi nevěděla rady. Slib, že nepovedenou stimulaci k IVF nezapočítají na pojišťovnu, nesplnili (zjištěno výpisem). Personál sice akurátní, ale úsměvy se tam dost šetří. Podstoupila jsem tam diagnostickou laparoskopii, hromadu dalších vyšetření kvůli neplodnosti. Pak jsme odešli do jiného centra, a za tři měsíce po přestupu jsem z evidentně "konečného případu" zázrakem vyléčena, a nyní ve 30.tt... Za nás Sanus v Hk rozhodně ne. Jen pračka na peníze.

martaskaaa
11. kvě 2018

@katkatomaskova souhlasím s tim pračka na penize, ja tam také chodila kvuli ''neplodnosti''. Měla jsem/mam PCOS a podstoupila jsem tedy tu laparoskopii a pak 3x IUI bez výsledku. Pak už že to nemá smysl at si zaplatime IVF, což jsem odmitla.. jen me dopovali lekama a k prdu. Pak tedy, ze jinak než uměle to nepůjde. Nejak jsem se s tim smirila, je tomu uz tak 3roky (chlap byl ok). Nyní mám jiného partnera, ktereho jsem s moji problematikou seznámila, nijak jsme se nechranili, protože kdyz to nešlo tolik let a doktori mi rekli,ze to ani jinak nepujde, kdyz nemam vajicka...po roce vztahu jsem našla uplne nahodou //. Nyni jsem 21tt a čekám prirozene miminko 😊 zazraky se deji...
Co se týče operací a toho jak tam funguji sestry, starají se, na to si ale rozhodne nemohu stěžovat. Me tam bylo dobře.

katkatomaskova
11. kvě 2018

@martaskaaa Taky mám PCOS (a k tomu hromadu dalších věcí 😅 ), a IUI jsme v Sanusu zkoušeli taky, měli jsme dvě. Mě v podstatě při jejich léčbě vycházely jen prázdné folikuly, až při druhé stimulaci jsem trhla rekord na počet vajíček 😀 Ale taky z toho nakonec nic nebylo. Pro nás bylo řešení odejít prostě pryč. My jsme se tam přestali cítit dobře, a ta psychika taky dělá svoje. Ono když člověk vidí, jak se ten doktor jen bezradně drbe na bradě... Ten poslední hřebíček do rakve bylo, když mě chtěli hnát znovu na sál na další laparku, to už jsem razantně odmítla a šli jsme pryč... Co se týče sester na lůžkách, mám svoje výhrady, a to z jednoduchého důvodu. Jsem z oboru, a prostě vím, co a jak se má dělat... A tam se to bohužel děje taky tak všelijak.

Takže za nás jsem ráda, že jsme sebrali tu sílu odejít jinam, a teď už čekáme na tu naši malou princeznu vysněnou ❤ A netrvalo to roky, jako v Sanusu...

martaskaaa
11. kvě 2018

@katkatomaskova ja tam chodila k dr myslim Dejkmek se jmenoval. A to jste byli v jinem Caru na ivf nebo jak se to podařilo?gratuluji k holčičce,ja budu mit chlapečka 😊

michalelka
11. kvě 2018

Za mě Sanus určitě ne.. neosobní, vše honem, honem.. podle nich přirozeně nikdy neotěhotním.. šli jsme jinam, kde to sice taky nedopadlo, ale přístup nebe a dudy.. na konec to vyšlo “samo” a leží tu vedle mě třítýdenní syn..

katkatomaskova
11. kvě 2018

@martaskaaa My jsme se prostě dostali do rukou někomu, kdo tomu rozumí... Kdo se to nesnaží honit jen přes léky, přes umělé metody, laboratoře, sály... Jinak si nedokážu vysvětlit, že v Sanusu dvě IVF nic, po takové době, a ve druhém centru úspěch po třech měsících po indukci ovulace (v podstatě jen)... Jinak znám víc holek a žen, co prošly Sanusem, a dopadly stejně jako my... Neúspěšně, a ještě jsou rády, že jsou pryč... 😕

Taky gratuluji k tomu štěstíčku!! ❤

katkatomaskova
11. kvě 2018

@michalelka Přesně... Člověk si tam připadal jako anonymní kus ze stáda...

michalelka
11. kvě 2018

@katkatomaskova byla jsem tam na hysteroskopii a mám z toho pupínky ještě teď. Fuj, raději nevzpomínat. Určitě někomu pomohou, ale pro nás to tam bylo s manželem přes čáru.. :-/

katkatomaskova
11. kvě 2018

@michalelka Já na ten Sanus taky vzpomínám s dost rozporuplnými pocity...

takyjedna
11. kvě 2018

Lepsi je Kostelec nad Orlici ;)

bassetlady
11. kvě 2018

Tak jsem asi světlá výjimka, ale jà jsem díky Sanusu v 29tt. A jsem s nimi naprosto spokojenà, už před mnoha lety mi tam zachránili vaječníky a vejcovody, když mi doktorka nebyla schopná odhalit rozsáhlou endometriozu. A přístup doktorů i sester mi vyhovaval.

eviicka
11. kvě 2018

@bassetlady před dvěma lety jsme si o Sanusu psaly. Už dříve jsem si tady v nějaké diskuzi všimla, že se podařilo. Moc gratuluju 😉.

bassetlady
11. kvě 2018

@eviicka děkuji, ještě pořád to beru s rezervou. Ale snad těch 10 týdnů doklepeme v pořádku.

olasek
12. kvě 2018

Sanus za me urcite ne. Podstoupila jsem tam laparoskopii s profukem vejcovodu, IUI a stimulaci k IVF, ale k transferu nakonec nedoslo. LPS bez problemu, IUI spatny - spatne proplachnute sperma v roztoku a alergicka reakce jak blazen. Spatne davkovani hormonu u stimulace takze vajicek mraky, ale vsechny nezrale. Dr.Dejmek mi rekl, jen tak mimochodem, kdyz jsem se oblikala za paravanem, at se smirim s tim, ze mit svoje deti nikdy nebudu a spolehnu se na darovane embryo. Trvalo mi 2 roky nez jsem to zpracovala a byla schopna jit dal. Mam 2 krasny syny - svoje! Diky Dr.Dolezalovi z Arlety.

katkatomaskova
12. kvě 2018

@olasek Také čekám miminko díky dr. Doležalovi z Arlety ❤ 🍀 Nevím, jak to ten člověk dělá, ale je snad kouzelník 😅 🌷

jarmarca
12. kvě 2018

@weerruu Ahoj,ja bych teda do Sanusu nesla,osobni zkusenost nemam,ale staci mi ty zazitky ostatnich kolem me;) bud Kostelec a nebo na laparku do FN, nemuzu si stezovat,jsem rok po a ve 22tt po nekolika letech...ale fakt jen muj nazor, nekdo by zas nevkrocil do fakultky;))

jarmarca
12. kvě 2018

Jo a Arleta je kouzelna, my tam byli objednani, ze teda to bez pomoci nepujde a navstevu jsem rusila asi v 6tt,zafungovala presne jak jsem si prala😂😂😂😂😂

olasek
12. kvě 2018

@katkatomaskova je to carodej 😍😁... doma mu rikame s manzelem poloBuh 😁! Jsem zdravotnik a dokazu ocenit individualni pristup. A on je proste odbornik na svym miste.

katkatomaskova
12. kvě 2018

@olasek S tím souhlasím naprosto a bez výhrad, že je to odborník 😎

terijs
15. kvě 2018

My jsme byli v sanusu 3x (poslední pokus PU) a bez úspěchu. Já málo vajíček, manžel pomerne spatný spermiogram...první 2 pokusy u dr Dejmka bych popsala opravdu jen jako pokusy,něco nastavíme a možná to vyjde. Teprve 3.pokus v pcich už opravdu mě na míru. Teprve potom jsem měla jít na laparo. A nemusela jsem, zjistila jsem, že jsem těhotná🙂. Takže máme přirozeně pocateho 5měsíčního synka. Je možné, že všechny to hormony pomohly. Je těžké hodnotit, z HK jsme rádi odešli, v PÚ paní primářka byla super. Na poslední pokus už jsme ale chtěli jinam. Určitě je ale spousta lidi, kterým to vyšlo a napsalo by pozitivní komentář

katkatomaskova
16. kvě 2018

Tohle je fenomén IVF center... Nejdřív zkusit nějakou metodu umělého oplodnění, a až pak zjišťovat, proč to vlastně nejde přirozeně... Udělat spermio, laparku... To mě fascinuje 😠 Čili to znamená - podojit trošku klientelu, a pak vyšetřovat...

katkatomaskova
16. kvě 2018

@terijs Měla jsem totéž - první stimulace k IVF nástřel, jestli budou hormony sedět, nebo ne. To si ale myslím, že to tak běží úplně všude, protože ti lékaři nikdy neví, co to s tou ženou udělá. Jinak pardubický Sanus docela chválí, mají prý lepší výsledky než v Hradci.. 🙄🙄

bassetlady
16. kvě 2018

@katkatomaskova no nevím, já jsem měla v Sanusu všechna vyšetření ( laparka, genetika, imuno, hormornální profily) ještě před 1. IVF

katkatomaskova
16. kvě 2018

@bassetlady Mě nejdřív vyšetřili HP a udělali laparku, protože jsem měla už diagnostikovanou endometriozu, a oni byli zvědaví, kde všude je. U ostatních kamarádek, které Sanusem prošly, to ale bylo přesně naopak. Nejdřív jedno kolo IVF, a až pak vyšetřování

terijs
17. kvě 2018

Já jsem to teda brala i Tak, proč hned chodit pod narkozu na laparo, když nic nenasvědčuje tomu, že by u mě bylo něco špatně.

katkatomaskova
17. kvě 2018

@terijs No... Dovolím si odporovat, neboť když se člověk dostane do centra asist. reprodukce, asi to znamená, že něco špatně je... 😕 A diagnostická laparka je snad základ, aby zjistili, jestli v břiše nejsou srůsty, jestli jsou průchozí vejcovody, jestli jsou děloha i ostatní orgány uloženy správně, nejsou vývojové vady, atd. atd. atd...