Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

kay
15. kvě 2009

ahoj holky
tak jsme doma, jen na skok vás moc zdravím, gratuluju mel a greji, že jsou holky šikovný, večer tu snad budu. musím jít spát..

peda
15. kvě 2009

Keyíku,vítám vás doma 😵 😵
musíš nám to všechno napsat,jak to prbíhalo 😉 a nějaká fotečka princezničky by byla pro tety?? 😵 😵

anitta
15. kvě 2009

ahojky holčiny tak my se dáváme do kupy s Davídkem . začíná nám to klapat a jsme už sehraní ale trochu nám dělá problém kojení mám málo mlíčka tak musím trochu dokrmovat . je to tak půl na půl. holčiny co máte už mimča kojíte? já dělám co můžu abych to podpořila tak ještě tomu dávám čas. jinak nemám přehled o tom kdo rodí a kdo ne ale všem přeji hodně štěstí a at to všechny super zvládnete holčiny. mějte se krásně 🙂

annie29
15. kvě 2009

Anitt, nam budou taky pomalu 3 tydny a taky mame problem s kojenim.. Mala byla o mesic driv narozena a hned ji zacali davat Nutrilon. Vubec nemela silu na kojeni a vzdycky prikladani probrecela.. Tak trochu odsavam, ale mam mlika malo. Ted po 14 dnech se krasne prisaje, ale mliko porad nic moc. Nejak nefunguje princip poptavky a nabidky 🙂 a nezlepsuje se to. Takze jsme na Nutrilonu, mala je spokojena a ja se taky nestresuju. Budu jeste chvilku zkouset a jestli se to nezlepsi, tak se na to pomalu vyprdnem..

anitta
15. kvě 2009

anie ahojky já jsem na tom naprosto stejně kojím jak to jde ale vytahne tak max 40ml takže dokrmujeme taky nutrošem aby za jedno kojení udělal alespon 70ml to mu bohatě stačí a pak je spokojen já to ořvala první týden ale fakt jsem ted spokojená já i on protože vím že nemá hlad a já jsem taky v pohodě. pořád víc nakojím než to umělé ale nechci ho trápit a jsme ok 🙂 Davídek byl o tči týdny dřív a narodil se císařem takže nic moc ale zkouším to taky ješe jak to jde.

kay
15. kvě 2009

holky tak podrobnosti :

fotečky nějaké přidám, jen co mi je M. dodá změnšené..

tak ten začátek dne - v šest jsem se přemluvila, abych teda došla dolů pro zkumavku protože jsmeměla jít na kontrolu k doky.. po cestě na schoděch jsem ucítila divný pocit a sedla na záchod a koukám, to bude asi ta zátka.. tak jsme tamv drobném šoku seděla ještě chvilku a říkalasi, že to teda do těch cca 10tidnl teda asi bude,, No a jak tak sedím, něco mě jakoby koplo a vyteklaze mě voda.. jenže jsem nevěděla určo, bo jsem seděla na tom záchodě, ale tušilajsem.. takže další šok.. No pak jsem psala anippe 😀 jenže ta neodpověděla, tak jsem šla volat dule.. ta mi řekla, že máme jet do porodky, aby na nás mrkli, jestli je vše ok a třeba nás pošlou domů.. Tak já v klidu ještě jsem si uvařila půl litru maliníku, bolesti nikde.. pak jsem šla proudit M. Ten byl protivnej, bo si myslel,že plaším aže se stejně vrátíme domů, tak jsme semálem pohádali 🙂 trochu jsem si dobalila co jsem ještě mohla do tašek a nějak po sedmé jsme vyjeli.. doma jsem trochu lehounce začlacítit břicho jakože vzdálený krámy.. tak jsem si řekla, že dneska to tedaasi bude.. 🙂 No jeli jsme v ranní špičce a nemluvili spolu 😀 dojeli jsme do porodky,po cestě jsem měla asi jednu nebo dvě slabounké kontrakce, nebo jsme si aspoň říkala, že to bude asi ono.. tu druhou při vystupování před porodkou.. Došli jsme na příjem, tam se ještě málem pohádali kvůli tomu, na který zvonek máme zvonit. Sestra vylezla, strčila mě za zástěnu a e jímám dát vložku. Jenže já si vzala s modrýma gel. prožkama, tak to je prý na nic, tak mi dala novou a že mě posadí na monitor apak uvidíme.. No na monitor mě posadila těch 7:32 jak jsem se pak dívala do těch papírů. Tak jsem seděla touž nevím čas dostala jsem myslím 3 kontrakce, tu první v poho, druhá byla už tedasilná, že s emi udělalo blbě a musela jsme si sundat mikinu ale ještě jsem se omlouvala paní co seděla naproti mě a zírala, a ta třetí to už jsem lezla po zdi a houkla na sestru že musím tlačit. Tak mě odšrákovala, a dovedla do ambulance na lůžko, kdosi do mě sáhl a řekl, že jo, hlavička naléhá nebo co a odtáhli mě doslova na porodní box.. to jsme teda už moc toho nevnímala.. 😅 tam mi řekli že si mám vylézt na lůžko, pak to rychlezměnili na stoličku a ještě jsem ze sebe strhla triko.. na stoličce se mnou chvilku dýchala PA než zavolali M. navlékli ho do mundůru a sedl sio za mě a pak bylo tlačte a myslím na 3 zatlačení to bylo hotové 😵 dali mi stelinku na břicho ale jen na chvilinku a já stejně moc nevnímala.. pak ji očistili a zabalili a chvilku mi ji ukázali a šla do inkubátoru.. Tambyla 7 dní, pak v postýlce ale u sestřiček, a předevčírem mi ji dali na pokoj.. S tím, že teď jsme doma ale máme karanténu, bo nemá zatím váhu, na očkování snad za týden a pak musíme ještě počkat aby měla aspoň 2800g.
Během pobytu jsem se jednou psychicky složila, zatvrdly mi prsa a pak jsemještě na pokoj dostala jednu smradlavou bachyni a nechala se přeložit aspoň do vedlejšího pokoje, když mi chtěli dát malou, protože ta ženská hrozně chrchlala a byla úplně neohleduplná a tupá a já už to psychicky nedávala.. ale pak už to bylo ok,ty polsední dva dny 😀

tož tak.. teď kojím, ale musím se snažit, aby malá o nejvíc přibírala,tak je jen v postýlce a nebo ji kojím, snažím se ji netahat, aby se zbytečně nezbavovala energie. Jen nevím jestli mám kojit po dvou nebo po třech hodinách, každý mi řekl něco jiného, tak uvidím..

macous
15. kvě 2009

Kay - ahoj, vítám vás doma 😵 koukám, že to máte opravdu náročný a žes to měla opravdu rychle, to byl asi manža pak překvapenej 😵 😵 hlavně že malá přibírá a ona to určitě dožene šikulka 😉

Nám dneska screening dopadl dobře a i poradna, tak jsem ráda mimi má už cca 1750 g, tak jsem ráda, že se mu u mě daří - však kynu taky 😀 😀

jankatr
15. kvě 2009

Melíku a Grej - obrovská gratulace holky 😵 😵 😵

Kay - vítej doma - to jste to měli teda docela fofr. To je fajn že tě tam moc dlouho netrápili 🙂

Holky k tomu kojení - pijete třeba nějaké čajíky? Já si vařím ten pro kojící matky od Lerosu a dost to na sobě cítím že mám toho mlíčka víc. Nedělám si ho teda dva hrníčky denně jak to píšou v tom návodu ale šupnu dva sáčky do konvice a udělám si ho tak litr a piju to celý den. Mám to vyzkoušený už od Daníka 🙂 🙂 🙂

anitta
15. kvě 2009

janka ahojky no mně zase řekl dr at ten kojící moc nepiju protože by po něm mohl mít malej větry. tak už jsemz toho jelen ☹
beru homeopatika na vytvoření mléka a dělám vše možné abych to rozjela tak se snad zadaří 🙂
a kojíš plně nebo dokrmuješ? já teda musím aspon něco dokrmit jinak by mi chudák ubýval 😖

anitta
15. kvě 2009

melíku a grej obr gratulace maminy 😀 paráda těšímse na fotečky zlatíček

zofik
16. kvě 2009

holčinyk nemáte někdo tel. na Artep? večer psala že objevila krev na papíře...tak o ni máme starost, kdyžtak díky a písněte mi to prosím do IP::::

kay
16. kvě 2009

ahojte holky, tak jsem dala fotky do alba.. 🙂

jmisa
16. kvě 2009

Ahoj.
Gratuluju Grej, malá byla tedy prcek.

Kay, to byla rychlovka.

Anitt, já tedy nevím, ale v kojících čajích jsou spešl bylinky právě proti prdíkům nebo na úlevu od prdíků. Jinak mi moje ségra říkala, že hodně pít, tekutiny vůbec, nejlíp tedy vodu, žádný bublinky a pak meltu.

anitta
16. kvě 2009

když no každý radí neco jinýho a člověk si to sám musí vychytat co nejvíc vyhovuje no
ten čaj piju ale méně muže to právě i prý nadýmat. snad se ještě pořádně rozkojíme zatím víc nakojím než dokrmuju ale je to boj a nic jiného nedělám už dvatýdny než přikládám odsávám piju čaje atd na rozjojení vážím mimčo a pořád dokola po třech hodinách , tak snad se to vyplatí a výsledek bude za chvilku znát 🙂

kay stelinka je nádherná 😉

jankatr
16. kvě 2009

Anit - jenom kojíme - dokrmovala jsem jen v nemocnici protože kluci vždycky děsně rychle usnuli a málo vypili, ale jak nabrali trošku sílu tak už to zvládají 🙂
Jinak je sice pravda že teď trošku s prdíkama bojujem ale nemyslím si že je to tím čajem protože ho piju už od porodnice, a v podstatě pořád stejný množství (nebo teď možná i míň) a ty prdíky máme až teď. Jinak jak píše Jmisa - pít a pít a pít.

Zofik - možná Lucca - myslím že jí psala s porodnice - teda jestli se nepletu

zofik
17. kvě 2009

jako Luzza Jankatr?ácho jo....vypadá to, že je Artep v nemocnici...a my na ni nikod nemáme číslo...a holky co asi maj Luzz, Grej a Mel jsou zase v porodnici, no uvidím...třeba se mi někdo ozve.....

hanulka3112
17. kvě 2009

Ahojky Holky jdu jen pozdravit, jsem na víkend doma na propustku, ale na 6h valím zase zpátky do nemocnice, pořád mi dávají kapačky a mimísci pěkně rostou.Gratuluji všem co už mají prcky na světě, Artepka mě informuje zatim pa 😉

zofik
17. kvě 2009

holky dobrý, Artep se už ohlásila....

zdravím Hanulku....

kay
17. kvě 2009

hanulko to je super, je tak dál, už to bude za chvilku v pohodě 🙂 a co je s tou artep? 😲

artep26
17. kvě 2009

Hoj kočky,
žiju žiju, jen jsem se neohlásila, tak se omlouvám, že jsem takhle všechny vyplašila v tématu Sanus a ony pak holky pátraly po mém čísle 😉
Kay gratulka ke Stelince, jak si to užíváš doma?? Dobrý??
Hanul čus bus, se těším na zprávičky od tebe 😀 😀 😀 a koukám za 1/2 hoďky zase nastupuješ, co?? ☹ ☹
Ale snad sis užila víkend dle tvých představ, už jen chviličku a pofrčíš s prďouskama domů.
Přeji všem hezký zbytek neděle 😎

kay
17. kvě 2009

artep, no tak dobrý 🙂

doma to zatím jde, Stela je hrozně hodná, jen mě trápí že má pořád takový trochu ucpaný nos, a nevím co s tím, no zítra budu volat pediatrovi že jsme doma, tak to s ním pak proberu..

macous
17. kvě 2009

Ahoj holky,
tak koukám, že jsem propásla Hanulku 😖 na druhou stranu už jen chvilinku a bude mít miminka taky na světe 😵

Já měla víkend pěkně náročný, pořád venku na zahradě, práce jak na kostele, já spíše tak přicmrndávala a manža makal jak blázen, ale zase jsme toho udělali opravdu spoustu, dokonce i vyčistili bázén, tak mám radost, že už se bude vodička hřát 😀

Kay, Stelinka je teda nádherný miminko, jsem se na ní nemohla ani vynadívat 😉
Artí, a ty jsi teda úplně v poho a co teda bylo za krev???

Holky, co řešíte kojení, jsem zvědavá na sebe, mám z toho trošku obavy, ale naštěstí si myslím, že to není žádná tragédie, když je mimčo na umělým mlíčku 🙂

artep26
17. kvě 2009

Kay určo se zeptej,rady určitě dostaneš 😉
Stelinka je nádherná, hned jsem pokoukala v albíčku a je fakt boží 😀
Mac asi nějaká prasklá žilka či co, taky strašně kašlu a smrkám a to je taky tlak jako blázen, mám z toho všeho už namožená žebra. Takže asi taky z toho a sliznici máme taky prokrvená, takže další varianta.
No hlavně že jsem OK.
My byli dneska taky činorodí. Manža dělal dříví, my s Aničkou trošku uklízely, převlíkly jsme peřiny, ospršily venku kytky, vyprala jsem ... ale ta hromada na žehlení ... to je fakt síla, se mi do toho vůbec nebude chtít 😠
Taky jsme opékali klobásky a před chvílí dorazili dom. Jsme všichni vykoupaní a jde se na kutě 😀 😀 😀
Přeji dobrou nooooooooooooooc 😉 😉 😉

jmisa
18. kvě 2009

Ahoj všem.

Kay, malá je tedy echt vlasatá 😵

artep26
18. kvě 2009

Ahoj holky,
přeji hezký den.
Já dnes vstala v 10, měla jsem rušnou snovou noc, tak jsem chrupala i teď dopolko 😀
Jdu se zkrášlit a valím zajednat obídek na manžovic 30tiny pro naší big family 😝 a pesance pro granulky.
Mějte se zatím bájo a přeji moc moc sluníčka, páč to vypadá, že odpolko tady asi bude pršet 😠 😎 😎 😎

kay
18. kvě 2009

jmis no myslím že po manželovi :-d

artep no tak hlavně že je všechno v pořádku.. taky bych vstávala v 10h.. 🙂 před druhým kojením jsme zjistila že nám po zahradě lítá tchýně s přítelem a M. jim asistuje.. naštěstí do baráku nelezli, to jsem už bylanastartovaná, ale dobrý.. 😀 Stelu zatím ukazujeme jak v terárku přes sklo 😀

artep26
18. kvě 2009

Kay jsi mě rozesmála s tím terárkem 😀 😀 😀 ale je opravdu moc krásná, moc se vám povedla. 😉

zofik
18. kvě 2009

kay to je super popis tvého porodu .....velká gratulka ještě jednou 😉

kay
18. kvě 2009

artep, no ono to tak je 😅 😀

zofi děkuju, no bylo to fakt nečekané no.. je zajímavý, že mi teď hodně rodina říká, kde kdo zrovna byl nebo jel, když jsmejim volali, že se malá narodila 😀 tohle si pamatuju z jednoho dokumentu, když amíci všichni věděli kde zrovna byli když se dozvěděli o tom, že zastřelili kenedyho.. 😀 kdybyste chtěli někdo víc fotek hodím odkaz do IP.

zofik
18. kvě 2009

no vidíte a já byla dneska na KO a na porod to zatím nevypadá....a už bych taky rodila.....jak tu někdo nedávno psal, teď tu bude v tomto témátku pauzička...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru