Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

tonytony
17. únor 2011

Tak HCG už kleslo na 7,27, takže konec, vysazuji léky a budu čekat na MS- snad přijde brzy a vše odejde aspoň samo☹

Víte, co je můj problém, že se nedokážu teď vůbec ničemu normálně věnovat ani malé ne, takže mám děsný výčitky vůči ní a navíc se děsně upínám k dalšímu IVF( myslím časově), což je taky děsný- 3 měsíce jakoby jen "přežívat" než zase budu moci bojovat, přijde mi to strašně dlouhá doba a nechci ji jen tak "přežívat", ale nejde mi to, včera jsme to s manželem probírali ajá fakt nedokážu nemyslet na to a do té doby tak nějak normálně relativně v pohodě fungovat a žít, natož si to užívat, protě i ten čas jak tlačí( práce, věk atd.), prostě mám pocit, že musím teď tomhule dát teď vše, jinak pak už bude pozdě, že každý další měsíc je proti nám☹ Přitom ale vím, že to stejně nějak moc neovlivním, že to zase za ty 3 měsíce bude buď a nebo... Rozumem vím, ale uvnitř mě to křičí a pláče☹

tonytony
17. únor 2011

Já se nestydím, ale chtěla bych nějakého osvědčeného, s kterým už má někdo dobré zkušenosti, že pomůže...

koubovka1
17. únor 2011

@tonytony já te moc chápu, ta touha po díteti je hrozná a ta nejistota jeste horší.
Každý to zvládá jinak, nekdo je holt silný a nekdo ne. Pokud si myslíš, že s nejakým psychologem to líp
zvládnes, tak urcite jdi. Nemůže ti to uškodit, ba naopak.
Drž se 🙂 🙂 🙂 🙂 posílám pár pozitivních úsmevu

martinkka
17. únor 2011

@tonytony to je mi moc líto ☹ nějak to musíš zvládnou, tak se drž..vim, že je to moc těžký, ale snaž se být silná

martina_z
17. únor 2011

@tonytony O psychologovi taky uvazuju...a taky o akupunkture. Ty uz mas jedno decko?

@sedmitecka Covece, toho ducha, jak popisujes, jsem ted mela taky. Jednou ano, podruhe ne, pak zase ano...a nic z toho nebylo. Mela jsem Mamatest 10. Nekdo rika, ze je to jen stin, jak to namaceji do kontrastni latky. Cca pred rokem jsem ducha na testu opravdu mela a drzel nekolik dnu a byl teda vyraznejsi. Co mas za test?

martina_z
17. únor 2011

@tonytony Chapu, co citis, kazdy mesic je pro me jako rok. Uz me skoro nic netesi, prace to odnasi, domacnost taky. Ale rekla bych, ze je to jakoby ve vlnach, nekdy je to horsi a nekdy trochu lepsi. Ted zrovna mam jeden z lepsich dnu, ale celou sobotu jsem kuprikladu probrecela a ani v nedeli mi nebylo nic moc. Neni den, kdy bych si na dite aspon jednou nevzpomnela. Ale ono to nejde jinak, kdyz jdu behem jednoho tydne dneska uz potreti na ultrazvuk, jestli mi ten blbej folikul roste a jestli bude ovulace, abych mohla jit na KET. To bych musela mit asi prefrontalni lobotomii, abych na TO nemyslela.

tonytony
17. únor 2011

@martina_z Ohledně testů si fakt už iluze nedělám- i dnes jsem měla pozitivní test mama10ku aHCG bylo jen 7, což těhu není, takže...

tonytony
17. únor 2011

@martina_z Jo, přesně tak... Já zase nezvládám chodit moc mezi lidi, protože kolem nás všichni těhotní hned na 1. pokus a ještě se tím chlubí, byť ví, že máme problémy( sice neví o IVF, ale že nám to nešlo s malou a nejde ani teď+potraty atd. to ví), takže je to moc těžký v tom na to taky nemyslet☹

lenkacar
17. únor 2011

@tonytony je to všechno na hovno ,ale já myslim ,že tak za 14dní ti bude líp až odezní ta první bolístka ..jinak já mám od toho potratu v hlavě jakoby vakuum ,nevim jak bych to jinak popsala,vymetýno ,asi se ta psychika nějak blokla vůči nějakým tlakům zvenčí

tonytony
17. únor 2011

@lenkacar Já chci taky vakuum...

lenkacar
17. únor 2011

@tonytony neboj taky to nebylo hned..asi to přišlo ,když už slzy došly ..

martina_z
17. únor 2011

@tonytony To same - rychlotehule, ktere se tim chlubi, taky nezvladam. Ony totiz nektere z nich maji pocit, ze maji na plodnost jakysi patent. A tak rozdavaji hovezi rady typu "prstickova metoda", "sex zezadu", "bazalni teplota", "bylinkovy caj", "nemyslet" a "jet na dovolenou." Chtela bych to umet, poslat je z gruntu do prdele, ale ne vzdycky je to tak snadny. Kdyz vyzvidala svobodna kolegyne, tak jsem se ji hned zeptala, jestli uz nekoho ma. A at se neboji, ze si urcite nekoho najde, ale ze na to nesmi myslet. Po pulroce to zkousela znova, pry kdy budu mit dite. Tak jsem ji rekla, ze budu mit dite, az se ona vda. Ale je to presne tak, snazim se minimalnizovat kontakt s lidma, u kterych hrozi, ze by se mohli ptat.

tonytony
17. únor 2011

@lenkacar Já bych tak moc chtěla být silná a v pohodě fakt ty 3 měs spíš teda 4) do dalšího IVF zvládnout v pohodě- už kvůli malý☹

tonytony
17. únor 2011

@martina_z Tak to tyhle moje kolem mě ani neví, co je ovulace natož nějaká prstíčková metoda- fakt nepřeháním, že do měsíce otěhotní- vždy a ještě si vyberou roční období, kdy by se jim to nejvíc líbilo a už mají třeba 3 děti a ještě chodí, že neví, že jestli to takhle bude dál, že budou jak cikáni, že jim stačí se otřít... Tak to bych fakt chtěla řešit, blbou HA snad je to nejjednodušší, co se d dělat, nevím, jak by zvládaly to, co my tady při IVF☹

lenkacar
17. únor 2011

@tonytony co je to prstíčková metoda? 😕

martina_z
17. únor 2011

@tonytony jj, a krome toho, ze si vyberou znameni ditete ("chci aby to byl Kozoroh, Vondare nebo Strelce bych doma nesnesla"), si jeste dituji, jakeho to dite musi byt pohlavi. A klidne to reknou i prede mnou, ze uz nechteji dalsi holku / dalsiho kluka. WTF? Jako nevykladam kazdemu o IVF, ale snad neco muzou tusit, kdyz jsem nejakou dobu vdana a je mi sto let? Trochu empatie a taktu bych uvitala, kdyz uz nic jineho.

A taky miluju: "Bud rada, ze nemas deti a ze muzes cestovat, chodit do prace, bavit se a uzivat si! Ja vubec nemam cas pro sebe!" Co na to rict? Tak jsi ty deti nemela mit a mela ses nechat sterilizovat, ty kravo? Krom toho si to vyslovene uzivam - lecba neplodnosti je predevsim vo pohode, vime...

martina_z
17. únor 2011

@lenkacar Ale, nejaka pani Chytra vymyslela, ze kdyz si po styku hrabne do pipky a nahrne si sperma k deloznimu cipku, tak otehotni. 😀 Ji to teda nahodou vyslo, ale ja to - plna skepse, jak jinak - parkrat zkusila a nic z toho. Tobe by to teda taky nepomohlo, tak se muzes podobnych akrobatickych kousku rovnou vzdat.

lenkacar
17. únor 2011

no jasně že vo pohodě 😉 já mám nahoře 15kg a jsem za ně ráda ,že za chvíli neprojdu dveřma 😀 ,psychika ouplně v pořádku ,vztah je na jedničku 😀 😝 ,vůbec žádná krize 😀 a peněz máme hafo ,je přehazujem vidlema 😀 ,ale závěrem holky ,můžem být rády že ta možnost tady vůbec je ..dřív bysme čuměly do zdi a čekali jako pana maria.. 😀 😝

drndapetka
17. únor 2011

Ahojky holky, už pár dní Vás pročítám a ráda bych se k Vám přidala a napsala Vám svůj příběh. Třeba to někomu pomůže, že na tom není sám na světě špatně 😉

Snažíme se s manželem o mimi 3 a půl roku. Poprvé jsem otěhotněla po 3 měsících snažení, avšak po třech týdnech strávených v nemocnici jsem skončila na sále - těhotenství bylo mimoděložní 😔 Další snažení jsme započali hned po první mršce , co po laparce došla ( i kdž nám každý tvrdil, že musíme počkat 3 měsíce). Po druhé se mi podařilo otěhotnět v květnu 2009 před svatební cestou. Skočila jsem zase v nemocnici pro špinění, čekala jak bude růst Hcg, začalo ale ovšem klesat, a vše skončilo revizí - důvod? Zamlklý potrat 😔 Další snažení jsme započali zase hned po první porevizní mršce. Nedařilo se nám půl roku, rok,....cyklus se mi prodloužil na 70denní 😝 Naštvala jsem se a začali jsme chodit do CAR. Tam mi zjistili špatnou fci štítné žlázy, manželovi špatnou morfologii. Prý jsme ještě mladí a máme se snažit ještě přirozeně. Na můj nepravidelný cyklus jsem dostala hormony, po kterých mrcha chodila po 6 týdnech ( žádná sláva). Jednání tohoto CARu se mi přestalo líbit. Zavolala jsem do jiného CARu. První sezení, vyšetření, hned nasadit antiko, příprava na IVF....staršná rchlost. Najednou jsem měla pocit, že se něco děje,všechno probíhalo podle plánů, vydolovali ze mě 25 vajíček, embrya se skvěle vyvíjela, věřila jsem tomu, že se to povede. A taky povedlo. Jenže....po měsíci po IVF jsem měla jít na ultrazvuk. Tam miminko jedno sice bylo, ale srdíčko jen náznaky. Ten večer jsem začala krvácet. Se strašným strachem mě manžel odvezl do nemocnice. Tam mi řekli, že to vypadá dobře, ale že si mě tam nechají, hcg krásně stoupalo, já už nekrvácela, nešpinila, plná optimismu, že to bude dobré. Po týdnu v nemocnici následoval další utz. Miminko narostlo, ovšem srdíčko nikde. Doktora to neznepokojilo, objednal mě na utz za 4 dny znova. Ovšem miminko rostlo a srdíčko furt nic. Byla jsme oficiálně už v 10tt a miminko se zastavilo ve vývoji v 7tt. Ten den, co jsem krvácela mu přestalo srdíčko bít 😔 Třetí těhotenství a třetí zklamání. Je to už 4 měsíce od revize a já se upínám jen na termín KETu, který má být v dubnu. Nic mě nebaví, v práci se ulívám, doma nic nedělám, jen pořád přemýšlím nad tím jestlis e to povede konečně nebo ne. Genetiku nám teď dělali, je v pořádku, zjistili mi ale vysokou srážlivost krve, takže od ET budu muset začít píchat injekce na zředění krve. Prý to mohla být příčina zamlklého potratu a proč srdíčko přestalo bít. Nevím, nevím už čemu mám věřit. Cp do sebe tunu hormonů, přibírám a je mi to nějak jedno. Otupěla jsem. Otupěla jsem vůči té bolesti, jen chci aby se posunul čas, odmítám gratulovat kamarádkám k jejich narozeným miminkům, kdž jede koelm mě kočárek s dítětem dělám, že mě to přece nevadí, a doma večer pak v posteli záchvaty pláče. nevím jak jsme se s tímto naučila žít, můj život vlastně ztratil smysl, přestala jsem žít, upnutá s myšlenkami na dítě. Proč? Sama nevím, manžel je ze mě na prášky, posílá mě k psychologovi, ale já mám pocit, že to zvládám skvěle, že líp to už jít nemůže, když jsem zvládla tolik bolesti......za poslední 3 roky toho bylo vážně víc než dost 😔 Teď čekám jestli se to konečně zlomí k dobrému a budu konečně maminkou.....

Holky, vím jak se cítíte, každá se s tím pere jinak, ale v souhrnu to bolí stejně. Nevzdávejte se! Zvláštní je, že i když jsme si vždy po potratu myslela, že už nemám sílu, tak za měsíc jsem jí měla zase dostatek pro další boj. My ženský jsme staršně silný, a bohužel naši chlapi to nechápou a nemůžou nám ani pomoct, s tím vším se musíme poprat sami 😉

Tak se držte, věřím, že bude líp.....

martina_z
17. únor 2011

@drndapetka Ach jo, devce, Ty uz sis taky prodelala snad vsechno, co sis prodelat mohla ☹

martina_z
17. únor 2011

Ja jdu zase na gyndu, jestli ten mrzackej folikul vyrostl a jestli muzu tento mesic na KET. Netusila jsem, ze mi stimulka muj dosud vzorny cyklus takhle rozhodi a jsem pekne nastvana.

drndapetka
17. únor 2011

@martina_z ještě mi chybí dos bírky spontánní potrat 😀 🤐 No co bych chtěla v dnešní době, že....

drndapetka
17. únor 2011

@martina_z taky Tě čeká KET? co máte za mrážáky? já mám tři, všechno blastocysty, tak jsem fakt zvědavá jestli aspoň jedna bude k světu....Nejhorší na tom je, že otěhotním, těhu udržím, ale prostě uvnitř je něco špatně....Zda je to tou štítnou žlázou a nebo tou zvýšenou srážlivostí krve, to žádný doktor neví 😕 Už by ale mohli konečně kápnout na to čím to je....už mě to čekání přestává bavit 😠

lenkacar
17. únor 2011

já jsem si norethisteronem rozházela celý cyklus a rovnal se mi 2roky

martina_z
17. únor 2011

@drndapetka Mam 2 ctyrdenni moruly. Kez by to byla "jen" ta srazlivost a je to dost mozne, ze zde bude zakopany pes.

tonytony
17. únor 2011

@martina_z To mi ani nepiš, to je přesně ono... Právě proto ještě snesu být doma, ale jít mezi lidi je pro mě vždy den slz☹ Protože prostě děti a takto chytré a empatické maminky potkáváš všude☹

tonytony
17. únor 2011

@lenkacar No, po sexíku si zavedeš prstík a napomůžeš takovým šmrdláním spermijkám k cíli... Já ji u dcery tenkrát použila- asi nepomohla sama, měla jsem i leéky na ovulaci a x dalších vymožeností- nohy nahoru asi půl hodiny atd., ale prostě dcera byla...

luciasek1982
17. únor 2011

Ahojky holky 😉
Jsem zase tady, jak jsem slíbila! V úterý jsem začla menstruovat ☹ Hned jsem volala doktorovi, aby mohli začít vyřizovat še co je k IVF potřeba..... takže huráááááá, jde se na to a doufám, že tentokrát to konečně vyjde!!!!!
A copak je u vás nového? 😉

antoa
17. únor 2011

@tonytony je mi to moc líto, ale fakt lepší než revize v 13tt....kolik Ti je let? a jak máš staré ditě?

antoa
17. únor 2011

@martina_z přesně jak píšeš je to život ve vlnách, nedokážu na nic jiného myslet....

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru