Srůsty dělohy, ivf atd. Máte osobní zkušenost?

madamas
12. kvě 2020

Ahoj devčata ;) Dnes jsme byli v CAR na konzultaci..vzali nám krev a mě udělali utz-v pořádku. Nicméně pan doktor řekl, že je tam pravděpodobnost srůstů po sekci a nitroděložním tělísku. Příště mě objednají na zákrok který by srůsty případně odhalil… jenže já mám toho plnou hlavu..Ano já vím, MUSÍM VYDRŽET, nicméně mě zajímá jak se pak ty srůsty řeší? Dá se nějakym způsobem, třeba ivf, otěhotnět? Nebo je to konečná? Jsem teď plná obav :( Máte některá osobní zkušenost? Opravdu osobní, né takovéto,,známá od sestřenice" :D Děkuji a omlouvám se za hysterický výlev, :oops:

europa00
12. kvě 2020

ahoj, jj dá se to vyřešit odstraněním srůstů, hysteroskopií...určitě nutné, nepodcenovala bych a nechala se vyšetřit případé srůsty odstanit..bud ráda že ti to řekl jiné ivf centra by do tebe praly embria a neřešili neuspěch...asi máš dobré centrum

aklin
12. kvě 2020

U mě je to obdobné. Během 2 měsíců 2 operace. Druhá operace byla kvuli cyste a endometrioze, o ktere jsem nemela vubec tuseni. Po te druhe operaci si užívám peklo na zemi. Když mi začne MS, ty bolesti jsou horsi nez porod. Doktoři mi řekli, že to můžou byt srusty nebo endometrioza, ale nehodlaji ani po 3 ve me stourat. IVF budeme podstupovat uz v cervnu. Doktor v CAR se zminil o srustech, ale ze by to bylo prekazkou to ne.
Co se týče srůstu, dají se odstranit. Jakmile se odstraní, okamžitě se na ně použije speciální gel. Kazdopadne doporučuji s doktorem probrat moznosti. Prece jenom se jedna o zasah do tela.

madamas
autor
12. kvě 2020

@europa00 Opravdu? Byli jsme právě na úplně první konzultaci a hned jak zjistil že jsem po císaři a po tělísku tak to určil jako směrodatné vyšetření po kterém se teprve uvidí co dál. Chtěl mě objednat hned, ale viděl že mě to trošku vyděsilo tak nám jen vzali krev a při výsledcích domluvíme to vyšetření srůstů.

anetttie
12. kvě 2020

Ahoj, mě srůsty zjistily až po tom co jsem prodělala mimoděložní těhotenství. Ve čtvrtek jdu na konzultaci kdy mi srůsty odstraní.

madamas
autor
12. kvě 2020

@anetttie To je mi líto, ale důležité je že to lze řešit..pro mě to byly nové informace, otázky mě napadají až teď.

anetttie
12. kvě 2020

@madamas já taky neměla otázky když mě musely operovat skrz mimoděložní. 🙂